Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Idén is megjelent a Wizards of the Coast papír alapú kártyajátékán alapuló számítógépes játék. A 2015-ös verzió a korábbi részhez képest az alábbi változásokat hozta:

- Teljesen testre szabható deckek a rendelkezésre álló kártyakészletből
- 30 deck slot a saját pakliknak
- Felújított dizájn
- Kikerült a Two Headed Giant, vagyis a 2v2 játékmód

Multiplayer játékmódokból kizárólag az 1v1 és a F4A lesz játszható.

Linkek:
Magic 2015 - Duels of the Planeswalkers website
Magic - Duels of the Planeswalkers Community
Magyar Steam csoport

A játék PC platform mellett elérhető (lesz) Xbox 360, Xbox One, iPad, Android rendszerekre is, ami "érdekesség", hogy a szokástól eltérően a PlayStation rendszer valahogy kimaradt idén.

[ Módosította: Karma ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#1) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tegnap letöltöttem a demót. Meg is vertem az első ellenfelet, a küklopszot, de egyvalami nagyon nem tetszett. Harc közben lehet instant aktiválni kártyalapokat, amire még van elég manája a játékosnak. Viszont a kezdőpaklik kétféle földet tartalmaznak és amikor aktiváltam egy ilyen lapot, a program random rátenyerelt néhány földemre, de nem azokra, amit én szerettem volna. Így gyakorlatilag elveszítettem a legelső harcot, mivel a program akart okosabb lenni nálam (pedig nyertem volna). A Beállításokat is átfutottam, de azokból a párszavas leírásokból nem jöttem rá, hogy tudnám ezt az automatikát kilőni, hogy én mondhassam meg harc közben, mi legyen. Tudsz nekem erre valami tippet adni?

ui.: A második meccsen is eljátszotta ezt, de szerencsére volt elegendő földem, így akkor ez a húzás nem döntötte romba a meccset. Azt a játszmát így meg is nyertem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3) Djuree


Djuree
félisten

lassan végzek a kampánnyal, már csak 3 ellen van hátra. jó játék, megérte a 10 jurót. :K
aztán jöhet a multi, lassan lesz elég lapom jó paklikhoz.
kedvet kaptam előben is hozzá, sajnos Tiszaujvárosban nincs klub. :(
lehetne egyet alakitani...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#2) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha a lap kijátszásakor (pontosabban előtte, amikor ráállsz a lapra az egérrel) nyomogatod a Ctrl-t, akkor ki tudod választani, hogy mely földeket forgassa el. ;)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#4) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi, kipróbálom majd.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Viszont kérdezném, hogy van itt olyan, aki keni-vágja az igazi MtG játék szabályait? Belefutottam 2 olyan dologba is, amit SZERINTEM csak a játék korlátoz, és kíváncsi lennék, hogy a valós játékban hogy van ez.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#6) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem tudom, hogy az eredeti Microprose-MTG mennyire hűen képezte le az igazi játékot, mert azzal rengeteg időt játszottam. Ebben mit nem enged megcsinálni?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#8) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#7) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Van egy olyan lap, ami 1 kék földért jön, és a célpont nem föld lap visszakerül a tulajdonosa kezébe. -> nem tudom a saját lapomra varázsolni

Van egy olyan lap, ami 2 kékért, kettő akármiért jön, a célpont játékos húz két lapot -> nem tudom az ellenfélre varázsolni

Van egy olyan lap, 1 kékért és 5 akármiért jön, lemásolhatom vele bármelyik lényemet, és lesz egy olyan képessége, hogy 2 kékért és kettő bármiért visszavehetem a kezembe. -> harci fázisban beállítom védekezni, majd a sebzések kiosztása előtt szerettem volna visszavenni a kezembe. Nem engedte aktiválni a képességet.

Ilyenek. A "target Player" az miért csak én, vagy szövetséges lehet? A "target nonland permanent" az miért csak az ellenfél lapja lehet?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#8) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ökölszabályként azt lehetett a régi játékról elmondani, hogy ahol nem volt nevesítve a résztvevő ("target player"), ott érvényesek voltak a varázslatok mindkét félre. Hogyha csak az egyik félre volt érvényes, akkor az a kártya leírásában külön nevesítve volt ("your"="a tied", "opponent's"="az ellenfélé"). Ha nincs külön nevesítve ezeken a kártyákon, hogy kire terjed ki a hatókörük, akkor azt gondolom, rád és az ellenfélre egyaránt hatniuk kellene.

