Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zoltán válasza Tarka (#150) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen, a moziban Én is elröhögtem magam Gandalfon, mikor feltünt, hogy 4 tőmondatot mondott egymás után, hogy a hülye is értse. Egy bölcs mágustól nem ezt várja az ember.

(#152) LOTR válasza Tarka (#150) üzenetére


LOTR
addikt

na jó ez tényleg hollywoodi hatás -sajnos negatív- dehát ez van, attól még jó a film(mit hogy jó, büntet mindent - ahogy az előző 2 rész is, hát még ha összességbe nézzük :DDD:DDD)

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#153) escie


escie
őstag

na megnéztem a harmadik részt én is.
nem vagyok nagy fan, még könyvet sem olvastam, és a második részt sem láttam. (igyekszem pótolni :) )

de szvsz jó kis film volt, csak az a baj, hogy három film befejezése jutott egyre. egy szó mint száz, iszonyat hosszú lett az a hepiend...
amúgy tényleg lenyűgöző mű volt, rég láttam ilyen jó halivúdi filmet. az első sorból néztem, ha lehet így még hatásosabb. látványos, izgalmas, fordulatos, mi kellhet még?!
úgy érzem elő kell vegyem a könyvet!...

(viszont a haverral megbeszéltük, hogy nem egy s*gg-re tervezték. nagyon nehéz volt végigülni... :DD )

I'm back, baby!

(#154) tozso


tozso
tag

Miért mondja mindenki hogy hollywood-i film, mikor semmi köze nincs hozzá. Teljes egészében Új-Zélandon forgatták egy ottani születésű remek rendezővel, helyi studiókban és helyi vállalkozókkal (sminkesek, jelmezkészítők, stb.). Csupán a kiadó és egyben finanszírozó cég volt hollywoodi.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#155) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Húúúúú vazzeeee!

A Király visszatér, tényleg kib*szott jó!!! Qrva egek, de megnézem még soxor! :D

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#156) zaba válasza Tarka (#150) üzenetére


zaba
tag

A legmesszebbmenőkig egyetértek! Látjátok, fiúk, Tarka megmondta, amit nekem nem sikerült. A könyv az, ami ''Rules The All!'', és kész. És ha már itt tartunk - azóta megnéztem a második részt is - az I. rész a legszebb, legarányosabb, legfrankóbb, legkevésbe BEVÉTELCENTRIKUS.* Csak, hogy említsem, néhány hónapja olvastam, hogy az amerikai mozibevételek 80%-át a 12-16 éves korosztály adja. Namármost mi következik ebből? Gondolkodjatok. Szerintem az, hogy ezt a filmet is nekik kellett csinálni. Pedig EZ NEM EGY MESE!!!!!!

*Válasz arra, hogy miért hollywoodi.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#157) zaba válasza tozso (#154) üzenetére


zaba
tag

''Csupán a kiadó és egyben finanszírozó cég volt hollywoodi.''

Aki a pénzt adta: Tehát hollywoodi. Ez van!

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#158) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Pénz beszél...

(#159) tozso válasza zaba (#157) üzenetére


tozso
tag

Ha egyszer nem Ő készítette, akkor nem az, ''csupán'' a pénz egy részét állta.
A hollywoodi filmek óriási részét német befektetők pénzelik és mégis azt mondják rá hogy hollywoodi, mert ott készült, tehát a Gyűrűk ura Új-Zélandi alkotók munkája és nem hollywoodi alkotás.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#160) LOTR válasza zaba (#157) üzenetére


LOTR
addikt

nem tudom, hogy menni mindent olvastál/hallottál a forgatással és az előkészületekkel kapcsolatban, de nehogy azt hidd, hogy mindent a New Line Cinema adott.
Peter Jackson minden vagyonát ebbe a filmbe fektette és az új-zélandi kormány is nagyon sokat segített.
És amit már előbb is írtam: Peter Jackson magának csinálta a filmet, úgy ahogy ő elgondolta, és ehhez senkinek semmi beleszólása sem volt, hacsak nem találta úgy, hogy az egy job ötlet.
Tehát semmi köze Hollywoodhoz. EZ VAN.

