Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok! A következő a helyzet, nagyon kéne a segítség! :O
Barátommal összeállítottunk egy gépet alkatrészenként, de nem bír bootolni.

Asus a7n8x Deluxe
2x 256 Mb Samsung DDR 400 ram
Club 3D Ati Radeon 9600 pro 128mb vga
Barton 2500+ (válogatt db, megy majd 3200+-on.)
Glacialtech cooler 3200-ig
Coolink AP-450DX (APFC) 400 watt táp
80 Gb Seagate serial ata HDD
Nvidia Soundstorm digital

-Csak az egyik 256-os modul van az 1-es slotban. (diagnosztika miatt)
-Táp bekapcsolásnál az alaplapi power led ég, ventik megriccennek.
-VGA kártya rendesen fekszik az AGP slotban.
-Cmos clear elvégezve.
-A tápon van egy olyan csatlakozó mint a coolereknek.
-Speaker nincs a házban, alaplapon van buzzer (Asus speach report) . Adtak hozzá viszont még egy csipogót, de annak csak + és - jelű vezetéke van a 4 helyett, tehát bekötése nem egzakt.

Még így sem bootol be, a képernyőn semmi, semmi csipogás, a vinyó felpörög, coolerek mennek, mégis 5-6 mp múlva leáll az egész mindenféle jelzés nélkül. Nem tudtunk logikusan semmire sem következtetni már sajnos. Minden cucc teljesen újonnan lett véve.
:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

Előre is köszönöm a segítséget. Nagyon fontos mert vidéki barátomnak nagy szüksége van a gépre.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2) Club válasza M@trixfan (#1) üzenetére


Club
őstag

Szerintem nézzétek meg, hogy a hűtő jól van-e rajta a procin.
Aztán esetleg próbáljátok meg a másik rammal.
Nemtudom hogy az asus alaplapoknál jumperrel kell-e valami állítgatni.., de lehet hogy ez is a gond.
Próbáljátok meg esetleg a elindítás pillanatában az Insert gombot folyamatosan nyomni, ugyanis az full gyári értékekre állít vissza mindent.
Egyenlőre ennyi!
Jahh, és mindent az induláshol felesleges hardver-t(vinyó,akármi)vegyetek le.


[Szerkesztve]

(#3) vlaci79 válasza M@trixfan (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
Asus speach report nem mond semmit? (hangfal rajta van?)
ventillatorok a megfelelo helyre vannak kötve?

(#4) nygma válasza Club (#2) üzenetére


nygma
addikt

még 1 szavazat a rosszul felrakott hűtőre

(#5) PaladiN válasza M@trixfan (#1) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Alaplap ram proci vga bill táp. A többit szedd ki, így próbálgasd.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#6) nygma válasza nygma (#4) üzenetére


nygma
addikt

esetleg a hővezető pasztából kicsit sok került rá, és az rövidre zárt pár hidat a mag mellett, VAGY a hűtőt nem a megfelelő csatlakozóra nyomtátok. anno kt133-as abit-tal járt így más is. az be sem kapcsolt így...

(#7) PaladiN válasza vlaci79 (#3) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Elcseszett újítások. Ha nem a leírás szerint rakja össze az ember...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#8) Club válasza nygma (#6) üzenetére


Club
őstag

Jogos, ez lehet, ugyanis ha nem a FAN1-re teszed, lehet hogy az alaplap védelem lelövi a lapot!

[Szerkesztve]

(#9) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Kösz a gyors reagálást mindenkinek!

Mivel nincs speaker a házban, az alaplaphoz adott csipogót raktuk fel. Ennek csak + és - csatija van míg a speakernek +5v GND GND SPEAKER pinjei vannak.:F
Ezért nem tudjuk, hogy sípolna-e egyáltalán, most a + a SPEAKE pinre, a - a GND-re van kötve.

