Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Made in China

Hozzászólások

(#1) Lord Zero


Lord Zero
addikt

az úgy kezdődött, h kedves anyósom vett a kisfiamnak egy százhuszonharmadik kisautót
tette mindezt egy ominózus kínai üzletben
a játék kb 15*8 cm (tehát nem olyan icipici lószarra kell gondolni), van benne egy csomó fém, műanyag, ráadásul lendkerekes, tehát néminemű mechanikai konstrukciót is igényelt - ára 100 (írd és mondd: száz) magyar forint volt
namost, attól eltekintve, h szegényke szörnyen ocsmány, felvetült bennem, h a picsába tudták ezt úgy kihozni 100 ftból, h (elméletileg) nyereség is legyen rajta?? csak a nyersanyag + mechanika összértékét ennél jóval többre taksálnám, erre jön még az összetákolás, szállítás, adószarok, miegymás
értem én, h a keleti munkaerő olyan olcsó, h annál már csak a levegő kerül kevesebbe, de ez azért hihetetlen

kik rakják ezt össze? 1000 db után meglesz az 1 gombóc fagyiravalójuk? mennyit kapnak ezért a ''munkások''? ha a játék gyártósoron született, visszahozza-e még ebben az évezredben magának a gyártósornak a költségeit? fellengzősség nélkül: vkik csak egy tál rizst esznek naponta, azért h mi tonnaszámra megvehessük ezeket a kütyüket? a nagy keménycsávó nyugat kibelezi és szétpasszírozza a szegény keletet (ez de hülyén hangzik)?
hogy létezhet, h vmi (amiben látszólag van anyag is, munka is) ennyire nagyonnagyonnagyon filléres értékű legyen?
ezért van-e az, h a minőség megjelölésére szokványszó lett a ''kínaiszar''??

tudom, tudom, a piacon vett órák két hét után nem működnek, az esernyők szétesnek, a ruhák elkopnak, blabla
de ha végignézünk a gépeinken, a hardverek zöméről a ''made in china'' mosolyog vissza ránk (amiket viszont valószínűleg nem fillérekért vettünk)
hol van a kongruencia az ár és minőség között? minek higgyek: a forintnak vagy a ''made in..'' szövegeknek?

most akkor az alaplapomat dobjam ki vagy a kisautót? :DDD

nem, mindegy

(#2) Dreamcaster válasza Lord Zero (#1) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Hmm, nagyon érdekes.

Lehet, hogy 100Ft a tiszta a nyereség a 100Ft -ból, mer' lopták. :DDD

Fényképezd mán le. :)

Amugy ezek nagyon gagyi szarok, gondolom 2 db műanyag (alváz + a kasztni), + az üvegek valami kék átlátszó műanyagból, nos, bepattintasz egyet ide kettőt oda, egy perc/kocsi sztem. Matricák vannak rajta? :)) Elgondolkodtató, hogy lehet ezen nyereség, de ha nem lenne akkor nem csinálnák. (Gondolom).

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#3) Lord Zero válasza Dreamcaster (#2) üzenetére


Lord Zero
addikt

pont azt mondom, h ez nem az az ''übergagyi'' kisautó (azt, h ocsmány, csak az esztétikai kivitelre gondoltam), lendkerekes vaze :DDD
ennél sokkal szarabbakat láttam, több mint 100 forintért

és a hardvereinkkel mi a helyzet? több tízezerért megveszed, pedig ott van rajta a madeinchina, nemdebár? (hm, vajon az a nyereség hova megy?)

követelem az 1000 forintos alaplapok forgalombahozatalát :D

nem, mindegy

(#4) Yaye


Yaye
őstag

A kisautókat ültetvényeken termesztik, nagyon igénytelen növény, olyan kis tömzsi, melligérő cserje, és kb kéthetente végigmennek köztük és rizsgyékényputtonyokba leszedik az érettebb autókat. Májusban még csak egész kicsi autókat lehet szüretelni, de ha hagyják októberig, akkor akár bburago-ra is megnőhetnek, azt többnyire olasz exportra termelik.
A kisautótermesztő napi adagja csak fél tányér rizs.

(#5) Dreamcaster válasza Lord Zero (#3) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Hát anyagárban nem lehet több. ''Előállítási költség'' :U (alaplap).

