Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Low level format

Hozzászólások

(#1) CuKoR


CuKoR
senior tag

Lenne egy Maxtor 40 Gigás 5400 rpm es winchester
egyik leállításrol a másikra eljutott egy olyan állapotig, hogy látja a Bios, Windows és minden program de magát a particiot semmivel nem látom, formattálni, particionálni nem tudom
Találtam az Alaplap Cd jén (ABIT NF7-s) egy loformat file-t
ki is probáltam a szektor keresés indul is ,de a formázás nem. Ez csak a keresés vége után indul??
Meddig tart egy 40 es winyo mélyformázása?
Egyáltalán hogyan is kell ezt csinálni?
Akinek kell kép a programrol az szóljon és küldök Mailben!

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#2) L3zl13 válasza CuKoR (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Maxtor powermax-ot ajánlom inkább erre a célra.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) CuKoR


CuKoR
senior tag

És azt hogyan kell használni mert mikor dos ban elinditom fekete alapon kékkel kiirta középre hogy maxtor aztán kilépett a programbol
esetleg el tudnád küldeni a te verziodat, mert én a maxtortol töltöttem de lehet h nem jo!

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#4) L3zl13 válasza CuKoR (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én is a maxtortól töltöttem.

Nyomtál valamit mikor kiírta azt a kék felirator?

Nálam elég sokáig tart míg bebootol floppyról majd elindul a progi. A kék felirat után valami liszensz szöveg. ''Y''-t kell nyomni különben kilép. (Ami magyar billán ''Z''-t jelent.)
Majd mégegy ''Z''. Utánna megkeresi a driveokat. Ha jól ismerte fel őket megit ''Z''.
Utánna ki kell választani a vinyót, és enter.
Utánna tesztelheted a vinyót, vagy low level format.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) CuKoR


CuKoR
senior tag

És ez meddig tart kb ???
Mekkora a valoszinűsége h igy elbaszom a vinyot, mert egy arc mondta nekem hogy szerezzek egy 166 ost aminek a biosában van Low level format és ugy müködni fog de csak jövö hétre tudok szerezni....
Jah és nálam nincs semmiféle lisence szöveg
kék MAXTOR aztán kidobja A:\ be

[Szerkesztve]

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#6) L3zl13 válasza CuKoR (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A kedves arcnak halvány fogalma nincs arról, hogy miről beszél.

A biosban lévő low lewel format még az őskorból fennmaradt csökevény.
Nem olyan régen még sikeresen tönkre lehetett tenni vele a vinyókat. Az új vinyók már egyszerűen nem foglalkoznak vele.

Nem is beszélve olyan apróságokról, hogy a 166-os lap nehezen ismerné fel a 40GB-s vinyót.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) rog válasza CuKoR (#1) üzenetére


rog
addikt

ez a low level dolog utoljára az mfm-es vinyóknál volt..
amit most hívnak low-levelnek az egy kicsit más.

(#8) rog válasza rog (#7) üzenetére


rog
addikt

(#9) Hequila


Hequila
őstag

Azt hiszem, hogy minden kérdés meg lett már válaszolva, kivéve 1-et: Mennyi ideig is tart?

Az eddigi tapasztalataim alapján úgy vettem észre, hogy a időtartam egyenes arányban van a vinyó méretévet (most nem térek ki külön az 5400 és a 7200 RPM-es különbségekre, mert nincs sok különbség).

Nálam egy 120-as vinyót 18 óra alatt csinált meg. Ebből egy kis matematikával ki lehet számolni, hogy 40 gigát meddig nyúz. A lustábbak kedvéért:

120:40 = 18:x

x = 6

tehát kb. 6 óra.

Egyébként ha nem müxik a powermax, a low level format opció benne van a maxblast 3-ban is, az hátha müxik.

