Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Jenne


Jenne
senior tag

Üdv Urak!

Megtudja valaki mondani, hogy EZT a felugró-figyelmeztető ablakot hogyan lehet úgy beállítani, hogy ne jelenjen meg minden egyes számítógép bekapcsoláskor? Kezd idegesíteni. Már kivettem az automatikusan indulók közül is és a programon belül kivettem a pipát az Induljon együtt a Windowssal elől is. MBAM Pro-t használok, de nincs bekapcsolva az állandó védelme. Időszakosan, általában 4-6 naponta futtatok vele egy teljes vizsgálatot. Ha nem lehet kiiktatni ezt az ablakot akkor lebutítom a Free verzióra. Az gondolom nem dobálja az arcomba...Engem ne figyelmeztetgessen állandóan, mivel tudom, hogy ki van kapcsolva a védelme...ÉN kapcsoltam ki tudatosan és akarattal!

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#302) HZoli87 válasza Jenne (#301) üzenetére


HZoli87
veterán

Beállítások / Általános beállítások / Értesítések -> Letiltod, ha ez nem oldja meg, akkor pedig a licenc információnál deaktiválod a programot és visszaáll az ingyenes verzióra.

(#303) Jenne válasza HZoli87 (#302) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a segítségedet. Így van beállítva: Értesítések - Letiltva
Hát akkor marad a másik megoldás. Lebutítom a Free változatra.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#304) Jenne válasza HZoli87 (#302) üzenetére


Jenne
senior tag

Végül a 'C' változat lett. Azaz visszakerült az előző, 1.75-ös Pro verzió.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#305) HZoli87 válasza Jenne (#304) üzenetére


HZoli87
veterán

Jövőhéten valószínű lefrissül az új verzióra, hivatalos fórumán ezt írták. Mondjuk azt nem értem, minek kell a Pro / Premium verzió neked, ha mindenképpen kikapcsolod a valósidejű védelmét. Tökéletesen ellátja az ingyenes verzió is azt, amire te használod (4-6 hetente teljes ellenőrzés). De lényeg, hogy megoldódott a gondod.

(#306) #41133696


#41133696
törölt tag

Az eddigi azonnali frissítés amint megjelent egy új def.verzió, hova lett?

(#307) #41133696 válasza #41133696 (#306) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gyorsan, amiket úgy látom, hogy érdemes bekapcsolni, viszont alapból nincsenek aktiválva (ezen modulok, csak Premiumosoknak elérhetőek):

Rootkitek ellenőrzése

Önvédelmi modul engedélyezése (korai fázisban is), illetve esetleg ha valakinek a védelmével induláskor akadna, akkor a késletett indításra is van már mód közvetlenül a programból.

(#308) embe válasza Jenne (#304) üzenetére


embe
nagyúr

Azért én is úgy használnám, hogy csak alkalmanként a gép átvizsgálására. De ez minden indításnál jelez.

GoodSpeed Kérdésem, hogy véleményed szerint a pro verzió, illetve a Win7 saját tűzfala megfelelő védelem lenne?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#309) #41133696 válasza embe (#308) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, ameddig a Windows Biztonsági/Műveletközpontjába nem jelenik meg egyáltalán, addig nem tekinthető másnak csak kiegészítő védelemnek.

Azaz kell mellé egy IS vagy AV. Magával a Windows Tűzfallal semmi gond. Ha még biztonságosabban akarod használni a Windows 7 saját tűzfalát akkor: Extra biztonságos Win. Vista/7 tűzfal

(#310) embe válasza #41133696 (#309) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a segítséget. Jelenleg a Comodo IS Premium legfrissebb változata van fenn, csak gondoltam, kipróbálom a MB-ot, mivel már évek óta használom kiegészítő védelemként, a gép átvizsgálására, és eddig elégedett vagyok vele.
A cikked átolvasom. :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#311) #41133696 válasza embe (#310) üzenetére


#41133696
törölt tag

Örülök, hogy segíthettem :R Amúgy a figyelmezetése kicsit emlékeztet az Eset félére :)

Szerintem nagyon szép lett :K

[ Szerkesztve ]

(#312) #41133696 válasza #41133696 (#311) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh, a fórumnál dobja fel... még mindig túlérzékeny.

