Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Heng®


Heng®
tag

Előrebocsátom nem ma kezdtem fórumozni, és tudom, hogy ez inkább a bolhapiacra való, de szándékosan nem oda nyitottam a topicot mert itt elsősorban nem eladni, hanem építő jellegű kritikákat és véleményeket szeretnék kapni a termékemmel kapcsolatban. Kérem a modokat, hogy ne tegyék át a bolhára!

A lényeg:

Több külföldi karakterkiosztású notebookom volt már és nagyon zavart, hogy nem találom mindig elsőre a megfelelő billentyűket. Körbejártam jópár notebookos boltot, de mindenhol csak ugyanazt a típusú matricát lehet kapni amin kicsik a betűk és ÁTLÁTSZÓ. És mivel átlátszik így látszik alatta az eredeti felirat és ez engem nagyon zavart. Ezt aproblémát oldottam meg a magam módján.
Akit érdekel: Bővebben: link

köszi a figyelmet.

(#2) jani0625


jani0625
aktív tag

nagyon korrekt,asszem fogunk mi még tradelni.

(#3) plömplöm válasza Heng® (#1) üzenetére


plömplöm
őstag

csak nekem nem tördel? bitang nehéz így elolvasni...

[Szerkesztve]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4) Heng® válasza plömplöm (#3) üzenetére


Heng®
tag

Köszi javítottam, így most már jónak kellene lenni 1024ben is.

(#5) plömplöm válasza Heng® (#4) üzenetére


plömplöm
őstag

ja, de 800-nál szélesebb :)

azért is szerkesztettem az ''1024''-ről a ''tördel''ésre

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6) WN31RD válasza Heng® (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez nem a bolhára, hanem a hardver piacra való lenne igazából. Tekintve azonban, hogy legjobb tudomásom szerint tényleg nagyon hiánypótló kezdeményezésről van szó, szerintem maradjon itt egyelőre, aztán majd meglátjuk, attól függően, hogy az adásvétel vagy a vélemények irányába mozdul el a topic.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) Heng® válasza WN31RD (#6) üzenetére


Heng®
tag

Köszönöm. Ide valóban véleményeket várok elsősorban, ha vki rendelni akar akkor ott az e-mail.

(#8) kapcs-ford válasza Heng® (#7) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Jó az ár! Ups!

Aláírás

(#9) karib


karib
addikt

Támogatom a kezdeményezést, maradjon a nb rovatban. Kap egy kiemelést is, hiszen hiánypótló jellegű és nem a gyors meggazdagodást célozza :)

Department of Redundancy Department

(#10) MiQ


MiQ
csendes tag

Esetleg lehetne egy harmadik sorozatot is összeállítani, ami még tartalmazhatná a következő gombok matricáját is.

Q\ W| F[ G] Í< Y> X# C& B{ N}

Ezeket a speciális karaktereket pl. programozás során elég sűrűn kell használni.

Üdv...

MiQ

(#11) Heng® válasza MiQ (#10) üzenetére


Heng®
tag

Q \ és a V @ benne van a bővített sorozatban a többi karaktert is csak gazdaságossági alapon vetettem el. Ha van rá konkrét igény akkor persze meg lehet csinálni csak a felhasználók (különösen mi magyarok) erősen árérzékenyek és minden plusz karakter az árat is növeli.

(#12) craic válasza Heng® (#1) üzenetére


craic
aktív tag

Szép munka! (Esetleg berakhatnál még oda egy képet, hogy hogyan néz ki felragasztva.)

Verba volant, scripta manent.

(#13) parandroid válasza Heng® (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Két észrevételem lenne:

1. Jó lenne 2 db 'ctrl' felirat, mivel két ilyen billentyű van és a német 'strg' elég bután néz ki - ez nekem speciel nem gond, mert úgyis több garnitúrát rendelek, és kedvesem notebookja angol billentyűzetes, tehát ez a matrica pont nem kell rá.

2. Szintén a német billentyűzetesekre gondolva jó lenne, ha az ins-del-home-end-pgup-pgdn kombinációkra is lenne matrica. Ez felvet egy következő problémát, miszerint az ezekre a gombokra konfigurált notebook funkciók nem látszaanak majd. Kérlek erősítsetek meg, hogy nektek is ilyesmik vannak-e rajta.

[insert - print screen] [home - rollen?] [pg up - pause?]
[delete - s-abf?] [end - num lock] [pg dn - untbr?]

