Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dolon75


dolon75
aktív tag

Ez remek.
Kár, hogy az 5G sincs szinte sehol.
Vagy addigra az utolsó kis falu utolsó utcája is le lesz fedve?

Ami amúgy nem lenne rossz...

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#2) Viper26


Viper26
nagyúr

Már a tízgén is kezdjenek akkor, nehogy lemaradjanak valamiről..lol.

Pixel 7 | FR955

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én még az egy G-t se... mármint fejlesztések fejlesztések!

:P

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) bambano válasza Viper26 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a hétgén már agyalnak.
azt jó ötletnek tartom, hogy az angoloknál fejlesztik a 6g-t, hátha így nem kerülnek fontos szabadalmak kínai kézbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) dolon75


dolon75
aktív tag

Azt érzem kicsit bajnak, hogy végre lett mindenhol (kb...) 4G, de már elavult.
Most van az 5G vonat, mire elterjed, lesz 2030. Rakás pénzt beleöl a szolgáltató, amit az előfizetőkkel fizettet meg, és mire végez, kezdheti újra.

Van 5G képes telefonom, de csak a szolgáltató nyári akciójában volt rajta engedélyezve, mert ingyen volt nem is tudom hány napig.
Nem sok helyen tudtam használni, de nem is hiányzott. A 4g hiánya már fájóbb volt...

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#6) BoB válasza dolon75 (#5) üzenetére


BoB
veterán

Zavar a fejlődés? Mire megengedhetem magamnak hogy Teslám legyen, addigra elavult lesz, ez van, az élet nem áll meg

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) buherton


buherton
őstag

Még a Cloud RAN-t sem fejezték be, hova akkor a 6G?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) dolon75 válasza BoB (#6) üzenetére


dolon75
aktív tag

nem.

az zavar, hogy az átlag emberekkel fizettetik meg ennek az árát úgy, hogy az nem is elvezheti azt, amiért fizetett.

meg az is zavar, ha a cél maga a fejlődés,

Teslanal nincs így, azt az veszi meg, akinek van rá pénze.

De ez a telekommunikáció tömegek számára van.
3G kuka, mert kell a hely az 5Gnek.
De hát 4G sincs sok helyen!

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#9) dchard válasza buherton (#7) üzenetére


dchard
veterán

A cloud RAN-t azért nem fejezték be, mert nem megvalósítható. Ha valamit meg lehetett tanulni a 3G, 4G fejlesztésekből az az, hogy a többlet sebességet a komplex adaptív jelfeldolgozás és az IB növekedése adja. Ha az antenna oldalon csak egy "buta" RRU vagy AAU van, akkor ez óriási sávszélességet követel, passzív optikán lehet csak elvinni a távolság így is csak maximum néhány kilóméter lehet, ráadásul már egy N78-as 5G cellánál is 40Gbit környéki kapacitás kell az AAU és a BBU közé. Nem véletlen, hogy az ilyen jól hangzó kifejezések mind a "cloud RAN" meg a "BBU hotel" a Huawei és az Ericsson marketing slide-jain kívül nem léteznek a valóságban. És ha ilyen arányú optikai fejlesztést kéne kivitelzni, az egyszerűen soha nem térülne meg, olcsóbb a BBU-t továbbra is ott hagyni az állomás közelében. Sajnos nem lehet leválszatani az alapsávot az állomásról úgy, hogy azt valóban hatékony módon nagyobb távolságban el lehessen helyezni. Legalább is jelenleg ez látszik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10) bolvar válasza dolon75 (#5) üzenetére


bolvar
senior tag

Kb inkább sok helyen szar ha van is 3g lekapcsolásával.
Sződre költőztünk nincs még itthon nem és a tré 4g-je értékehetetlen itt a környékben…25km-re budapesttől.Nem tudom hova ez a rohanás.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11) BonFire


BonFire
veterán

6G!!! Mi lesz ennek a vége?! :Y :Y :Y Már az 5G-től is „mindmeghaltunk”.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12) martonl


martonl
senior tag

"Az összes brit mobilhálózatot 5G-eszközökkel ellátó Ericsson 10 éves programot indít, ez segíti a 6G fejlesztését, amely várhatóan 2030-ban startol el."

2030. elstartol. 2050. már a beszédforgalom is el fog indulni rajta. Igaz, ezt csak kevés készüléken lehet majd élvezni, mert a szolgáltatók csak szűk készülékek körét támogatják. 2100 körül bevezetik a beszédroamingot. Igaz, csak szomszédos országok partnerhálózatain. A mostani tendenciákból kiindulva nagyjából ez várható.

