Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrDoktor


DrDoktor
tag

Utolsó rángatózása komcsi állampárt felügyelete alatt működő kínai márkának.
Nyáron több országból is kivonultak. Már csak a bejelentést várjuk az egész euból mikor húznak el.-
Ennyiért adni meg egy vicc ezt a készüléket.

Jó cuccokat csináltak nekem egyik legjobb telóm volt a P20P/P30p amíg védte őket meg engem is a google kontroll .De amióta appgalery meg a sok gányolt veszélyes cuccukat rápakolják és még erre ösztönzik is a népet ,hogy használják ezeket akár mások rovására is én is lemondtam róluk.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most, hogy leköszöntek... Azért szép gesztus. Két fórumozó már tuti boldoggá van téve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) domos


domos
senior tag

Ennyiért rendes telefont is lehet kapni. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) novinyul válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


novinyul
veterán

Így szép elköszönni :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#5) doooo válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem még az a kettő is sok; volt aki jelezte a potenciális vásárlók közül, hogy ezt tuti kihagyja.

[ Szerkesztve ]

(#6) Remiel


Remiel
őstag

Mate 20 Pro volt az eddigi kedvenc telefonom, de ez a mellett, hogy drága, még ronda is (mármint szerintem)

Nem tudom ki a célközönség, de tömeges értékesítést nem tartok valószínűnek :DDD

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#7) FattyDove


FattyDove
őstag

De minek...

(#8) joey04 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


joey04
titán

Az egyik már megvette külföldön :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Aryon87 válasza joey04 (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Ésakko'?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10) winhate


winhate
őstag

P40 tol elastak magukat.
Kar erte.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Szerintem szép, de ennyiért tleg nagyon elszállt, még ha lenne rajta google, akkor is hatareset.

(#12) k-adi válasza winhate (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mármint P30 után

(#13) k-adi válasza Cannabis7 (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

Gondolom azzal számoltak, hogy majd úgyis esik az ára hamar
Bár még a feléért is (580 ezer forint fele) meredek gugli támogatás nélkül.

Én azon csodálkozom hogy egyáltalán bevette a Tré kom

(#14) kakuk.tamas válasza DrDoktor (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A BBK konszernben (OnePlus, Oppo, Vivo, etc…) és a Xiaomiban is benne van a komcsi párt. :DDD

(Sőt, mivel kötelező, ezért az összes kínai nagy márkában. De psszztt, őket szeressük, igaze? :)) )

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) winhate válasza k-adi (#12) üzenetére


winhate
őstag

Igy van p30 meg jo p40 mar nem.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16) gattolino


gattolino
senior tag

Ezt a szart minek is árulják itthon

Vivo X90 Pro Plus

(#17) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Atyaég! Ez az árazás még akkor is durva, ha lenne Google csomag. Végső vergődésnek tűnik a dolog...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#18) Damos


Damos
tag

Az ára egy rossz vicc, akkor sem érne ennyit, ha lenne GMS és 5G. 100 ezer Ft-tal olcsóbban Samsung Galaxy S22 Ultra kapható, ami sokkal jobb vétel.

(#19) Vikooo válasza kakuk.tamas (#14) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem is értem, miért csak a Huaweit szankciozzak. Mindet lehetne a felsoroltak közül. Kevés politikai és inkább üzleti érdekek állnak emögött.

Sajnálom a Huaweit, LG -vel ők legalább probaltak kilépni a konvencionális és mindennapos egykaptafa termékekből.

(#20) Damos válasza Vikooo (#19) üzenetére


Damos
tag

"Mindet lehetne a felsoroltak közül"

És ebben mi lenne a jó? Hogy kétszereplős legyen a piac (Samsung, Apple)? Abból mi nem jönnénk ki jól.

(#21) Füleske válasza DrDoktor (#1) üzenetére


Füleske
addikt

"Utolsó rángatózása"
A Honor annyira más...

