Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Diesel autónál hogy mérnek kompressziót? A motorvezérlőbe piszkálnak bele, hogy ne induljon be vagy, hogy oldják meg?

Ebből a mérésből kiderül az is ha hengerfejes a kocsi?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#94352) kisza25 válasza MunezXBK (#94350) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Legyen 9 és 3 óra:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94353) -v- válasza szőröscica (#94316) üzenetére


-v-
addikt

Kár érte, klasszul néz ki pedig.

(#94354) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Szerelt kerék tárolásához ajánlatos valamilyen zsákot használni?

(#94355) tboldi válasza Peter.70 (#94354) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jyskes táska. Komolyan. Neked is Jazzed van, azokra a kerekekre pont jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#94356) mdani01 válasza molnarpeter (#94341) üzenetére


mdani01
aktív tag

Megnézem azt a lehetőséget is Köszi :)

iPhone 6S SpaceGray

(#94357) Peter.70 válasza tboldi (#94355) üzenetére


Peter.70
őstag

Arra a nagy méretűre gondolsz, ami az ikeában is van, és " kosár " helyett lehet használni?

(#94358) spileraaa válasza kisza25 (#94347) üzenetére


spileraaa
senior tag

koszi
most mar csak kell vegyek is valamit ami ki is jelzi meg fel is fúja

tudtok ajánlani belföldről valami jót vagy akar kinabol?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#94359) Gergőke88 válasza -v- (#94353) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem Ampera/ Volt minőségben (beltéri műanyagok, futómű) jelentősen ez alatt van.

(#94360) tboldi válasza Peter.70 (#94357) üzenetére


tboldi
nagyúr

Habár már válaszoltam privátban, itt is leírom, hátha más is kíváncsi.

Igen, nagy méretű. Ilyen: [kép]

(#94358) spileraaa: Benzinkút és/vagy gumis?

[ Szerkesztve ]

(#94361) EQMontoya válasza Gergőke88 (#94359) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben egyetértünk.

Saint_: mindent a maga idejében :)

Same rules apply!

(#94362) szőröscica válasza Gergőke88 (#94359) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez tény: kőkemény az Amperában minden, de semmi nem zörgött egyikben, amit vezettem, Pedig fekvőrendőröztünk és rossz úton is mentem. Meg se nyikkant, pedig én erre háklis vagyok. A BMW nyiszeg, zörög. Ránézésre pedig kellemesek az anyagok.

Vélhetően a futómű butább: vajon hányszor küldtem meg az 1700 kilós, automata szívó benzin kombit, hogy kijöjjön a futómű nagysága? Szerintem soha.

Nekem annyi kell, hogy ne rázza ki a lelkem, legyen csendes, ne vibráljon, ne költsem rá a gatyámat a fenntartására, és ingyen parkoljon. Beleszerettem, nekem ilyen kell. :) Megengedhetem magamnak, fiatal vagyok, ha nem jön be, eladom és veszek mást.

(#94363) bitpork válasza szőröscica (#94362) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el ha az ampera is annyiszor szét lett volna szedve mint a bimmer, az is nyöszögne, vagy még jobban is :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#94364) Magnum_ válasza szőröscica (#94362) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem a kesztyutartot valszeg szivacsoznom kell, nekem is alacsony a kuszob a zorgesre es onnan hallok valamit

I humbly and respectfully decline™

(#94365) brumi1024 válasza szőröscica (#94362) üzenetére


brumi1024
veterán

Mikori Ampera volt az?

(#94366) szőröscica válasza brumi1024 (#94365) üzenetére


szőröscica
addikt

2012/2013 volt mindhárom, amit ma néztem. Még C-s alvázszámúak.

(#94367) bozont válasza focvis (#94290) üzenetére


bozont
veterán

Maradok a 16"-nál azt hiszem, az tűnik a legoptimálisabbnak. Rákerestem gyorsan egy-két helyen és nem túl nagy a választék a használtak között, de még a Corsa D-hez való felnik (6,5" helyett 6" széles, de gondolom ennyi különbség belefér) sem sorakoznak. Mindegy nézelődök még hátha, van még egy kis idő.
Amúgy milyen márkákat érdemes nézegetni még a gyárin kívül (ha érdemes)? Nem nagyon vagyok otthon a témában és bárhogy próbálok keresni a guglival szinte csak webshopokat dob fel. :W

(#94368) Qru válasza focvis (#94303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MOL benzint soha nem tankoltam bele de a Shell-től hektikusan evett így kerülöm.

mod:

bozont: Gumi/felni topik. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94369) EQMontoya válasza szőröscica (#94366) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért van az, hogy ezek 4 éves korukban az újkori ár 40%-a körül mennek?

Egy Prius lazán jobban tartja az árát.

Same rules apply!