De a könyvhöz azért nem lehet hasonlítani, mert egyértelmű, ugyan olyan nem lehet, vkinek az tetszik jobban vkinek meg a film.
Ja és vkinek mindkettő :DDD:DDD

One Ring to rule them all

(#161) zaba válasza LOTR (#160) üzenetére


zaba
tag

''Peter Jackson minden vagyonát ebbe a filmbe fektette...''

és most jó zsírosra keresi magát azzal, hogy mint a '70-es években a Star Warshoz, műanyag figurától a fogmosópohárig minden lesz, ami LOTR-es. De nem ez bánt. Még az sem, hogy megcsinálták, sőt, mint mondtam, talán szükség is volt rá. De tény, hogy nekem a könyv a szívem csücske. Viszont a számomra a könyvből fontos, vagy szimpatikus, kedves részek alá lettek rendelve a pénzkeresésnek. Nagyon hiányolom Bombadil Tomát, a megye megtisztítását és egyéb nyugalmas részeket, amik egy ilyen ''ba*ós-kardozós'' akciófilmből, amit a 2 és 3. részből szvsz csináltak.

Nekem a 3. részből is a Völgyzugoly-beli részek tetszettek nagyon, mert, nem tudom, miért, de nagyon jó helyen és nagyon jól vágva lettek betéve a filmbe, és a csata után-közben volt az embernek ideje, hogy az adrenalinszint egy kicsit alábbszálljon. Mondom, nekem egy kicsit izzadtságszagú akciófilmszerű lett, így a végén, és azért tartom továbbra is hollywoodinak, mert sikerült a végére egy kicsit eltúlozni a romantikát. Pl. az, hogy Frodó elhajózott, kegyetlenül, megszenvedendően fájdalmas, és nem nyálasan szomorúcska.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#162) LOTR válasza zaba (#161) üzenetére


LOTR
addikt

A Megye megtisztítása/újjáépítése azért maradt ki, mert ez a rész nem tetszett a rendezőnek.
Nem győzöm hangsúlyozni: ezt a filmet Peter Jackson magának csinálta.......(a többit már leírtam az előzőekben)
Amúgy neked az a szubjektív véleményed.
De Te és a hozzád hasonlóak még mindig kisebbségben vannak a LOTR-fanokhoz képest :DDD:DDD
Attól függetlenül akár milyen kultúrált véleményt meghallgatunk.






[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#163) Kidus válasza LOTR (#162) üzenetére


Kidus
őstag

olyan vagy, mint egy anyatigris :)

Assuming Control

(#164) LOTR válasza Kidus (#163) üzenetére


LOTR
addikt

figy nézd csak meg a nickem :DDD
ja és nem hagyjuk, hogy cak úgy leszólják a mi drágaszágunkat :)

One Ring to rule them all

(#165) Freeboy7 válasza Sufa (#139) üzenetére


Freeboy7
csendes tag

Köszi szépen, mondhatni hantale:), tényleg jó kis oldalak van ott, találtam is egy-két olyat meit kerestem!:)
Love&Peace
Freeboy

Áldás mindenkinek!

(#166) Freeboy7 válasza fokukac (#144) üzenetére


Freeboy7
csendes tag

Hát én is úgy döntöttem, ohgy beszerzem azt a bővített verziót, mert mindenki azt mondja, hogy sokkal jobb úgy.
Végre én is láttam harmadik rész, hát mit mondjak, nagyon látványos, és nagyon tetszett, csak azt volt a baj, hogy sok jó részt kihagytak belőle, ami viszont, ugye a könyvben benne van... na remélem ennek is kijön még egy +órás bővítése:-)
Love&Peace
Freeboy

Áldás mindenkinek!

(#167) motor


motor
tag

véleményem a 3. részről: a halottakról vagy jót vagy semmit

vagyis

1. rész: ó
2. rész: Ó
3. rész: Oo

Hejhóóó!

