Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Macintosh tuning?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Üdvd nektek fórumozótársak!
Nem tudom ki mennyire van otthon a témában de érdekelne lehet-e kell-e. Meg úgy egyébként.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#2) Onizuka


Onizuka
tag

Azokat nem úgy tolják, hogy van egy gép és ahhoz irják a progikat? Igy elvben nem sok értelme van, már ha egyáltalán olyan egyszerű belenyúlni. Persze én nem értek hozzá, de kiványcsi vagyok:))

'am 22 years old and single!

(#3) Grafiqs válasza Onizuka (#2) üzenetére


Grafiqs
őstag

Én némileg éretek hozzá. Ezért is vagyok kiváncs rá. Nap mint nap használom is és nagyonmód
szeretem.
Nem egészen a hardverhez irják a progikat, csak behatárolt, hogy a system melyik generáción
müxik. Mert ahhoz van optimalizálva.
Egy példa:

Imac G4
1000Mhz
128Mb RAM
OsX tökéletes (olyan mint az XP csak sokkal grafikusabb)


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#4) Onizuka válasza Grafiqs (#3) üzenetére


Onizuka
tag

''olyan mint az XP csak sokkal grafikusabb'' :))

'am 22 years old and single!

(#5) Grafiqs válasza Onizuka (#4) üzenetére


Grafiqs
őstag

Jól van na lehet ezen is viccelôdni!
Csak nem akartam flamesen azt írni, hogy XP elôd.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#6) Onizuka válasza Grafiqs (#5) üzenetére


Onizuka
tag

Ebben bizti igazad van, mert amióta windóz van, azóta lopnak az Apple-től. Más kérdés, hogy a hőskorban ők is lopták a technológiát.

'am 22 years old and single!

(#7) Grafiqs válasza Onizuka (#6) üzenetére


Grafiqs
őstag

''Más kérdés, hogy a hôskorban ôk is lopták a technológiát.''

Honann mesélj?

Tényleg érdekel.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#8) Dexter68 válasza Grafiqs (#7) üzenetére


Dexter68
addikt

A legenda szerint Jobs és Gates együtt voltak a Xeroxnál. Ott láttak pl. egeret, meg ablakokat.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Néztétek a Viasat 3-on a ''szilíciumvölgy kalózai''-t tegnap?Pont erről az időszakról szól,amikor Gates és Jobs még együtt dolgoztak.

(#10) TommyGun


TommyGun
őstag

Jaja Xerox volt az ''atya'' :) Mindeki onna lopott :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#11) Dilikutya válasza Grafiqs (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

már a macintosh-osokat is elérte a tuningláz:F

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Grafiqs válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem egészen tuningláz, csak érdeklôdés tapasztalatok okosodás...

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#13) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Na mi a fene, itt PH-n mindenki csak PC-vel foglalkozik. Machintosh nyánye?! :O




[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14) Dilikutya válasza Grafiqs (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

hát.... nem sok embernek van itt köze sztem a Macintosh-hoz:)
amúgy szép a kasznija:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) t-shirt


t-shirt
veterán

a xerox-é volt az egér és a grafikus képernyő is, de szerintük mind a kettő mihaszna dolog volt :) gondoljatok bele ha megtartotta volna magánk még a vezetékes víz is xerox volna

(#16) Grafiqs válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Grafiqs
őstag

Na igen sejtettem! Sajnos!

Hogyan tudok smiley-t betenni a hozzászólásba?

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#17) t-shirt válasza Grafiqs (#16) üzenetére


t-shirt
veterán

húzd a kivánt smile fölé a kurzort és kiírja hogy milyen karakterek kellenek hozzá

(#18) Grafiqs válasza t-shirt (#17) üzenetére


Grafiqs
őstag

köszi! :DD

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#19) eziskamu


eziskamu
addikt

Azért az Aple nem egyszerűen lenyúlta a gui ötletét, hanem ''olcsó'' hardveren tudta azokat megvalósítani, kivéve Aple LISA, de az Amiga volt az igazi, mert az első machintosok fekete-fehérek voltak, és a multitask sem volt igazán az erőséggük, viszont akkoriban az első amiga színes grafikus felületű, központilag vezérelt (preemtiv talán?) multitaskos oprendszerrel volt ellátva (szóval az os rendesen kordába tartotta azt, hogy mikor mi fut, és ez a pc-ken a az os/2 révén valósulhatot meg először), bár akkoriban még érdemben nem nagyon lehetett használni ezt a felületet, és sokan inkább gui nélkül használták.

(#20) isapeti


isapeti
aktív tag

Hi!

Sorry, lehet hogy ge*i vagyok, de: Macintosh (c után nincs h) és tuning 1 db n bötü... :U

Nekem ippenséggel pont iMacem van, de még a 700 MHz-es modell, 1giga RAM, stb.
Kiadványszerkesztek vele, de még nemigen éreztem, hogy fel kéne pöckölnöm...
Általánosságban véve Maceket is lehet -érdemes tuningolni, van egy angol nyelvü lap hasznos
infókkal: xlr8yourmac.com meg még ott is találsz további linkeket.

