Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  M$ windows license (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) casenoid


casenoid
tag


Miután a BSA saját magával ellentmondva, az általa kihirdetett tűzszünet
ellenére kiment pár céghez ebben a hónapban, felmerült egy kérdés bennem.
Ha olyan hardvert vásárolok, amelyhez OEM-ben, vagy akárhogy, de adtak hozzá
valamilyen Windows-t, akkor átadódik-e a license, és úgy minősül, mintha
én vettem volna? Egyáltalán, hogy zajlik le ez rendesen?

(#2) casenoid


casenoid
tag

Kifogtam volna Rajtatok ezzel a kérdéssel?
Hívjam fel a m$ HU-t? :) :)

(#3) Ketama


Ketama
aktív tag

Ha megvan az oem licenszhez adott matrica, és fel van ragasztva a gép oldalára akkor nincs semmi gond. Oem licenszet elvileg minden hardverhez lehet vásárolni, tehát egy ide kábelhez is. A lényeg, hogy hardver elgyen. Ha ezután a komplett gépedet kicseréled, de azt a hardver elemet amihez vásároltad az oem terméket benne hagyod, átmozgatod a gépbe akkor a licensz továbbara is érvényes marad.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#4) Den válasza Ketama (#3) üzenetére


Den
veterán

Tévedés, egyáltalán nem lehet bármilyen hardverhez licencet venni, ide kábelre aztán pláne nem. A microsoft oldalán le van írva, hogy milyen hardverekhez jár és mi van eladáskor és az ilyesmik. hdd-hez, biztos lehet licencet venni.

www.simson4t.hu

(#5) Ketama válasza Den (#4) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ezt az egyik hivatalos M$ megoldás szállító, disztribútor cég (direkt nem írom le) ajánlotta.... Ez nem hivatalos, de kiskapu... Ő pont printerkábelt ajánlott. De vehetsz cd-romot is.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#6) Den válasza Ketama (#5) üzenetére


Den
veterán

Nagyon érdekes, mert az ms elég konkrétan leírja mihez lehet oem liszenszet adni..

www.simson4t.hu

(#7) Ketama válasza Den (#6) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ez így van. De éppen egy cég szoftvereinek legalizásáról szólt a tárgyalás és nem hiszem, hogy poénból mondta volna. Szvsz ha ez így nem műxik elég ''morcos'' lett volna a vezetés, ha több millát kicsengetnek és a végén kiderül, hogy egy rakás sz@r az egész. Lehet, hogy pont ide kábellel nem lehet venni oem cuccot, de az elv műxik a valóságban is.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#8) napos2600


napos2600
tag

na pont ezzel foglalkoztam az utobbi napokban.
a M$ oldaln le van irva telleg hogy mihez lehet adni ''...minden ami nem periferia...'' na ez igy eleg tag fogalom lett:)
a lenyeg ha OEM software-t veszel legyen legalabb a szamlan 1db vinyo vagy memoria vagy alaplap vagy proci es a szamlat jool tarcsad meg! es persze a license-t.

most hirtelen ennyi.

(#9) Den válasza casenoid (#1) üzenetére


Den
veterán

[L]http://www.microsoft.com/licensing/Default.asp[/L]

Na ez a legbiztosabb infó

www.simson4t.hu

(#10) Ketama válasza Den (#9) üzenetére


Ketama
aktív tag

Az is le van írva, hogy a windows stabil, megbízható és biztonságos... Ebből melyik igaz? Maximum szines és szélesvásznú! :DD

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#11) casenoid


casenoid
tag

Tehát papír nem kell, csak egy matrica?
szerintem ebbe nem menne bele m$, mert akkor a cigihez
hasonlóan lehetne venni microsoft licensz matricákat a piacon :)

(#12) nap válasza casenoid (#11) üzenetére


nap
addikt

Hat vegyel matricat a piacon ! A papir meg elakallodott a koltozkodeskor... :DD

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13) nap válasza nap (#12) üzenetére


nap
addikt

Na, ezt jol elpoenkodtam...
Szoval, ha barmihez is veszel oprendszert, akkor az meg van veve, tehat van.
Az hogy oem vagy dobozos, jelen esetben teljesen mellekes.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) casenoid


casenoid
tag

jó, akkor,ha kijönne a BSA, kinyomtatva odaadom nekik a PH fórumban írt véleményeiteket :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  M$ windows license (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.