Szerk.: az a harc közbeni visszahívás is működött régen. Bár abban a játékban nem volt olyan lény, ami tudott volna ilyet, de voltak instant lapok (unsummon, swords to plowshares), amikkel el tudtad takarítani akár a saját lényeid is a harci fázis közben. Azért működött volna az, amit írsz, mert a lények generális képességei is instant varázslatokként voltak használhatóak, ezek bármelyik fázisban működtek. Amikor a lényedet eltűntetted, a támadó ellenfél ugyanúgy lecsapott, de semmilyen sebzést nem okozott olyankor.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#10) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#9) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, vannak ebben is ilyen képességek, amit lehet még támadás előtt használni. De már a 2014-ben is voltak olyan lapok, amik nem működtek "univerzálisan". "Target player"-en sebez 3-at. Mégis csak az ellenfelet lehetett lelőni vele, nem engedte magamba lőni... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Pedig mennyit szívattam olyannal a programot, hogy húzattam vele tizeniksz kártyalapot, amit gyönyörűen ki is kellett szórnia szegénynek. Lehet, hogy ezekhez a Plainswalker-játékokhoz kreáltak valami új elcseszett szabályrendszert, ezeknek csak a demóival játszogattam eddig.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#11) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a furcsa, hogy nem mindegyik lapnál van így...tehát van olyan, amivel lehet húzatni. Ugyan így, van, amivel vissza lehet venni a lapodat...stb. De vannak lapok, amiknél ez nem működik.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#12) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Lehet, 'beruházok' erre a részre és a mélyére hatolok a dolgoknak. Egyedül az a bajom amúgy ezekkel a játékokkal, hogy iszonyatosan kevés lappal operálnak, egyszerűen nincs választék.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14) Djuree válasza Dr.F.E.R.I. (#13) üzenetére


Djuree
félisten

közel 1000 lap...kevés tényleg. :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15) Dr.F.E.R.I. válasza Djuree (#14) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Valahol azt olvastam, csak kevesebb mint 300 lappal zsonglőrködhet a játékos. Könnyen lehet, hogy félre lettem informálva...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Este (ha ma játszom), akkor megnézem neked, elég könnyen kiszámítható, mert rácsba van rakva.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#17) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#16) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Picit tovább demóztam én is, két újabb ellenfelet megfektettem. Sajnos továbbra is van egy technikai jellegű gondom, ami szerintem összefügghet a Lifebook videovezérlőjével. Már a korábbi részek demói is csinálták, a kártyák jobb oldali kerete a szél helyett a kártya közepe táján fut le. A jobb oldali terület pedig egységes sötét hátterű marad. Így sajnos nem olvashatóak a szövegek jól a kártyán, mert minden sornak csak az első felét tudom kibetűzni. Minden más (menük, asztal, animációk) rendben vannak, de a kártyák nagyon zavaróak. Próbálgattam a grafikai beállításokat, de nem engedi ablakos módba tenni és a felbontás is fix. Még törpölök rajta, hátha lesz valami énekes halott belőle.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#18) Ereshkigal válasza TazLeacher (#8) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Help & Options - Settings - Advanced - Simplified Targeting: ezt kapcsold ki.

Én mondjuk mindent kikapcsoltam.

(#19) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#17) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Közben sikerült a műtét, letöltöttem a Fujitsu oldaláról a legfrissebb videodrivert és ez megoldotta a helyzetet.

@Ereshkigal: köszi az infót! :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20) TazLeacher válasza Ereshkigal (#18) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most játszom megint, és ugyan azzal a lappal most pedig engedte volna az ellenfelet is húzatni...ezek szerint valami bug volt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az információ megállja a helyét, kb. 300 féle lap van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi. Soknak nem sok, de ha azt nézzük, ennyi pénzért reálisnak mondható.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#23) Djuree válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Djuree
félisten

érdekes, akkor csak nálam ír 900+ -t. :U én biztos vmi advanced verziót töltöttem le.
a profile-nál kiírja hány lap van meg a 900 akármennyiből...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24) Ereshkigal válasza Djuree (#23) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Darabra lehet ennyi van, de fajtára csak 300 körül.

