Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrDoktor


DrDoktor
tag

Utolsó rángatózása komcsi állampárt felügyelete alatt működő kínai márkának.
Nyáron több országból is kivonultak. Már csak a bejelentést várjuk az egész euból mikor húznak el.-
Ennyiért adni meg egy vicc ezt a készüléket.

Jó cuccokat csináltak nekem egyik legjobb telóm volt a P20P/P30p amíg védte őket meg engem is a google kontroll .De amióta appgalery meg a sok gányolt veszélyes cuccukat rápakolják és még erre ösztönzik is a népet ,hogy használják ezeket akár mások rovására is én is lemondtam róluk.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most, hogy leköszöntek... Azért szép gesztus. Két fórumozó már tuti boldoggá van téve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) domos


domos
senior tag

Ennyiért rendes telefont is lehet kapni. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) novinyul válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


novinyul
veterán

Így szép elköszönni :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#5) doooo válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem még az a kettő is sok; volt aki jelezte a potenciális vásárlók közül, hogy ezt tuti kihagyja.

[ Szerkesztve ]

(#6) Remiel


Remiel
őstag

Mate 20 Pro volt az eddigi kedvenc telefonom, de ez a mellett, hogy drága, még ronda is (mármint szerintem)

Nem tudom ki a célközönség, de tömeges értékesítést nem tartok valószínűnek :DDD

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#7) FattyDove


FattyDove
őstag

De minek...

(#8) joey04 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


joey04
titán

Az egyik már megvette külföldön :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Aryon87 válasza joey04 (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Ésakko'?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10) winhate


winhate
őstag

P40 tol elastak magukat.
Kar erte.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Szerintem szép, de ennyiért tleg nagyon elszállt, még ha lenne rajta google, akkor is hatareset.

(#12) k-adi válasza winhate (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mármint P30 után

(#13) k-adi válasza Cannabis7 (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

Gondolom azzal számoltak, hogy majd úgyis esik az ára hamar
Bár még a feléért is (580 ezer forint fele) meredek gugli támogatás nélkül.

Én azon csodálkozom hogy egyáltalán bevette a Tré kom

(#14) kakuk.tamas válasza DrDoktor (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A BBK konszernben (OnePlus, Oppo, Vivo, etc…) és a Xiaomiban is benne van a komcsi párt. :DDD

(Sőt, mivel kötelező, ezért az összes kínai nagy márkában. De psszztt, őket szeressük, igaze? :)) )

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) winhate válasza k-adi (#12) üzenetére


winhate
őstag

Igy van p30 meg jo p40 mar nem.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16) gattolino


gattolino
senior tag

Ezt a szart minek is árulják itthon

Vivo X90 Pro Plus

(#17) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Atyaég! Ez az árazás még akkor is durva, ha lenne Google csomag. Végső vergődésnek tűnik a dolog...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#18) Damos


Damos
tag

Az ára egy rossz vicc, akkor sem érne ennyit, ha lenne GMS és 5G. 100 ezer Ft-tal olcsóbban Samsung Galaxy S22 Ultra kapható, ami sokkal jobb vétel.

(#19) Vikooo válasza kakuk.tamas (#14) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem is értem, miért csak a Huaweit szankciozzak. Mindet lehetne a felsoroltak közül. Kevés politikai és inkább üzleti érdekek állnak emögött.

Sajnálom a Huaweit, LG -vel ők legalább probaltak kilépni a konvencionális és mindennapos egykaptafa termékekből.

(#20) Damos válasza Vikooo (#19) üzenetére


Damos
tag

"Mindet lehetne a felsoroltak közül"

És ebben mi lenne a jó? Hogy kétszereplős legyen a piac (Samsung, Apple)? Abból mi nem jönnénk ki jól.

(#21) Füleske válasza DrDoktor (#1) üzenetére


Füleske
addikt

"Utolsó rángatózása"
A Honor annyira más...

(#22) #95462144


#95462144
törölt tag

Sajnálom, hogy ez lett a márkával, mert nagyon hiányoznak és gyakorlatilag mióta lélegeztetőgépen vannak azóta sokkal érdektelenebb a mobilpiac csak megy a fingreszelés. A kamerában sikerült ennél a terméknél is innovatívat alkotni még ilyen helyzetben is.
Nagyon drága az árazása, de ez már szó szerint kuriózumnak számít az biztos, hogy nem egy tucat kacat.