(#22) #95462144


#95462144
törölt tag

Sajnálom, hogy ez lett a márkával, mert nagyon hiányoznak és gyakorlatilag mióta lélegeztetőgépen vannak azóta sokkal érdektelenebb a mobilpiac csak megy a fingreszelés. A kamerában sikerült ennél a terméknél is innovatívat alkotni még ilyen helyzetben is.
Nagyon drága az árazása, de ez már szó szerint kuriózumnak számít az biztos, hogy nem egy tucat kacat.

[ Szerkesztve ]

(#23) Gerybut válasza #95462144 (#22) üzenetére


Gerybut
tag

Na valaki végre nem csak fikázni tud....
Talán a Honornak sikerül...talán, bár azt a szintet biztos nem (második legtöbbet eladott telefon a Samsung után)

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#24) Gerybut válasza Vikooo (#19) üzenetére


Gerybut
tag

Mert a Huawei előzte be az Apple-t akkoriban globál....nyomorult politika van minden mögött.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#25) #03212800


#03212800
törölt tag

Ennek a telónak így, ebben a formában, ilyen árazással semmi esélye/értelme Európában. Még gms-el is túl drága lenne.
Kár értük. Volt Mate 10 pro-m. Jó kis teló volt. Lányomnak P Smart Z van régóta és jól elvan vele.

(#26) FattyDove válasza Gerybut (#24) üzenetére


FattyDove
őstag

Már hogyan előzte volna be a huawei az apple-t? :DDD Mégis mennyi azonos kategóriás telefont adott el a huawei az apple-el szemben? Minden 100. apple telefonra jutott 1 huawei? Vagy még ennyi sem?
A Samsungnak vannak olcsóbb mobiljai, de még nekik sem volt konkurencia a huawei...

[ Szerkesztve ]

(#27) DrDoktor válasza Gerybut (#24) üzenetére


DrDoktor
tag

Urban legend .Egyszerüen nem akarták egy kommunista diktatúrha kémrendszerét forgalmazni.
EU is is effelé tendál egyedül magyarország tart ki még durván a huawei mellett érthetően...

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#28) Pinyo16689 válasza DrDoktor (#27) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Minden kínai állampolgárnak teljesíteni kell, amire az állam kéri. Nem gondolod komolyan, hogy bármely kínai gyártó független a kínai államtól? Hogy rájuk ez nem vonatkozik? Hogy a többi kínai tech cég nem ugyanazt csinálja, pont ugyanúgy? Ez, hogy ezt a kém dolgot kihegyezed a Huaweire, ez viccnek is rossz. Pont ugyanolyan a Xiaomi, az Oppo, a Honor, és sorolhatnám. Az adatgyűjtés az egyik legfontosabb része a mai nagy tech cégeknek. Az információ hatalom. És pénz. És a Google, az Apple is pont így csinálja. Talán a Samu nem annyira, de csak mert Dél-Korea nem nagyhatalom. Bár az adatokkal kereskedni is lehet. Remélem, nem kínai telefonod/tableted/laptopod van. Mert pl. a Lenovo is kínai. És tudom, többen írták, hogy inkább a Google, vagy Apple gyűjtse az adataikat, mint a kínaiak, de szerintem ez csak érzésre jobb. Egy harmadik fêl által gyártott tech eszköz( mind szoftveresen, mind hardveresen) , amin rajta vannak az adataid, az "életed", ami csatlakozik a világhálóra, hát, nem tudom... Papírpénz, papír csekk, papír alaú levelezés,papír térkép, személyes beszélgetés, ez a legbiztosabb, ha az ember nem tudja ezt elengedni.

A teló amúgy szerintem is drága, nem vennék én sem Google nélkül (pusztán praktikus okokból), de sajnálom, hogy kivéreztették az egyik leginnovatívabb gyártót.