Egy kis malter egy kis mész... :DDD

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#6) Woodslave válasza Lord Zero (#3) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én már hallottam olyat, hogy az utcán ülve szerelne össze motorokat. Kiülnek a ház elé a kis kínaiak, megkapják a anyagot összerakják a kisautód, feketén, tál rizsért oszt kész. Mondjuk a 100Ft akkor is ''baráti'' ár.:Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7) Lord Zero válasza Yaye (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

:D kösze
hirtelen minden világossá vált

nem, mindegy

(#8) Dilikutya válasza Lord Zero (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hardvereket ne keverd ide. A távol-keleti elektronikai ipar igen magas színvonalú.
A nyugatnak pedig ehhez semmi köze, a gombamód szaporodó kínai boltok is kínai kézben vannak. A 100Ft-os hálózatok is gondolom onnan kapják az árut, ahonnan ezek. Jól látod, egy tál rizsért dolgoznak az emberek. Hidd el, van rajta haszon, különben nem nyílna annyi kínai bolt sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Tegyük hozzá, hogy a 100 Ft-os kisautót biztos nem terhelte vám, mert feketén hozták be. Anyagktg. szerintem ott olcsóbb, mint itthon. Munkaktg. ''szinte'' nincs. Szállítási ktg: mondjuk 10e dbra leosztva képzelheted mennyi lehet...
100 Ft-n tuti van hasznuk, de h. mennyi azt ne kérdezd. Ha fillérekért dolgoznak, akkor lehet, h. pár forintnyi haszonért már megérte nekik...:F

(#10) Lord Zero válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Lord Zero
addikt

tehát egy távol-keleti társadalomban az a menő, aki hw gyárban dolgozik és az a lúzer, aki kisautó gyárban? :D

igen, a hw ipar valóban egy másik vonal, minőségében (is), de miért ne keverhetném ide? ebédszünetben ott is pálcikával esznek, nem?

nem, mindegy

(#11) Tamtam


Tamtam
csendes tag

De ki a tulaj egy hw gyárban! Gondolom, h. nyugati. Ezért van annak minősége, mert a hw gyárban bevezetik azokat a minőségi szabványrendszereket, amik máshol a világban is működik. Ha majd ott tartunk, hogy a hw cuccokat is gagyizzák, akkor kb. addig fogja bírni, mint a piaci kisautó.

Egyenlőre ott tartunk, hogy a hw gyárak azért kerülnek keletre, mert ott, még a ''jól képzett'', vagy a jól betanított munkásokkal is sokkal jövedelmezőbben (értsd: olcsóbban) sikerül gyártani minőségi cuccokat.

Gondolj bele: egy ír v. amerikai programozó béréért 3-5 indiait lehet foglalkoztatni. Ha csak fele olyan képzettek, még akkor is olcsóbb! Persze ez a példa már szellemi munkára vonatkozik.

[Szerkesztve]

(#12) Dilikutya válasza Lord Zero (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, pálcikával esznek, de ott a rizsszemek közt van husika is. Míg a kisautógyárban rizsszem is alig... elég érdekes, és ellentétes világ.

Tamtam: a keleti hw gyárak keleti tulajdonban vannak. Japán és taiwani tulajdonban. Ez a két ország az elektronikai iparban elég fejlett. Mivel ázsiai piacra ilyet nem volt értelme gyártani évekig, kénytelenek voltak természetesen a szabványokhoz és a minőséghez ragaszkodni, mivel a világpiacon az amerikai árukkal kellett versenyeznie. Azóta persze keleten is, elsősorban Kínában sokat javult a helyzet.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Lord Zero válasza Dilikutya (#12) üzenetére


Lord Zero
addikt

''de ott a rizsszemek közt van husika is'' - ez tényleg így lenne? a munkahely ennyire meghatározná a létet?
hm.. ez több, mint ellentétes, nem? ez visszás

szerk: dejó, a pio108asom madeinjapan :DDD

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#14) Tamtam válasza Dilikutya (#12) üzenetére


Tamtam
csendes tag

Nálam Dél-Korea és Japán ''nyugat''-nak számít. Persze ez paradoxon... de gondolom érted miért gondolom. De ettől még az állítást tartom: fejlett országból kitelepült cégek kénytelenek minőségi szinvonalat tartani ott is, ahol más termékekre ezt nem mondható el.