[ Szerkesztve ]

(#23) Gerybut válasza #95462144 (#22) üzenetére


Gerybut
tag

Na valaki végre nem csak fikázni tud....
Talán a Honornak sikerül...talán, bár azt a szintet biztos nem (második legtöbbet eladott telefon a Samsung után)

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#24) Gerybut válasza Vikooo (#19) üzenetére


Gerybut
tag

Mert a Huawei előzte be az Apple-t akkoriban globál....nyomorult politika van minden mögött.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#25) #03212800


#03212800
törölt tag

Ennek a telónak így, ebben a formában, ilyen árazással semmi esélye/értelme Európában. Még gms-el is túl drága lenne.
Kár értük. Volt Mate 10 pro-m. Jó kis teló volt. Lányomnak P Smart Z van régóta és jól elvan vele.

(#26) FattyDove válasza Gerybut (#24) üzenetére


FattyDove
őstag

Már hogyan előzte volna be a huawei az apple-t? :DDD Mégis mennyi azonos kategóriás telefont adott el a huawei az apple-el szemben? Minden 100. apple telefonra jutott 1 huawei? Vagy még ennyi sem?
A Samsungnak vannak olcsóbb mobiljai, de még nekik sem volt konkurencia a huawei...

[ Szerkesztve ]

(#27) DrDoktor válasza Gerybut (#24) üzenetére


DrDoktor
tag

Urban legend .Egyszerüen nem akarták egy kommunista diktatúrha kémrendszerét forgalmazni.
EU is is effelé tendál egyedül magyarország tart ki még durván a huawei mellett érthetően...

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#28) Pinyo16689 válasza DrDoktor (#27) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Minden kínai állampolgárnak teljesíteni kell, amire az állam kéri. Nem gondolod komolyan, hogy bármely kínai gyártó független a kínai államtól? Hogy rájuk ez nem vonatkozik? Hogy a többi kínai tech cég nem ugyanazt csinálja, pont ugyanúgy? Ez, hogy ezt a kém dolgot kihegyezed a Huaweire, ez viccnek is rossz. Pont ugyanolyan a Xiaomi, az Oppo, a Honor, és sorolhatnám. Az adatgyűjtés az egyik legfontosabb része a mai nagy tech cégeknek. Az információ hatalom. És pénz. És a Google, az Apple is pont így csinálja. Talán a Samu nem annyira, de csak mert Dél-Korea nem nagyhatalom. Bár az adatokkal kereskedni is lehet. Remélem, nem kínai telefonod/tableted/laptopod van. Mert pl. a Lenovo is kínai. És tudom, többen írták, hogy inkább a Google, vagy Apple gyűjtse az adataikat, mint a kínaiak, de szerintem ez csak érzésre jobb. Egy harmadik fêl által gyártott tech eszköz( mind szoftveresen, mind hardveresen) , amin rajta vannak az adataid, az "életed", ami csatlakozik a világhálóra, hát, nem tudom... Papírpénz, papír csekk, papír alaú levelezés,papír térkép, személyes beszélgetés, ez a legbiztosabb, ha az ember nem tudja ezt elengedni.

A teló amúgy szerintem is drága, nem vennék én sem Google nélkül (pusztán praktikus okokból), de sajnálom, hogy kivéreztették az egyik leginnovatívabb gyártót.

[ Szerkesztve ]

(#29) 2ofthem válasza FattyDove (#26) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Eladások számában előzte, ha jól emlékszem 2018-ban. Samsung - Huawei - Apple volt a sorrent.

[ Szerkesztve ]

(#30) FattyDove válasza 2ofthem (#29) üzenetére


FattyDove
őstag

Ettől még nem lesz semmiféle konkurencia az apple vagy a samsung számára. Aki azt hiszi, hogy igen, az egyszerűen hülye.

#28Pinyo16689: Pont most bukott meg az Anker is, hogy a "nemtárolunkfelhőbensemmit" Eufy termékei konkrétan töltöttek fel mindent a kínai szerverekre + még egyedi face id kódot is társítottak a fejekhez. Aztán ezeknek minden 5. szavuk az volt, hogy privacy.