(#168) LOTR válasza motor (#167) üzenetére


LOTR
addikt

akkor én fordítanám mindenkinek ezt a hsz-t(ha megengeded, meg ha nem akkor is :DDD)

1. rész: ó
olyan jó, hogy a megdöbbenéstől más nem jut az eszébe mégcsak elkiabálni sem tudja magát

2. rész: Ó
mivel vagy egy évig csak az ó-kat tudta mondani eddigre már eljutott addig, hogy megpróbál leszokni róla, DE itt jött a képbe a 2. rész és azt is megnézte, namármost egyből kijött a száján a nagybetűs hosszú Ó mivel ez talán még jobb film mint az első

3. rész: Oo
mivel 2 évig folyamatosan Ó-zni elég kemény megpróbáltatás, ezért a 3. részre már alig bírt megszólalni, de mit csináljon szegény ember ha egyszer a megdöbbenéstől(mert ez mégjobb, talán a legjobb mind közül) kell vmit csinálnia,
hát szegény ember szemei nem bírtak betelni a látvánnyal, ezért kicsit megváltoztak, mivel az alapméret ekkora: . ,ezért elég nagy változások történtek emberünkkel, de sajnos a nagy megterhelést már nem bírja annyira az emberi szem, ezért az egyik ekkorára: O ,a másik pedig ''csak'' ekkorára tudott nőni: o (ahogy a profile-ján is látható, ne ijedjetek meg ha szembejön az utcán)
csak úgy viszonyításképpen:
alapméret: .
egyel nagyobb: o
következő: O

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#169) Pötyi


Pötyi
őstag

Megint eszembe jutott a Gyűrük ura rövídített verziója, ami kb. 50 oldal. Gandalf az első részben felülteti Frodót annak a nagy sasnak a hátára, Szélura Gwaihir, vagy mi a fene a neve, szóval ez a sas elrepül vele Mordorba, tesz egy elegáns ívű kanyart a tűzhányó torka felett, Frodo pedig egy laza csuklómozdulattal beleejti a gyűrűt a lávába, oszt kész! Vagy tízezer szereplő életét lehetett volna megmenteni ezzel a huszárvágással...

QNX is cool!

(#170) tozso válasza Pötyi (#169) üzenetére


tozso
tag

Sőt elküldhette volna postagalambbal és akkor a Menyébe maradhatot volna Frodó is Pipázva és jókat zabálva, de abba mi lett volna látványos?

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#171) zaba válasza LOTR (#168) üzenetére


zaba
tag

Szerintem meg:

1; ó: hmm, elolvastuk (5x), tudjuk, miről szól, ezen nevelkedtünk, végre valami, amire rég vártunk, vágytunk, és még csak nem is rossz!
2; Ó: de rohadtul idegesítő ez a 3/4 órás egymás öldöklése, majd elalszom már tőle!ÁÁÁÁh!
3; Oo: ennyire azért nem kellett volna a hollywoodiak s*ggét kinyalni, és előlről is összenyálazni őket csak azért mert meglöktek egy kis lóvéval! EZ A MŰ (ismét mondom!) NEM EGY MESE! Nem Walt Disney Hófehérkéjének harcos b@szós filmváltozata!

Szeretném Peter Jacksonnak üzenni, hogy maradjon a ''God Save The Queen!''nél és ne énekelje pénzért az
''Oh, say can you see by the dawn's early light
What so proudly we hailed at the twilight's last gleaming?...
...O'er the land of the free and the home of the brave?''-t

Tehát maradjunk a könyvnél!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#172) LOTR válasza zaba (#171) üzenetére


LOTR
addikt

Annyira nem lehet egyszerű semmi, hogy fel a madárra azt repülni egyet és kész.
Amúgy meg ilyen mérgező izé is volt a levegőbe és ha odarepül a madár meghalhat, a végén mivel már felrobbant meg megsemmisült Mordor az már eltűnt onnan :)).
Tehát az nem lett volna olyan egyszerű.
Ja, és mennyivel egyszerűbb lett volna egyből megölni Hitlert amikor még nem volt olyan jelentős személyiség.
Amúgy a káromkodással nem érsz el semmit (ezt mintha már írta volna vki :C)
Akkor is A Gyűrűk Ura a legjobb film, akinek meg nem tetszik az csak 1x nézze meg.

One Ring to rule them all

(#173) Zsiba


Zsiba
senior tag

Az elmúlt héten én is megnéztem a Király Visszatért. Előre jelzem GYU-fan vagyok. A könyveket számtalanszor olvastam már, persze az egész mitológiára vonatkozóan (Szilmarilok, Babó, Gyűrű keresése...)

A film nagyon tetszett, sőt én rövidnek találtam. Nagyon látszott, hogy borzasztóan meg van vágva! Egyetlen egy dolog nem tetszett a filmben, de az nagyon. Legolas akciója az Olifánton nagyon nem kellett volna. Az én gyomrom nem vette be.

