Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  má' megin' DVD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Ismét szakértői segítségetekre lenne szükségem.

Adott egy gép;
Abit KT7E
Win 98 SE HUN
A proci (TB950) asszinkronban megy a memóriával, 100 MHz-es FSB-vel,a memóriák 133-on (nemtom, hogy van-e jelentősége).

Továbbá adott egy Pioneer DVD-500M meghajtó, UDMA66-os, vadiúj.
Tünet : DVD vagy DivX-es avi lejátszás közben lefagy a gép. A hangszórókból az utolsó 1-2 tizedmásodperc hangja ismétlődik, a gép csak resetre reagál.

A lemezek másik meghajtóban tökéletesen működnek, a DVD-meghajtó másik gépben tökéletesen működik.

Előre is köszi az ötleteket.

....What's up!....

(#2) BobMaster válasza WaterLo (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ram le lett tesztelve? Az ilyen csontrafagyásokat is okozhat...
Másik tipp: hangkátya driver és másik gépben teszt. Azt meg az otthoni gépem csinálta...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) Den válasza WaterLo (#1) üzenetére


Den
veterán

Ha div x-nél is ez a gáz, nem a meghajtóval lesz a gond.
Milyen lejáccó programot használsz?

www.simson4t.hu

(#4) WaterLo válasza Den (#3) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Biztos nem a meghajtó rossz, másik gépben jól működik. DivX-hez MicroDVD-t, DVD-hez Power DVD-t használok. A másik meghajtóval jól játssza le ugyanazokat a dolgokat. A hangkártya egy Terratec DMX XFire.
Megpróbálom majd a memóriát visszavenni (brühühü), de nem hiszem, hogy ez a gáz.

....What's up!....

(#5) Den válasza WaterLo (#4) üzenetére


Den
veterán

Tíltsd le winben a hangkártyát prószáld ki úgy is. Videóvezérlőnél me vedd le a hardveres gyorsítást.

www.simson4t.hu

(#6) WaterLo válasza Den (#5) üzenetére


WaterLo
aktív tag

''Videóvezérlőnél me vedd le a hardveres gyorsítást.''

Ez most ''meg'' akar lenni vagy ''ne''? :)Merazanemmindeggy. Gondolom vegyem le. Akkor nem fog lassab lenni?

....What's up!....

(#7) Den válasza WaterLo (#6) üzenetére


Den
veterán

Meg akar lenni :) Lassabb lesz de talán nem fagy.

www.simson4t.hu

(#8) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Köszi, kipróbálom az eddigieket, továbbra is várom az ötleteket.

....What's up!....

(#9) greg214 válasza WaterLo (#8) üzenetére


greg214
tag

gyakjad le a win98-at. Ha Win, akkor 2K. Na jó, az XP határeset (bár és nem fogadnám el:DD

Greg O'Rich

(#10) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Hát sikerült kideríteni, hogy hang nélül (hk. letiltva) nincs gond. Ezután a BIOS-ban babráltam a PCI beállításokkal, minek következtében nem fagy le ugyan, de néha beröccen. So még nem tökéletes.
Leszedtem, felraktam a hk.-t adtam más IRQ-t neki, úgyis röcög.

....What's up!....

(#11) localhost válasza WaterLo (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mit csinál?
beröccen és röcög? ;]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12) WaterLo válasza localhost (#11) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Öö.. Ja.
Hát lejátszás közben néha megakad (a kép) egy pillanatra. Ez olyan 5 mp.-s időközönkénti ismétlődéssel már elég idegesítő tud lenni.

....What's up!....

(#13) localhost válasza WaterLo (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jó! Én is PONTOSAN erre gondoltam, csak ezt én akként ismertem, hogy 'receg'. Mindegy, ugyanaz! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) WaterLo válasza localhost (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Grécsi (nemtom hogy írják :D) tanár úr azt mondta, a magyar nyelvben túl sok az 'e'. Ezért, ha lehet ''tejfel'' helyett ''tejföl'', ''receg'' helyett ''röcög''! :D

....What's up!....

(#15) ZBAdmin válasza WaterLo (#12) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Ez a röcögős vesszőparipa... :)
Hasonló gonddal már találkoztam olyanformán, hogy vmiért a dvd v. cd olvasó ''képfolyama'' felpörget-beolvas-leállít-felpörget-stb. menetben felpörgetésnél akadozott, majd j folyamatos lett, majd megint akadozott... huhh.
Egyszóval: Nero DriveSpeed. Beállítod, hogy most pl. fix 8x v. 10x sebességgel olvasson/pörgessen, és nem fog akadozni minden felpörgetésnél, valamint csendes is lesz, mint egyszer.

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#16) WaterLo válasza ZBAdmin (#15) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Igen, én is gondoltam erre, hogy talán korlátozni kéne a pörgést, pont most viszem haza az említett progit, remélem segít a gondon.

....What's up!....

(#17) WaterLo válasza WaterLo (#16) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Bár a CDBremse-vel sikerült cd esetén korlátozni a pörgetési sebességet, az nem segített.
Egyébként érdekes ez a pörgettyűs probléma, elvileg 1x sebességnél is folyamatosan kéne lejátszania.

....What's up!....

(#18) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Na, ha valakit érdekel (esetleg hasonló problémája van/lesz), a hangkártya legújabb driverét felpakolva a probléma megszűnt.
Már csak azt kellene megoldani, hogy DVD lejátszás közben ne pörögjön annyira (hang, melegedés miatt), mivel a kipróbált progikkal (CD Bremse, Nero Drive Speed) nem igazán működik együtt a DVD-lejátszó. Vagy megint béna vagyok.

....What's up!....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  má' megin' DVD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.