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#10) VladimirR válasza Hequila (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''120:40 = 18:x

x = 5

tehát kb. 5 óra.''



ugye 6-ot akartal irni

[Szerkesztve]

(#11) Hequila


Hequila
őstag

Már 1000x kérdeztem, de még nem kaptam választ:

Tud valaki olyan programot, amivel 40 MB(!)-os seagate vinyón végig lehetne nyomni egy low level formatot?

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) Hequila válasza VladimirR (#10) üzenetére


Hequila
őstag

:P :DD

mod forever

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#13) Hequila válasza VladimirR (#10) üzenetére


Hequila
őstag

csak hogy lássa mindenki, hogy nem tudok számolni, ugyi? :DDD

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#14) VladimirR válasza Hequila (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''mod forever''

;]

(#15) -=Sawtooth=- válasza Hequila (#9) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

ez komoly?
18ora?

van egy 120gigas diamondmax 9.

neha megfagy a gep,utana ujraindit DISK BOOT FAILURE es kattog.csatlakozo lehuz,visszarak megy.

scandisk, chkdsk /r, norton DD surface test,badsector search minden lemegy hiba nelkul.
aztan elinditom aida disk benchmarkot
linear read vagy quick linear read es kb 3-5%nal elkezd kattogni es nem megy tovabb. nyomok egy stoppot es gep muxik tovabb. masolok,letoltok,scandisk- semmi.
aida megint>>megint ugyanott megall,es csak kattog.

neha menet kozben befagy a gep ilyen kattogassal es nem indul,csak ha lekapcsolom,vezetek megigazit.

ma mar nagyon idegesitett,szetszedtem. tapcsati toldo erintkezohibas,es azert halt meg neha menetkozben. lehet, hogy egy ilyen miatt ellotte a vincsit vhol 3-5% kozott? megserult volna fizikailag, vagy egy low level segitene rajta? vagy egeszen mas a problema?

most gondolkodtam powermaxon vagy maxbast3on...de ha 18ora.
aa es ha nem is segit?

elvileg garis a vincsi LazzL-n keresztul. szerintetek? low level vagy hozza se nyuljak amig nem probaltam a garit. az a gaz, hogy mistralos matrica van rajta.
es mit mondok majd?hogy 2 napban egyszer megall kattogassal? es ha ott nem produkalja a hibat?
mi legyen vajh?!

lehet, hogy csak megserult vmi szinkronjel vagy mi a gaz ott, es nem tudja arra a teruletre pozicionalni a fejet? de akkor badsector searchnel chkdsk meg surface testnel miert nem hal be? csak aida linear readnel 3-5%nal vhol.



[Szerkesztve]

szex,drog,rák&roló

(#16) Notes


Notes
senior tag

A low levelhez nem értek, de nekem a Seagate 80GB-os lemezemet a SeaTool nevű gyári program alig pár perc alatt leformatálja. Emellett gyorsan és korrektül particionál stb.
18 óra?? Az kicsit durva lenne.

Romanes eunt domus!

(#17) bibimad válasza CuKoR (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Maxtor honlap Powermax!Mikor letőltötted,akkor inditsd el kér egy floppy lemezt ezt megformázza,majd mikor készen van akkor ujraindítod a géped!Beállítod a boot opcióban a floppy-t majd elindítod!Ekkor betőlti a powermax programot kétszer kér F8-at,majd megkeresi a meghajtókat,itt kijelölöd a formázni akart winyót!Ezután kiválasztod a Low Level format/full/opciót és elindítod!Kétszer megkérdezi,hogy biztos vagy-e benne,majd elindúl!Kb:2 óra!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#18) MUŁĐER válasza Notes (#16) üzenetére


MUŁĐER
addikt

A low level az nem átlagos format,az egy teljes,az egész vinyó felületét lecsiszolja olyanná,amilyen a gyárból kijőve volt...tehát fájlrendszer,semmi sem lesz rajta.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#19) bibimad válasza CuKoR (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Elküldöm neked mail-ban a Powermaxot!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#20) -=Sawtooth=-