A film zenéjét aránylag kellemes, bár nem állja meg önmagában a helyét úgy mint a Szövetség zenéje. A Minas Tirith téma lenne talán a legjobb, de ez nem hallatszik túl gyakran.

Az eddigi részekből is a bővítettek vitték a prímet, úgy gondolom most is így lesz, sőt ez talán erre a részre még jobban érvényes.

Gratulálok Peter Jacksonnak és az egséz stábnak! Nagyot alkottak!

''One Ring to rule them all...''

(#174) LOTR válasza Zsiba (#173) üzenetére


LOTR
addikt

üdvözöljük az új LOTR-fant ebben a topicban
szerintem Legolas akciója elég jó volt, és látványos
a filmzenéről: Howard Shore, meg Ennio Morricone (habár ő nem tartozik ide) a legjobb, tehát a filmzene is nagyon jó
sajnos lesznek részek amik a bővítettből is kimaradnak

One Ring to rule them all

(#175) Pacák


Pacák
senior tag

Egy titkos napló kimaradt. :DDD Most itt van örüljetek:


>Elrond Titkos Naplója
>---------------------
>
>Másodkor, tegnap
>Ma összecsaptunk Szauron seregével.
>A fiúknak romlik a hallása.
>Amikor azt üvöltöttem, hogy lövéshez készülj, letámasztották
>a pajzsukat a földre. A sortuznél meg valamelyik marha
>majdnem átlotte a fülemet.
>
>
>Másnap
>Szauron kijött és megmutatta az új gyurujét.
>Csapatszám estünk hanyatt a meglepetéstol, amikor láttuk, hogy
>ezüstkesztyuhöz képes volt futtatott aranyat feltenni.
>Ebbe a pasasba semmi jóízlés sem szorult.
>
>
>2. nap
>Szauron gyurujét le akartam adni a portán, de Isildur
>lenyúlta és otthagyott. Gyakoroltam a nevét, de most se
>vagyok benne biztos, hogy Z-vel vagy SZ-szel kell-e kiejteni.
>Tiszta kosz vagyok és be is rekedtem.
>
>
>35. nap
>Találtunk egy völgyet, alacsony ingatlanárakkal.
>Sikerült lecsapnom pár üres telekre.
>A társaim szerint csak egy magamfajta balek hagyhatta,
>hogy kilátás nélküli, huzatos, dohos és sötét telkeket rásózzanak.
>
>
>47. nap
>Szépen halad az építkezés.
>Sajnos, a társaim kekeckednek.
>Zavarja oket, hogy ablaküveg híján minden reggel tele a
>szobájuk falevéllel. Hiába magyaráztam, hogy ez csak osszel van így.
>Dilettánsnak, kreténnek neveztek.
>Ettol nyugtalanság lopódzott a szívembe.
>
>
>79. nap
>Kiadtunk pár szóróanyagot, de a címünknél Imladris helyett
>Völgyzugoly szerepel bennük. A marketingesünket kirúgtam,
>de ez már nem sokat segít.
>Még Gandalf is alig talál ide.
>
>
>94. nap
>Bilbó hozzánk költözött.
>Nem örülök, mert ahogy a régi mondás tartja:
>''A hobbit ritkán jár egyedül''.
>Tegnap is azt álmodtam, hogy négy hobbit hancúrozik a kertben.
>Más se hiányzik.
>
>
>98. nap
>Arwen ma megint elkötötte szegény Glorfindel lovát.
>Glorfy tök dühös. Azt mondta, Asfaloth teljesen elszokik tole.
>Ebben lehet valami, mert a múlt héten is csak hatodjára
>tudta megülni.
>
>
>Ugyanaznap délután:
>Arwen megint az én vízátemelo parancsaimat használta, pedig ezerszer
>megmondtam, hogy az az én dumám.
>Frodó ébredésekor különös késztetést éreztem, hogy Smith ügynökként
>mutatkozzam be neki és üdvözöljem a való világban.
>Ez valami gonosz varázslat lehet.
>
>
>102. nap
>Ma ordibálást és veszekedést tartottunk az udvaron, de szóltam a
>krónikásunknak, hogy írjon ''tanácskozás''-t helyettük.
>Gimli fegyverzet hatásbemutatót akart tartani, de hát már
>a törp ipar se a régi. Nem röhögtük ki.
>Legalább is ott nem.
>
>
>103. nap
>A Társaság nekiindult, hogy beteljesítse magasztos célját.
>Kész röhej. A hobbitok egy bokorban is elvesznek, Gimli
>mérföldekre buzlik, Gandalfnak tériszonya van...
>Ork legyek, ha Lothlóriennél messzebb jutnak.
>
>
>104. nap
>Fogadtam Bilbóval három kiló mithrilbe, két pofon ellenében, hogy
>Frodó eljut Mordorba és vissza. Addig kanasztázunk.
>
>
>591. nap
>Semmi hír nem jött sehonnan.
>Gyulölöm a kanasztát.
>

