Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech mx400 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Kloden válasza Gergo1987 (#50) üzenetére


Kloden
senior tag

..késve ámde sietve: a lézer a szem által nem látható tartományban világít, normális hogy nem látod.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#52) nyunyu válasza Kloden (#51) üzenetére


nyunyu
félisten

MX1000-nel lehet latni egy tuegynyi piros pottyot, ha pont szembol nezed a lencsejet.
Ha egy negyed fokot elforditod, akkor mar nem latni.
MX Revonal is sikerult fel ora forgatas utan elocsalni a pulzalo pottyot.

Szoval boven lathato tartomanyt hasznal, de mivel a lezer szigoruan egyiranyban terjed, igy ha nem pont abbol a szogbol nezed, amerre vilagit, akkor nem latod.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53) firewolf válasza nyunyu (#52) üzenetére


firewolf
tag

Nem azért, hogy okoskodjak, de én nem nézegetném azt a lézer érzékelőt, mert szerintem egyáltalán nem jó a szemnek...

(#54) Kloden válasza firewolf (#53) üzenetére


Kloden
senior tag

...biztos a bal szemével nézte, az meg védve van! :DD

Tényleg felfedezhető egy pirinyó piros villogó pont!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#55) Tirithon


Tirithon
csendes tag

Hát én most kaptam egy ilyen egeret karácsonyra a páromtól, és szinte csak negatívumot tudok róla mondani. Pedig szeretem a Logitech-et, a laptopmohoz is Logitech egeret vettem és annyira megtetszett, hogy kellet egy az asztali gépemhez is - amiben jó nagyot csalódtam. Az extra gombok és a 4 irányú scroll nagyon jó persze, nem is ezzel van a gond.
A probléma egyszerűen az, hogy az én kezemhez nagy az egér. Lehet, hogy kicsi kezem van, de azért nem annyira, márpedig egyszerűen kényelmetlen fognom az egeret, úgy, ahogy a többi egeret is szoktam. Lehet, hogy ez ergonomikus, de én meg nem úgy fogom az egereket, ahogy ők azt kitalálták, úgyhogy hiába az ergonómia, nekem nagyon kényelmetlen. Nem ér végig rajta az ujjam, ha kényelmesen fogom, ahogy szoktam, emiatt rossz szögből nyomom meg a gombokat, amik így nehezen nyomódnak le. A középső gomb a görgő alatt szintén nehezen nyomódik meg, ráadásul akkor sem ad kattanó hangot, ami már önmagában is probléma lenne - így viszont megnyomni sem tudom rendesen és visszajelzést sem kapok, hogy sikerült-e megnyomni és "katt".
Még a héten megyek a boltba és megpróbálom visszacserélni, levásárolni az árát, mert ez nekem szörnyű. És a legrosszabb, hogy már egy éve vártam erre az egérre, erre ekkorát csalódom...

A lézeres technológiához hozzászolva, wikipedia erről azt írta, hogy régen infra lézert használtak, tehát valószínű, hogy ez ma is így van, azaz tényleg nem látható tartományban dolgozik. Persze kérdés, hogy akkor mi az a piros pötty.

(#56) Kloden válasza Tirithon (#55) üzenetére


Kloden
senior tag

Nem értrem, nekem az MX400-asomon nincs középső gomb a görgő alatt.
Ha nagy az egér a kezedhez az nem az egér hibája, az csak rossz egérválasztás. Nekem nagyon bejön az ergonómiája, tetszik hogy kicsit ferdén van a kezemben, így szvsz jóval kényelmesebb mintha vízszintesen kéne fogni.
Ha egeret/billt. vásárolsz, előtte érdemes megfogdozni valami multiban, hogy ne otthon derüljön ki hogy nem is kényelmes. Én legalábbis így szoktam.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#57) Tirithon válasza Kloden (#56) üzenetére