Jövő héten küldök mélt a rendeléssel kapcsolatban. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) s0ulreaver válasza Heng® (#11) üzenetére


s0ulreaver
tag

Az ötlet nagyon jó, gratulálok hozzá! Én is kíváncsi lennék 1-2 olyan képre, ami már a felragasztott matricákat mutatja be.

csak a felhasználók (különösen mi magyarok) erősen árérzékenyek és minden plusz karakter az árat is növeli.

Úgy gondolom hogy ha esetleg 800Ft helyett 1400Ft-ot kell fizetni, senkit nem fog padlóhoz vágni, (és rajta van az összes karakter, ami azért csak teljesebb és igényesebb, sose lehet tudni mikor kellenek), különösen ha figyelembevesszük hogy notebookról van szó, meg azt, hogy egy billentyűcsere mennyi időt és egyéb költséget hord magával.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#15) kapcs-ford válasza s0ulreaver (#14) üzenetére


kapcs-ford
őstag

majd valaki más kioszt.

[Szerkesztve]

Aláírás

(#16) Kakumix


Kakumix
senior tag

Szia!

Több kérdésem is lenne. Lehet-e saját matricasort tervezni, mert nekem holland kiosztású és feliratú billentyűzetem van, továbbá eltérőek a funkciógombok és ''gépelőgombok'' méretei? Ha lehet szerkeszteni milyen programmal? Egyelőre az utolsó kérdésem pedig, hogy egy matricára lehet-e több szinben nyomtatni? Kösz

Legyen szép napod!

(#17) s0ulreaver válasza kapcs-ford (#15) üzenetére


s0ulreaver
tag

Ok, várom.
De azért kíváncsi lennék arra, hogy szerinted ha valaki kiad, pl. fél millát egy angol bill-es Toshiba notiért, nem mindegy neki hogy 600Ft-ot vagy 1400-et fizet (úgy gondolom ez még mindig messze a legkényelmesebb, leggyorsabb, és legolcsóbb megoldás, és ezek mellett miért ne lehetne teljes? hogy néz ki egy 'félig' magyar bill?)? Ugyanez a helyzet pl 30E Ft-os használt notikkal. De bocs ha valakinek (pl. neked) a lelkivilágába gázoltam vele.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#18) Heng® válasza craic (#12) üzenetére


Heng®
tag

Hamarosan rakok fel csak a sjaát notimat közben eladtam :)

(#19) Heng® válasza Kakumix (#16) üzenetére


Heng®
tag

Minden kérdésedre igen a válasz. Ha bővebben érdekel akkor írj egy mailt és ott mindent megbeszélünk pontosan.

(#20) kapcs-ford válasza s0ulreaver (#17) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Igazad van. Aki 600ropit tud adni érte az ne is matricázzon mert le tudja cseréltetni a szervízben is.
Én inkább pl. egy 7köznapi diákra gondoltam aki a német piacról behozatott 200eurós szupergépén gyakorolná az openoffice-t... Sokat ismerek, és hidd el hogy nem mindegy :(

Aláírás

(#21) pilóta válasza Heng® (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egész jók lettek :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Heng® válasza pilóta (#21) üzenetére


Heng®
tag

Ugye :)

(#23) Heng®


Heng®
tag

A csend az jó vagy rossz? :D

(#24) Kakumix válasza Heng® (#23) üzenetére


Kakumix
senior tag

Én küldtem mail-t! Nem olvasod a mailbox-os címed?

Elküldöm a hotmail-esre is.

[Szerkesztve]

Legyen szép napod!

(#25) Heng® válasza Kakumix (#24) üzenetére


Heng®
tag

Lehetőségemhez képest minden mailra válaszolok, de ha mégsem tettem volbna légyszíves küld tovább, mert lehet, hogy elkerülte a figyelmemet.

(#26) xedos


xedos
addikt

Szia!
Ha az aproneten is te hirdetsz, akkor már rendeltem emailben, de nem jött válasz.
Kellene egy bővített matricasor. Nyugatinál vagyok napközben...

(#27) Heng® válasza xedos (#26) üzenetére


Heng®
tag

Most lett kész az új sorozat holnap felhívlak.

(#28) xedos válasza Heng® (#27) üzenetére


xedos
addikt

OK! várom...