Proci könnyen huppant a socket-be, lesakazásvédő rá lett rakva, hűtő felfekszik, a hornyok rendesen a helyükön vannak.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) M@trixfan válasza Club (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

''CPU_FAN1''-re van rakva a procihűtő.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) nygma válasza M@trixfan (#9) üzenetére


nygma
addikt

lesarkazásvédő? hmm. és tutira bartonra való? mert ha nem, akkor a hűtú pár tized milliméterrel felette van a magnak, és ez is okozhatja a gondot.
a speakert a +5v/speaker-re kell dugni. a gnd föld, és nincs rajta semmi. (konkrétabban: a két SZÉLSŐRE dugjátok)

(#12) Szőrös  válasza M@trixfan (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

Te ! Az a proci tuti , hogy jó ??? Nekem u.e. volt 2100 XP+KX7el. Minden felpörgött de se kép se hang nem vót. Mint kiderült azé mer proci döglött volt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#13) P34k


P34k
tag

...hétvégén lanoltunk egy nagyot és az egyik srác az éppen szombat délelőtt kékhalban vásárol géppel jött, de szomorúan panaszolta, hogy összerakta gyorsan otthon, de nem kapcsol be...
fölpörög a venti aztán 5 mp és leátt...

Na, mondom dude, oldallap lekap, hadlássam:

Borda levesz, rézvacak kivesz alóla, borda SZAKSZERŰEN vissza és csodák csodája, megy!

:DD

GG! Ezért vannak a szakszervizek, ahol szakszerűen rakják össze szakemberek,
hogy ne kelljen a Prohardver fórumon állszakembereknek szakérteni!

:DD Lol ez milyenre sikerült!

[Szerkesztve]

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#14) ollie válasza M@trixfan (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem meg a Samsung ram miatt nem indul. Én is szívtam, mikor vettem egy ASUS P4PE lapot, mert miután összeraktam a gépet, 100%-ig ugyanez történt. Elvittem szervízbe, és ott nem találtak hibát, még meg is mutatták, hogy milyen jól müxik. Azt mondták, hogy lehet hogy nem szereti a Samsung ramot, mert vannak belőle rossz szériák. Na rögtön vettem Infineon-t, és láss csodát, rögtön bebootolt. De hozzá tenném, hogy elképzelehető, hogy csak az első bootolásnál kell egy márkásabb ram, és utána már gond nélkül fog menni a Samsunggal is. Szerintem előszőr kérj kölcsön valakitől Infineon, Hynix vagy Kingston (vagy hasonló minőségi) ramot és úgy próbáld ki.

[Szerkesztve]

***

(#15) M@trixfan válasza nygma (#11) üzenetére


M@trixfan
addikt

Speaker bekötve helyesen, de semmi hangjelzés. Próbáljuk lesarkazásvédő nélkül.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#16) M@trixfan válasza ollie (#14) üzenetére


M@trixfan
addikt

Sajnos ettől tartok egy kicsit én is.
Neked is hasonlóan viselkedett?

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17) ollie válasza M@trixfan (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha jól emléxem 100%-ig ugyanígy.

Ja és szervizesektől (is) hallottam, hogy egyre több alaplap ilyen, vagyis nagyon érzékeny a ramok minőségére. Bár ez inkább a márkásabbakra igaz.


[Szerkesztve]

***

(#18) zOzOO válasza nygma (#11) üzenetére


zOzOO
tag

Azok a tagok, akik szerint egy ilyen probléma oka a ventillátor, vagy a lesarkazásvédő, azoknak TEGNAP MUTATHATTÁK MEG, MI IS AZA SZÁMÍTÓGÉP!!!! Elszáll az agyvizem amikor olvasom ezeket a tanácsokat. Mondjátok, láttatok már egyáltalán PC-t belülről is, vagy csak azt tudjátok, hogy kb. miből áll?

A, a hiba forrása a memória, a Samsung helyett meg kellene nézni vmi mással is.
B, maga az ASUS alaplap, ez a típus kifejezetten szarul sikerült, hozzám kétnaponta mindig bekerül egy a szervívbe, hogy nem indul.

Nem kell elhinni minden hülyeséget abból, ami itt elhangzik.

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#19) nygma válasza ollie (#14) üzenetére


nygma
addikt

hát nem tudom. mostanában láttam több gépet is samsung 400-as ddr ramokkal, és semmi baj nem volt velük (duál üzemmódban sem) .

''Szerintem előszőr kérj kölcsön valakitől Infineon, Hynix vagy Kingston (vagy hasonló minőségi) ramot''

ez mókás. nem egészen értem, hogy a hynix mitől márkásabb, mint a samsung. egyébként az infineon is sok esetben problémás. akkor már tényleg kingston. csak az a kérdés, hogy érdemes-e. mert az esetek többségében nem.