[ Szerkesztve ]

(#31) DrDoktor válasza Pinyo16689 (#28) üzenetére


DrDoktor
tag

Ruszki kínai propaganda a volt náci modszerekkel.Vádold azzal az ellenfeleid amit te csinálsz.
NEM NEM és NEM csinálja ezt a google sem az apple.Teljesen más a google féle rendszer mint amit a kínaiak csinálnak.
Mindenki gyűjt adatokat de egyáltalán nem mindegy mire ,hogyan.!!!!
A huawei adatokat adhat át a kínai államnak amiket azok arra használhatnak,hogy megfigyeljenek elnyomjanak embereket.Alapvető emberi jogaikat csorbítsák ,szélsőséges esetben az életüket is a kezükbe tartva.
Eközben a google az adataimmal max pénzt keres és az alkalmazásit fejleszti...A kettőt próbálod összemosni. Nagyon nem megy és helytelen.

https://raketa.hu/huawei-megfigyelo-technologia-ujgur-kisebbseg

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#32) Tschubi válasza DrDoktor (#31) üzenetére


Tschubi
tag

Szerintem nem teljesen más. Nagyon ide illik ez a közel 100 éves (!) idézet:
"Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákba irják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg."
Csak azért mert azt mondja, én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a gugli nem adja át a rólam gyűjtött adataimat a magyar államnak. Nemzetbiztonsági érdek és már meg is van az indok .

(#33) joey04


joey04
titán

vörösödik a topik :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) janeszgol válasza 2ofthem (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így igaz, viszont bevétel tekintetében az első kettő összeadva sem volt sehol az Apple-höz viszonyítva. Szóval nem ez volt az ok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) DrDoktor válasza Tschubi (#32) üzenetére


DrDoktor
tag

De teljesen más embereket halálba küldeni és vagy esetleg tőlem elvenni 2 dollárt és abból google maps funkciókat is fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#36) kakuk.tamas válasza FattyDove (#26) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem neked akartam! :O

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) kakuk.tamas válasza DrDoktor (#31) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Milyen telefonod van? Samsung vagy Apple? :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#38) 7Heads Drago válasza DrDoktor (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kik várják? Én nem, meg sokan mások se. Szóval ne általánosítsunk. :) Nincsenek illúzióim más gyártókról se, mindegyik lopja az adataimat.
Hasonló kamerás telot senki se csinál jelenleg. Ami egyedi az meg árban is az szokott lenni sajnos. És ez bármire igaz.
A gányolt appok meg sok más telon is fent vannak.
Én most konkrétan egy iPhonet próbálok használni, de katasztrófa a 2 sim kezelés és a hívásinfó 2022-ben. Röhej az egész. De sajnos nem is tudom hogy mire váltsak. Lehet hogy inkább akkut cseréltetek a P30-ban.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Tschubi válasza DrDoktor (#35) üzenetére


Tschubi
tag

Igen, ez teljesen más. Te végleteket hozol fel példának, pedig nem ilyen fekete -fehér az adatgyűjtés. Azt te sem gondolod remélem, hogy a Huawei azért gyűjt adatokat hogy embereket halálba küldjenek.

(#40) FattyDove válasza Tschubi (#39) üzenetére


FattyDove
őstag

"hogy a Huawei azért gyűjt adatokat hogy embereket halálba küldjenek."

Tekintve, hogy a kínai koncentrációs táborokban huawei megfigyelő rendszerek vannak, illetve az ujgur területeken is ezek vannak felszerelve, ezért többek közt... de.

[ Szerkesztve ]

(#41) 7Heads Drago válasza DrDoktor (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na mert az autó akku gyártásba ezek szerint senki se hall bele?
Az Applet annyira érdekli a kínai elnyomás hogy a teljes gyártást oda vitték anno. És csak lassan tudják onnan kiszervezni. De kétlem hogy pl Indiában vagy Afrikában sokkal jobb lenne a helyzet... Pont telibesz@rják a helyi lakosokat. És ez nem csak most van így, hanem régen is volt és 100 év múlva is így lesz.
Az összes gyártót a profit érdekli, mindegy melyik országban van a székhelye. Ha ezeket nem látod akkor mesevilágban élsz, vagy egy üvegkalitkában.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) Tschubi válasza FattyDove (#40) üzenetére


Tschubi
tag

Én elfogadom hogy te ezt tényként kezeled, ugyanakkor én kicsit másképp gondolom. :R
btw nagyon nem topik téma ez, be is fejezem

(#43) FattyDove válasza Tschubi (#42) üzenetére


FattyDove
őstag

Elég nehéz lenne nem elfogadni a tények tényként való kezelését. Kb mintha nagykegyesen elfogadnád azt, hogy az eső az nedves, de ettől te még szerinted száraz.