(#94370) Gyula84 válasza tboldi (#94288) üzenetére


Gyula84
veterán

én meg nem ismerem a mutatós órát most mi lesz? :DDD

(#94371) EQMontoya
:DDD

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#94371) EQMontoya válasza Gyula84 (#94370) üzenetére


EQMontoya
veterán

Érettségid pl. nem. :D

Same rules apply!

(#94372) bitpork válasza EQMontoya (#94369) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert tévhitben élnek az emberek és erre iparág is épült.
Ne feledd, a német technika is bírja, erre nagyon sok a példa. Pl a marha sok visszatekerés. Tudom a többség még mindig hisz abban, hogy a távol keleti a gondozásmentes. De ha a Merkel szarok nem 150k-t hanem 400-500-600k-t futottak és vannak visszatekerve, akkor mi a kérdés? És azért merkelországban piszok könnyen beleszalad egy ótóba évi 50'000km-

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#94373) bozont válasza Qru (#94368) üzenetére


bozont
veterán

Ja hogy van ilyen topic is? Jó tudni. :D

(#94374) ΞΔGLΞ válasza Sethdobaloah (#94167) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha esetleg azóta még nem találtad meg a szükséges alkatrészeket.
Először a típust, utána az alváz kódját (jogsiban illetve elméletileg jobb oldali ajtón egy matricán, ha nem még volt javítva és emiatt letépték, ott kellene lennie) pl az asszony talisman-jaban az L2MN-re klikkelve, azonnal látni mindent, szóval... azt kell csak kiválasztani, és ahogy írtad is, az utolsó biszbaszig minden gyári cikkszámot megkereshetsz az ábrákon.Többet is kidob, amit azonnal, akár meg is vehetsz...

Üdv

(nem csak) Renault online original catalog

[ Szerkesztve ]

(#94375) kisza25 válasza EQMontoya (#94369) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert az Toyota, ez még opel

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94376) Gergőke88 válasza szőröscica (#94362) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hajrá akkor ;).

Nekem az új leaf ami nagyon adja, ha lesz használtan 2-3 évesen szerintem a feleségemnek arra fogunk benevezni az Astra után

[ Szerkesztve ]

(#94377) EQMontoya válasza bitpork (#94372) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, ez tök világos, de ennek ellenére is fura a dolog valahogy.

Nyilván sok tekert szar jön hozzánk, de ennyire még a németeknek sem esik az ára. Ha megnézed, 10 éves BMW-k mennek ennyi pénzért, és új korukban azok se voltak sokkal drágábbak a 10 gurigás Opelnál, az Oepeleket meg mégis 4-5 éves korukban utánad dobják ennyiért. Szóval valamiért meredek az értékvesztés.

Tisztességbes MX-5 NC-ből is a 6-8 éves kerül ennyibe, pedig új korában olcsóbb volt. (lásd: példa)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#94378) bitpork válasza EQMontoya (#94377) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem lehet h ott is az egysegsugaru juzer tulkombinacioja van?
Mittomen nemet premium = draga= nem fizetem meg az arat sem vetelkor sem uzemelteteskor. Es lehet h pl a villanyasz auto meg ismeretlen misztikumba hajlik = biztos sokba faj = nem fizetem meg sem megvetelkor sem uzemeltetesben. Nagyon mast nehez nekem elkepzelni ismerve a fodijeimet.

Az mx5 szerintem kultauto lett. Nem szabad a tomeg kocsikkal egyutt emlegetni :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#94379) Jorus


Jorus
nagyúr

Havas-jeges-saras-zsombékos délelőtti kirándulás, plusz Octi 4x4 kirángatása a susnyás, sárdagasztós árokból. :) Cserébe a jobb oldalam tigriscsíkos lett kicsit, de ránézésre kijön polírral.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#94380) szőröscica válasza bitpork (#94378) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig alapjában véve nem problémás konstrukciók és az akkuk is jól bírják bennük. Szerintem egyrészt az Opelség az oka, másrészt meg az, hogy viszonylag kevés van belőlük, nem túl ismertek, illetve kevés egyén igényeit fedi le ez az autó. Sokaknak elég egy sima Prius, országúton még takarékosabb is mint az Ampera.

(#94381) spileraaa válasza kisza25 (#94347) üzenetére


spileraaa
senior tag

a kormány felőli oldalon az ajtónál végül találtam egyet

ez akkor a hátsó kerekekre is érvényes mert ott nem találtam ilyet

amúgy ha 1.8 helyet 2 barra fújom fel van valami hátránya?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#94382) bitpork válasza szőröscica (#94380) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Simán lehet. És akkor megint ott vagyunk h a magyar használt autó vásárló hülye. Fél az ismeretlentől (nem akarok politizálni, de ide kívánkozik a migráncs párhuzam), és az előítéletei rabja.