(#20) Esmein válasza M@trixfan (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Speakert mindegy hogy dugod rá. Váltóáram.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) lesaux válasza zOzOO (#18) üzenetére


lesaux
veterán

Te aztán tudod, hogy kell új barátokat szerezni. ;]

(#22) P34k válasza zOzOO (#18) üzenetére


P34k
tag

...lolllmááá!

Miről beszélsz dude?

Nem kell szürke meg fekete, vagy lopott importból vásárolni, mert azok a gyárból hibás sztátusszal jönnek ki, de az ilyen ''keselyű'' cégek, mint amilyennel budapest tele van, azok megveszik és eladják!

ÉÉÉrdekes! Nekem is ilyen van v2.0 és full duLván brutál minőséggel és megbizhatósággal.
És azt is hagy tegyem hozzá, hogy nálunk 10esével viszik ezt a lapot, és garba csak elvétve jö vissza egy-egy darab!
Szal, GG, whitesource! :DD

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#23) Jano válasza Esmein (#20) üzenetére


Jano
senior tag

Szerintem egyenáram.

A tudás érték!!!

(#24) M@trixfan válasza zOzOO (#18) üzenetére


M@trixfan
addikt

No csak PEACE kérlek! :O

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25) Esmein válasza Jano (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

szerintem meg nem birod elrontani :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Kirbly


Kirbly
aktív tag

hasonlo lapnal ez bios hiba volt. kapott uj biost es jo lett.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#27) M@trixfan válasza Kirbly (#26) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hogy frissítsek biost, ha sehova sem jutok el a boottal?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#28) Esmein válasza M@trixfan (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Gariba beviszed hogy bios halott... Nekem 2 bios halott nf7el volt dolgom zsinorban. Ventik felporogtek de meg se nyikkant a speaker.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) Kirbly válasza M@trixfan (#27) üzenetére


Kirbly
aktív tag

bocs nem jol irtam :( uj bios-t kell irni vagy a bios ic-t kicserelni. nalunk csak igy indult a dolog sajna.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#30) ollie válasza nygma (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mondtam hogy minden Samsung rossz, de vannak rossz szériák. És azt se mondtam, hogy minden alaplappal ez a helyzet. Nem tudom miért kell belekötni abba amit írtam, amikor semmivel sem mond ellene annak amit írtál.

***

(#31) ollie válasza M@trixfan (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na most új a lapod? Mert ha igen és 3 napon belül vagy, akkor beviszed a ramokkal, megmutatod, hogy nem működnek együtt, és kell kapnod másikat.

***

(#32) Club válasza zOzOO (#18) üzenetére


Club
őstag

Nézd már, majom!
És nézd már:beszél!!!!!!
Pc-t láttam már belülről, de előfordulhat, hogy eddig csak álomvilágban éltem.
Főleg az ilyen újoncokat szeretem, akik ilyen okosan megmondják, hogy ''Elszáll az agyvizem ''.
Csak nem értem hogy szállhat el ami nincs?
Ha meg nemhiszed el ami itt elhangzik, akkor minek vagy itt?
Ilyenkor lenne 1-2 ötletem hova helyztessék át az atomkisérleteket.
Flame off
:(((:(((:(((

[Szerkesztve]

(#33) lesaux válasza ollie (#31) üzenetére


lesaux
veterán

Na most új a lapod? Mert ha igen és 3 napon belül vagy, akkor beviszed a ramokkal,
megmutatod, hogy nem mu˝ködnek együtt, és kell kapnod másikat.


Beviszi 3 napon belül, hogy nem mennek együtt. A srácok a szervizben megállapítják, hogy
tényleg. Kipróbálják a lapot másik memóval, m?ködik. Kipróbálják a memót másik lappal,
m?ködik.
Ezek után elhajtják a delikvenst a francba. :(

(#34) Esmein válasza lesaux (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

A mixtrákból.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) gesuz


gesuz
senior tag

A lesarkazás védő a proci legnagyobb ellensége... ha van a procin bármien plussz matrica (Pl.: amit a kisker rak rá, hogy tudja melyik héten vetted a cuccot), akkor az megemeli a lesarkazás védőt az a hűtőbordát és a proci ilyet szól, hogy kösssssssssssssssssssssssssssssz.... és viszi magával az alaplapot is:(

[Szerkesztve]

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#36) AI válasza Club (#32) üzenetére


AI
tag

Igaz, a stílusa hagy némi kívánnivalót maga után. Viszont az is biztos hogy láttam már itt ''őstag''-ot olyan hülyeséget írkálni, hogy kettéállt tőle az agyam. Egyébként a hozzászólások száma NEM arányos az IQ-val...