Tirithon
csendes tag

Úgy értettem a középső gombot, hogy ha megnyomod a görgőt, ugye az a középső gomb. És ez jár nehezen, ezért megnyomás közben rendszeresen görgetek is véletlenül, ami Firefox alatt elég nagy probléma, mert másik lapot zárok be, mint amit akartam. De egy fenti hozzászólásból úgy látom, ez így van ennél a típusnál, tehát nem garanciális dolog, szóval megszívtam és kész.
Igazad van, hogy nem az egér hibája, ha kényelmetlen. De mivel mindenhol agyonreklámozzák a kényelmességét (meg egy éve csorgatom a nyálam utána), így baromira felidegesített az, hogy nekem meg szabályosan megfájdul rajta a kezem egy óra alatt. Ettől függetlenül másnak biztos kényelmes lehet, pár nap alatt én is jobban megszoktam valamivel, de nem az igazi. Szóval akinek kisebb keze van, az számítson hasonló problémákra. Egyébként próbáltám megfogdosni boltban, próbaképpen, de nem találtam sehol. Meg ajándék volt, nem tudthattam, hogy le kell tesztelni sürgősen.
És mivel minden véleményezés ódákat zeng az egérről, így még nagyobb csalódás, mert a kemény középső gombot sem említik meg sehol, pedig elég egyértelmű probléma szerintem.

Na, szóval ilyen sok pénzért, a Logitech-től én többet vártam, hiszen ennél a másik Logitech egerem sokkal jobb minőségű - nagyot csalódtam. Akkor már jobb lett volna az RX1000-es, az fele ennyibe kerül és nekem biztosan kényelmesebb, mert a másik laptopos egerem (V100) nagyobbik testvére. (Ahogy az LX3 is, de azt letapiztam boltban és rossz érzés volt a fényes felülete, mintha már el lenne koptatva).

OFF: A boltban (iPon) közölték, hogy nem cserélnek vissza terméket és nem is vásárolhatom le az árát. Meg egy hibás RAM-ot is viszek vissza, arra is 1-2 hetet kell várni. Érdekes, mert az eDigital-nál tavaly karácsonykor szó nélkül cseréltek ki ajándék egeret más színűre, pár hónapja pedig az Aqua-ban (Moszkva tér) cseréltek azonnal egy hibás RAM-ot. Úgyhogy úgy látom, olcsó az iPon, de nem a vevő az első. Múltkor is otthagytam 100e Ft-ot és baromi bunkó módon szolgáltak ki, pedig csak ki kellett adni a rendelést és kész. Mostantól inkább próbálom is kerülni a boltot. Na de elkalandoztam... bocsi.

(#58) Kloden válasza Tirithon (#57) üzenetére


Kloden
senior tag

Hát a középső gomb nekem se tetszett, tényleg elég keményen, és talán kicsit keveset mozog, nem elég egyértelmű a lenyomása, de pár hét használat után olyannyira meg lehet szokni, hogy semmiféle probléma nem adódik ebből. Ha már itt tartunk, a görgő elég hangos kerregése sem tetszett, de mostanra valahogy "bekophatott", mert jóval simábban jár mint először.

Sajnos nem minden üzlet cseréli vissza a nemtetsző cuccokat, talán 3 napon belül nagyobb esélyed lehetett volna, persze ez egy ajándéknál szinte megoldhatatlan...
Ajánlom a PH! aprókat akkor, bár itt jóáron eladni..khm.. nehéz.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#59) nyunyu válasza Kloden (#58) üzenetére


nyunyu
félisten

Sajnos nem minden üzlet cseréli vissza a nemtetsző cuccokat, talán 3 napon belül nagyobb esélyed lehetett volna

3 napon belul sem koteles visszavenni a nemtetszo cuccokat, miota par eve EU kompatibilisre faragtak a fogyved torvenyt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60) Tirithon válasza nyunyu (#59) üzenetére


Tirithon
csendes tag

Tudtommal az interneten rendlet (pontosabban látatlanul vásárolt) dolgokat kötelesek csak visszavenni 5 munkanapon belül, azt is csak bontatlan csomagolásban. Mindenesetre a komolyabb boltok szoktak cserélni.
Ja, 3 napon belül meg a garanciális dolgokat cserélik helyben, ha hibásak, azaz 3 napon belül nem kell garanciaszervízbe rohangálni.