[ Szerkesztve ]

(#29) 2ofthem válasza FattyDove (#26) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Eladások számában előzte, ha jól emlékszem 2018-ban. Samsung - Huawei - Apple volt a sorrent.

[ Szerkesztve ]

(#30) FattyDove válasza 2ofthem (#29) üzenetére


FattyDove
őstag

Ettől még nem lesz semmiféle konkurencia az apple vagy a samsung számára. Aki azt hiszi, hogy igen, az egyszerűen hülye.

#28Pinyo16689: Pont most bukott meg az Anker is, hogy a "nemtárolunkfelhőbensemmit" Eufy termékei konkrétan töltöttek fel mindent a kínai szerverekre + még egyedi face id kódot is társítottak a fejekhez. Aztán ezeknek minden 5. szavuk az volt, hogy privacy.

[ Szerkesztve ]

(#31) DrDoktor válasza Pinyo16689 (#28) üzenetére


DrDoktor
tag

Ruszki kínai propaganda a volt náci modszerekkel.Vádold azzal az ellenfeleid amit te csinálsz.
NEM NEM és NEM csinálja ezt a google sem az apple.Teljesen más a google féle rendszer mint amit a kínaiak csinálnak.
Mindenki gyűjt adatokat de egyáltalán nem mindegy mire ,hogyan.!!!!
A huawei adatokat adhat át a kínai államnak amiket azok arra használhatnak,hogy megfigyeljenek elnyomjanak embereket.Alapvető emberi jogaikat csorbítsák ,szélsőséges esetben az életüket is a kezükbe tartva.
Eközben a google az adataimmal max pénzt keres és az alkalmazásit fejleszti...A kettőt próbálod összemosni. Nagyon nem megy és helytelen.

https://raketa.hu/huawei-megfigyelo-technologia-ujgur-kisebbseg

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#32) Tschubi válasza DrDoktor (#31) üzenetére


Tschubi
tag

Szerintem nem teljesen más. Nagyon ide illik ez a közel 100 éves (!) idézet:
"Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákba irják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg."
Csak azért mert azt mondja, én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a gugli nem adja át a rólam gyűjtött adataimat a magyar államnak. Nemzetbiztonsági érdek és már meg is van az indok .

(#33) joey04


joey04
titán

vörösödik a topik :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) janeszgol válasza 2ofthem (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így igaz, viszont bevétel tekintetében az első kettő összeadva sem volt sehol az Apple-höz viszonyítva. Szóval nem ez volt az ok.

(#35) DrDoktor válasza Tschubi (#32) üzenetére


DrDoktor
tag

De teljesen más embereket halálba küldeni és vagy esetleg tőlem elvenni 2 dollárt és abból google maps funkciókat is fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#36) kakuk.tamas válasza FattyDove (#26) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem neked akartam! :O

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) kakuk.tamas válasza DrDoktor (#31) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Milyen telefonod van? Samsung vagy Apple? :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#38) 7Heads Drago válasza DrDoktor (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kik várják? Én nem, meg sokan mások se. Szóval ne általánosítsunk. :) Nincsenek illúzióim más gyártókról se, mindegyik lopja az adataimat.
Hasonló kamerás telot senki se csinál jelenleg. Ami egyedi az meg árban is az szokott lenni sajnos. És ez bármire igaz.
A gányolt appok meg sok más telon is fent vannak.
Én most konkrétan egy iPhonet próbálok használni, de katasztrófa a 2 sim kezelés és a hívásinfó 2022-ben. Röhej az egész. De sajnos nem is tudom hogy mire váltsak. Lehet hogy inkább akkut cseréltetek a P30-ban.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Tschubi válasza DrDoktor (#35) üzenetére


Tschubi
tag

Igen, ez teljesen más. Te végleteket hozol fel példának, pedig nem ilyen fekete -fehér az adatgyűjtés. Azt te sem gondolod remélem, hogy a Huawei azért gyűjt adatokat hogy embereket halálba küldjenek.