(#313) HZoli87 válasza #41133696 (#311) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem a webszűrője miatt szeretik a programot. :)

(#314) M62-501


M62-501
csendes tag

Sziasztok. Laikus vagyok, nem sokat értek a Malwarebytes-Anti malware-hoz ezért bocsánat ha nagy marhaságot kérdezek. Azt szeretném megkérdezni, hogy amiket a naplóban, észlelt (fertőzött) objektumokat ír mappát és fájl is egyaránt az elérési útvonalával, szóval ha kijelölve azokat kérem, hogy törölje, ő akkor a komplett fájt/mappát magát egy az egyben törli vagy csak a fertőzést törli róla? Azért kérdezem ezt mert az elérési útvonalból van amelyiknek a mappák, útvonal, fájlnév semmit nem mond, kvázi nem tudom, hogy esetleg nem egy rendszer (windows) fájl vagy valamelyik telepített program összetevője, eleme, így nem merek vele szinte semmit töröltetni...kérlek segítsetek. Esetleg ha a napló jegyzettömböt elküldeném és leírnám, hogy a Windowson kívül milyen (kevés) programot telepítettem, tudna-e nekem ebben valaki segíteni, hogy melyiket töröltethetném vele és melyik tartozik valamelyik programhoz? Előre is köszönöm a válaszotokat...még 2 napig van a próba verzió, addig ki akarom törölni a csúnyaságokat a laptopomról. Ha infó kell a rendszeremről a megoldáshoz, Windows 7 Ultimate 64 bitesem van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#315) Jenne válasza HZoli87 (#305) üzenetére


Jenne
senior tag

"Mondjuk azt nem értem, minek kell a Pro / Premium verzió neked, ha mindenképpen kikapcsolod a valósidejű védelmét."
A válaszom nagyon egyszerű. Valamikor, talán két éve már, volt egy ünnepi akciójuk és az első 5 ezer jelentkező kapott egy-egy lifetime Pro licenszet. Hát innen van.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#316) HZoli87 válasza Jenne (#315) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem a licenced eredetiségét kérdőjeleztem meg, csak azt nem értettem, hogy minek aktiválod be mindenképpen a programot, ha kapásból letiltod az így nyert plusz funkciókat. Szerintem nem sok értelme van.

Pár éve egyébkét én is megvásároltam a programot, de csak az ingyenes verzióját használom. Pár hetente lefuttatok egy gyors keresést.

(#317) Jenne válasza HZoli87 (#316) üzenetére


Jenne
senior tag

Ha már beszélünk róla akkor...
Nekem ezt a fiam intézte akkor és még kért a barátainak is párat. Addig azt sem tudtam, hogy van egyáltalán ilyen program. Én ESET-et használok már nagyon rég óta, még anno a 2.7-el kezdtem. Ez mellett van fent így a letiltott funkciókkal. De most már csak a kíváncsiság végett is, be fogom kapcsolni és - pár napig így megy -, az összes funkciót rajta.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#318) #41133696


#41133696
törölt tag

Windows 8.x-en Modern UI-s felületen is üzenget (ma tette első alkalommal nálam).

(#319) #41133696


#41133696
törölt tag

Originre is... :)

Remélhetőleg így már nem lesz gond:

(#320) #41133696 válasza #41133696 (#319) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pofás lett a vizsgálati napló is

Vizsgálati napló

[ Szerkesztve ]

(#321) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Felvettem a kapcsolatot a supporttal a problémám miatt: [link] (bár a telepítési problémát nem említettem, mivel azt sikerült orvosolnom)

Első körben kértek egy e-mail-ben küldött FRST64.exe program által elkészített rendszer log-ot, mely programot rendszerjavítási módban indított win8 parancssorából kellett indítanom.

Mivel a log alapján a rendszerem nem fertőzött és nem találtak különösebb problémát sem, így megkértek, hogy egy Windows Repair Tool programmal ellenőriztessem a rendszert, majd az ellenőrzések és esetlegesen talált hibák javítását követően indítsam el a program rendszerjavítását. Ez szépen le is futott "javítgatott/felújított" dolgokat a rendszerben (egyébként nem talált hibát sem a check disk sem az sfc ellenőrzés közben)

Újraindítást követően ismét megpróbáltam futtatni egy gyorskeresést a v2-es mbam-mal, de a heurisztikus ellenőrzés futása közben ismét reset-re vágta a gépet.

