Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EasyR


EasyR
tag

Sziasztok!

A következők miatt kérnék tanácsot:

Barátomnak van egy v.milyen ABIT P3-as alplapja (viás, valósz. a VH6, de nem biztos). Egy 10 gigás vinyóval működött vagy 2 éven át. Aztán beütött a baj: Vett egy 80 gigás vinyót. Oprendszer fel, progik fel -> használta is kb. 3 napig. Este kikapcs gép és reggel a BIOS nem látja a vinyót. Sebaj! Biztos hibás volt a vinyó (Maxtor). Visszavitte a boltba garis cserére. Megjött az új vinyó (várt rá vagy két hetet), szintén Maxtor 80 gb. Bele agépébe op. rendszer fel, programok fel. Hajrá!
Két napra rá ez a vinyó is meghelt. Kikapcs este -> másnap semmi. Gariba vissza (biztos rossz ez a maxtor széria). Két hét múlva eredmény: ezt már nem cserélték, azt mondták, hogy a gépe tette tönkre és erre nincs garancia.
Elkeseredés nincs, tegyünk bele jó kis Samsungot. Szokásos eljárás, szokásos hiba. Samsung máshonnan volt, 1 hétre kicserélték, de azt már nem tette bele.
Szerzett egy 20 gigás maxtort (5400-es), hátha a lap nem bírja a 80-asokat. 1 hét üzem és a szokásos hiba-> vinyó használhatatlan.

Mi lehet a gond? IDE kábelt cseréltünk a második vinyó után. A srác testvére elektroműszerész és kimérte a tápot. Azt mondja, hogy stabil és jól műxik.
A vinyók elektronikája mégis behal.

HELP!

;

(#2) -SeveN- válasza EasyR (#1) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Alaplapra tok gondolni v. tap.

ugyanarra az IDE re mas is van dugva?

Ja masik tapcsatival is probaltatok?

[Szerkesztve]

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#3) EasyR válasza -SeveN- (#2) üzenetére


EasyR
tag

Persze, ezeket mind eljátszottuk. Külön is ment, meg minden, de már félünk bele
másik vinyót tenni.

Ja, és a vinyókon nincs semmi külső nyom!

[Szerkesztve]

;

(#4) Petie


Petie
veterán

mijen táp van benne?
lehet vmi noname és gondol egyet és kicsit több feszt ad véletlenül és kaputt, kisüti elektronikát.


más gépben probáltátok a vinyokat amik behaltak?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#5) EasyR válasza Petie (#4) üzenetére


EasyR
tag

Igen próbáltuk. Tényleg rosszak.

A táp márkáját nem tudom, de az biztos, hogy nem a leggagyibb. Mondjuk nem is Enermax.

De mint már írtam, a srác tesója megnézte és szerinte jó. (Már javított meg egy pár tápot.)

Nem lehet, hogy az alaplap rossz. Valamiféle jelet, vagy feszt ad le a vinyónak? :F
(Ehez annyira nem értek) :O

;

(#6) pilóta válasza EasyR (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tuning?
Mert a magas PCI frekvenciát nem szeretik a vinyók...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) EasyR válasza pilóta (#6) üzenetére


EasyR
tag

Szia pilóta!

Biztosan nem volt tuning!

;

(#8) naga


naga
senior tag

Az alaplap nem tud akkora feszt adni, hogy kinyírja a hdd-t.

Szerintem a táp lesz a ludas. Ha már ennyi hdd-t beleraktatok egy kölcsön táppal is megpróbálhatnátok.
A rossz vinyók megvannak még?


[Szerkesztve]

(#9) pilóta válasza EasyR (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát akkor valszeg az IDE vezérlője gány a viának.
Szerintem nézzetek egy használt inteles deszkát alá, olcsóbb, mint egy vinyó...

Szerk.: ja, vagy a táp...

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) EasyR válasza naga (#8) üzenetére


EasyR
tag

Sajna a rossz vinyók már nincsenek meg.
(egy részük xcbikerhez vándorolt)

Egyébként a táp is ki lett cserélve egy újra (azt hiszem a 3. vinyó után).

;

(#11) -SeveN- válasza EasyR (#7) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Nem volt rack-ben a vinyo?

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#12) EasyR válasza pilóta (#9) üzenetére


EasyR
tag

Mi is a lapra gyanakszunk, mert csak az nem volt cserélve.

Új lapot meg nem vesz, átáll P4-re. Csak a régit el akarta adni, de amíg nem tudjuk a baját addig nem áruljuk.

;

(#13) EasyR válasza -SeveN- (#11) üzenetére


EasyR
tag

Amíg a 10 gigást használta az rack-ben volt.
Az újak meg nem! Fura.

;

(#14) pilóta válasza EasyR (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát én nem foglalkoznék vele. Egy viás P3 lap max 4k-t érhet. Egy elcseszett vinyó minimum 15k.

Qkába vele! :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) -SeveN- válasza EasyR (#13) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

ja meg1.

Nem lehet, hogy megfottek a vinyok? Volt jo szellozes?

[Szerkesztve]

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#16) Monya78


Monya78
veterán

Bocs hogy ide bepofátlankodok...
Az gond egy vinyónál amikor a Dos-os boot rész után és a Windows betöltése előtt...kattan egy nagyot... de csak mindíg ilyenkor...

(#17) EasyR válasza -SeveN- (#15) üzenetére


EasyR
tag

Csak egy vinyó volt benne egyszerre. Tágas helyen. Igaz, venti nem fújt rá, de akkor sem hiszem, hogy mind megfőtt volna.

Szerintem igaza lesz Pilótának és ki fogja dobni a srác a lapot.