[Szerkesztve]

(#15) Dilikutya válasza Lord Zero (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kisautógyárak és ilyen egyebek a szegény országokba települnek, ahol olcsó a munkaerő, a szegénység miatt képezni sem tudják magukat mert a gyereknek is 10 éves korától dolgoznia kell, ha nem korábban. Korea, Vietnam... rendszerint itt készülnek ezek, bár elég sok jön ténylegesen Kínából is. Mérete miatt az is elég sokoldalú ország. Egyszerre jelen van a csúcstechnológia, a high-end technológia, a liberalizálódás, a másik oldalon még mindig ott a kommunista, elnyomó államhatalom, és a nyomor.
Taiwan-on, Japánban és Hongkongban ilyen olcsó tömegárucikkgyárak nem hinném, hogy vannak. Taiwan, Japán ugye az elektronika terén igen fejlett, Hongkong pedig úgy tudom, főleg az üzleti élet, tőzsdék, bankok miatt jelentős.
Vietnamban, Koreában nagy a nyomor, nagy az éhinség, főleg Észak-Koreában, a népesség nagy része képzetlen, sőt tanulatlan a körülmények miatt. Így bármilyen munkát elvégeznek, csak egy marék rizst kapjanak. És vannak, akik ezt használják ki. Dél-Korea valamivel jobb helyzetben van, bár gondjaik nekik is vannak még.

Na amit mondtál. Miért ne lenne így. A hardveriparban hozzáértésre van szüklség, és a hozzáértő, képzett munkaerőt a világ minden részén megfizetik.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Lord Zero válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Lord Zero
addikt

ezért örültem, h a piom japán

''A hardveriparban hozzáértésre van szüklség, és a hozzáértő, képzett munkaerőt a világ minden részén megfizetik'' - szerintem ez a mondat több sebből is vérzik :DDD

nem, mindegy

(#17) Dilikutya válasza Lord Zero (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért?:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) BosX válasza Dilikutya (#15) üzenetére


BosX
aktív tag

Azért az ázsiai gazdasági helyzet picit más...A legtöbb távol-keleti ország azt az utat járja be,mint Japán, tehát először kezdig az olcsó munkaerőre épülő tömegcuccgyártással ( ez Japánnál kb 50-60as évek) majd villámgyors fejlődéssel kb eljutnak a high-techig. A gyagyigyárak meg mennek az eggyel fejletenebb ázsiai országokba. Így indult el a második hullám, a kistigrisek ( Dél-Korea,tajvan,Hongkong,Szingapúr). Ezek az országok már nem vonzanal működőtőke beruházásokat, hanem főleg tőkeexportőrök. A 3.ik hullám Malayzia,Indonézia,Fülöp szigetek,Thaiföld. Ezeknél az országoknál azért halad sokkal lassabban a gazdasági fejlődés, mert óriási lakkossággal rendelkeznek, és a politikai helyzet se a legstabilabb...
Az utolsó 2 felzárkozó piac Vietnám és Kína, ezeknél az országonál a kommunizmus fenntartása mellett ment végbe a gazdasági élet nyitása.
Kína speciális helyzetben van, tekinve hatalmas piacát és a hatalmas tömegű olcsó munkaerőt.
A kisautónál a haszon a tömegtermelésben van, tehát a gyártáson darabonként lehet hogy csak 1forint tiszta haszon van,de legyártanak belőle mondjuk 1milliárd darabot, és máris elég szép pénzt értek el minimális innovációval és szinte biztos befektetéssel, hiszen a termék olcsó és azt keresik a világon mindenhol.
Észak-Korea mindezen folyamatokból kimarad, tekintve a sztálinista rezsimet, szerintem semmit nem gyártanak ott, főleg a fegyverkereskedelmeből és kábítószercsempészetből él a vezető réteg, a lakosság meg éhezik...
hiába csinálnának meg bármilyen munkát, nincs munka mert senki nem fektet ott be.( Embargó alatt is vannak, ha jól emlékszem)
A hw cuccok fő fejlesztői pedig a tajvani cégek (akik szintén kínaiak!),
a gyártást viszont ők is igyekeznek kihelyezni Kínába,mert már Tajvvan se olcsó hely.A poén az hogy elvilg tiltva vannak a tajvani beruházások a szárazföldi Kínában,mert ugye szakadár terület...
Bocs ha hosszú volt:B

[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#19) Lord Zero válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Lord Zero
addikt

mert elsősorban a technológiát kell megfizetni, nem pedig a kiscsávót, aki bizonyos időközönként megnyomja a gombo(ka)t
és ezt nem ott csinálják, hanem oda viszik
nem a fejlesztésről beszélek, hanem a (tömeg)gyártásról, mert erről volt szó, és ott azért olyan szörnyen nagyon képzettebbnek nem kell lenni, mint a kisautógyáras havernak (csak egyik helyen 100 ft a veszteség, ha rosszul nyomja a gombot, a másikon meg 100ezer)
vagy igen? (nem tudom)

nem, mindegy

(#20) Dilikutya válasza Lord Zero (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igaz, a fejlesztés és gyártás megint más. De szerintem egy hw gyártósor mellett dolgozó embernek jobb sora van mint a teljesen képzetlen éhbérért dolgozóknak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Oreg_Nene válasza Lord Zero (#1) üzenetére