[ Szerkesztve ]

(#44) Tschubi válasza FattyDove (#43) üzenetére


Tschubi
tag

Kérdés. A Huawei gyűjti az adatokat vagy a kínai állam huawei eszközzel?

[ Szerkesztve ]

(#45) FattyDove válasza Tschubi (#44) üzenetére


FattyDove
őstag

Nincs itt kérdés. A kínai állam maga a huawei. Szerinted miért mindenhol huawei megfigyelő cuccok vannak? Miért huawei cucokkal volt bepoloskázva az afrikai únió főépülete 5 éven át? Soroljam? Vagy maradjon az eső inkább száraz?

[ Szerkesztve ]

(#46) Alaaf Pi válasza Vikooo (#19) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A hálózati részlege miatt.

#20 Damos: a következetesség, hogy akkor minden érintettet egyformán kezelnek. Igen, nekünk fogyasztóknak szar lenne, ahogy már most is szar, hogy az egyik ténylegesen komolyan fejlesztő céget kitették a piacról. Jelenleg nem tudom melyik másik márka lehet a Huawei tulajok számára érdemi alternatíva. És engem is érint, mert kell valami utód a Mate 10 Pronak.

(#47) Tschubi válasza FattyDove (#45) üzenetére


Tschubi
tag

Ok. Az eső legyen nedves. :R

(#48) kakuk.tamas válasza FattyDove (#45) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Xiaominak is vannak kamerái… :U Az is kínai cég. És ugyanúgy benne van a kormány…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#49) FattyDove válasza kakuk.tamas (#48) üzenetére


FattyDove
őstag

Jobb országokban ki is vannak tiltva az állami szektorból, telefonostól, kamerástól, mindenestől. Illetve azért nem egy ligában játszik a huawei-el.

[ Szerkesztve ]

(#50) kakuk.tamas válasza FattyDove (#49) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Miért nem? Mert nem csinál network cuccokat? Ugyan már…
A Huaweikben a saját modemjuk volt? Nem. Akkor meg? Miért kellett a mobilokat is bannolni, letiltani az 5G-s Qualcomm modemról? Nos?

Ennyi erővel az összes BBK-s brandet, meg all in kínai telefonos céget tiltsanak azonnal.

És itt jön elő a valódi miért…

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#51) FattyDove válasza kakuk.tamas (#50) üzenetére


FattyDove
őstag

Sokszor ki lett tárgyalva, sokszor belementem a témába, de újra nem fogok.

"Ennyi erővel az összes BBK-s brandet, meg all in kínai telefonos céget tiltsanak azonnal."

Szerencsére efelé haladunk, viszont a huawei volt a legnagyobb állami cég, nem a többségében ipari hulladékokat gyártó bkk. Szóval nem jön itt semmi "valódi miért".

[ Szerkesztve ]

(#52) kakuk.tamas válasza FattyDove (#51) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

:DDD :C

Pedig volna még kérdésem… Pl, hogy 4G modemes Snapdragont miért kaphat, ha veszélyesek a mobiljaik? Miért csak az 5G kémkedik? 4G-n olyan lassú az adatlopás, hogy az maradhat? Miben különbözik a kettő egymástól? :DDD

Melyik országban van bármelyik BBK brand vagy a Xiaomi tiltva teljesen?

Te, mint Kína és kémkedés szakértő biztos tudod ezekre a választ. :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#53) FattyDove válasza kakuk.tamas (#52) üzenetére


FattyDove
őstag

Te is tudod nagyon jól, hogy minden kérdésed ezerszer ki lett tárgyalva, csak próbálsz kötekedni. Amúgy többek közt angliában az állami szektorban nem használhatsz xiaomi vagy bbk termékeket :) Részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#54) Aryon87


Aryon87
félisten

És megint a hülyeség. EU-ban vagyunk, elvileg itt nincsenek koncentrációs táborok és megfigyelő rendszerek, az már mellékes, hogy a nagy Amerika tudja azt is milyen összetevőket szarik ki az ember, hála a Google, Facebook, Siri, Amazon és társainak.
Az hogy Ázsiában mit művelnek, az legyen az ő problémájuk, megvan nekünk is a sajátunk.