(#29) Heng®


Heng®
tag

Ha valaki ráérő idejében lemérné, hogy mekkora a saját notebookján a billentyűzet felületes és azt megosztaná velem akkor nagyon hálás lennék.

Vmi ilyen formában szeretném:

szélesség x magassg ; notebook típusa.

Előre is kösz!

(#30) Declare


Declare
őstag

Up!

Engem is érdekelne fénykép arról amikor már rajt van a matrica a billentyűn.

(#31) balco


balco
aktív tag

mél ment!
kb mennyi idő alatt jön meg?

(#32) _seth_


_seth_
veterán

Én is rendeltem már régebben és bevált :) Mindenkinek csak ajánlani tudom ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33) Declare válasza _seth_ (#32) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudnál nekem mutatni fényképet arról, hogy néz ki most a masinád billentyűzete?

(#34) _seth_ válasza Declare (#33) üzenetére


_seth_
veterán

[kép]

Még van más gombokon is :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#35) Heng® válasza _seth_ (#34) üzenetére


Heng®
tag

Köszönöm a képet.
Most azon gondolkodom mennyivel lehetne megnövelni a matricák terletét, hogy még a notebookok többségére felmenjenek és jobban közelítsen a billentyűk teljes méretéhez. Sajnos a különböző gyártók eltérő billentyűzetméreteket alkalmaznak sokszor még egy adott gyártó különböző típusai közt is méreteltéres van. De dolgozom az ügyön.

(#36) balco válasza Heng® (#35) üzenetére


balco
aktív tag

megjött!
áttoltam a pénzt!
THX!

(#37) Blackmate


Blackmate
senior tag

A világért sem szeretném a boltot rontani :D, de mutatnék egy alternatív megoldást:

Bővebben: link ilyen volt gyárilag
Bővebben: link ilyen lett :)

[kép]

Bővebben: link egy közeli kép

Egy méretet is mondanék: nekem 11 mm széles és 13 mm magas matricák kellettek a gombokra. Igaz plusz 1-1 mm is rámegy még, csak mint a képen is látható kicsit érdekesek a gombok.

Ha valakit érdekel szívesen leírom hogy készültek, feltéve, hogy a topic nyitót nem zavarja :)

[Szerkesztve]

(#38) Heng® válasza Blackmate (#37) üzenetére


Heng®
tag

Köszi a méretet. Közben nyaralok így kicsit kevesebbet foglalkoztam a témával.A Te megoldásod is nyugodtan írd le, h hogyan készültbár attól tartok kicsit bonyolultabb, mint felragasztani egy matricát.

(#39) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Sziasztok!

Nézegettem a megoldásaitokat, és nézegettem a billentyűzeteket (nekem egy HP van - német), és azon gondolkoztam vajon nem lehet-e az eredetihez hasonló megoldást találni. A gyári felirat is jól láthatóan valamiféle matrica - gondolom eltávolítani (körömlakklemosóval, vagy ilyesmivel) nem lenne nagy ügy. Utánna rá lehetne persze szitáztatni, csak lehet nem lenne olcsó, de elképzelhetőnek tartom, hogy ilyen, az eredetihez hasonló matricát valahol be lehet szerezni, vagy lehet gyártani. Régebben lehetett is kapni nyáklapra ragasztható matricát, amit ugy kellett rányomkorászni - valami hasonlóra gondolok. Mi a véleményetek?

Egyébként kiváncsi lennék blackmate módszerére is, én is meg szeretném oldani valamiféleképp ezt a billentyűzetproblémát...

(#40) Heng® válasza herkulesminusz (#39) üzenetére


Heng®
tag

Érdekes ami mondasz. Valóban sok notiról le lehet szedni a rajta lévő karaktereket, de ez nem sokon nem kivitelezhető, mert a billentyű anyagából van kialakítva. Blackmate megoldása is érdekelne, de nem írta még le pontosan hogyan is készült a dolog. Közben és is dolgozom egy újabb sorozaton ami már még tökéletesebb lesz.