(#25) Djuree válasza Ereshkigal (#24) üzenetére


Djuree
félisten

ja értem, hogy minden lapból 4 van és azt 4-nek számolja? akkor tényleg csak 300 körül van. sőt inkább 250 az. na de nekem elég, majd jönnek a kiegek.
lassan megvan az összes lapom.
multiban ez a fehér+kék páros verhetetlen. rakom a kis 0/1, 1/1-es lényeket, aztán mehet nekik a buff, pár kör múlva 6/6 körül vannak. ja és repülnek is, meg nem blokkolhatóak. :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26) Djuree


Djuree
félisten

kéne egy kis help.
én ipadról nyomom de elég lassan lehet egy ismeretlen paklit összerakni, lassú nagyon a kártyák böngészése.
nem tud vki olyan oldalt ahol az összes kártya fent van?
vagy esetleg aki steamről nyomja, csinálhatna képernyőmentéseket a kártyákról.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27) Dr.F.E.R.I. válasza Djuree (#26) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egy olyan fórumot találtam, ahol az öt bejárható vidékre lebontva, azokon belül is színek szerint rendezve fel vannak sorolva a kártyák. Elvileg elég csak a kurzort a nevükre húzni, hogy kilistázd a tartalmukat, mondjuk nem tudom, ez iPad-en hogy vitelezhető ki. Bele is lehet lépni az egyes kártyákba, csak az úgy picit több idő végignézni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#28) Djuree válasza Dr.F.E.R.I. (#27) üzenetére


Djuree
félisten

kösz, ilyesmire gondoltam pont. :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#27) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezek közül az előre összerakott dekkek közül nekem csak 1 van. Hogy lehet felnyitni a többit?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#29) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hogy őszinte legyek, csak most töltöttem le a teljes játékot, de az nem lehetséges, hogy egyszerre nem is játszhat az ember csak egy ilyen paklival? A demóban is ki kellett jelölni két színt és egy annak megfelelő kezdőpaklit kapott az ember. Lehet, hogy csak újrajátszással lehet másikkal lenni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#31) Djuree válasza TazLeacher (#29) üzenetére


Djuree
félisten

meg kell szerezni a lapokat hozzájuk. játszani kell a kampányt. ha végigtoltad a kampányt akkor lehet a végtelenségig tolni az egyes területek felfedezését (explore), minden leölt ellenfél után 1 boostert kapsz.
nekem most van 50% az összes lap közül. már megvan az összes kezdő pakli.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32) TazLeacher válasza Djuree (#31) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyedül az utolsó ellenfél, Garruk hiányzik, a többi megvan. Felidegesített, a "2. menetben" nyerésre álltam, és az .exe leállt. Kikapcsoltam a gépet... :(((

Tehát nem értem...bár lehet csak nem találom. :))

Ja, egyébként Preimum boostert venni akkor jól látom, hogy nincs is értelme. Az megszerezhető ingyen is, ha játszom...jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) Djuree


Djuree
félisten

:DDD

bepiált katonanéni...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#34) Ereshkigal válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én olyat is olvastam, hogy a prémium lapok csak fizetős boosterből jönnek. Nem tudom, így van-e.

(#35) Djuree válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Djuree
félisten

az a buzi kilépegetés engem is felbaszott párszor. ipadon akkor csinálja általában ha facebook üzenet jön, nem tudom, mintha kifogyna a memóból. :F
próbáld ki van-e olyan a területeknél hogy explore innistrad mondjuk, innistradon belül a legelső ikon. lehet csak akkor oldja fel ha kinyírod garrukot is.
premium lapokat csak a fizetős boosterből tudsz elvileg.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36) TazLeacher válasza Djuree (#35) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Van, azokból csináltam is. Ránézek majd...prémium lapokat csak a fizetősökből? Valahol látszik, hogy milyen prémium lapok vannak?

A játékkal kapcsolatban semmi problémám nincs, de ez az új rendszer egyelőre nekem nagyon átláthatatlan.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) Ereshkigal válasza TazLeacher (#36) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Játékon belül is meg lehet nézni, van ilyen menüpont, hogy card collection, vagy hasonló, ott szerepelnek a prémiumok is.