Oreg_Nene
tag

100ft? Hol vette a kedves rokon? Nekem is kell egy ilyen...:D

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#22) Lord Zero válasza Oreg_Nene (#21) üzenetére


Lord Zero
addikt

200ért viheted

nem, mindegy

(#23) Oreg_Nene válasza Lord Zero (#22) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Képet tudsz valahová felrakni? El viszem nélküle is csak megöl a kiváncsiság :U Bp-i vagy?

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#24) Lord Zero válasza Oreg_Nene (#23) üzenetére


Lord Zero
addikt

nincs kép, a cucc nem eladó :D

igazából ezt a topicot nem a kisfiam kisautójának szántam, azt csak szemléletes felvezető szövegnek szántam... mégis mindenkit ez ragadott meg leginkább


nem, mindegy

(#25) Oreg_Nene válasza Lord Zero (#24) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Értem a probléma lényegét, hogy meglepődtél miért is lehet ez ennyire olcsó mulatság, és a jelek szerint nem is rossz a verda;] Én üres pólóval jártam így sehol nem kaptam Bp-en, meg amúgy sem jönnek be az ''álmárkás'' cuccok: pl Nike/Adidas póló 5-7k-ig. Erre találtam valami kínai lerakatot bemegyek:

- Csókólom van üres póló?
- Csak az lenni (hogyaza)
- Mennyibe kerül, milyen anyagból van?
- Pamut és zéxász! (! ? !?)
- Jó akkor legyen szíves 5db-ot.
- Tessék, ezer ft.
- Íme - azt hittem hétszáz a zéxász (vagy mit mondott ) de 200huf-ba került/db

De 100ft megamatchboxkisautójúk nem volt:C

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#26) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

Unokatesóm vásárolt a kínaiaknál több, mint 10k értékben, és erre hozzávágtak egy übergagyi vihargyújtót, mint ''ajándék''!!!... Megörültem neki, mer jó csaj vót rajta, de a két villogójából csak egyik égett, s nem szikrázott!!! :(((

Ócsó kínaji árú! (Ne bízzatok bennük, csak bóvli van, meg olcsó turis póló! :D)

(#27) Lord Zero


Lord Zero
addikt

nahát, ha már a topicot felhoztad:
vajon ezekre made in.... mit írnak?

[kép]

szerk> minden olcsó cucc szar? ez nem jó, ez hibádzik

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#28) Ráczkölke válasza Lord Zero (#27) üzenetére


Ráczkölke
tag

Nem azt mondtam, h az olcsó cucc=sz@r minőség, csak a tapasztalatok magukkal rántottak, meg ez a sok kínaji cumó magával hozza a gyengébb minőséget, ezek azért olcsóak!!! :(

(az én környezetemben minden 3. épület kínai bazár) :(

(#29) szesa


szesa
senior tag

En azt hallotam, hogy a cdromokba vagy vinyokba pl vannak ilyen kis zugok ahol az osszeszreleskor tudnak pihenni a kinaiak. Ha szetkaptok egyet kettot meg kis parnat is talaltok benne - ez into jel :DD

[Szerkesztve]

-

(#30) szesa


szesa
senior tag

De olyat is hallottam hogy a kinainak atfurtak a foldet, igy azon kivul, hogy rovidebb utvonalon johetnek meg adot sem kell fizetni meg vamot mert ugye nem lepik at az orszaghatart se :)

-

(#31) Kraptor válasza szesa (#30) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát ha átfurták volna akkor amcsiba mentek volna inkább, szerintem. Na mindegy, egy kicsit ezek a poénok nem nagyon poénosak.

(#32) Johnny válasza Tamtam (#9) üzenetére


Johnny
senior tag

Anyagköltség az minimális ilyennél. Mert szemétből csinálják (szó szerint). Pl. valaki okos kitalálta, hogy - ha már hajón hozzák ide a cuccokat irgalmatlan mennyiségben - ne menjenek vissza a hajók üresen. Feltöltik szeméttel, főleg müanyag üdítőspalackokkal. Amikből ott müszálat csinálnak és abból a jó minőségü kínai pulóvereket.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Made in China
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.