Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Magas processzor használat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chip


Chip
aktív tag

A problémám tegnap este jött elő, semmilyen új hardert v. szoftvert nem telepítettem.
Milleniunot használok, miért van az hogy amikor nem fut semmilyen alkalmazás csak az Explorer-t, Systray-t
írja ki Ctrl+Alt+Del-re mégis 60-80% ír ki Kernel processzor használatra és a Lefoglalt memőria is 100% körül van.
Vírusom nincs azt hiszem mert az F-Prot meg a Panda online vírus scan-ja nem jellzett semmit.
Konfig:
Abit Bx-133 Raid, Cel 950,2*256 SdRAM, Ati 9000 Pro, SB live, Realtek chpisetes Genius GF100TXR4 10/100 as hálokártya,
LG 52x,Toshiba SD-M1712, MS Wheel Mouse Optical, At-s bill.
Mi lehet a gond?

(#2) Cathfaern válasza Chip (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a 9x-es win széria hibája. Sose fogja kiírni a nomrális értéket. Magyarul nincs ekkora processzor használat, csak ennyit ír ki :( (saját tapasztalat)

(#3) Chip válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Chip
aktív tag

Akkor miért van látványos lassulás pl egy ablak görgetése közben néha 1-2 mp is eltelik mire lentebb megy a kép? Ez a jelenség főképp akkor van amikor már 1 ideje megy a gép (2 óra)?

(#4) Cathfaern válasza Chip (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja, így már más a helyzet. Ez esetben az előző hsz-em semmisnek tekinthető :( Más ötletem, viszont nincs.

A vírusírtók a legfrisebb adatbázist használják?

(#5) Sopi


Sopi
senior tag

Mikor telepítetted az op. rendszert?

(#6) Prozac


Prozac
aktív tag

Nem emlékszem már pontosan, hogy van-e Indexelő szolgáltatás kereséshez, de az szokott ilyeneket csinálni...

''Fussatok bolondok...''

(#7) aurum válasza Chip (#1) üzenetére


aurum
senior tag

xp is csinal ilyet, minden felesleges service-t ki kell loni. winme-nel nemtom

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#8) Chip


Chip
aktív tag

Válaszaim, kérdéseim:
-Cathafaern-nek: az F-Prot szept. 25. frissítés a másik pedig naponta frissül.
-procika: Két hónapja van fenn az op. rendszer
-Prozac: Esetleg a Findfast nevü proframra gondolsz vagy van még 1 háttérben futó Osa nevü progi amiről fogalmam sincs talán az?

(#9) Polesz válasza Chip (#8) üzenetére


Polesz
addikt

Az OSA az office indexelő és mindenfajta idióta szolgáltatásait megvalósító cucc. Dobd ki és jobb lesz :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) Chip válasza Polesz (#9) üzenetére


Chip
aktív tag

És a findfast az mire jó?

(#11) joghurt válasza Chip (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Arra, hogy a keresője gyorsan ne találja meg azt, amit keresel. :)
Ez most tök komoly. Kolléga ezt használja, és nem talált meg egy csomó file-t. Mi elindítottunk egy Far Managert nála, az egy pillanat alatt már dobta is ki a találatokat.
Szóval az indexelés nagyon remek, feltéve, hogy nem változik túl gyakran a vinyód tartalma. Márpedig mifelénk elég gyakran változik.

FindFast, OSA, Indexing Service - halál mindre!

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Sanya válasza Chip (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

MS Office gyorskeresője. az sem kell

Scrollozáskor nem ugrik meg a prochasználat?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Chip válasza Sanya (#12) üzenetére


Chip
aktív tag

De egyből felugrik 25-ről 100%-ra a processzor használat . Az egér USB port-on van, esetleg az egér használata okozhatja az egészet?

(#14) Xpod


Xpod
addikt

A ME-nek fut aháttérben a System Restore progija Ezt lődd ki.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#15) Chip válasza Xpod (#14) üzenetére


Chip
aktív tag

System restore=rendszervisszaállító szerintem ami nálam le van tiltva ált telepítés után rögtön, mielőtt túl sok mocskot hajígálna a Restore könyvtárba amiket alig lehet letörölni. Élt csak Dos-ban sikerül.