Ezt megírtam nekik, most pedig ismét várakozó állásponton vagyok.

read-only mode on the forum

(#322) #41133696


#41133696
törölt tag

A böngészőkbe is beépül, és blokkolás után, amennyiben böngészőben került a műveletre sor, meg is jelenik az MBAM üzenete ugyanúgy, mint felugró ablakban:

(#323) AtHoS válasza #41133696 (#322) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem ezt nem beépüléssel okozza. Valami más módszert alkalmaz a blokkoláshoz.
Nálad szerepel a kiegészítők között chrome-ban?

Nálam sem Opera, sem IE nem jelzi, hogy beépült volna.

read-only mode on the forum

(#324) #41133696 válasza AtHoS (#323) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, nem, egyszerűen átirányítja a böngésző adott lapját erre a címre:

block.malwabytes.org

Közben új verzió jelent meg: 2.0.1.1004

(#325) embe válasza #41133696 (#324) üzenetére


embe
nagyúr

Ki lehet benne kapcsolni az állandó védelmet, hogy csak alkalmanként lehessen használni keresésre, átvizsgálásra?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#326) blattida válasza embe (#325) üzenetére


blattida
nagyúr

Ki, de lehet telepíteni nem premiumként és akkor eleve nem megy a valósidejű védelem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#327) embe válasza blattida (#326) üzenetére


embe
nagyúr

Na majd meglesem. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#328) AtHoS válasza AtHoS (#321) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben megtaláltam a probléma okát:

Softperfect RAM Disk progival készítettem egy 2 GB méretű ramdrive-ot, melyre átirányítottam a win TEMP és TMP mappáit. Ha ezeket a mappákat winyóra irányítom, akkor rendben lefut a keresés és nem reset-el a gép.

A support megkapta ezt az infót, így remélem megoldást találnak az okára.

Az 1004-es verzió is hozza a problémát

read-only mode on the forum

(#329) #41133696 válasza embe (#325) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, ki csak nem ajánlott.

(#330) embe válasza #41133696 (#329) üzenetére


embe
nagyúr

A Comodo IS mellett használom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#331) #41133696 válasza embe (#330) üzenetére


#41133696
törölt tag

És összeférhetetlen vele?

(#332) embe válasza #41133696 (#331) üzenetére


embe
nagyúr

Nem tudom,soha nem használtam két védelmi modult egyszerre.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#333) HZoli87 válasza embe (#332) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem is érdemes.

(#334) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Feltettem a progit, és azóta lassabban tölt be a böngésző, 1-2 másodpercig a linkek is inaktívak googleban. Azóta az index, origo és hasonló oldalak is sokkal nehézkesebben használhatóak, sokszor nem is töltenek be. Nem értem miért. Erőforrást alig eszik, mindössze 25 MB-ot, de a net érezhetően akadozóbb.
Ötletek? :)

(#335) scope2007 válasza embe (#325) üzenetére


scope2007
addikt

én is csak alkalmankenti keresésre használom

nagyon tetszetős lett ez az új designje is, ez is plusz pont neki

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#336) embe válasza scope2007 (#335) üzenetére


embe
nagyúr

Csak hiába telepítem fel, a rendszerrel újra indul. Pedig nem a pro verziót használom. Így a régi van fenn.

Vga még nem jött meg ugye? Holnapra mondtad...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#338) #41133696


#41133696
törölt tag

(#339) #54715584 válasza #41133696 (#338) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pont ma láttam én is :D

(#340) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem,hogy az ingyenes verzióban direkt van szürkén a speciális beállítások?Mert így nem tudom kikapcsolni,hogy a számítógéppel együtt induljon.

(#341) blattida válasza embe (#336) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyjából egy hét múlva várható a ketteshez egy hibajavító frissítés, remélhetőleg az megoldja majd ezt a problémát is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#342) HZoli87 válasza yuri90 (#340) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, direkt. Nálam szerencsére rendesen működik, se az asztalin, se a hordozható gépen nem indul el a rendszerrel az ingyenes verzió.

