Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Mac Pro vag 5K iMac? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Matthu


Matthu
aktív tag

Sziasztok! Ritkán vagyok ilyen tanácstalan mint most. Szeretnék venni egy új macet, mert a régit kinőttem. Videóvágással foglalkozom, ezért mindenképpen szükségem van a teljesítményre. 2gép jöhet szóba. A Mac Pro vagy az új 5K-s iMac. Szívem szerint a Mac Pro-t választanám, viszont az alap verzió 4magos xeon procija nem túl acélos, ezt az iMac Core i7-e elveri. iMacból a kimaxolt (i7 4ghz, radeon 295x 4gb) annyi lenne mint az alap Mac Pro és akkor már van egy frankó monitorom. Akkor miért dilemmázok? Sok helyen olvastam, hogy kegyetlen módon melegszik az iMac, komoly renderelés közben a CPU-GPU páros 100 fok körül üzemel és throttlingol. Ez nem túl bizalomgerjesztő, főleg azért mert 5 évre tervezem minimum a beruházást. Mivel nagyon sok pénzről van szó, szeretném normálisan elkölteni.

Főleg olyan emberek hozzászólásait várom, akik ismerik ezeket a gépeket vagy van konkrét tapasztalatuk a témával kapcsolatban. A "feleennyibőljobbpctrakokösssze" trollok nem érdekelnek, mivel csak Mac jöhet szóba a szoftverek miatt, amikkel dolgozom.

Előre is köszi a segítséget!

(#2) Tim82 válasza Matthu (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izgalmas kérdés, ami pont belefér az idevágó, jó tíz éve meglévő szaktopikba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) Matthu válasza Tim82 (#2) üzenetére


Matthu
aktív tag

Bocs, ennyire nem néztem utána, bemásolom oda és akkor ez törölhető.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Mac Pro vag 5K iMac? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.