[ Szerkesztve ]

(#61) twollah


twollah
nagyúr

Vettem egy Logitech MX400as egeret, 9999 local credit volt.
Meg szoknom kell a mozgatasat, be kell loni normalisan a sebesseget stbt, de tetszik, jol all a kezemben (eddig).
Sajnos az a baj, hogy eleg hosszu a mutato es a kozepso ujjam (lanyok, asszonyok balvanya) es szinte lelognak a normal egerekrol.

(#62) twollah


twollah
nagyúr

Na ennyit az egerrol, holnap (hetfo) viszem vissza a boltba, mert faj tole a csuklom.

(#63) Tirithon válasza twollah (#62) üzenetére


Tirithon
csendes tag

Nah, ez nekem magas. Nekem pont kicsi a kezem és azért fáj rajta, neked meg hosszúak az ujjaid és mégis ugyanúgy fáj rajta. Remélem neked visszveszik!

Most már 2 het hazsnálom és még mindig fáj tőle a kezem. Tényleg kéne valamai mást vennem, mielőtt komolyabb baja lesz a kezemnek.
Nincs valakinek tapasztalata az LX3-al vagy RX1000-el?

[ Szerkesztve ]

(#64) twollah válasza Tirithon (#63) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem a csukloim eleg erzekenyek a terhelesre es gondolom az a poz ahogy az egeret fogni kell(ene) nem tetszik neki.
Igy maradok az olcso, fapados, lapos Logitech egeremnel.

(#65) thomeef válasza Gergo1987 (#50) üzenetére


thomeef
őstag

A lézeres egerek nem világítanak:) Megnyugodhatsz!

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#66) whYz válasza thomeef (#65) üzenetére


whYz
addikt

már írták feljebb hogy világít csak nem látod :))
valszeg attól még rongálhatja a szemet...

(#67) Cyrin válasza twollah (#64) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha én leteszem a kezem az asztalra pont úgy áll meg, mint ahogy az egeret fogom, nekem tökéletes. Egyik ismerősömnél odaültem a géphez A4Tech egere van, lapos, azt a fapados érzést, soha többet.

(#68) HaKo


HaKo
aktív tag

Hol a legolcsóbb most ez az egér? Én 7900-ért láttam.

(#69) karnokd


karnokd
tag

Igen, tényleg nem világít, de ettől még működik.
Nagyon ergonómikus, de kicsit nehéz kattintani a középső gombbal. Így HL2-ben vagy egy tervező programban körülményes használni, mert scrolloz is

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#70) -dija-


-dija-
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek olyan tapasztalata, hogy mennyi ideig kellene bírnia ennek az egérnek? Mert nekem sajnos megadta magát, egy klikk helyett kettőt érzékel, "rángatózik"... szörnyű. Kb. másfél évig bírta, persze addig rendesen használatban volt. Lehet, hogy ez a normális élettartama, vagy valamit tehetnék még érte? Nem játékhoz használom, hanem dolgozni (dtp, rajzolás), és nagyon elégedett voltam vele mindig. Egyszer-kétszer kezembe került egy mx1000-es, aminek a súlya miatt hamarabb kikészült a csuklóm (nem 10, hanem 4 óra után kezdett el fájni). Az mx400-as kialakításával teljesen ki vagyok békülve, és az érzékenységével is (rajzolásnál nagyon kellemes élmény, nem is tértem át rajzpadra).