Elvileg ez egy tech fórum, és nem jogi-igazságosztó vöröskereszt fórum.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#55) janeszgol válasza Aryon87 (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Az, hogy mi van Ázsiában, az az ő dolguk. De az USA folyton ide szövegel Európába. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#56) FattyDove válasza Aryon87 (#54) üzenetére


FattyDove
őstag

A náci németországot is hagyni kellett volna náculni, hiszem nem amerikában nácul. Gratulálok.

(#57) Aryon87 válasza FattyDove (#56) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt már lerendezték. Majd Ázsiaiak is elintézik, ha megunják a sanyargatást.

janeszgol: mert szeretik mindenbe beleütni az orrukat és mindenről tudni, és meg is mondják mit akarnak, míg Kína tudtommal még nem iránytja EU-t.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#58) FattyDove válasza Aryon87 (#57) üzenetére


FattyDove
őstag

Erre inkább nem írok semmit... Ez már a legalja.

[ Szerkesztve ]

(#59) doooo válasza FattyDove (#45) üzenetére


doooo
veterán

Számból vetted ki a szót. Egy dolog egy cég, ami az állami szabályoknak megfelelően működik, de az állampárttól relatív és állandó távolságban, meg egy másik dolog egy cég, ami szó szerint szerves és elválaszthatatlan része az állampártnak. A tény, hogy ilyen eladások mellett is még mindig relatíve sikeres a cég (ha a Honort idevesszük, még akkor sem változik az összkép), és még mindig ezernyi helyen próbál gyökeret ereszteni a világ minden részén (sikertelenül, de akkor is próbálkozik), és ezernyi feladatot ellát a kínai államaparátus fenntartásában, egyértelmű bizonyítéka, hogy kinek a pénzéből működtetik, és milyen céllal.
Más kínai gyártóknál nem így működik, és pláne nem ilyen mértékben (nyilván nem akarják eldobni ezt a hatalmas, kívülről omladozó, de az alapoknál még mindig stabil rendszert, amit évtizedek óta építgetnek, azért öntik továbbra is a pénzt ebbe).

[ Szerkesztve ]

(#60) 7Heads Drago válasza FattyDove (#51) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha csak és kizárólag a kínai "sz@rt" látod az tényleg már a legalja.
A náci Németországról meg annyit hogy ha az USA nem támogatja őket sose jutottak volna el oda hogy a 2.ik VH-t elkezdjék. Akkoriban a két legfontosabb alapanyag a gumi és az üzemanyag volt amivel nem rendelkeztek megfelelő mennyiséggel a németek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#61) FattyDove válasza 7Heads Drago (#60) üzenetére


FattyDove
őstag

Na a komcsi rajongásból elég hamar eljutottunk oda, hogy az usa miatt volt a 2. VH is :DDD Gyerünk srácok, ne hagyjátok abba.

[ Szerkesztve ]

(#62) joey04 válasza doooo (#59) üzenetére


joey04
titán

Azért sajnos van ahol meg tudja vetni a lábát. Például nálunk. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#63) doooo válasza joey04 (#62) üzenetére


doooo
veterán

Jogos... itt az lenne az újdonság, ha végre nem engednék neki, hogy megvesse lábát. Bár ettől függetlenül, ez is folyamatosan pénzbe kerül nekik, pedig aligha kapnak legalább ugyanannyit vissza. Normális keretek között ez már csak szimpla pénzügyi okokból sem működhetne így.

Apropó, most láttam egy tévés riportban, hogy elvileg automatikusan törli a Huawei a kínai tüntetésekről készült képeket és videókat, a kínai vásárlóik mobiljain (nyilván azok beleegyezése vagy akár tudta nélkül). :U Micsoda meglepetés...

[ Szerkesztve ]

(#64) FattyDove válasza doooo (#63) üzenetére


FattyDove
őstag

Pénzbe kerül nekik, de rohadt sokat fejlődik* az arcfelismerés illetve a mozgáskövetés. Érted.. most tök jó, hogyha felismered a kínai tagokat fejről AI-vel, de mi az istent kezdesz az európaiakkal vagy a feketékkel? Egyfajta racial blindness-be (erre nincs magyar kifejezés) kerülne az AI más rasszok nélkül.

Amúgy amit említesz azt én pár napja linkeltem egy (huawei) cikk alá, és a komcsi fanok leugattak, hogy kamu, meg csak a szerverről törölték, miközben a valóságban a telefonról :)) Hát ide jutottunk így 2022 végére az internet korában.. Egyesek a sárga kommunistákat imádják, akik koncentrációs táborokat tartanak fenn.

