Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valo


Valo
újonc

Sziasztok, Asus Fx504G modell, Win 10 legális, a laptoppal vásárolt, egy nyelvű (angol). Rátettem a magyar 101 és a hagyomanyos billentyű kiosztást is. Sajnos magyarul írás ennek ellenére is nagyon nehézkes.
Az “ö” betű ugye a angol billentyűzet “0” kiosztására kerül. Csakhogy, ha más nyelv is fel van telepítve akkor ez a billentyű nyelv váltóként funkcionál, ha pedig egyedül a magyar van, akkor lenyomáskor kivár egy másodpercet és utána, mint minden billentyű elkezdi ismételni a lenyomva tartott karaktert. Tehát nem lehet egyszer megnyomva írásra bírni, mert akkor gondolom azt ellenőrzi, h van e váltható másik nyelv.
Gyakorlatilag képtelen vagyok tehát hagyományos módon egy szimpla Ö betüt leírni.
Ki lehet esetleg ezt a funciot kapcsolni?

Köszönöm, ha bárkinek van esetleg valami ötlete!

[ Szerkesztve ]

(#2) nyunyu válasza Valo (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Felesleges billzetkiosztások levakar, maradjon a rendes magyar (nem 101) kiosztás.
Ekkor nagyjából mindened meglesz, ami a magyar billzeteken szokás, csak a dedikált Í gomb hiányát kell megszokni (AltGr-I/J van helyette, meg kacsacsőrökhöz AltGr M/pont), meg az Enter fölötti Ű-t.

(Magyar 101-en 1 mellett van a dedikált Í, a magyar nulla helyén, ott AltGr-nulla a 0 karakter)

De nem lett volna egyszerűbb eleve itthon, magyar billzettel venni a laptopot, mint szívni egy thai modellel?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) Valo válasza nyunyu (#2) üzenetére


Valo
újonc

Thaifoldon lakom, ezert itt kenyszerultem vasarolni, mar nem is eloszor. A korabbi modelleknek (Lenovo) nem volt ilyen problema, igaz ott magyar win- t tettem a gepre. Nem tudom lehet e osszefugges.

Na most megprobaltam, amit mondtal, a lenti fotokon latszik, h elegge makacs a gep. Bar a vezerlopulton toroltem a nyelveket es csak a sima magyart hagytam meg. A 0 gomb megnyomasaval atvalt angolra, ami elmeletben nem is szerepel a listan. Tehat ha ö-t kiserelek meg leirni.

A win gomb space kombinacio lenyomasakor is szinten jelzi az angol billentyuzet megletet.

Azert vettem meg ezt a gepet, mert ugyan irasra hasznalnam, de elegge eros is. Ugy nez ki nagyon megszivtam vele, mert amire hasznalnam, arra nem alkalmas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.