Nuclear launch detected

(#176) zaba válasza Pacák (#175) üzenetére


zaba
tag

Pacák, ez teccik! Kérlek írd ide a titkosnaplós hozzászólások sorszámait!
Üdv, és az erő legyen Veled! No meg live long and proser!

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#177) tozso válasza zaba (#176) üzenetére


tozso
tag

Az erő legyen veled egy kicsit másik filmre vajaz de azért nem rossz. :DDD

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#178) zaba válasza tozso (#177) üzenetére


zaba
tag

Szerinted véletlenül?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#179) tozso válasza zaba (#178) üzenetére


tozso
tag

Hát persze hogy nem.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#180) LOTR válasza zaba (#178) üzenetére


LOTR
addikt

az SW se rossz de a LOTR azt is lenyomja
az Egy Gyűrű legyen veletek

One Ring to rule them all

(#181) tozso válasza LOTR (#180) üzenetére


tozso
tag

Nem nem. Azt semmi nem képes lenyomni.

Én egyébként szeretem a Gyűrűk urát is, de az SW a mindent vivő. :DD :DD

Az erő legyen veled.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#182) Obi-1 válasza Zsiba (#173) üzenetére


Obi-1
őstag

Legolas akciója fájdalmas volt. Az ilyen jelenetek megvalósítása technikailag nem is tökéletes még (pl EpisodeII Anakin bikalovaglás, MatrixII ügynök a motorháztetőn), valahogy furcsa az illesztés.

Amúgy érthető, a könyvben is eltünnek a nagy hősök a harmadik részben: Gimli és Legolas már csak statiszták. A filmben viszont maga a király is statiszta volt. Nem is gyógyított, nem nézett szembe a palantíron keresztül Szauronnal. A végén majdnem megpurcant.

A palantir lángolása is felesleges volt. Piti horror-elem. Samu és Frodó megpróbáltatásához sem tett sokat hozzá Szméagol huncutkodása a lembaszt kenyérrel...

A végéről én is lehagytam volna a Megye tisztogatását. Az a rész a könyvben azt mutatja, hogy hiába minden, a Harmadkor elmúlt, amiért harcoltak, már elveszett. Egy filmen ezt nem tehették meg, hazavágta volna az egész trilógiát.

Összességében megfelelt az eddigi szintnek, bár nekem a Szövetség hangulata tetszett a legjobban. A nagy csaták kicsit untatnak, a CGI bűvölet fárasztó folyományai.

Only a Sith deals in absolutes.

(#183) zaba válasza Obi-1 (#182) üzenetére


zaba
tag

Mondasz valamit, de a megye tisztogatása ''a könyvben azt mutatja, hogy hiába minden, a Harmadkor elmúlt'' mert valóban elmúlt, ahogy elmúlt a századforduló emberségessége, lépteke is a II. vh-val. Szerintem igenis hozzátartozik a Mester mondanivalójához, ott lett volna a helye, sokkal inkább, mint egy ilyen mértékű happyendnek.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#184) Obi-1 válasza zaba (#183) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez a fajta happyend is sokkoló lehet egy átlag amerikai nézőnek, aki megszokta, hogy mindig időben megjön ég ura Gwaihir. :DDD

Egy fimben a tolkien féle felosztás nagyon gáz lett volna. Ezek a változtatások szerintem jók voltak:
- Boromir halálát áthozta az első részbe;
- a banyapókos kalandot teljes egészében a harmadikba rakta, nem szakította félbe a második film végénél;
- a könyv arányaihoz képest kitolta a Gyűrű megsemmisítését, így a vége inkább a koronázásról, kevésbé a megyéről szólt.