;

(#18) -SeveN- válasza EasyR (#17) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Csak jo messze dobja, nehogy vki megtalalja.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#19) EasyR


EasyR
tag

Új fejlemény:

Beszéltem a sráccal. kb. 2 hete műxik benne egy 2,5 gb régi vinyó.

:F :F :F

;

(#20) Hypp válasza EasyR (#19) üzenetére


Hypp
tag

Ezt azonnal kopogd le! :)

Bite my shiny metal ass!

(#21) EasyR válasza Hypp (#20) üzenetére


EasyR
tag

kopp. :D

;

(#22) -SeveN- válasza EasyR (#21) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Lehet hogy baromsagot mondok, de nem lehet, hogy szarul kezeli le az alaplap ujjabb, nagyobb fordulatu vinyokat, ezert szalnak el? Mert akkor 1 sima BIOS friss. segithet.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#23) fügike


fügike
senior tag

A ház véletlenül nem zárlatos? Már úgy értem a lappal?

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#24) EasyR válasza -SeveN- (#22) üzenetére


EasyR
tag

:(
a bios az akkori legujabb volt

;

(#25) EasyR válasza fügike (#23) üzenetére


EasyR
tag

Ezt nem tudom, de akkor nem menne tönkre az alaplap?
(Hehe, szóval lehet hogy az alaplap szar én meg azt mondom hogy nem menne tönkre :)) )

;

(#26) Huma


Huma
addikt

Nekem is lenne egy problémám.
160 gb samsung sata nem műxik. De elég fura, ha elindítom a gépet akkor elkezd tölteni a windows aztán félúton lefagy. Gondoltam újra telepítem, viszont még az elött lefagy mikor azt kéne kiválasztani, hogy hova telepítsem. A régi hdd-ről is csak akkor tölt be a gép ha a 160-as nincs bedugva egyébként ugyanúgy lefagy félúton. Ha menetközben dugom be a satát akkor a három particio-ból látja (csak egyszer próbáltam) látja az első kettőt, de amikor használmi akarom valami hibát ír ki.
Van valakinek valami ötlete? Az alaplap, vagy a hdd rossz? Valami egyszerű megoldás, stb?
ui:
Jó lenne az adatokat leszedni róla.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) Huma válasza Huma (#26) üzenetére


Huma
addikt

Upsz?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) borg315 válasza EasyR (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

nekem ugy remlik h volt olyan abit lap amely bizonyos vinyokat hosszu tavon kinyirt.. guglizz ra a tema kulcsszavaira a neten..

(#29) Huma válasza Huma (#26) üzenetére


Huma
addikt

Na senki sem tapasztalt még hasonlót?
Valami jótanács?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Loha válasza Huma (#29) üzenetére


Loha
veterán

De gondolm a vinyónak semi baja, csak ''elfelejti'' az oprendszert...

Ezen segíteni szokott, ha BIOS-ba beállítod a vinyó manuálisan LBA-ra...

(#31) Huma válasza Loha (#30) üzenetére


Huma
addikt

Nincs ilyen beállítás a satás vinyónál. És akkor is ugyanott fagy ki ha csak slave-ben van és másikról megy az oprendszer.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) Huma válasza Huma (#26) üzenetére


Huma
addikt

Még egy utolsó up lefekvés előtt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) xcbiker válasza Huma (#29) üzenetére


xcbiker
addikt

probálj a lapodra egy újabb biost tölteni és ha így is vacakol akkor próbáld a winyódat ki másnál egy telepítésig.

milyen lapot használsz?

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#34) Loha válasza Huma (#31) üzenetére


Loha
veterán

Ja nem láttam, hogy SATA...
Legújabb SATA driver fent van? XP SP2 szintén?
És akkor is ugyanott fagy ki ha csak slave-ben van és másikról megy az oprendszer.

Szerintem vmi driver gond lesz...
SATA-t hogy rakod SLAVE-re? :)

(#35) Huma válasza Loha (#34) üzenetére


Huma
addikt

A slave-t úgy értettem, hogy egy pata-s vinyót raktam be rendszernek beállítottam hogy erről bootoljon, emellett volt ott a sata.
Sp2 és driver fenn van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) Huma válasza xcbiker (#33) üzenetére


Huma
addikt

Asus A7V880 a lap.
A legújabb bios van rajta. A kipróbálás jól hangzik csak nem biztos, hogy van az ismeretségi körömben más satás lap.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) net84 válasza Huma (#36) üzenetére


net84
őstag

Hello!
Előfordulhat, hogy lehalt az alaplap sata vezérlője... Garos a lap? Az Asus P4P800S-X-es lapoknál fordul szinte ugyanez elő (ha sata vinyó van a lapba, akkor max fél évet bír ki és ugyanezeket a hibákat produkálja). Igaz ennél a lapnál még nem próbáltam ki, hogy mi van olyankor, ha rajthagyom a sata vinyót, de másról fut a rendszer.... Na majd hétfőn...

Próbáld ki egy nem satás vinyóval, a sata vinyód nélkül. Ha stabilan megy, akkor sata vezérlő vagy vinyó (ennek adok 5% valószínüséget)

Read only...

(#38) Huma válasza net84 (#37) üzenetére


Huma
addikt

Nem satás vinyóval működik a gép. A lap és a vinyó is garos. A gond csak az, hogy hova vigyem először (két külön helyről vettem). Nincs kedvem a szervízért fizetni pedig fenn áll ez a veszély ha mondjuk a lap rossz én pedig oda viszem ahol a vinyót vettem. Remélem találok egy másik gépet ahol kipróbálhatom a vinyót. Az az 5% jól hangzik inkább a lap mint a vinyó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.