Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mag-fesz. csokkentes !? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Olyan lap van K7-hez, amin lehet csokkenteni a feszultseget???

iBook + RedBull :)

(#2) hobizoli válasza esteban (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van.

hobizoli

több drón kell ;P

(#3) róland válasza hobizoli (#2) üzenetére


róland
veterán

Ez igen! Gyors és tömör válasz. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4) róland válasza hobizoli (#2) üzenetére


róland
veterán

Látom, Te is a tagságra hajtasz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5) esteban


esteban
senior tag

es?

iBook + RedBull :)

(#6) hobizoli válasza róland (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez volt a kerdese...

hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Sidaries válasza esteban (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Ha ezt úgy érted, hogy 1.6-on megy a Duron, de te csak 1.55-öt akarsz adni neki akkor van. Nekem eddig az összes Abit lapom ilyen volt. (Kt7;Kx7;Kd7)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) hobizoli válasza esteban (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mi ''es''? Mire vagy meg kivancsi :)?

hobizoli

több drón kell ;P

(#9) róland


róland
veterán

OFF

Vedd ki a procit az alaplapból, akkor biztosan csökken a feszültsége (nincs tápfeszültésg = nincs processzor feszültéség). :))

ON

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) telcom


telcom
tag

Gondolom a hőcsökkentés miatt akarod csinálni.

telcom

(#11) Sidaries


Sidaries
őstag

Legyetek már konstruktívabbak. Értelmeset nem tudtok hozzászólni? :(( Én már írtam okosságot.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) hobizoli válasza Sidaries (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A feltett kerdes megvalaszolasra kerult...nemde :)?
Ha masra kivancsi, azt maskepp kell(ene) kerdezni...

hobizoli

több drón kell ;P

(#13) esteban válasza hobizoli (#12) üzenetére


esteban
senior tag

Kedves hobizoli-nak keves a fantaziaja, igy reszlettezem a kerdest. :)).


Szoval - hobizoli kedveert -:

Olyan alaplapot keresek AMD K7-es processzorhoz, 1700+ (Throughbred), melyen be tudok allitani a gyari erteknel kisebb mag-feszultseget.
Kerek mindenkit aki hasznalt mar olyan alaplapot, mely megfelel a fenti kriteriumoknak, ossza meg tapasztalatat, valamint az alaplap pontos tipusat / gyartojat.


Sajnos az ABIT lapokkal volt regebben rosz tapasztalatom, igy semmi esetre sem vennek. Ez szemelyes dolog, nem azt mondom hogy rossz, de nekem nem kell!.
Preferalt gyartok:
MSI, ECS, Epox, Chaintech, ASUS, GigaByte, Soltek.

Koszonettel:

a szerk.

iBook + RedBull :)

(#14) esteban


esteban
senior tag

Igen kisebb, sott passziv hutessel szeretnem kiprobalni. A gep tul. keppen nem fog megterhelo munkat vegezni, eredetileg egy EPIA-ra gondoltam, de ha kozel azonos aron tudok csinalni egy down-clock -olt AMD konfigot jobban jarok :) .. a meret itt nem lenyeg, bar jo lenne mATX lap.

266Mhzx4=1064Mhz >>> 1200+ :)

iBook + RedBull :)

(#15) tomcs válasza hobizoli (#12) üzenetére


tomcs
őstag

..off

az ilyen iqbajnok juzerek miatt esik a forum szinvonala.. de legalabb a faradt gozben marhulnal, ott nem szolnak erte.. fajna odairni a tipust ha tenyleg tudod a valaszt? ha meg nem akkor minek marhulsz.. meg mostanaban valamiert jo poen a hireket elsonek lereagalni.. a hozzaszolas targya, informaciotartalma ez esetben teljesen lenyegtelen.. miert??? :O

(#16) Flashcash válasza esteban (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha ilyen gépet szeretnél csinálni én egy 1700+ Thoroughbred B magos procit ajánlok.
Ennek a legkissebb a fogyasztása az összes AMD közül főleg ha a rendszer fsb-t visszaveszed 100Mhz-re és 1100Mhz-en járatod.
Nekem most egy Leadtek Nforce1 lapom van ez tudja csökkenteni a magfeszültséget 0,025V-os lépésekben Kb. 1,4V-ig.
Hűtőnek a Glacialtech SilentBreeze-t ajénlom ha zárt a géped akkor ezt már nem fogod hallani vagy ha mégis akkor kissebb feszről járatod a ventit.
Alaplapnak én valamilyen passzív chipset hűtésű nforce lapot választanék.

(#17) Flashcash válasza esteban (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha jól tudom létezik micro ATX formátumú Asus/Msi gyártású alaplap integrált LAN és Audio vezérlővel.
[L]http://www.asus.com/products/mb/socketa/a7n266-vm/overview.htm[/L]

(#18) hobizoli válasza tomcs (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:))

Huje kerdesre - huje valasz. :DD

Bovebben kifejtette volna amire kivancsi, akkor bovebb lett volna a valaszom is.

Egyebkent meg a neten -erdekes modon- megtalahato az egyes gyartok minden egyes termekenek a leirasa is -altalaban *.pdf formatumban-, ezt vegignyalazva tok egyszeruen -huje kerdesek miatti topik nyitas nelkul- meg lehet tudni mindent az adott deszka(k)rol. Hihetetelen...mi?
Ha van internet accountja -mert ide idetalalt-, akkor ugyanugy meg lehet talalni azt is. Altalaban www.''gyartonev''.com.tw a honlapjaik cime.

De ugylaccik mindig joval egyszerubb feldobni egy n+1. topikot...

Ennyi.

hobizoli

több drón kell ;P

(#19) hobizoli válasza Flashcash (#16) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na szoval olyan alaplapban ami le tud menni 1.1V Vcore-g, es tudja kezelni a Tbred CPU-k free szorzos jatekat, el lehet erni 10W, vagy ez alatti fogyasztast is, extrem alacsony orajelen. Igy akar lehet passziv modon, csak bordaval -venti nelkul- huteni a CPU-t.

Megfelelo?

Az Abit lapok tudjak ezt a 2 funkciot ami ehhez kell.

hobizoli

több drón kell ;P

(#20) esteban


esteban
senior tag

na igen eleg gyakran jarom az oldalakat - foleg most befektetes elott - de olyan informacio. hogy _csokkenteheto_fesz_ nem nagyon van. Ami volt utaljara MSI lapom azo tudtam allitania feszt, de csak felfele. Ezert kerdeztem, hogy konkret tapasztalatokat keresek!

En is 1700+-ra gondoltam, meg olcso is. nForce2-es lapok dragak, es nem kell a sebesseg! KT333-ra, vagy KT400-ra gondoltam eloszol ...

Szoval, ha van valakinek konkret otlete meg ... ne tartsa

iBook + RedBull :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mag-fesz. csokkentes !? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.