Az a meglepő, hogy ezek a változtatások néhol önkényes belenyúlást eredményeztek, mint Frodó kalandja a nazgúllal a II. végén, hogy valami történjen mégis vele is :DDD A Helm szurdok a könyvben csak egy röpke epizód, 10-15 oldal.

Only a Sith deals in absolutes.

(#185) LOTR válasza Obi-1 (#184) üzenetére


LOTR
addikt

Egy filmnek nem elég csak a jó történet manapság, a látványvilág is nagyon fontos, és ezek a csatajelenetek leglátványosabb részek közé tartoznak -és nagyon jók.
Most is úgy írom ezt a hszt, hogy közbe futkosok azt nézem a tvbe A Gyűrű Szövetségét, nagyon nehéz volt otthagyni, most jön a trollos rész Móriában úgyhogy megyek is azt nézem tovább.

Amúgy SW-hez visszatérve csak a 4-6 részig tartó trilógia ami A Gyűrűk Ura után a legjobbak között van.
Sztem az első rész is elég jó lett, végig pergős, megvan a feszültség, de akkor sem az igazi, a 2. rész meg ehh -vannak bent jó részek, de az még sajna nem elég, talán a 3. jobb lesz.



One Ring to rule them all

(#186) LOTR válasza Obi-1 (#182) üzenetére


LOTR
addikt

na sajnos vége A Gyűrű Szövetségének

írtad, hogy Gimli, Legolas, Aragorn a 3. részben csak statiszták, azért sztem ez kicsit erős, valóban kevesebbet szerepelnek az 1. részhez képest, de azért még nagy a jelentőségük, persze legjobban Aragornnak, mert a 2. résztől kezdve több szálon futnak az események és ugye nem lehet mindig mindenkit mutatni

Gollum amikor eldobálta a lembas kenyeret, az volt a tetőpontja a Frodo és Samu közti viszálynak,- mivel vszínű te ismerted a történetet, és persze ezt simán ki lehet következtetni- a néző azt hiszi Samu otthagyja Frodot végleg, ha így is végiggondolod, akkor annyira már nem is volt egyszerű a helyzet

előbb írtam, hogy ma már nem elég csak a jó sztori, kivitelezés is kell
ne ez az a film ami ezt megfogja cáfolni/megcáfolja, mert ennek már alapból olyan jó története van amire az emberek mindig kíváncsiak lesznek
ezt az egyik interjúban Viggo Mortensen is megmondta: a CGI effektek 50 év múlva elavultak lesznek, de a történet örökérvényű

amúgy sajnálom, hogy untattak a nagy csaták, mert általában azok tetszenek az átlagos nézőknek, pedig az egész király

One Ring to rule them all

(#187) Obi-1 válasza LOTR (#186) üzenetére


Obi-1
őstag

Gimli és Legolas a könyv harmadik részében is alig szerepelnek. A csatajelenetek - amelyek kidolgozása Tolkiennél elég szűkszavú - talán meg sem említik e két hős tetteit. Aragorn átalakulása viszont a könyvben kicsit több annál, mint hogy megfésülködik és szép páncélt vesz föl. A könyvben az derül ki, hogy Gandalf mellett Aragorn is méltó ellenfél Szauron számára - az ő akarata is képes szembeszállni a sötét maia erejével. Így erősebben kijön, hogy mégis le tudott mondani a Gyűrűről.

A nézők többsége talán mégsem tök hülye, Frodó és Samu ellentéte érthető lett volna az ''elválás'' nélkül is. Mindenki tudja, hogy a barát vissza fog jönni, ehhez nem kell ismerni a történetet! Szóval fölösleges fordulat. Pláne nem is igazán gyerekfilm ez, tök ijesztő néhol.

A csatajelenetek sok filmben fárasztanak. A CGI mennyiségi forradalma, a széles látókör nem pótolja az egy hős mindenkit felaprít jeleneteket. Kevesebb távoli kép kellene. A Trója is ezért lesz szar.

Tényleg, Gandalf és a mágusok tulajdonképpen maiák? A mágusok rendje csak a Fehér, a Szürke és a Barna társasága? Erre tudsz valami választ?