(#38) TazLeacher válasza Ereshkigal (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi, akkor kicsit figyelmesebben végignézem. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#39) Djuree


Djuree
félisten

na lassan megvan az összes kártya. :C
aztán kezdem a multit, elég brutál paklit sikerült kitalálnom, csak kell még hozzá pár enchantment. ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40) Dr.F.E.R.I. válasza Djuree (#39) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tegnap este Innistrad-dal szívtam, belefutottam egy nőbe, aki dugig volt ritka- és legendás kártyákkal. Hát variálnom kellett a paklit párszor, mire nagy nehezen legyűrtem. Egyszer próbaképp átléptem a következő városba, de ott a hidra még sokkal rosszabb volt... Most ezzel a csicska paklival szórakozok, összeszedem amit csak lehet. Legnehezebb fokozaton vagyok fehér/zöld lapokkal. Vannak hülyeségei a játéknak, de ugyanolyan addiktív, mint tizensok évvel ezelőtt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#41) Djuree válasza Dr.F.E.R.I. (#40) üzenetére


Djuree
félisten

én a fokozatot nem is néztem, asszem legkönnyebben vagyok. :D de mind1, nem a gép elleni játék nekem az érdekes, minél gyorsabban begyűjtöm az összes lapot aztán go multizni. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42) Djuree


Djuree
félisten

na multiban 5/4 win. csuma fehér pakli, ez a banisher priest mekkora genyó lap. :C
van baneslayer angelem is, ez is üt. meg ugye a fehér pakli tele van buffokkal, repülő lényekkel. elég ütősnek tűnik. kékkel volt kombinálva singleben, de rájöttem így jobb. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#43) Dr.F.E.R.I. válasza Djuree (#42) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én is átálltam full fehérre a kampányban, tényleg jók.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#44) Djuree válasza Dr.F.E.R.I. (#43) üzenetére


Djuree
félisten

angyali egy csapat. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45) Dr.F.E.R.I. válasza Djuree (#44) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A balról a második veszélyes is tud lenni. Egyik nekromanta azzal szívatott, hogy állandóan kiszedte a temetőmből egy holtidéző lappal és neki töltötte újra az életerejét. Muszáj voltam kiszedni a csapatból, hogy legyőzhessem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#46) Djuree


Djuree
félisten

na therosból megvan az összes lap. azt hittem mindből 4 lehet, de nem. legendaryból csak 1, erősebb lapokból 2, a többiből 3 vagy 4.
8/6 win. ebből 1 kilépett pedig nyertem volna valszeg, egyszer kikaptam.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47) Djuree


Djuree
félisten

na megvan az összes lap.
ez a fény pakli nagyon durva, 90% win rate.
ezekkel a buffokkal nagyon durva lényeket lehet csinálni a legkisebb lényekből is, ráadásul repülnek, le se lehet védeni őket. nah meg lifetap is van mellékesen. ;]
kiváncsi vagyok lesz e nerf, ez a pakli mindent visz most. egyetlen hibája ha van az ellennek több leszedése, mert kevés lénnyel operáló decket csináltam. ha nincs kb. 2 leszedés tuti win.
a másik hogy a fénynek van egy csomó leszedése is. mindenhol erős.

egy 1/1-es lifetapes kis cicából pár kör alatt 10/10-es repülő lény lehet vigilance-vel, ha jó a lapjárás...

meg akarom szerezni a 100wines avatart. ha így haladok 1 hét alatt megvan...ha meg nem unom h nem kapok új kártyákat. itt a kártyák a motivációk nekem. ranglista sincs. :( remélem ezt fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48) Ereshkigal válasza Djuree (#47) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Fény? Honnan jön ez? Egyébként szerintem simán verhető deathtouch-os/reach-es olcsó lényes zöld paklival. :)

(#49) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#48) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja még annyi, hogy milyen nerfe gondolsz? Egy alapvetően papír alapú kártyajátéknál nem létezik nerf. Banolni szoktak egyes lapokat adott versenytípusnál, ha túl erősre (valamilyen kombó miatt) sikerültek.

(#50) Djuree válasza Ereshkigal (#48) üzenetére


Djuree
félisten

ja, light, keverem valami mással, mindenhol light szokott lenni. :DD
nekem már ez fény marad.
nemtudom, nerf szokott lenni, legalábbis heartstone-ban volt h kártyán módosítottak. itt nemtudom hogy megy, nem játszottam még magic játékkal.
igen, a deathtouch az veszélyes lehet, de reach-es (vagy repülős) deathtouch-os lény nem tudom van-e. bár ilyen esetekre ott a sok removal. :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.