(#40) FattyDove válasza Tschubi (#39) üzenetére


FattyDove
őstag

"hogy a Huawei azért gyűjt adatokat hogy embereket halálba küldjenek."

Tekintve, hogy a kínai koncentrációs táborokban huawei megfigyelő rendszerek vannak, illetve az ujgur területeken is ezek vannak felszerelve, ezért többek közt... de.

[ Szerkesztve ]

(#41) 7Heads Drago válasza DrDoktor (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na mert az autó akku gyártásba ezek szerint senki se hall bele?
Az Applet annyira érdekli a kínai elnyomás hogy a teljes gyártást oda vitték anno. És csak lassan tudják onnan kiszervezni. De kétlem hogy pl Indiában vagy Afrikában sokkal jobb lenne a helyzet... Pont telibesz@rják a helyi lakosokat. És ez nem csak most van így, hanem régen is volt és 100 év múlva is így lesz.
Az összes gyártót a profit érdekli, mindegy melyik országban van a székhelye. Ha ezeket nem látod akkor mesevilágban élsz, vagy egy üvegkalitkában.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) Tschubi válasza FattyDove (#40) üzenetére


Tschubi
tag

Én elfogadom hogy te ezt tényként kezeled, ugyanakkor én kicsit másképp gondolom. :R
btw nagyon nem topik téma ez, be is fejezem

(#43) FattyDove válasza Tschubi (#42) üzenetére


FattyDove
őstag

Elég nehéz lenne nem elfogadni a tények tényként való kezelését. Kb mintha nagykegyesen elfogadnád azt, hogy az eső az nedves, de ettől te még szerinted száraz.

[ Szerkesztve ]

(#44) Tschubi válasza FattyDove (#43) üzenetére


Tschubi
tag

Kérdés. A Huawei gyűjti az adatokat vagy a kínai állam huawei eszközzel?

[ Szerkesztve ]

(#45) FattyDove válasza Tschubi (#44) üzenetére


FattyDove
őstag

Nincs itt kérdés. A kínai állam maga a huawei. Szerinted miért mindenhol huawei megfigyelő cuccok vannak? Miért huawei cucokkal volt bepoloskázva az afrikai únió főépülete 5 éven át? Soroljam? Vagy maradjon az eső inkább száraz?

[ Szerkesztve ]

(#46) Alaaf Pi válasza Vikooo (#19) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A hálózati részlege miatt.

#20 Damos: a következetesség, hogy akkor minden érintettet egyformán kezelnek. Igen, nekünk fogyasztóknak szar lenne, ahogy már most is szar, hogy az egyik ténylegesen komolyan fejlesztő céget kitették a piacról. Jelenleg nem tudom melyik másik márka lehet a Huawei tulajok számára érdemi alternatíva. És engem is érint, mert kell valami utód a Mate 10 Pronak.

(#47) Tschubi válasza FattyDove (#45) üzenetére


Tschubi
tag

Ok. Az eső legyen nedves. :R

(#48) kakuk.tamas válasza FattyDove (#45) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Xiaominak is vannak kamerái… :U Az is kínai cég. És ugyanúgy benne van a kormány…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#49) FattyDove válasza kakuk.tamas (#48) üzenetére


FattyDove
őstag

Jobb országokban ki is vannak tiltva az állami szektorból, telefonostól, kamerástól, mindenestől. Illetve azért nem egy ligában játszik a huawei-el.

[ Szerkesztve ]

(#50) kakuk.tamas válasza FattyDove (#49) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Miért nem? Mert nem csinál network cuccokat? Ugyan már…
A Huaweikben a saját modemjuk volt? Nem. Akkor meg? Miért kellett a mobilokat is bannolni, letiltani az 5G-s Qualcomm modemról? Nos?

Ennyi erővel az összes BBK-s brandet, meg all in kínai telefonos céget tiltsanak azonnal.

És itt jön elő a valódi miért…

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.