Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Low level format (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Divi


Divi
aktív tag

Üdvözlet!

Egy afféle problémával fordulok a nagy nyilvánossághoz, hogy hőn szeretett Quantum vinyómon rejtélyes módon kerekedett egy kevéske BAD sector! Hibás szektorok kevesen (gyanusan kevesen) de nagyon rossz helyen vannak!

a 0. - 64. szektorok olvashatatlanok! Onnantól kezdve az egész HDD írható/olvasható
(GetDataBack-kel lementettem róla mindent)

Ugyebár az vinyó azon a helyen sérült ahol az MBR-től kezdve a partíciós tábláig minden van ami nélkülözhetetlen.

A kérdések a következők:
1. Hogyan tudom ezeket a szektorokat BADnek titulálni, és az ottani adatokat újraírni az első jó szektorra?
2. Hogyan lehet (lehet?) a HDDt alacsony szinten formázni? Egyáltalán mit csinál egy ilyen Low Level Format? Milyen programmal tudok így formázni?

A mókához az is hozzá tartozik, hogy se partíciózni, ,se bootolni, se semmit nem tudok vele csinálni!

A HDD : Quantum Fireball LCT 28 lct 08 Series [26 GByte]

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#2) VÁMpír válasza Divi (#1) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Nekem egy régebbi alaplapnál a BIOS-ban volt ilyen funkció. Nem sok esély van rá, hogy megjavítsa, arra jóval több, hogy végleg elcsessze.

(#3) Divi válasza VÁMpír (#2) üzenetére


Divi
aktív tag

Úgy tudtam, hogy vannak meghajtó specifikus Low Level Formázók, amit a gyártóők ''nem szerettek'' kiadni. Aztán hallottam valami olyan programról ami kifejezetten Quantum HDDket tudott javítani és/vagy LLformázni...

Kicsit zűrzavar van nálam! (Meg ugye jó volna a pénzemet nem új vinyóra költeni) De pont ezért nyitottam a topicot...

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#4) VÁMpír válasza Divi (#3) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Ezt olvasd el: [L]http://origo.hu/techbazis/hardver/20021025tippek.html[/L]

(#5) Divi válasza VÁMpír (#4) üzenetére


Divi
aktív tag

Elolvasva!

Tehát, ezek szerint semmi szükség mélyformázásra, ugyanis a hibás részt kivéve az égadta világon semmi baja.

Akkor már cask azt legyen szíves valaki elmondani, hogy

Hogyan kell ezeket a szektorokat BADnek jelölni, és hogyanan lehet a MBRt meg ehhez hasonló szektorokat úgy 60 szektorral elköltöztetni úgy, hogy azt a BIOS is megeméssze?

Lehetséges ez egyáltalán?

Nagyon nem szeretném a tányérokat egy tyúksz@rnyi hiba miatt táskadísznek használni!

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#6) Divi


Divi
aktív tag

UP :O

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#7) UHHH


UHHH
senior tag

Manapsag a low level format nem igazan bantja a vincsiket, ugyanis a vincsik tudjak, hogy egy balfek low level format-ot indit rajtuk, es szepen ignoraljak a kerest.
Anno meg elcseszhetted vele a vincsit, de manapsag mar okosak a vincsik...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#8) Divi válasza UHHH (#7) üzenetére


Divi
aktív tag

És a másik problémára amit msg#5 ben írtam tudsz mondani valamit?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#9) UHHH válasza Divi (#8) üzenetére


UHHH
senior tag

Hat en csinalnek valami kaka ures particiot a szar helyre,ha az mbr is serult, akkor bootolj floppyrol... ;]]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#10) Notes


Notes
senior tag

Szerintem lassan búcsúzz el ettől a vinyótól. Ahol van egy bad sector ott előbb utóbb lesz több is. Nem véletlenül kerültek azok oda.

Romanes eunt domus!

(#11) Divi


Divi
aktív tag

Na, EZT írja ki nekem a GetDataBack:
:(

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#12) Divi


Divi
aktív tag

Single szektoronként sem tud semmihez se hozzáférni...

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#13) kizo13


kizo13
tag

Nekem is volt egy Quantum vinyóm, ami szaporodni kezdtek a bad sectorok. Én akkor a Quantum Dataeraser progit használtam. Bár már eladtam(!), de a formázás után még kb fél évig használtam és tökéletes volt.

Nem tudom, hogy ez ugyanaz a verzió-e, de le lehet tölteni:
[L]http://www.storagedrivers.com/drivers/24/24322.htm[/L]

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#14) Divi válasza kizo13 (#13) üzenetére


Divi
aktív tag

Köszönöm lejött!

Létezik olyan, hogy külső behatás nélkül csak úgy hipp-hoipp meghibásodik egynéhány szektor?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

Biztos nem lökted meg véletlenül a gépedet működés közben? Esetleg a ház stabilitásával és a winyó rögzítésével minden rendben van-e? Ezeket kellene esetleg megvizsgálni szerintem.

(#16) Divi válasza eziskamu (#15) üzenetére


Divi
aktív tag

A rögzítés vajonmi? :)

évekig ment úgy, hogy nem volt rögzítve...
De működés közben görcsösen ügyeltem arra, hogy semmilyen módón ne rázkódjon. Egyszer egy sétáltatás után lett 63 szektor BAD. Ez azért nagyon fura mert ez valami hihhetetlenül kicsit terültet. HA odakommantottam volna szerintem akkor több száz(/ezer) Megabájt köszönt volna el az életétől.

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#17) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Nézd meg az IDEkábeleket is. Egy próbát megér, nálam nemegyszer előfordult, hogy megtört a kábelben a vezeték, és badsectort jelzett, hibásan írt az író stb. Ja, és a kábelre vastag filccel írd rá, hogy rossz, és dobd ki. :)

Careful with that axe, Eugene! ...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Low level format (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.