Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Logitech Lézőr Fan Club

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Logitech Lézőr Fan Club

Ez a topik azoknak szóljon, akik a 2000-es években megtalálták az igazit és még mindig kötődnek valami okból a G5; G7; Mx1000; stb. egerekhez.
Ezekben közös pont a Lézer szenzorral, és mai szemmel rettentő súllyal, amik külön-külön is felfoghatatlan dolgok egyeseknek, nem hogy egy hardverbe összedolgozva.
De mi még mindig szerelmesek vagyunk egy kicsit, legalább 15 éve ezekbe a beviteli eszközökbe!

[ Szerkesztve ]

(#2) ribizly


ribizly
veterán

Vót annó Géöccázam, dö anyi ölég is vót! :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) #16939776 válasza ribizly (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem is volt egy olyanom, abban a reményben vásárolva, hogy az majd.. de az már nekem is csak egy rossz emlék.
Itt van mellettem szétszedve, azért nem dobtam még ki, mert a kapcsolók (nem gyáriak) még érnek valamit, és a csavarjait kellett valahova tenni, így kézenfekvő ötlet volt, hogy a saját fedelébe lett belebontva, :DDD úgy 5 éve lehet úgy.

/Szenzor borzalmasan darabos, késik, madzag hetek alatt megtört és levált róla a szövet./

[ Szerkesztve ]

(#4) ribizly válasza #16939776 (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Nem volt az rossz egér akkor. Legalábbis formailag meg anyaghasználatban. Minden más tekintetben katasztrófa volt:
- Tömege - És akkor még tegyél bele! ;]
- Kábele - Vékony, de legalább merev.
- Görgő - Akármennyire is jó volt ez a váltható cucc, mégis valamiért kicsit mindig "fura" volt.
- A "Szenzor" - Hát ezt inkább ne is elemezzük!

Ez persze csak akkor tűnt fel, amikor utána a kezeim közé kaparintottam egy G403-at, ami nem sokkal később kapott paracord-ot, Japán Omron-okat és teflon talpakat (@jaffa 2843 +@SP!T:R). Ráadásul kb. sose használtam a middle button-t (görgő alatti), de amikor véletlenül szerettem volna a Titanfall-ban, ahol erre helyből funkciók lettek kirakva, akkor kiderült sose működött. :DDD
Egyébként elég hamar kiderült, hogy azért nem bírtam addig senkit sem eltalálni (CoD: BO3 ugrabugra), mert egyszerűen lehetetlen volt lekövetni azzal a hulladékkal bármilyen mozgást.
Szóval nem volt egy jó egér. :N

Anno elég jól működött a Logitech marketing gépezete ezzel a Laser sensor dologgal. Sokan beleszaladtunk és szentül hittül (normális források híján), hogy mindenre is jó lesz új üdvöskénk, pedig nagyon nem. Ezt a mai napig nem hiszik el sokan, amikor véletlen odatévednek az egeres topic-ba. Aztán később belátják vagy simán puffogva odébbállnak. :((
Szerencsére mára már sokkal tisztább a kép és az utóbbi ~2-4 évben eszméletlen nagyot fejlődött ez a piac.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én a mai napig MX1000-et használok! Mindenre IS :D

2004-ben amikor megláttam a számtech bolt polcán, én beleszerettem és a kezemnek azóta is ez a tökéletesen ergonomikus egér.

16 éve a negyediket koptatom, és most lecsaptam egy ÚJ-ra, bagóért. Az ember nem tudta milyen kincset birtokol:

Ez gyűjtői példány, megy is fel a polcra :R :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) ribizly válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


ribizly
veterán

Én megértelek, ám nekem is akkor jött a megvilágosodás, amikor kezem alá került egy G102. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#7) Motion_Blur válasza ribizly (#6) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én teszt jelleggel használtam, sőt néha használok még MM711-et, amit most egy jó egérnek mondanak. Fáj tőle a csuklóm + nem érzem a súlyát, nem érzem hogy mit mozgatok.

Amúgy volt még MX Performance-om is, de nagyon hamar elkezdett duplaklikkelni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) ribizly válasza Motion_Blur (#7) üzenetére


ribizly
veterán

Valószínűleg a mérete és formája nem megfelelő számodra. Az MM711 inkább kisebb kézhez passzol (nekem is van MM710 és nincs nagy kezem: 18x8, de legalább rövidebbek az ujjaim :DDD ). Ha az a nagy jószág kényelmes, nem csoda, hogy ez nem az.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem vagyok féltégla függő.

(Jó, tudom, a MouseMan+, az MX700, az MX500 nem lézeres, csak a történetiség kedvéért bányásztam elő a maradékaikat.
3 nagyjából egyben lévő MX Revo 2006/2007/BT egyébként még mindig működik, csak nagyon gyenge az akkujuk
Mekkmesterből a retkes van napi használatban, pár leejtés nyoma is látszik rajta
A szebbik kőszínűben japán Omront tettem, de eltörtem az alját-tetejét összekötő szalagkábelt, így az most alkatrészdonorra vár.
Amazonos feketét 3 év alatt sem sikerült még kibontanom, mert nem passzol a billzetem színéhez.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) nyunyu válasza Motion_Blur (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy volt még MX Performance-om is,

Én egy hét után elpasszoltam, annyira nem jött be a formája az MX Revók után.

Féltéglás képemről lemaradt még a vibrátoros iFeel MouseMan, amit a MouseMan+ és az MX700 között használtam 2001-2002 körül, de az már rég nincs meg.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) ribizly


ribizly
veterán

Nehogy már kihaljon ez a varázslatos group/Topic! ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12) #16939776 válasza ribizly (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Veled együtt, már ketten aggodunk érte. :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Logitech Lézőr Fan Club
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.