De alapvetően nem értek az egerekhez. Kb. beállítani sem szoktam... csak ha nagyon muszáj. Szerintetek van valami módszer, amit kipróbálhatnék, vagy vegyek egy másik mx400-ast? :F

köszi, d

(#71) Ndruu válasza -dija- (#70) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha újonnan vetted, boltban, akkor hívd fel a Logitech-et, közöld hogy megadta magát a bal klikk és ha van még rá garancia, akkor fognak küldeni egy újat.
Általában 1 évet vállal a forgalmazó és még egy plusz évet a Logitech.
Érdemes próbálkozni. Az üfsz száma fent volt az oldalukon, most nem látom... Ez volt a régi számuk: +61 1 777 48 53

Harrrr!!!!

(#72) -dija- válasza Ndruu (#71) üzenetére


-dija-
csendes tag

Újonnan, igen... a bolt már megszűnt. De előszedem a papírkáimat, és megpróbálom a gyártót! Köszi!

(#73) ddekany


ddekany
veterán

Mekkora ez az egér? Nagyobb mint a szokványos? Mondjuk, hány cm-re hosszú, és hány cm-re van zsinormértékben (tehát nem légvonalban) a feneke az idális balgom nyomási ponttol?

(#74) firewolf válasza ddekany (#73) üzenetére


firewolf
tag

Mivan?:D:D Mi számít szokványosnak és milyen zsinormérték???

(#75) ddekany válasza firewolf (#74) üzenetére


ddekany
veterán

Őőő... :DDD Akinek az egéret venném, annak nem túl nagy a keze, és láttam itt már valaki panaszkodott, hogy nem éret el a gombnyomásra optimális pontra az újja. De persze lehet hogy nem szokványosan fogta az egeret, vagy mit tudom én. Szóval mekkora egy ilyen patkány egy szokványoshoz képest? Mi a szokványos... a legtöbb kb ugyan akkora, mondjuk egy MS Explorer akármi, vagy A4Tech X-akárhány. Tényleg nagyobb kéz kelle ehhez mint azokhoz?

(#76) Ndruu válasza ddekany (#75) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

MM-ben vagy Saturnban szerintem megtekinthető (régebben volt belőle kiállított darab). Nem túl nagy egér, de nagyobb kézben sem kényelmetlen (számomra próba alapján nem volt kicsi).
A G5 nagyobb, mint az MX400 és ha teljesen tenyerembe simítom, akkor lelódnak az ujjaim (ergo kicsi az egér), de rendesen fogva tökéletes.
Javaslom a kipróbálást.

A G9-et viszont kicsinek találtam, hiába reklámozzák olyan nagynak. Rövid, ezért még közepes méretű tenyérbe is kicsi lehet. Persze akinek baba méretű keze van, annak a mini egerek a megfelelőek...

Harrrr!!!!

(#77) ddekany válasza Ndruu (#76) üzenetére


ddekany
veterán

Na, kipróbáltam a cuccot. Hát bizony igaza volt annak a korábbi hozzászólónak aki kis kezzel igen kényelmetlennek találta. Először is szögezzük le, hogy ez az egér nagy, és mindegy mit mérünk, mert ránézel és látod, hogy "hú mekkora dagadt pakány". Az én átlagos (hím) kezemnek jó egyébként, de kis kézűek (nők jellemzően) óvakodjanak tőle. Ez az egér ugyanis állati púpos, és ha a "dombtetőre" feltéve a kezed nem ér le jobboldalt és hátul a a tenyérél, akkor aztán kapaszkodhatsz hogy le ne csusszál, vagy ha hagyod magadat lecsúszni a domb tövébe, akkor meg nem éred el a gombokat, pontosaban csak a tövüket, és ott nehéz lenyomni. Szóval kis kezüeknek én nem javasolnám. (Egereknél is bevezetnének valami olyamit, mint a cipőméret...)