(#343) blattida


blattida
nagyúr

Tölthető a 2.0.2 publikus béta.

Változások, fejlesztések:
• Changed some of the terminology used in scan results and scan logs to make them clearer
• Enabling or disabling self-protection should now be more responsive under most circumstances
• Each language name is now listed in its native tongue rather than being translated to make switching languages easier
• Blank window is no longer observed flashing on screen during startup and shut down of system when Malwarebytes Anti-Malware is running in the tray on Windows Vista and newer operating systems
• Main program window now opens to the Dashboard by default to simplify navigation

Javítások:
• Several crashes and BSOD issues fixed with rootkit scanning
• Scan speed improved with rootkit scanning enabled under some circumstances
• Rootkit scans should no longer hang indefinitely under certain conditions
• Compatibility issues with certain VPN client software fixed
• Protection no longer fails to start after upgrade under some circumstances when self-protection is active prior to upgrading
• Entire General Settings tab now responds to clicks correctly
• Several issues with Access Policy restrictions not restricting access as they should
• Editing the Access Policy password no longer results in restricted areas of the software being inaccessible when the correct password is entered
• Access Policy feature now functions when Bitdefender Total Security is installed
• Manual scan of individual files and folders using context menu scan feature in Explorer no longer results in the scan failing to run under certain circumstances
• Green checkmark status is no longer indicated when Malwarebytes Anti-Malware is unable to reach update servers when attempting to update
• Text is no longer cutoff in the UI on Windows XP or when the 'Classic' theme is used on Windows 7
• Scan time is now reflected accurately at the end of a scan
• Quarantined objects remain listed correctly in Limited User Accounts when restoration of an object fails due to lack of permissions
• Some words in UI which were not translated into non-English languages now are when those languages are selected
• Driver left behind during uninstallation of Malwarebytes Anti-Malware is now removed as it should be when the product is uninstalled

Letöltés

Érdemes vele egy próbát tenni, dolgoznak a fiúk rendesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#344) AtHoS válasza blattida (#343) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajna a RAMdrive-ra helyezett temp mappa miatt ez is reset-eli a gépet. Tehát ebben még nem javították

read-only mode on the forum

(#345) trance89 válasza blattida (#343) üzenetére


trance89
őstag

MSE mellett nagyon szépen muzsikál, ez a páros vált be nálam a legjobban
aki pedig szeretné még meg lehet venni örökös licensszel de már nem sokáig, innen a legolcsóbb (€17.99):
http://store.downloadcrew.co.uk/p29875-malwarebytes_anti-malware_premium_v2
ez 1 PC-re van, a MBAM oldalán 3PC-s 1 éves licenszet árulnak €22.31-ért, ez még kuponkóddal kicsit letornázható de otthonra sokkal jobban megéri 1-2 gépre megvenni az örökös verziót, én 2 gépre megvettem mert rájuk nem sajnálom ezt az egyszeri kis összeget

[ Szerkesztve ]

(#346) (Bundás) válasza trance89 (#345) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ez az örökös licenc 100%-os? Hivatalos dolog?

(#347) #41133696 válasza (Bundás) (#346) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, ha közvetlenül a cégtől vásárolod.Nekem már három éve van ilyen vásárolt példányom.:-)

(#348) (Bundás) válasza #41133696 (#347) üzenetére


(Bundás)
addikt

A cégtől? :) Mert a linkelt oldal egy német cég (cleverbridge AG) által kiszámlázott példány.

(#349) #41133696 válasza (Bundás) (#348) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ők számlázzák.

(#350) trance89 válasza (Bundás) (#348) üzenetére


trance89
őstag

a linkelt oldal egy viszonteladó de ugyanattól a cégtől kapod a számlát mintha egyenesen a malwarebytes oldaláról rendelnél:
https://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=114141
http://www.malwarebytes.org/cb-privacy/
csak a downloadcrew oldalon kicsit európai(bb) árakon kerekítenek, még mindig olcsóbb mintha a MBAM oldaláról venném meg mondjuk az eureka promo verziót kuponostul (€18.79)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.