Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Mákdaráló a pc-ben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) passziva


passziva
tag

Hello!

Uj hangok jonnek ki a gepembol, bizony eleg erdekesek.

Zugo-morgo, makdaralo hangok, amelyek nem a winyobol jonnek az mar tutti.

mi lehet ez? cpu huto, tap venti?
meg a haz is razonal neha.

ne es lassunk csodat, egyszer csak abba hagyja, es csondes lesz ujra, aztan megint.

a hang nem alkalmazasfuggo, legalabbis eddig ezt szurtem le...



p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#2) Bobojsza válasza passziva (#1) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

nekem most daralta le egy computer ujsag-melleklet CD-rol a papirt az drive...

ki ert ezt ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#3) zsiga667 válasza passziva (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Nálam ugyanez a probléma, és a mobilrack ventije csinálja.

(#4) e=mc² válasza passziva (#1) üzenetére


e=mc²
őstag

Kb 2 napja történt, hogy elkezdett búgni a cd-irom/lg 48x16x48/, és mikor megnyomom a lemezkiadó gombot/nemtom pontosan a szakszerű nevét/ elkezdi a mákot őrölni :(
de addig, amíg mozog a tálca.... és a hang elmulik... még1x megnyomom a gombot, cd benn a helyén, és mint ujkorában...

Ambulimax Provider

(#5) Szeke válasza passziva (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Haldoklik valamelyik ventid: jó eséllyel mobilrack venti, northbridge venti, videokártya venti. Ezeken nagyon spórolnak a gyártók, csúszócsapágyasak, és hamar tönkremennek :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) Ekváádor válasza passziva (#1) üzenetére


Ekváádor
őstag

Hát igen amikor én is bekapcsolom a gépet a hűtő jól elkezd darálni.De csak egy kicsit hozzáérek a házhoz és máris csönd.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#7) sirály12


sirály12
őstag

Nekem is van ien ventim. Most kusba tettem egy kis olaj és leszedtem róla azt a kis bizbaszt ami rögzíti a tengelyt. De néh egy percre elkezdi, akkor csak kicsit hozzáérek és csönd van. Xar ventik.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#8) [w] válasza passziva (#1) üzenetére


[w]
őstag

a tünet tipikusan csapágyas ventire utal, ami a megfelelő fordulatszámot elérve megszűnik. cserére javaslom bármi is legyen az, ki vele! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9) poirot


poirot
senior tag

Nekem a winchester hűtő ventik voltak nagyon hangosak (nincs 2 hónapja, hogy vettem), kettő van egymás mellett. Úgy ellenőriztem le, hogy melyik a ''csapágyas'', hogy az előtte lévő rácsot lekaptam, és elindítottam a gépet, mikor felpörgött, a közepét ujj heggyel óvatosan leállítottam, rögtön kiugrott, hogy melyik a hangos. Persze, ez csak olyannál ajánlott, amihez könnyen hozzáférsz. sirály12 által ajánlott olajozás, valóban sokszor csodát művel. Csak egy csepp kell, (Óvatosan lekapod a tengelynél lévő apró kör cimkét, és amögé, egy csepp olajat betudsz cseppenteni. Meg lehet nyomkodni hosszirányban a tengelyt, hogy az olaj be tudjon szivárogni.). Van még egy pont ami által berezonálhat a ház, ezt tulajdonképpen most vettem észre, hogy tápot cseréltem. A tápot a hátsó lemezen, 4 db csavar rögzíti, belül, két oldalt fülre, illetve bemélyedésre fekszik fel a táp. Mondom a pontosan megtervezett, és kivitelezett házaknál. Azonban, például az én házamnál is a táp ''lógott'' a 4 db csavaron. Na most, hogyha ebben a tápban 2-3 ventillátor van, és csak a végén van felfogatva, az óhatatlanul berezeg, az egész ház hangos lesz, és a venti csapágyaknak sem tesz jót. tehát érdemes bekukkantani a táp alá, hogy felfekszik-e, vagy sem, ha nem, egy kis kemény gumival vagy bármivel segíteni lehet rajta.


[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Mákdaráló a pc-ben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.