Apró megjegyzés, hogy az oldalscroll sebesség beállítása betegen viselkedik Excel alatt (Office 2000). Egy idegi szépen gyorsul ha feljebb állítom, de mikor már közelíteni az ideális sebességet egyszercsal irgalmatlan gyors lesz... :W Na de mindegy. Másik apró megjegyzés, hogy az "Universal Scroll" is egy rakás ****, mert ugyancsak elmebeteg a sebesség kontrollja, de hát lekapcsolható, csak így ugye minek létezik.

Az egér érdekessége, hogy a sebessége a Windows alapértelmezett egérsebességéhez relatív, így lehet egyszerre két egér a gépen (tehát egy MX400 és valami teljesen más), mert ki lehet sakkozni, hogy mindkettő kb jó sebességgel menjen. Ez azért jó, ha két ember használja a gépet, és mindekettőnek másik egér jön be.

(#78) Kloden


Kloden
senior tag

MM-ban még mindig 13.500,-Ft az egér, hol élnek ezek? :Y
Vagy 2-3 éve vettem 6500-ért...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#79) ddekany


ddekany
veterán

Érdekes egy cég ez a Logitech is. Egyik fő profiljuk a patkány gyártás, de még nem sikerült megoldaniuk, hogy a böngészős "vissza" funkció rendesen működjön: FireFox alatt a visszalépés mellet begépel a pikk karakter is.

Amúgy újabban néha döglődik... kb mintha kosz került volna a lencsére, pedig nem, és királynak való felülete is van (textil Steelseries). Már látom, hogy ez sem fog sokkal tovább működni a garancia időnél...

(Ja, amúgy jó... Már az én kezemnek.)

[ Szerkesztve ]

(#80) Coming512


Coming512
csendes tag

Üdw mindenkinek! Vettem egy Logitech MX400-as egeret játékra mivel azt hittem márkás egér, és jól fog működni! Volt egy A4tech X750-esem. Az MX400-as egér ahhoz képest egy álom fogásra, pontosságra meg igazából mindben! Viszont... ha belépek játszani ott vége mindennek... mintha egy 500 forintos genius egérrel játszanék megy összevissza rángatózik... pedig egy márkás, profi játékos egérpadon használom! Meg néha csinál olyanokat, hogy kattingat magátol, rákattintok egy ikonra és elugrik onnan! Ha kilépek a driveréből akkor ez megszűnik! Szóval jó egér lenne, böngészni és ehhez hasonló dolgokra... de 7500 forintot semmiképpen nem ér! Nem ajánlom senkinek! Egy dolog tetszik benne, hogy nagy és kényelmes (az én kezemnek)! ezerszer kényelmesebb, mint az A4tech x750f!!
Bár ez az előny nem ér 7500 forintot...

[ Szerkesztve ]

(#81) Coming512


Coming512
csendes tag

Jah és még egy pár tapasztalat ami kimaradt: Nekem is Logitech mx320-nak ismeri fel! EZ lényegtelen! A G5 fogása szeintem jobb valamivel! Játékra nekem személyszerint teljesen alkalmatlan! Előző hozzászólók írták , hogy nem világít.. ez természetes mivel a lézeres egerek nem úgy működnek, mint egy potikai! Az optikai egerben van egy led ami bevilágítja maga alatt a felületed és úgy érzékeli az elmozdulást, hátrány nálluk, hogy ha a felület (pl:lakkozott asztallap) visszaveri a fényt akkor használhatatlanok... (bocs az okoskodásért de ez így van :) ) Összefoglalva: Egyszerű használtra, böngészni, alap szinten játszani megteszi... bár van pár hibája ott is. Kényelmes, nem izzad bele a tenyerem és könnyű egér is aránylag! Viszont 7-8 ezer forintot kérnek el érte ami szerintem elég sok ahhoz képest, hogy ennyi hibája van!

(#82) firewolf válasza Coming512 (#81) üzenetére


firewolf
tag

Az, hogy 320-nak ismeri föl, az azért van mert, régi a driver. Logitech honlapjáról tudod frissíteni. Nálam tökéletesen működik már három éve egérpad nélkül játékhoz, mindenhez!