* Amikor jópár éve Beijingben voltam a reptéren (átszállás), akkor addig be se tudtam lépni a reptérre, amíg nem volt retina és véna szkenner + ugye ujjlenyomat. Amikor az egyik terminálból mentem át a másikba busszal (a magyarok 48 órán át vízum mentesek a fővárosban), akkor teljesen véletlenül kaptam egy rendőrt (vagy valami ilyesmit) magam mellé a buszra, hogy nehogy ne a városban szálljak le (holott megtehettem volna). Plusz még "véletlenül" kivettek a sorból is (egyetlen fehér voltam) egy bomba tesztre is.

[ Szerkesztve ]

(#65) doooo válasza FattyDove (#64) üzenetére


doooo
veterán

A "véletlenek" országa... ;]

[ Szerkesztve ]

(#66) kakuk.tamas válasza FattyDove (#64) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Amikor másodjára voltam Izraelbe, nálam is ugyanez volt. A Ben-Gurionon amikon jöttem haza szarrá szivattak. Én voltam az egyetlen, akit kivettek a sorból. Kábítószer és bombanyomokat kerestek a táskámban, ruhámon, teljes teströntgen volt. Akkor most ők is kommunisták? Vagy nem “véletlen” volt? :C Neked szerintem üldözési mániád van. :DDD

Akik nem értenek egyet a teljes tiltással (a networking része szerintem sokakat nem érdekel, a mobilok annál
inkább), azok nem a kínai kommunista pártot védik, hanem normális, kézzel fogható bizonyítékot szeretnének látni, hogy valóban miért van a teljes tiltás. Mármint a részleges, mert csak ugye az 5G-ről van letiltva, a régebbiekről nem. És az is érdekelne minket, hogy a többi kínai gyártó miért nem kap ilyet, ha mindenki tudja, hogy benne van a pártsejt? Bármilyen kamera/rendszer mögé belehet implementálni a Huawei rendszerét, az összes gyártó módosított Androidot használ…

És nem, nem a Te, vagy a kispista “agymenésére” vagyunk kíváncsiak, hanem a hivatalos állásfoglalásra, mondjuk az USA-tól (hamár tőlük indult minden), vagy az EU-tól.

:R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#67) Aryon87 válasza kakuk.tamas (#66) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt a hivatalos allasfoglalast a budos eletben nem fogjuk megkapni. A hatereknek eleg annyi hogy kemkednek es pont. Kb mint itthon az ingyen krumpli segelycsomag a szavazatokert es boldogsag van.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68) FattyDove válasza kakuk.tamas (#66) üzenetére


FattyDove
őstag

Hát ha direktbe tolod fullba a kretént (amint ahogy aryon is), akkor nem fog gyünni oscar bácsi. :))

[ Szerkesztve ]

(#69) kakuk.tamas válasza FattyDove (#68) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mivel toljuk fullba a kretént? :DDD
Azzal, hogy vannak kérdéseink, amikre akarunk normális választ? Szerintem az a normális, ha az ember kíváncsi a valódi válaszokra, a bizonyítékokra, és nem fogadja el szó nélkül azt, amit leakarnak tolni a száján.

Ha szerinted az a normális, hogy valaki beböfög valamit, normális, átfogó magyarázat és bizonyíték nélkül, amit el kell fogadnia több millió embernek, akkor a bajok nálad vannak.

A kérdések adottak, választ sose kapunk, mert nem érdeke az egyik félnek.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#70) FattyDove válasza kakuk.tamas (#69) üzenetére


FattyDove
őstag

Minden kérdésre kaptatok választ, de akkor röviden, tömören, csak neked.

A huawei maga a kínai állam, ami kőkeményen kémkedik. Ennél egyszerűbben nem tudom leírni. A vicces az, hogy még aryon is elismeri, hogy a sárga komcsik kémkednek és a halálba küldenek ezzel embereket, de mivel messze van, ezért leszarja. A lényeg az, hogy legyen egy ipari hulladék, használhatatlan mate50pro a kezében.