(#13) Yeffy válasza bambano (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

en is. meglatjuk.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

lesznek itt még meglepik...

(#15) dolon75 válasza bolvar (#10) üzenetére


dolon75
aktív tag

Igen, nálunk ( Bp 16ker széle), a házon belül már a 4G gyenge.

Egy barátoméknál voltunk, szintén Bp, külváros, E-t írt ki a telefon. A böngésző meg azt, hogy nincs internetelérés.

Nyáron voltunk Ausztriában, egy falu melletti zsákút melleti kis szurdokban volt 4G.
A hegyek között lent a völgyben, meg fent a 2ezres hegyek tetején is volt 4G.
Jó sávszéllel.

Elfogadom, hogy jó az új dolgokat kutatni.
Ugyanakkor elvárom, hogy ha a szolgáltató térképén jelzik nagy büszkén, hogy van adott helyen 4G, akkor az legyen már stabil.

Persze ez két külön dolog, és nagyon örülök az újdonságoknak, de előbb kérem azt, ami elérhető. :)

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#16) buherton válasza dchard (#9) üzenetére


buherton
őstag

Nekem egyébként szimpatikus a cloudos irány olyan szempontból, hogy a szolgáltató maga rakhatja össze a fronthault a különböző vendorok termékeiből és mindez jó részt virtuálisan fut. Persze van real-time része is a rendszernek, de most azt hagyjuk. Az O-RAN pedig biztosítja hozzá a szabványos interfészt. Ez teljesen jó iránynak tűnik elsőre. Sőt, nekem az is tetszik első hallásra, hogy a Cloud RAN lehetőséged arra, hogy az egyes nagy látogatottságú eseményekre gyors megoldást tudjanak adni, ami abból áll, hogy odaszervezik ideiglenesen az erőforrásokat. Ezt valamelyik Ericssonos cikkben olvastam. Ez is tök jól hangzik elsőre, de aztán belegondoltam, hogy mind az antennáknak, mind a cloudt kiszolgáló HW-eknek véges a számítási kapacitásai. Vagyis, ha a Cloud RAN-nal felakarnak készülni a nagy látogatottságú eseményekre, akkor ugyanúgy be kell építeni a HW-t, mint a korábbi G-s szabványoknál. Maximum nem fut annyi microservice, amivel energiát spórolnak, de ez önmagában kevés.

És azt sem igazán értem, hogy a cloudon túl azt is szeretnék a Cloud RAN-nal behozni, hogy a fronthaul networköt a folyamatosan változó igényeknek megfelelően lehessen konfigurálni. Ezzel mindösszesen "csak" annyi a baj, hogy az adott cellák nem lehetnek nagyok a késleltetés miatt, nem lehet sok router sem a virtuális baseband és az antenna között (szintén a késleltetés miatt), és ugyanúgy ki kell építeni az antennákat, sőt a flexibilitás végett még több kapcsolatot kell kiépíteni, még több routerrel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) kardkovacsi válasza dolon75 (#1) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

De ez csak a fejlesztés, magának a távközlési protokollnak. Nem a 6G-t kezdik el kiépíteni hanem még csak most kezdik el fejleszteni.
Azt gondolod egy autógyárnál nincs ilyen? Ott is 10-15 évre előre gondolkodnak. De ugyanígy az IT-ban is van ilyen. Egy AMD, Intel is jóval előre tervez. Ott nem zavar, hogy "megfizettetik" veled?
Amúgy itt se kötelező, nem kell mobilt venni :) van még régi vonalas telefon.

(#18) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Na lesz újabb dolog amin retteghet Mari néni és Pista bácsi a karakószörcsögi lakótelepen. :DDD

Nem rossz egyébként, hogy előre gondolkoznak a következő lépcsőfokon de a normális 5G-t is szeretnénk előtte.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#19) dolon75 válasza kardkovacsi (#17) üzenetére


dolon75
aktív tag

írtam, hogy kell a fejlesztés!
Csak annyit szeretnék, hogy a mostani, azaz inkább előző 4G legyen már jó mindenhol.
Mert így hiába fejlesztenek, meg kutatnak bármit, ha én, mint felhasználó azt látom, hogy semmit nem ér az egész.

Autóknál, prociknál nincs az, hogy valamit fejlesztgetnek, majd miután fizetek érte (= 4G szolgáltatás), kiderül, hogy ja, bocs mégsem megy az ABS (vagy a 6-mag egyszerre), csak a nagyvárosban, meg az autópályán, a 2A-n már nem.

