Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) joghurt válasza Kalandor (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Elég vad ötlet szerintem. PhotoShop elfut már egy 120-as PowerPC-n is, legfeljebb az újabb, csicsás verzióktól izzad le. Az OS X szerintem szintén ennél izmosabb gépen kényelmes. Ha régi, nem OS X-re írt (Classic) programokat is akarsz futtatni, akkor mindenképp. Szóval alkalmasnak alkalmas, de villám sebességet ne várj el tőle!

Mellesleg már a PC-s PhotoShop gyorsabb, mint a Mac-es, tudásra is ugyanaz. És PC-hez vannak normális nyomtatómeghajtók, miegyéb.

Szóval hacsak nem vagy egy elborult Mac-es hívő, akkor ugyanennyiért vegyél magadnak inkább egy PC-t! (Tudom, hogy ebben az iMac-ban benne van a monitor is.)

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Pötyi válasza Kalandor (#3) üzenetére


Pötyi
őstag

Mielött kifizeted azt a házhoz szállított gépet, nézd meg az alábbi linken, a lopott Macintosh gépek adatbázisában, hogy nem szerepel-e:

http://www.apple.hu/support/stolenstuff.php

QNX is cool!

(#6) Zsiba


Zsiba
senior tag

iMacet, Cube-ot ne vegyél, főleg ha OSX-et és Photoshopot használsz. Jó erős G4 a minimum, jó sok rammal a PS-hez. Azért mondják, hogy a Photoshop gyorsabb macen, mert elég jól optimalizálva is van rá. És tapasztaltom szerint gyorsabb is, de nem sokkal. Főképp nagyobb képek esetén észrevenni. Beolvasás, szerkesztés gyorsabb.
Ha több képpel dolgozol egyszerre akkor egy jó nagy vinyó is szempont, mert velem nem egyszer előfordult, hogy a PS telenyomta az ideiglenes fájljaival...
Szóval ha használtan veszel, akkor G4 (több mint 450MHz), sok ram a legfontosabb szempont, szerintem.

''One Ring to rule them all...''

(#8) joghurt válasza Kalandor (#7) üzenetére


joghurt
addikt

A G4-be már sima IDE vinyó megy, nem kell SCSI.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Den válasza Kalandor (#1) üzenetére


Den
veterán

ez egy imac, kb 400-as celeron teljesítményű. Pénzkidobás megvenni. A legolcsóbb tescos pc is lenyomja, ráadásul a beépített kemény 15 colos monitor sem igazán kiadványszerkesztésre van kitalálva.

www.simson4t.hu

(#11) Den válasza Kalandor (#7) üzenetére


Den
veterán

Hát nem hiszem hogy optimalizáció meg minden egyébbel egyutt is egy 2ghz-es pc ne ene meg egy 500mhz-es g4-et reggelire.

www.simson4t.hu

(#15) Pötyi


Pötyi
őstag

Itt egy link:

http://www.mac.hu

A menűben találsz egy olyan menűpontot, hogy mac.apró. Azt nézd át, akkor kb. tisztában leszel az árakkal.

QNX is cool!

(#16) peace&love


peace&love
aktív tag

Szerintem:

- több Photoshop: akkor PC-zzél (persze az nem 80ezer, de PC-d már van)

- több InDesign: akkor vedd meg azt az iMac-et, vagy egy G4-et.


;)Már asszem a multkor is említettem, Upgrade-elj 2.0 CE-re, és nem lesz semmi gond a kompatibilitással;)

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#17) Macc


Macc
aktív tag

En mindenkeppen Mac-et ajanlanam, PS-ra is es Indy-re is! sok minden jobb a mac-es kornyezetben, de a munka az foleg. Az OSX mar igen kiforrott allapotban van, es meg egy G3-as is gyorsabb lesz OSX alatt mint 9-es rendszerrel. Tehat ha veszel egy G4-et (800MHz ala ne add) OSX-szel, akkor azzal nagyon kenyelmesen fogsz dolgozni. ha meg meg egy ATI radeon kartya is van benne, akkor meg jatszani is jo lesz:). a Vinyo IDE-s benne, a ram SDRAM (kingston ajanlott! es legalabb 512MB) mas kiegeszitore nem nagyon lesz szukseged mert az mind benne van!

(#18) Sherlock H.


Sherlock H.
csendes tag

Hallottam valamit arról, hogy bár ugyan mindenki erősen tagadja, de már próbáloznak MAC OS X-et PC-re írni. Valószínűleg nem feltétlenül a leglegálisabb úton. Ti nem hallottatok valamit erről?

Ha kizárunk minden lehetetlent, bármi marad is, az a helyes megoldás!

(#19) Alex91


Alex91
félisten

Egy minit sok rammal :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) 747 válasza Sherlock H. (#18) üzenetére


747
senior tag

''Hallottam valamit arról, hogy bár ugyan mindenki erősen tagadja, de már próbáloznak MAC OS X-et PC-re írni.''

a grafikus felulet kodja zart.

ez kb olyan, mintha windowst akarnal irni PPCre. mindent oprendszert meg lehet irni ujra / le lehet utanozni, csak kell hozza parszaz fejleszto, meg 4-5 ev. jo szorakozast.

(#21) Mattyer válasza Alex91 (#19) üzenetére


Mattyer
tag

Sajnos 2003 decemberében még nem volt mini :D ...

iBook 14'' 1.33ghz

(#22) lugosi válasza 747 (#20) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lásd: Flyakiteosx. Nem hiszem hogy voltak pár százan.

http://osx.portraitofakite.com/

A Credits szerint voltak vagy harmincan, és egy-két ingyenes programot is felhasználtak.
Tudod, mindig azt a legkönnyebb megmagyarázni, hogy mit miért nem lehet. Megcsinálni vagy megkeresni nehezebb, sokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.