[ Szerkesztve ]

(#71) kakuk.tamas válasza FattyDove (#70) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

1.) És miért csak részleges a tiltás, ha a Huawei maga a kínai állam?
2.) Miért kereskedhet amerikai cégekkel, ha a Huawei maga a kínai állam?
3.) Miért forgalmazhat többek között az EU-ban, ha a Huawei maga a kínai állam?
4.)A többi kínai gyártó miért nem kap tiltást amikor bennük is jelen van a kínai állam?
5.) Miért használhatják az 5G-t?
6.) Miért kereskedhetnek amerikai cégekkel?
7.) A Xiaomi is rajta volt az amerikai listán; pontosan miért került le, és nem szabtak ki rá semmilyen szankciót?
8.) Miért csak a Xiaomi volt a listán, és a BBK brandek közül miért nem volt egyik se?
9.) A kínai webshoppokat miért nem tiltják az EU-ban és az USA-ban? A kukikkal ugyanúgy tudnak kémkedni. Az nem baj?
10.) A ZTE-nek miért csak a networking részén van a tiltás, a mobilokon nem? Használják a Qualcomm legfrissebb fejlesztéseit és az 5G-t. A ZTE nem veszélyes?

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#72) FattyDove válasza kakuk.tamas (#71) üzenetére


FattyDove
őstag

Ismétlem magam, már mindig álkérdésedre kaptál választ. Téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#73) kakuk.tamas válasza FattyDove (#72) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Te nem politikus vagy véletlenül? Mind a 10 kérdésre kaptam választ? Hol? Kitől?

Olyan vagy, mint a Lois a FamilyGuyban, amikor indul választásokon, és mindenre az a válasza, hogy 911. :C Kap normális kérdéseket, de csak ugyanazt ismételgeti.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#74) joey04 válasza kakuk.tamas (#73) üzenetére


joey04
titán

inkább te viselkedsz úgy, mint egy politikus

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) kakuk.tamas válasza joey04 (#74) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ahham, szóval pofa be, nem lehetnek ésszerű kérdéseim, és csak tűrhetek. Tiszta kommunista felfogás…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#76) doooo válasza joey04 (#74) üzenetére


doooo
veterán

Mint egy rossz politikus.

(#77) joey04 válasza kakuk.tamas (#75) üzenetére


joey04
titán

csak ráerősítesz :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) 7Heads Drago válasza FattyDove (#64) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A stílusod kritikán aluli. 2022-ben is. Attól hogy használom egy gyártó termékét nem leszek pártag az adott országban. Persze a te általad preferált márkánál ez lehet hogy így van és abból indulsz ki.
Az orosz vs ukrán háború se csak az adott két ország között van. A mögöttes háttér országok mozgatják az egészet. Ukrajna magában nem lenne képes feltartani az oroszokat. Az oroszok meg ha nem kapnának alkatrészt sutyiban mástól nem tudnák a háborút tovább folytatni. De ezek szerint neked elég a csomagolást látni és bármit el lehet adni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#79) FattyDove válasza 7Heads Drago (#78) üzenetére


FattyDove
őstag

Rendben mr. az amcsik miatt volt a 2. vh :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80) 7Heads Drago válasza kakuk.tamas (#73) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha felteszel egy kérdést kommunista vagy. Kíváncsi lennék rá hogy ők mik? A szólás szabadság jegyében itt durrognak a fórumon mindenféle eredmény nélkül és ez nekik a demokrácia vívmánya.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#81) doooo válasza 7Heads Drago (#78) üzenetére


doooo
veterán

"Attól hogy használom egy gyártó termékét nem leszek pártag az adott országban."

Párttag nem leszel, de a pártnak adományozol pénzt.

"De ezek szerint neked elég a csomagolást látni és bármit el lehet adni."

Ilyet meg enyhén szólva ironikus leírni, miközben épp a Huawei mellett kardoskodsz, szánt szándékkal csak és kizárólag a "csomagolást" nézve.

(#82) kakuk.tamas válasza FattyDove (#79) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Annyiban igaza van, hogy az Opel a General Motors álltal elég szépen tolta a náci szekeret. Ami meg ugye amerikai.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#83) subset


subset
senior tag

A cikkre és a telefonra visszatérve...
Néhányan biztosan bepróbálkoznak majd a vásárlással, vannak eladó darabok az előző GMSLESS szériákból most is. Bár a brutál ár (köszönhetően a semmit sem érő Forintunknak is (azt meg tudjuk kiknek köszönjük)) szóval tényleg néhány darab ha elmegy...kíváncsi lennék.
A teló nagyon pöpec tényleg le a kalappal. A notch nehezen értelmezhető de nyilván kellett a hely a technikának.