-=Sawtooth=-
tag

nna powermaxot lefuttattam. szepen vegigporgot. talalt vmi hibat, kijavitotta.
ujraindit, aido gyonyoruen vegigmegy linear read testben is, quick linearban is, nem akad meg 5%nal.

de..chkdsk-t megneztem. 4kbyte Bad sectorokban. garis vincsit lehet csereltetni 4kbyte bad sector miatt? (mistralban :C)

szex,drog,rák&roló

(#21) mr_ricsi válasza MUŁĐER (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az egész vinyó felületét lecsiszolja olyanná,amilyen a gyárból kijőve volt...tehát fájlrendszer,semmi sem lesz rajta.''
A gyárból kijövő vinyókon valóban nincs fájlrendszer, de a ''semmi'' nem igaz: a sávok és a szektorok már rajta vannak, és maradnak is a vinyó életének végéig.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) lyzzard


lyzzard
aktív tag

hali!
volna egy problémám! Maxtor diamondmax 8+ os szériából van egy 30 GB-os vinyóm..egyik napról a másikra a SMART elkezdett károgni egy ''reallocated sector count'' nevű tulajdonságra, és a vinyómon hatalmas mértékben elkezdett burjánzani a bad sector...:( leszedtem a netről a powermaxot csodában reménykedve, de amikor keresi az ide eszközöket lefagy a progi..vagy legalábbis nagyon sokáig áll....mit csináljak? próbáljam meg egy másik gépben? egyáltalán mennyi az esélye, hogy normálisam tudna működni ezek után? ha valaki válaszol, azt nagyon megköszönöm!
bye!

(#23) lyzzard válasza MUŁĐER (#18) üzenetére


lyzzard
aktív tag

mondjuk ebbe azért beleszólnék...a lowformat annyit tesz, hogy a fej az átlagosnál erősebb mágneses jellel végigbombázza a felületet, ellenőrizve a (!!!) fizikai gondokat, és bad sectort találva azt kizárja a tárolásból.. az érdekelne, hogy vajon a megbomolhat - e a mágneses jel a vincsi felületén, és ha igen, azt vissza tudja-e állitani?:F

(#24) somodisoma válasza lyzzard (#22) üzenetére


somodisoma
senior tag

Proba-szerencse masik gepben

hogy mennyi az eselyed? Szerintem nemsok, de mindenkeppen megkell probalni. Nem ismerem azt a hibauzenetet, de ha fizikai jellegu a gond, akkor abbol nem nagyon lezsz megegyszer vinyo, ha csak valami logikai ,akkor helyre lehet hozni.

ha garis, akkor irany a bolt!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#25) mr_ricsi válasza lyzzard (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a lowformat annyit tesz, hogy a fej az átlagosnál erősebb mágneses jellel végigbombázza a felületet''

Semmiféle ''átlagnál erősebb'' jelről nincs szó. Egyszerűen végigír mindent ''0''-kal, ''1''-esekkel, vagy tetszőleges adatokkal. (Progitól függően)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) mr_ricsi válasza lyzzard (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''amikor keresi az ide eszközöket lefagy a progi..vagy legalábbis nagyon sokáig áll....''

Gondolom, a Powermaxot nem Win alól indítva próbálod.

Sata vinyó van a gépedben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) somodisoma válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szerintem meg nemcsak annyi. Az a sima, mezei, (nem quick) format, pl.: ami regen a DOS alatt volt. A low level tobbet csinal! Jol utannaolvasok, mert nemtom mi a kulonbseg pontosan.
de logikusan belegondolva, ha csak annyit csinalna, hogy vegigirja 0-val, vagy 1-el, akkor nem ajanlana minden gyarto, stb. az utolso probalkozasnak, amikor mas mar nem segitett!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#28) mr_ricsi válasza somodisoma (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az a sima, mezei, (nem quick) format, pl.: ami regen a DOS alatt volt.''
Az a format csak particionálás után futott, és minden szektort egyszer teleírt 1-esekkel, majd leellenőrizte, hogy minden bit 1-es-e, aztán 0-kat, és azt is leellenőrizte.
A LLF még ennyit sem csinál.