DE! Az iMac G4-gyel szerintem csínján kéne bánni tuning-ügyben,már csak a
''tömör'' kialakítása miatt is... ebbe nem nagyon tudsz plusz ventit, ilyesmit pakerászni kedvedre,
ha elkezd melegedni...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#21) Grafiqs válasza isapeti (#20) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem vagy ge*i csak kötekedô vénád van. :P


Én is hasonlóra használom. (Egy hetilapnál dolgozom tördelôszerkesztôként).
Nekem egy G4-van toronyban.
Nem akarnám tuningolni csak érdekelne. Legalábbis hardveresen semmiképpen sem. Nem az
enyém. Csak a témma érdekel. Sok totyik van PC-tunningra, de Mac-re még nem láttam.


G

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#22) isapeti válasza Grafiqs (#21) üzenetére


isapeti
aktív tag

:)) Az a vicc, hogy nincs kötekedö vénám, ez volt az elsö ilyen megnyilvánulásom. Bocsesz.
Szerintem lesd meg a lapot, amit írtam, ot vannak okosságok tuningügyben, meg a
macforums.com-ot is

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#23) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Nincs itt senki a PH-n akit érdelne a téma?! :((

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#24) Sixkiller6 válasza Grafiqs (#23) üzenetére


Sixkiller6
őstag

engem érdekel, csak hozzászólni nem tudok

- no es importante -

(#25) marcee válasza Grafiqs (#23) üzenetére


marcee
addikt

Dual G5-ös masinával is van fórumtársunk! Macc, ha jól vágom.
Troll-nak is mac-je van.

[Szerkesztve]

\m/

(#26) Grafiqs válasza marcee (#25) üzenetére


Grafiqs
őstag

Dual G5 elég sok rosszat halottam róla, bár az tény, hogy baromi gyors.
Tényleg eszméletlen. :C

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#27) isapeti


isapeti
aktív tag

Nem jöttek be a linkek, amiket írtam?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#28) Grafiqs válasza isapeti (#27) üzenetére


Grafiqs
őstag

Egy linket írtál, megnéztem. Amennyire ki tudtam venni ott csak tunning kit-ek vannak.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#29) isapeti válasza Grafiqs (#28) üzenetére


isapeti
aktív tag

kettô volt :))

-xlr8yourmac.com - sztem itt voltak a hardveres dolgok, de én úgy tudom, egyéb is található...
meglesem neked

-macforums.com - itt aztán biztos, hogy vannak szoftveres tuningjavallatok, persze angolul.

Aztán nemtom ismered-e a beszeljukmac.com nev? magyar oldalt, itt is van fórum meg minden
földi jó, tuning-ügyben is irogálnak szerintem, meg vannak frankó linkek is.

Sok szerencsét! Ha találok vmi konkrétat, szólok!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#30) Grafiqs válasza Grafiqs (#28) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ehun egy UP!

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#31) Max_Power


Max_Power
tag

En most eppen egy G4 450@500 asrol tolom, eredetileg 350Mhz-es vot, de rendeltem ebayrol tartalekprocit, azt buheraltam rajta: leugrott egy smd ellenallas es felszedett +50Mhz-et :DDD
Amugy egy Sawtooth G4-es rol van szo, GF2MX, ATI7000, 512Mb Ram, OS X.3.5 :C

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#32) Troll


Troll
tag

Otthon egy G3 233@300 van, ment 315-ön is, de visszavettem a biztonság kedvéért. Ez egy All-In-One alaplapja ATX házban.
Kollegával tuningoltunk LC475-öt (brutális, 25@40!!!), G3 bézst, G3 iMac-et.
A bézsen vannak jumperek, az iMac-en forrasztgatni kell.

Gondolom az újabb cuccokkal is lehetne játszani, de nem érdemes. Jóval drágábbak annál, hogy az ember szétcsessze őket egy rossz mozdulattal. Régi hulladékokkal azért szívesebben babrál a megszállott magunkfajta. :)

(#33) Macc


Macc
aktív tag

Sziasztok:)

En csak jot tudokmondani a G5-rol:) Nekem nincs vele bajom.
De a temaval kapcsolatban: valahol olvastam (sajnos nincs mar meg a link) hogy atforrasztottak
valamit az 1.8-as proci nyakjan, ugy ahogy az a 2.0-ason van, de nem valtozott meg az orajel,
hiava probalkoztak az alaplappal is. Szoval ugy nez ki a tuning kimerul abban, hogy jobb
videokartya, tobb vinyo, tobb RAM.

En ugy oszinten nem gondoltam meg a tunningra. Teljesen meg vagyok elegedve a sebessegevel.
Varom mar a Doom 3-at, azzal majd letesztelem mit tud:)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Macintosh tuning?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.