(#83) Adonimus


Adonimus
aktív tag

"FireFox alatt a visszalépés mellet begépel a pikk karakter is." Ezt sajnos a Logitech G5 is megteszi...
AZ MX400-as tapasztalataim borzalmasak.. 1 hét után visszavittem, játékra használhatatlan szerintem... Logitech G5 mindenképp ha játékról van szó!

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#84)



addikt

Sziasztok!

Lehet még kapni ezt az egeret valahol?
És ha nem akkor mit ajánlanátok helyette, ami kb ugyanilyen? Kb 8k-ig, mondjuk?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#86) firewolf válasza (#84) üzenetére


firewolf
tag

Lehet még kapni. Google a barátod!

(#87) válasza firewolf (#86) üzenetére



addikt

Az hogy az árlistán rajta van, nem jelent semmit.
Legalábbis eddig 3-ból 0 és mindenhol azt mondták, hogy már régóta nem forgalmazzák egyáltalán. Azért gondoltam, hogy megkérdezem, ha valaki vett mostanában esetleg vagy biztosat tud.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#88) firewolf válasza (#87) üzenetére


firewolf
tag

Én május körül láttam Médiamárktban.

(#89) válasza firewolf (#88) üzenetére



addikt

Megnézem majd ott, csak félek, hogy már nem lesz.
Fél éve még sok helyen láttam, csak akkor nem vettem meg.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#90) Findzs


Findzs
addikt

lehet hogy írnod kéne egy mailt a logitech -nek hogy te szeretnél ilyet venni biztos tudnak segíteni

nekem is ilyen egerem van nagyon meg vagyok vele elégedve

előre félek hogy ha kipurcan honnan fogok szerezni ugyan ilyet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#91) Kloden


Kloden
senior tag

Elkezdett kerregni az egérgörgőm, nem mindig de néha "berágott" valamire, mintha valami forgács lett volna benne. Szétszedtem, képek itt.
Aljáról a 4 talpacskát le, ez két rétegű. Belül semmi extra, csak meglepett hogy van benne súly, kis fémlap, kb cerkaelem nehézségű a hátuljában. Ki is szedtem, nekem így jobban bejön, könnyebben csúszkál. Egérgörgőt kimostam csap alatt, megszárítottam, nincs vele gond azóta. Ezer éves egér de semmi baja a koszolódáson kívül! :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#92) Mc Röff cpt


Mc Röff cpt
csendes tag

Sziasztok !
Nekem kb 4 éve van mx 400 asom eddig csak pozitivUjabban viszont nem mindig reagál a bal gombja kattog meg minden de csak kb minden 5 dikre reagál.
Mostanáig játékra is használtam nekem nagyon meg fellelt.
Érdekelne hogyha szét szedem holl lehet kapni az aljára új csúszó talpat!

Háborúzni mindenki tud békét kötni már sokkal nehezeb

(#93) Findzs


Findzs
addikt

valaki használja már vagy találkozott az utódjával az m500 -al?

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#94) Findzs válasza Kloden (#91) üzenetére


Findzs
addikt

tudom ,hogy nem mai hsz de én csak most olvastam :B
én is szétszedtem és kivettem belőle a súlyt amit te is írtál
mi a ménkűnek rakták azt oda ? nem hogy jót csinálna de még rosszabbat , mert ahogy kivettem kb. fele annyit nyom az egér mint a súllyal és sokkal kényelmesebb

eszem megáll a logitech mérnökein, én meg így használtam 5 évig dupla súllyal pont most gondolkodtam, hogy le kéne cserélni egy m500 -ra míg lehet kapni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#95) firewolf


firewolf
tag

Üdv! Az a bajom az egérrel, hogy a jómúltkor leejtettem a konyhakőre és azóta nagyon pontatlan. Gondolom elmozdult benne a lézer dióda. Ha szétszedem szerintetek be tudom állítani? Egyáltalán hogyan lehet szétszedni?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech mx400 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.