Star Wars: számomra is a régi trilógia volt az igazi. Mindig nagyon érdekelt az a pár utalás, ami a könyvekben volt az előzményekről. ezeket sok helyen megcáfolta az új trilógia első két része. A varázsát talán ott vesztette el kicsit, hogy a látványvilág kidolgozottsága már nem akkora újdonság. A régi trilógia technológiai vezető volt, míg ma, a mátrixos effektek mellett ez nem mondható el. Az új trilógia effektjei nem múlhatják felül sokkal a régit, elvégre ez ugyanaz az univerzum.

Epizód I: a csalódást elnyomta az élmény, hogy mégis lesznek még új Star Wars filmek. Az új Jedi stílus is megragadott. Nagyon jól lerakta a kezdeteket:
- Anakin megkezdi tanulmányait Obi-Wannal;
- Palpatine kancellár lesz.
Ja, nem kellett volna CD-n megnéznem :))

Epizód II: az első rész újdonsága, hogy egy Jedi képzése 20 év, nagyon jól megmutatja Anakin sebezhetőségét a sötét oldal felé. Nagyon dinamikussá teszi a fekete zsaru fehér zsaru partnerség Anakin és Obi-Wan között. Én nagyon erősnek éreztem a filmet, a moziból kijövet az eddigi legjobb SW filmnek éreztem. Visszahozta a bizalmam GL-ben, és meglepett a sok fanyalgás.

Na, ennyit mára :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#188) zaba


zaba
tag

Pacák hol vagy?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#189) LOTR válasza Obi-1 (#187) üzenetére


LOTR
addikt

majd kb hétvégén válaszolok most nem érek rá :DDD:DDD
épp csak felugrottam
sok a dolgom :DDD:DDD

One Ring to rule them all

(#190) LOTR válasza Obi-1 (#187) üzenetére


LOTR
addikt

na végre sikerült időt szakítanom

akkor is jó volt Samu és Frodo elválása, így még drámaibb volt a hatás

sztem nagyon királyak voltak a csatajelenetek, gondolom te a SW 1v1-eihez hasonlítod(azok is jók), de itt is votak 2 szereplős csaták gondolj az 1. rész Gandalf-Saruman, Aragorn-Uruk-Hai ork harcaira, de sztem a 2. rész majd 1 órás csatajelenete a Helm-Szurdokban is nagyon ott volt -akkor a 3. részt még meg se említettem(mert akkor ezt hasonlítsuk a SW 2. részéhez amikor a jedik nyomják a gonoszok ellen, most pontosan nem tom hol volt az, amikor Anakint meg Amidalat elfogták azt mentek segíteni nekik, meg a klónhadsereges csaták, ezek is viszonylag nagyméretűek)

most egy kis exkluzív a mágusokról csak itt, csak most, csak tőlem(najó nem):
a mágusok, az istarok, tünde nyelven varázslók rendjét jelent
ide tartoznak a maiák is, akik ugye szellemek és nagyon öregek, korukról nincs adat
a valák akik még a maiáknál is öregebbek, küldték őket Középföldére, onnan ahova a tündék is mennek nyugatra, Sauron ellen, emberek alakjában, hogy segítsék őket
tehát Gandalf(akit Mithrandir -nak is neveznek) és Saruman is maia
aki amilyen erős annak megfelelő színt visel, de elég vszínű, hogy csak ezek az alapszínek vannak

te azt mondod a SW 2 jobb mint az 1 sztem meg pont fordítva van, mert az 1 ben végig az emberben van a feszültség, folyamatosan pörög a film, a 2 ben csak szakaszosan( habár a Yoda vs Doku gróf csata elég jó volt) és nekem ezek a szerelmi jelenetek nem igazán jöttek be, persze vhogy meg kellett csinálni

na így több mint 1 hét késéssel, de sikerült végre válaszolnom
jövő héten majd folytatom :))





[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#191) LOTR


LOTR
addikt

A Gyűrű Szövetsége c. filmben a végefőcímben milyen szám hallható Enya után?
ez a filmzene CDn sem volt fenn

és ha vkinek megvan az eredeti filmene cd, azon van egy netes cucc, nem tudom mi az, mert ha rákattintok kiírja, hogy az a lap nem érhető el, tud vki segíteni?