(#16) Chip


Chip
aktív tag

Az indítópultban szerepel 1 taskmon.exe amiről nem tudom mi lehet.
Kiszedjem vagy jobban járok ha nem bántom?

(#17) salazol válasza Chip (#16) üzenetére


salazol
őstag

Ha az a windowshoz tartozó taskmon lenne, szvsz a registryből lenne indítva. Viszont több trojan is fut ezen a néven, néhány felülírja az eredeti taskmont, mások meg egyszerűen más könyvtárba teszik magukat. Keress rá hány taskmon.exe van a gépedben, jobbklikk és tulajdonságokból sok minden kiderül. Létrehozásdátuma, tulaj, stb. Hatrojan, akkor megmagyarázza a megnövekedett processzorhasználatot.

(#18) Chip válasza salazol (#17) üzenetére


Chip
aktív tag

1 darabot találtam, a tulajdonságai alapján sértetlennek tünik. Frissítettem az F-Prot-ot most megy az ellenőrzés néhány perc múlva okosabb leszek.

(#19) joghurt válasza Chip (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy csak azért rakta oda be valaki, hogy lásd a notification area-ban a processzor-használtságot. (Tudod, az a zöld izé.)

A tej élet, erő, egészség.

(#20) gromble_ziz válasza Chip (#1) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

nekem is csinált olyat a ME, hogy nem csináltam semmit 100%-os volt, de minnél jobban mozgattam az egeret annál jobban lement (egér sorossal és ps2-essel is)

nálam reinstall használt csak...

kár, hogy ME alatt nem lehet megnézni, hogy melyik procesz eszi a procit ...
esetleg a windowsos növekedőkönyvtárakat takarítsd ki ... temp, internet temp, cookies stb ...

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#21) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Csak a memóriahasználtság és a procihasználtság magas, vagy esetleg a vinyó is dolgozik közben?
UDMA-megy? Mert a lassulásra, magas proci használatra magyarázat lehetne, hogy swappel a windows miután teleszemetelte a fizikai memóriát.
Hogy a memóriát miért nem üríti rendesen az egy másik kérdés. Erre nem tudok mit mondani.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) tony


tony
csendes tag

Nálam is volt egy ilyen érdekes jelenség: van egy PI-133-as ''gyári''siemens gépem,mivel biosbol nem tudtam huzni találtam a deszkán egy DIP kapcsolosort,egyet találomra átkapcsoltam és lám az eredmény PI-166MHz.
Ezt az eredményt látva azonnal lefuttattam a létezö összes tesztprogit:valoban 166MHz-en ketyeg a CPU.Még most sem hittem benne,szétszedtem a gépet,le a hütöt a procrol,itt 133-at találtam.
Na mindegy,azota is igy használom CSAKHOGY:
----Azota olyan a gép mint egy motor amelyiket egyfolytában 8-9ezres fordulaton tart,és amint a nyugalombol kizökken leesik fordulatszáma.Ez kb a következöképpen néz ki:bekapcsolás után(win98) CPU OBSERVER kirak asztalra,
gép megnyugszik cpu terhelés felmegy 40-50%-ra,/ott is marad/,DE bármit elinditok vagy csak az egeret mozditom meg egyböl leesik a terheltség 2-5%-ra.
Egyébként minden tutin müxik semmit nem hibáz nem fagy egyszoval atomstabil.
DE HOGY EZT MIÉRT CSINÁLJA...???

(#23) Cane válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Cane
őstag

Teljesen így van.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24) Chip válasza L3zl13 (#21) üzenetére


Chip
aktív tag

Nem dolgozik közben a HDD én most arra gyanakszok, hogy az op-rendszer rogyott meg. Amint lesz időm reinstall lesz belőle de most még megy tudom használni a gépet.
Köszönöm a segítőkészséget és a válaszokat a reinstall után beszámolok, hogy javult-e vmit a helyzet.
Chippola

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Magas processzor használat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.