Szóval nem a 6G kutatása miatti, hanem a 4G lefedettség hiánya miatti keserűségemnek adtam hangot.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#20) Jarmust34


Jarmust34
újonc

én támogatom a 6g-t de jó lenne ha előbb az 5g elterjedne. Sajnos ismerek nem egy embert akinél még internet sincs. Németországba már biztos nagyobb piaca lenne, mert ott majdnem minden sarkon van 5g de itt csak az elitebb településeken. A másik meg az, hogy még az 5g sem mindig stabil előbb azt kéne tökéletesíteni de mindenesetre várom, hogy a legkisebb városokba is betörjön majd a 6g. Az igéretek alapján bivalyerős lesz, szurkolok. :DD

Üdv: Koppány

(#21) kardkovacsi válasza dolon75 (#19) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Azért vegyük észre a kettő független egymástól. Az Ericsson dolga az, hogy a technológiát kikutassa. Az, hogy itthon mi van meg mi nincs ahhoz meg egyáltalán semmi köze az Ericssonnak, mivel az a helyi szolgáltató függő adottság. Mintha a cégednél ahol dolgozol csak régi szar Core 2 Duo procikat osztogatnának és te reklamálnál, hogy miért fejleszti már az AMD a 16 magos prociját amikor nálatok még csak Core 2 Duo van.

[ Szerkesztve ]

(#22) 19ati93


19ati93
senior tag

Tök jó hogy vidéken sokszor még a 4g se ér semmit. :C

(#23) Jarmust34 válasza kardkovacsi (#21) üzenetére


Jarmust34
újonc

persze, jogos. Én inkabb arra gondoltam, hogyha már meglesz minden itthon nem biztos, hogy annyira eltud majd terjedni de minden idő kérdése a 4g is nagy szenáció volt amikor bevezették majd ez is megszokott lesz.

Üdv: Koppány

(#24) Jarmust34 válasza 19ati93 (#22) üzenetére


Jarmust34
újonc

én is azt tapasztalom, mert sok időt vagyok kisebb településeken de ez is szolgáltatótól függ. nekem most a telekom bejött a flipp meg a garantált 150mbs-ből csoda ha hozott 15-t, pedig az is a telekom tulajdonába van.

Üdv: Koppány

(#25) dolon75 válasza kardkovacsi (#21) üzenetére


dolon75
aktív tag

igy van, független, írtam is a #15 végén.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#26) Varázslóó válasza dolon75 (#1) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Ha meg fizeted akkor van bàrhol :K csak tudj fizetni havi 800dollàrt csak erre. Space X a neve

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#27) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Az a legnagyobb gond, hogy az emberek nem tudjàk megmondani 4G nel minek nekik több. Kinek nem elég ? Bajok vannak akinek nem elég gyors. Ez az egész világ el van baxva.

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#28) F34R válasza Varázslóó (#26) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah. szuper. 200k a hardware meg 17k havonta egy 50-200Mbit-es sebessegert.
Es igy is fuggok valakitol. akkor mar tenyleg eleg a 4G-s koca mobilnet.

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem erre 2030-ban sem lesz 5G. Mondjuk nem is csodálkozok, a kormányok iszonyat pénzt kihúznak a szolgáltatók zsebéből, akik meg a mienkből, ha tudják. Ha újrakötném az előfizetésem hasonló paraméterek mentén most dupla összegbe kerülne vagy talán még többe is. Mire lement volna nálunk a mobilnet ára, újra felment. Tudom magyarisztán egyedi Európában, de valahogy nem látom mi értelme lenne a 6G-nek ilyen árakkal... amellett hogy szükség sincs rá, főleg nem úgy hogy a lefedettsége sehol sincs, az elméleti, marketingben szereplő paraméterek és a valóság között ordas nagy szakadék tátong.

Mindegy, most annak örülök hogy talán hamarosan megérkezik az optikai hálózat ide is és végre talán lesz árverseny az ISP-k, kábelszolgáltatók között itt is.

Amúgy remélem a mobilszolgáltatók szólnak majd az Ericssonnak és a többi cégnek hogy feldughatják a 6G-t maguknak, mert ők még az 5G-böl se láttak hasznot.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) kardkovacsi válasza F34R (#28) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Haver amcsiban lakik, van egy villany F150-e, hozzá egy emirates business classt megszégyenítő belsejű lakókocsival és persze a Starlink. Mesélte, hogy milyen fasza, bárhová mennek (az azért rengeteg hely van ahol nincs 4G) mindig van nete. Mi itt Európában elég nehezen tudjuk elképzelni, hogy mi haszna lenne, de ott azért sokkal több hely van ami kiesik a mobiltorony elméleti max 35 kilométeres hatótávjából (35 km lehet max egy sima GSM cella, 4G meg ennél is kevesebb).