Offba meg: én is elengedtem nemrég a kínai vonalat, apple nem kell, így a pixel series vagy a samsung marad. Nem nagy a választék és ez a gáz.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#84) 7Heads Drago válasza doooo (#81) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ezt pont te mondod aki csak a Samsungért él???? Miközben egyre fogy a felhasználói bázisuk? Ahhoz képest hogy a Huawei kiesett semmit se léptek előre a piacon... nem véletlenül.
Ha bármilyen terméked van amiben van Kínában gyártott panel van akkor már adományozol a pártnak ezek szerint. És hogy van neked is az garantált! Saját vermedbe estél. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#85) 7Heads Drago válasza kakuk.tamas (#82) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Rengeteg cég tolta a nácik szekerét, és jó részt amcsi cégek. 1. Vh vesztes országa 15-20 év alatt talpra állt a semmiből? Az ilyenek csak mesét néznek sztem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#86) doooo válasza 7Heads Drago (#84) üzenetére


doooo
veterán

Kínában gyártott panel? Milyen panel?
Ha lenne is ilyen panel (képernyőkről beszéltünk eddig?), már le lett tárgyalva a különbség kínai meg kínai között (meg aközött, hogy valamit Kínában raknak össze, de még az összeszerelő üzem sem kínai tulajdonú).
A Huawei egyféle, a legtöbb másik meg egy második vagy harmadik féle. Szóval nem, nem adományoznék feltétlenül pártnak még akkor sem, ha lenne "kínai panelem" itthon... de elárulom, hogy nincs. Olyan garantáltan nincs, ami az elmúlt 10 évben lett véve. Nem nehéz ám elkerülni a "kínai paneleket", még akkor sem, ha az ember nem foglalkozik ilyesmivel.

A Samsung meg tényleg sehogy sem jön ide, aminek mellesleg nem fogy a felhasználói bázisa (csak amennyire az egész mobilpiac szűkül), és továbbra is a legnagyobb gyártó, immár több, mint 10 éve. De ha már szerinted semmit sem nyertek a Huawei eltűnésével, legalább nyilvánvaló, hogy nem a Samsung tehet arról, hogy eltűntek (mert ilyen érdekes konteók is sokszor elhangzanak errefelé).

(#87) 7Heads Drago válasza doooo (#86) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bármilyen informatikai panel, alaplap stb. A te telodban biztos nincs ilyen. Inkább hagyjuk. :W
Azt a konteót én sose fújtam a Samuról.
Mellesleg a Samunak is vannak kínai beszállítói, de nyilván mind pártfüggetlen és ezt te mint vezér szurkoló első kézből ellenőrizted is ezt. A ruha vagy cipő boltban meg 1km-ről kiszagolod a kínai terméket. Én meg 100%-ig biztos vagyok benne hogy van kíni cuccod csak meg kellene nézni rendesen. Az autók is rengeteg kínai alkatrészt tartalmaznak, ha tudsz róla, ha nem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#88) doooo válasza 7Heads Drago (#87) üzenetére


doooo
veterán

Informatikai panelek? Van egy nagyon szép szó az ilyesmikre, amit láthatóan ismersz is: alkatrészek (vagy esetleg elemek, de ez is áthallásos). Mindenféle gépezetek esetén használatos, nem csak autóknál. Ajánlom a használatát a félreértések elkerülése érdekében.

Másrészt pedig csak idézni tudom magamat: "már le lett tárgyalva a különbség kínai meg kínai között (meg aközött, hogy valamit Kínában raknak össze, de még az összeszerelő üzem sem kínai tulajdonú). A Huawei egyféle, a legtöbb másik meg egy második vagy harmadik féle. Szóval nem, nem adományoznék feltétlenül pártnak".
Ha ezt a részt megtanulod értelmezni, akkor még egyszer nem fogod leírni, hogy (nem szó szerint idézve) "mindenben van kínai alkatrész, mindenki ugyanazt támogatja egyforma mértékben amikor megvesz az égegyadta világon bármit". Lapozhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#89) 7Heads Drago válasza doooo (#88) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szinte az összes Huawei topikban ki lett tárgyalva hogy Kínában a párt mindent ellenőriz... az összes céget. és minden állampolgárt. A mindenben nálam nincs kivétel, nálad ez lezár a Huawei cég beléptető kapujánál. Zsír. :)
Az alkatrészek még tágabb fogalom. És az alkatrészbe beletartozik egy csavar is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.