''akkor nem ajanlana minden gyarto, stb. az utolso probalkozasnak, amikor mas mar nem segitett!''
Az általad leírt hozzáállást én már évek óta nem tapasztalom a gyártók részéről.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) somodisoma válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


somodisoma
senior tag

Akkor ez a link neked lett kitalalva!!!!



Bővebben: link


Nezd csak meg vastagon mi van kiemelve.... :C :C :C

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#30) mr_ricsi válasza somodisoma (#29) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Maxtor pl. ezt írja:

''Low Level Format, Quick or Full Test:

!! Warning!! These tests are data destructive, all user information on the hard drive is removed. Maxtor recommends you backup all critical data and remove other hard drives before performing this test. Perform this test only if all other tests have passed (or by direction of Maxtor Technical Support) but the hard drive is still not performing correctly.
The quick option is most useful for removing a computer virus, or you are rebuilding the information on your hard drive, and you need a quick erase of the operating system without taking the time involved to perform a full LLF. The quick LLF overwrites a pattern of zeros to the first 300 megabytes, and the last 100 megabytes of the drive. The full LLF overwrites
a pattern of zeros to all sectors on the drive. High capacity hard drives take longer to complete. Allow sufficient time to complete the test. Several hours to overnight may be needed. A full Low Level Format remains the most effective test for a drive with intermittent problems.''

Eszerint a Maxtor csak az adataim miatt aggódik, és a LLF ''0''-kkal írja tele a vinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) finest válasza lyzzard (#22) üzenetére


finest
őstag

Olvastam a Maxtor weboldlon, h nem minden chipsetet támogat a progi, pl. NF3/4, ha ilyen a lapod, lehet az a baja...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) rATdrAgOn válasza -=Sawtooth=- (#15) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... szerintem az kuka.
Nekem itt hever harom vagy negy, mechanikailag fasza mind, de ezutan a szethullunk, kattogunk mutatvany utan ~1-2 hettel leegett rajta valamilyen feszstab, nem gyengen. Kilyukadt a nyak. :/
Flex ala meg jok lesznek. :DDD


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#33) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok! Egy SAMSUNG SP0812N vinyót kéne mélyformáznom. Volt egy régi CHIP magazin live cd-m, amin voltak ilyen okosságok (Ultimate Boot CD asszem). Meg is van, de csak Maxtor, Seagate vinyóra van rajta dos-os segédprogi amivel lehetett diagnózis mellett mélyformázni is. Samsungra nem tudom létezik-e ilyen program (dos-os), a live cd-n nincs. (?)
Elvileg a HDDGURU Low Level Format Tool progi van még amit ismerek (pendriveot szoktam vele így formázni), de az windows alól fut és inkább vmi boot cd-vel oldanám meg a itt helyszínen dolgot ha lehet.
Köszi!

(#34) Saltwater válasza Aureal (#33) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A Hiren's Boot CD-n a Mini Windows-ban is van HDDGURU Low Level Format Tool.
Amit szeretnél arra ez a program tökéletes.

https://hdd-adatmentes.hu

(#35) Aureal válasza Saltwater (#34) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszi! Hirenst én régebben próbáltam letölteni, de nem sikerült sehonnan. :F
Olyan gyakran nem kell egyébként sem, így maradt az UBCD.
Végülis megoldottam. Kiszereltem a vinyót, hazaugrottam vele, HDDGURU formázójával leküldtem mindent nullára a saját pcmmel (ez ½ óra formázást jelentett) és úgy okés volt.
Ennek ellenére teljesen véletlenül beleakadtam a direkt Samsung vinyókhoz való, gyári HUTIL nevű dosos progiba is ha vkit esetleg még pont ez érdekel. Mindent tud! Analízis, formázás, stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Low level format
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.