ja és ha vki tudja a címet/szerzőt a LOTR filmbemutatók alatt hallható dalokról azt is írja meg

köszi

One Ring to rule them all

(#192) Don Vittorio válasza LOTR (#190) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''a mágusok, az istarok, tünde nyelven varázslók rendjét jelent
ide tartoznak a maiák is, akik ugye szellemek és nagyon öregek, korukról nincs adat
a valák akik még a maiáknál is öregebbek, küldték őket Középföldére, onnan ahova a tündék is mennek nyugatra, Sauron ellen, emberek alakjában, hogy segítsék őket
tehát Gandalf(akit Mithrandir -nak is neveznek) és Saruman is maia''

Na most akkor hogy? :)

Az első mondatban még istarok a varázslók, aztán meg már maiák?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#193) LOTR válasza Don Vittorio (#192) üzenetére


LOTR
addikt

varázslók rendjébe tartoznak a maiak, vagyis istarok is
istar szó még testvériséget is jelent

istarok azon belül
maiak azon belül
-Gandalf
-Saruman

One Ring to rule them all

(#194) Don Vittorio válasza LOTR (#193) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Még így sem tiszta. Lehet, hogy ha használnál írásjeleket, érthetőbb volnál.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#195) LOTR válasza Don Vittorio (#194) üzenetére


LOTR
addikt

írok egy teljes mondatot is :))
AZ ISTAROK
A szó tünde nyelven a varázslók rendjét, avagy a testvériséget jelenti. Ilyen varázslól a maiak is (pl: Gandalf, Saruman).

ez egy tünde szó mint pl: Khazad-dum = Mória

One Ring to rule them all

(#196) LOTR


LOTR
addikt

hamarosan eljön az Oscar-díj átadás 2004.03.01 02:30/35 HBO
A GYŰRŰK URA 11 jelöléssel vezet, reméljük minél többet be is vált
addig is izguljunk érte :))

One Ring to rule them all

(#197) LOTR


LOTR
addikt

nem tudom ki nézte a 76. Oscar-díjkiosztó gálát az HBO-n ma regel (hajnalban 2:00-tól 6:10-ig tartott), de ha nem tudnátok

A GYŰRŰK URA - A KIRÁLY VISSZATÉR tarolt

persze ez mind a 3 résznek szólt, de akkor is 11 jelölésből 11 szobrot begyűjtött
ha jól tudom akkor a 11 Oscar-díj csak 2 filmnek sikerült korábban
Ben Hur
Titanic
és most A GYŰRŰK URA - A KIRÁLY VISSZATÉR is megkapta a 11 szobrot
hát remélem sokan néztétek és velem együtt izgultatok
tehát ismét történelmet írtunk
csak azt sajnálom, hogy nem jelölték ezt is 13 díjra mint az első részt, mert akkor azokat is megkapta volna és abszolút első lenne(persze sztem amúgy is az)
hát akkor egy a ''nem angol nyelvű film'' kategória győztesétől elvett mondattal búcsúznék:

''Köszönöm az Akadémia tagjainak, hogy nem jelölték A GYŰRŰK URA-t ebben a kategóriában!''

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#198) zaba


zaba
tag

f@szér' kellett aggódni, drukkolni ha úgyis megkapta! Ezekután az következik, hogy JRR Tolkient egyedüli posztumusz irodalmi Nobel-díjjal jutalmazzák.

Mi a ***k három legnagyobb ünnepe? A ***nuka, az Oscar(TM) és a Nobel-díj.

Csak hogy ki ne moderáljanak.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#199) bLaCkDoGoNe válasza zaba (#198) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért ez a beszólás kissé erősre sikeredett.
Szerintem 200 hsz alatt leeshetett volna, hogy ez nem a Te topicod. Nem tudom, miért kell más örömét elrontani ilyen hozzáállással. Ha LOTR örül a róla elnevezett filmek sikerének :D, nem hiszem, hogy le kellene szólni.

Ui. Én a 11 Oscart kivételesen nem tartom túlzásnak... iszonyatosan sok munka van ebben a három filmben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#200) -boyscout- válasza bLaCkDoGoNe (#199) üzenetére


-boyscout-
tag

Én a 11 Oscart kivételesen nem tartom túlzásnak...

én igen. személy szerint az első tetszett, a második nemigen, a harmadik néhol. a bővített változatokhoz még nem volt szerencsém. a könyvet sem olvastam még és a folytatások sem csináltak túl sok kedvet hozzá. :( nekem a fantasy nem csak megalomán csatajelenetekből áll :U (az itt-ott olvasott hozzászólásokból ítélve a könyv sem erre van kihegyezve).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.