(#31) kardkovacsi válasza Varázslóó (#27) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az 5G legnagyobb előnye az ultra low latency, azaz nagyon kicsi a késleltetése. Olyan kicsi, hogy mondjuk egy autót szinte real time tudsz vele vezetni távolról. Ez az ami 4G esetén nem igaz.

(#32) Pityesz4734


Pityesz4734
tag

5G, aztán 6G... minek? Hát ha rákos lesz mindenki, nem?:Y Baromság az egész.
Megsütnek minket a profitorientált idióták a mikrohullámmal.

(#33) Kinsiinoo válasza Pityesz4734 (#32) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

:DDD :DDD :DDD

Samsung S23 Ultra 12/512

(#34) BoB válasza Pityesz4734 (#32) üzenetére


BoB
veterán

"Túl kicsi a képzelőerőm ahoz hogy meglássam ez mire lehet jó, tehát baromság az egész"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

(#36) janeszgol válasza dolon75 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem lesz lefedve. Az 5G teljesen másról szól.

(#37) dolon75 válasza janeszgol (#36) üzenetére


dolon75
aktív tag

Lefedettség - Magyar Telekom csoport
Ez alapján a Telekom már lefedte szinte az egész országot.
Azt el tudom fogadni, hogy a hegyekben itt-ott nincs.

Ezt büszkén hirdetik, látszik.
Akkor hogy lehet az, hogy a térképükön jelzett területen az LTE kapcsolatot nem tudom használni, nem tudok telefonálni, mert nincs térerő?
És nem vagyok ezzel egyedül.

Ismét leírom: értem, hogy az 5G és 6G másról szól, és nem is erről szól a hír.
Azt állítottam egymással szembe, hogy hiába az új fejlesztések, ha még a régi sem működik megfelelően, nem fogunk benne bízni, hogy van, így nem fogjuk használni, nem fizetünk érte, nem lesz miből fejleszteni a hálózatot, nem lesz térerő, és bezárult a kör.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#38) Magnat


Magnat
veterán

Na most tudnánk bemattolni a romló Nyugatot, ha még idén elkezdenénk a 7g bevezetését!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#39) Magnat válasza dolon75 (#37) üzenetére


Magnat
veterán

Nem csak a hegyekben ... tudok olyan Bp-vel szomszédos települést, ahol a T utcányi területeken gyakorlatilag használhatatlan még épületen kívül is, pedig szabad szemmel rá lehet látni a néhány km-re lévő toronyra, mégis csak foszlányokban van térerő (2g és4g nincs, tehát telefonálni sem lehet) és évek óta sz@rnak rá.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#40) BoB válasza dolon75 (#37) üzenetére


BoB
veterán

De miért fáj neked ha dolgoznak rajta? Itthon semmi nem történik, nem kell 6g fejlesztést fizetned.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#41) dolon75 válasza BoB (#40) üzenetére


dolon75
aktív tag

Kérlek, mutasd meg, hol írtam azt, hogy fáj nekem, ha dolgoznak rajta, mert akkor azt visszavonom.

A kérdésedbe bújtatott allításod ellenkezőjét többször leírtam.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#42) Pityesz4734 válasza Magnat (#39) üzenetére


Pityesz4734
tag

"...pedig szabad szemmel rá lehet látni a néhány km-re lévő toronyra..."
- ez semmit nem jelent. Nem maguk elé szórnak az átjátszók, hanem
olyan helyekre, amit a domborzat takar. :K

(#43) buherton válasza BoB (#40) üzenetére


buherton
őstag

Bár nem tőlem kérdezed, de ha nem gond, akkor szeretnék rá érdemben válaszolni.

Nekem a legnagyobb problémám az, hogy amit a nagy betűs architect-ek meg kutatók kitalálnak az egyébként jó. De azzal, hogy átpasszolják fejlesztésre még nem jelenti azt, hogy az eredeti elképzelés maradéktalanul jól lett megtervezve. Jó lenne legalább, ha az első release-ig fognák a fejlesztők kezét és tökéletesítenék a rendszert system szempontból. Utána mehetnének az új generációra.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44) Varázslóó válasza Pityesz4734 (#32) üzenetére


Varázslóó
senior tag

FNem káros, hanem a gyerekek nemző képtelenek lesznek. Főleg terhes nőkre nagyon káros ez az egész.
Senki ne ringassa magát abba hogy nekünk akarnak jót ezzel. Hogy telített a hálózat ;] ki találkozott ilyennel? :)) 5.0 Bluetooth a legjobb ott már WiFi frekvenciát is használja elég komolyan az eszköz. Ez vezeték nélküli fülessel aki sokat használja persze, jó kis agyrák lesz sok év alatt. De lehet csak agyleépülés:C

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#45) Ágógreen


Ágógreen
senior tag


:)) Ébresztő kockák.

