Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Gondoltam, indítok egy olyan topikot, ahova mindenki beírhatja véleményét a magyar haderőről, mit gondol róla és mit képzelne el a jövőben ezzel kapcsolatban.

Az 1980-as években a katonaság létszáma elvileg kb. 150 000 fő volt, ami gyakorlatilag kb. 123 000 főt jelentett. Az elmúlt 15 évben a Honvédség létszáma erről kb. 28 000-re csökkent (-75%, 357 emberre jut egy katona)... (!!!) És ehhez képest a felső vezetés létszáma hogyan változott? Szinte sehogy... állami cég...
Az egyik problémát abban látom, hogy a honvédség felső vezetése (vezérkar) és a Honvédelmi Minisztérium integrálódása még nem történt meg, mintha két külön cég lenne mindig, ha jól tudom. Ez a honvédelmi tárca költségkeretét is terheli rengeteg olyan tanácsadóval és nyugdíjassal, akikre szinte egyáltalán nem lenne szükség.
A honvédségen belül elég sok a nyugdíjas (csak szét kell nézni a honvédségi intézményekben, pl. KFH), az ezredes és tábornok urak visszatérnek, és a honvédségi létszámleépítéskor szinte ''terminátor'' módjára működnek: ezzel azt akarom mondani, hogy a fiatalabb, aktív tiszteket lövik ki, küldik el helyettük jó pár alkalommal költségcsökkentés miatt.
És hogy mit kezd a honvédség a majd 70 fős tábornoki karral??? 28 000 emberre 70 tábornok (!!!)... félelmetes... :( max. a 20 lenne egészséges, igen bőven... de nem, Juhász Ferenc honvédelmi miniszter sem tud velük mit kezdeni, az egyik internetes oldalon olvashastóan annak örül, hogy meg tudta akadályozni, hogy ez a létszám tovább emelkedjen... szóval itt valami igencsak el van szúrva...

Katonai ruházati boltok: normális igazi katonára (pl.185 cm és 85 kg) nehéz ruhát találni, hetekig csak 48-as méretben találhatók ruhák, miközben a legtöbb katonának 52-56-os mérete van... stb.stb. stb.

Ha sok hülyeséget írtam, elnézést, de ''hirtelen felindulásból'' történt.

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.