(#41) Blackmate válasza Blackmate (#37) üzenetére


Blackmate
senior tag

Akkor leírnám, hogy én hogy csináltam:

Hozzávalók:

- 1db átlátszó, levonós fólia 100 .-
- 1db satírozós betűsablon 140 .-
- 1db satírozós számsablon 140.-
- olló, sebbenzin vagy alkohol

A levonós fólia, és a sablonok mind kaphatók papír-írószer boltokban. Azt a levonós fóliát gondolom mindenki el tudja képzelni. A sablonokrók ejtenék pár szót, mert arról én se hallottam eddig, mert a boltban mutatták meg nekem. Úgy kell elképzelni, mint egy levonós matricát, és ha lehúzza az ember, akkor lesz egy átlatszó fólia, rajta a betűvel/számmal. Ráragasztja az ember ahova akarja, és elkezdi satírozni mint az őrült ( erről kicsit bővebben később :) ). Ha megfelelően csinálta, akkor lehúzva a fóliát ott marad a felületen a betű vagy szám kontúrja (csak a betű vagy szám és semmi más). Egyébként a betűsablonon van egy két karakter is, pl.: *, / de pl. a @ és az € csak a számsablonon vannak.

Gyakorlatilag ena fent leírt dolgot csináltam, és mint a képeken is látható én gyakorlatilag erre raktam rá azt az átlátszó levonós fóliát, hogy megóvjam a felragasztott betűsablont.

Néhány tanács:

A rárakás előtt érdemes sebbenzinnel, vagy alkohol-lal megtisztítani a billentyűt, mert ez eltávolítja a zsírokat, így jobban rátapad a matrica.

A satírozásoz eleinte vastag fejű ceruzát és tollat használtam. Ezzel az volt a baj, hogy ha nem csináltam rendesen meg, akkor amikor a fóliát húztam le jött vele a betű is, vagy egy része. Külön kedvenceim voltak az ékezetes betűk főleg az ''Ü'', ''Ö'', mert szószerint rimánkodni kellett, hogy a pöttyök ott maradjanak. Ha egyébként túl erősen (mint az őrült) satíroztam, akkor meg szószerint elvágtam az egész mintát és ugyancsak sz@r lett az egész. A vége felé már egész belejöttem, és nekem a tuti a fülpiszkáló volt. Relatíve nagy a felülete, így jól rá lehet vele nyomni a sablont.
Aztán ha minden jól ment lehetett imádkozni, hogy lehúzáskor ne jőjjön fel a betű kontúrja. Nem mindig ment elsőre. Volt olyan betű, aminek 4-5-ször futottam neki. De végülis meglett :DDD. Aztán ha kész volt minden jöhetett rá az átlátszó fólia. Ez már csak levezetés volt a betűhöz képest :). Az eredmény pedig látható a képeken. Összeségében egy olyan 5-6 órát biztos eltöltöttem a 27-28 karakter felragasztásával.

Remélem érthető voltam, ha mégsem nyugodtan kérdezzetek :D.

(#42) Heng®


Heng®
tag

Köszi a leírást egészen egyedi 5let. Bár első olvasásra nem túl egyszerű :U



[Szerkesztve]

(#43) _Petya_ válasza Heng® (#42) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Egyedi billentyűmatricákat is tudnák gyártani? Nekem olyan méretű kellene, ami lefedi a teljes bilentyűt, és az összes olyan billentyűre keresek matricát, amin a karakterek kölünböznek az angoltól. (Tehát pl az O, R, T, stb billentyűkre nem, de az [Í,<], [B,{], stb gomdbokra igen. Mennyibe kerülne így ez az egyedi, teljes készlet?

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#44) balco válasza Blackmate (#41) üzenetére


balco
aktív tag

Egy barátom is ilyesmit csinált, de ő védelemként (köröm)lakkot kent rá, nem matricát!

Egyébként a topikcímben még nem tűnt fel senkinek a hiba??

[Szerkesztve]

(#45) _Petya_ válasza balco (#44) üzenetére


_Petya_
őstag

Dehogynem, szólok a modoknak hogy javítsák.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#46) Heng® válasza _Petya_ (#43) üzenetére


Heng®
tag

Igen ezt csinálom éppen.

(#47) _Petya_ válasza Heng® (#46) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm, ha elkészül, vevő lennék rá. :D

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#48) _Petya_ válasza _Petya_ (#47) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Nos, hogy ájj a project? Mikorra várható, hogy elkészül?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#49) _seth_


_seth_
veterán

A CTRL matrica meghalt :(

Pontosítok: lekopott.

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50) Heng® válasza _Petya_ (#48) üzenetére


Heng®
tag

Kész. Meg én is teljesen kész vagyok honfitársainktól.

Bővebben: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.