(#46) BoB válasza Ágógreen (#45) üzenetére


BoB
veterán

:DDD

A felirat szerint 2019-ig, holott a kép 2000-ig mutatja, a többi csak előrejelzés (ha nem nyilvánvaló a kép 2000-ben készült), meg amúgy ez mit bizonyítana?

Ez annyira tipikus konteó, de gyerekek lehet beveszik.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#47) Varázslóó válasza Ágógreen (#45) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Én unatkoztam pl a karantén alatt.. És most nem fogok ide beküldeni semmit, de napra pontosan stimmel a korona vírus berobbanása, és Magyarországon beindított 5G állomások Zalába pl.. Nem állítok semmit de ku*#a nagy véletlennek kell lennie. Hogy dátumra pontosan stimmelnek a dolgok. Olyan mintha stimulációt okozna. Immungyengítéssel járna.
Persze ez a saját véleményem. :K
Szomszédod se akar jót neked, nem még hogy a kormányok és cégek. :DDD

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#48) Ágógreen válasza BoB (#46) üzenetére


Ágógreen
senior tag


Ahogy érzed... :B

(#49) BoB válasza Ágógreen (#48) üzenetére


BoB
veterán

És ez mit bizonyít? Nem látom odaírva hogy "a wifi okozta daganatos megbetegedések".

Persze véletlenül sem lehet ehez köze semmi másnak, például műanyagok, stb. ez tuti hogy a mobileszközök sgárzása miatt van mert... Magyarországon a legmagasabb, más országok nem használnak ennyit :DD Magarország a wifi nagyhatalom :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#50) ledgeri válasza Ágógreen (#45) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval nálunk akkor jobb, vagy rosszabb a hálózat? -mivel ontopik-ként van posztolva....
Mi szűnt meg '90-ben, ami '55 előtttől jelen volt? Vagy azt mondod, hogy a vezeték nélküli rendszerek alakalmazása különösen egészséges , különösen Magyarországon (kompenzál valami helyi dolgot)?
Az ábra alját miért nem ábrázolni? Mi az a skála 0-tól 300-ig

Csak ez a pár kérdésem lenne, de egyébkéntbiztos helyes...

;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#51) kardkovacsi válasza Ágógreen (#48) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az van, hogy ezek közül kettő ugrik ki nagyon. Az egyik a tüdőrák, abban elsők vagyunk. Rengeteget bagózunk, ez tény.
A másik pedig a vastagbélrák, amiben valahol a második helyen vagyunk a világban, az pedig egyértelműen a magyar kaja. Egyszerűen annak a zsíros tocsogós, mindenbe kell két liter olaj, egy kiló paprika meg egy liter tejföl konyhának ez a mellékhatása. Iszonyatosan megterhelő az egész emésztő rendszernek ez a fajta étkezés. Csak legtöbben észre se vesszük mert ebbe nőttünk bele.
Nyilván az egészségügyi rendszer sincs a topon mert a vastagbélrák megbetegedések nagy részét meg lehetne fogni szűrővizsgálatokkal.
Az 5G-t meg inkább nem is kommentálom akkora butaság az egész.

[ Szerkesztve ]

(#52) bambano válasza Ágógreen (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

javaslom, hogy alapértelmezetten tekintsd átverésnek az összes grafikont, ahol megszakított tengely van.
az csak arra jó, hogy torzítsa az arányokat, ezért szokták politikusok használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) bambano válasza Varázslóó (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyetértek, tényleg rohadt nagy véletlen lenne, hogy a zalában beindított 5g-s bázisállomásnak komoly hatása lenne a Tiszántúlra.
egyébként van normális magyarázat is, hogy a Zalában beindított 5g-s bázisállomás környékén miért nagyobb a daganatos megbetegedések aránya.

az pedig, hogy pont a koronavírus berobbanásakor indult, azért marhaság, mert a koronavírus melyik berobbanásakor? a magyar? az olasz? a kínai? és mikor robbant be a koronavírus, amikor elkezdett terjedni? amikor az orvosok már tudtak róla, de még tagadták? amikor már Nyünyükenéni is bevallotta?

szerintem se állíts semmit, mert láthatóan baromság lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.