42

(#37) gesuz válasza gesuz (#35) üzenetére


gesuz
senior tag

OFF
Fűűűűűűűűűű modosíthatom a saját hozzászólásom.
Ez nem jó:(
ON

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#38) L3zl13 válasza AI (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha twollah-ból indulunk ki, akkor arányos... Fordítottan... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#39) AI válasza L3zl13 (#38) üzenetére


AI
tag

:)

42

(#40) Club válasza AI (#36) üzenetére


Club
őstag

Egyébként a hozzászólások száma NEM arányos az IQ-val...
Evvel egyetértek!
De akkoris mocskosul idegesít, ha bejön ide egy beszélő iq vitéz, és lefikáz.
Vannak dolgok amiket én sem tudok, és ha kijavít(legyen újonc vagy akárki), akkor maximum megköszönöm, de ha lefikáznak azt valahogy kedvesen nemtudom díjazni.
Ja, és azt még hozzátenném, hogy őstagtól, senior tagtól sosem láttam még ilyet,''okos''újoncoktól meg sajnos egyre többet látok.

(#41) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Én is szívok Samsung ram miatt..... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#42) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nos köszönök minden segítséget, HAPPY END !!! :)

Röviden írom a storyt mert hulla vagyok az egész napi mászkálástól:

Kékhal terézbe be, itt eltöltöttük az egész délutánt. Kiderült, hogy rosz az alaplap. Ki lett cserélve a hűtő a lap, de a proci rohadt meleg volt. Így lett Epox 8rda3 és spire whisper rock. Lesarkazásvédő ki a pi**ába. Utána Szilver komp-ba ahol a procit vettük, zárás előtt 10 perccel. Srác leszedte a gyári pasztát a whisperr-ről, tett újat. Láss csodát, minden ment, proci hűvös.

Mindkét helyen nagyon rendesek voltak. Kékhalban lázas beteg volt a srác, de mindenáron segíteni akart. Legalább 2 órát foglalkozott velünk, alaplapot szó nélkül cserélték. Memtestet futtatott meg minden. Nőttek a szememben. Ezüst comp-nál pedig hasonló fogadtatás: rögtön megnézte, új paszta föl, teszt. Megadta a saját számát, hátha valami baj lenne a procival. Megnyugtattak minket, hogy ünnepek alatt ugyan zárva vannak, de nyugodtan szóljunk mert kicserélik a procit egy ugyanolyan válogatott darabra. Mindkét helyen maximális segítőkészséget tapasztaltunk, úgyhogy most minden renben.

Kösz mindenkinek a gyors segítséget! Kellemes ünnepeket éd boldog újévet mindenkinek! :C :C :C :C :C



twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43) nygma válasza zOzOO (#18) üzenetére


nygma
addikt

a végeredmény ismeretében szeretnénk még tőled valami hatalmas okosságot hallani!

rakd új alapokra a számítástechnikát, szűkebb értelemben a hardvereket és az azokkal kapcsolatos területeket...

(#44) Notes


Notes
senior tag

Fenti borzalmak után már csak halkan merem megjegyezni, hogy ha a memóriával van gond attól még sípol a lap. Nem igaz?
Amúgy meg nem igazán rosszak azok a 400-as Samsungok. Nekem is ilyen van, nekem is Asus P4PE-vel, és kutya baja. Vaúúúúúúúú.... :)

Romanes eunt domus!

(#45) Polesz válasza Notes (#44) üzenetére


Polesz
addikt

Memóriahiba esetén nem feltétlenül sipákol a lap. A hiányában már annál inkább.

Ja és elég sok a hibás Samsung modul, ami szerintem csak nevében samsung.

[Szerkesztve]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#46) FlasH-BacK válasza Polesz (#45) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hát ja, szerintem is gyanúsan olcsóak a Samsung ramok.

[Szerkesztve]

(#47) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

memória gondok még aszem akkor szoktak lenni amikor dualban vannak meghajtva és még melléjük raksz 1-1 modult. Akkor nem mindig muxik, sőt a gyártók oldalán le is van írva hogy milyen memből hány modul megy dualban

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.