(#94381) spileraaa : Szia! Van, méghozzá h a futómű beállítástól függően, de alapból a belső pereme a guminak hamarabb fog elkopni.,

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#94383) gzbotii válasza spileraaa (#94381) üzenetére


gzbotii
veterán

Neten én is ezt az infót kaptam, hogy 1.8 elől-hátul.

Ha túlfújod, akkor a közepe kopik jobban, ha alul akkor meg a két pereme. Nem véletlenül vannak ezek az értékek megadva.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94384) EQMontoya válasza szőröscica (#94380) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én azért azt hinném, hogy a zöld rendszámból fakadó ingyen parkolás komoly árfelhajtó-tényező kellene, hogy legyen. Aztán lehet, hogy szimplán tévedek. :)

Same rules apply!

(#94385) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Amúgy ha már lassan elfogytak a Civic-ek, szépen körvonalazódik helyette az Ampera topikflotta :D

(#94386) gzbotii válasza EQMontoya (#94384) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát ha azt vesszük, hogy körút környékén 20k+ havi parkolás, és ha munkahely nem biztosít helyet, és muszáj kocsival bejárni, azért nagy előny.
Főleg ha amúgy sem idegekedik az illető a villanyostol.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#94387) szilva01


szilva01
őstag

Na legyen. Láttam a Grand Tour KIA Stinger tesztjét, úgyhogy megtippelem év autójának. :C

(#94388) molnarpeter válasza gzbotii (#94386) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz utóbbi kritérium jelenti a legnagyobb akadályt, nameg az ár/évjárat rosszabb.

(#94389) EQMontoya válasza gzbotii (#94386) üzenetére


EQMontoya
veterán

A körút környékén mondjuk tök mindegy, hogy van-e zöld rendszámod, mert parkolóhely amúgy sincs. :D

Same rules apply!

(#94390) Magnum_ válasza EQMontoya (#94384) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nalam nem az ingyen parkolas volt motivacio.
Azt nem is szamolom ugymond. Mert munkaidoben ceges parkolo, utana altalaban hazamegyek. Hetvegen ingyenes

I humbly and respectfully decline™

(#94391) Peter.70 válasza Magnum_ (#94390) üzenetére


Peter.70
őstag

Téged mi motivált a villany autóban?

Ha a töltést itthon, meg a meló helyen meg tudnám oldani, én is el gondolkodnék rajta

[ Szerkesztve ]

(#94392) Magnum_ válasza Peter.70 (#94391) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez. Meg fogekony vagyok az energiahatekonysagra, alternativ megoldasokra, de az Amperaval hatotav problema sincs :)
Ha lenne hazam, napelem rendszerem is lenne (szeretnek)

I humbly and respectfully decline™

(#94393) Jorus válasza Magnum_ (#94392) üzenetére


Jorus
nagyúr

Most, hogy a héten BKV-val jártam a GDPR képzés miatt, láttam a városban (Hősök tere környéke) egy Amperát egy nagyonügyvédfejű arccal (barna öltöny, trendinyakkendő, okosszemüveg), de annyira koszos volt (az autó 'fcourse) hogy tuti nem lehettél te. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#94394) Magnum_ válasza Jorus (#94393) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tulajdonkeppen kicsit serto egy hsz ez, de annak azert orulok, hogy a gdpr-al mas is foglalkozik :-)

I humbly and respectfully decline™

(#94395) Jorus válasza Magnum_ (#94394) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ne is mondd, szeptemberig tele van a naptáram GDPR-konform auditokkal, amiket egy jogászcsajszival tolunk jövő héttől. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#94396) Magnum_ válasza Jorus (#94395) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kb nekem is, durva az implementacio egy ilyen nagy cegre es persze mellette van egyeb sok melo

I humbly and respectfully decline™

(#94397) BigBlackDog válasza Jorus (#94393) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hol voltál GDPR képzésen, ha szabad kérdezni? Érdekelne engem is, bár csak közvetlenül nem kellene foglalkozzak vele valószínűleg...

(#94398) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ha most vettem két használt kocsit és 1 hónapja eladtam a régit,akkor ez évben kell valamelyikra súlyadót fizetni?

(#94399) Jorus válasza BigBlackDog (#94397) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az Euzert-nél voltam. Azért választottam őket, mert voltam már náluk képzéseken (IT Risk Manager, IT Sec. vezető auditor), amikkel elégedett voltam, illetve, mert az előadók személye nekem garancia volt a minőségre. A jogi részét dr. Kizlinger András adatvédelmi szakjogász tartotta (őt korábban nem ismertem), az audit technikákról az átvezetést Csővári "Csövi" Ferenc tartotta, akinél ITIL képzéseken, IT Risk Management, IT Sec belső auditor képzéseken már jártam korábban, az anyagot Dellei Laci állította össze, akinek szintén jó neve van a szakmában, a tisztán informatikai, IT security, "ethical hacking" részét pedig Bocsó Laci tartotta, akinek szintén jól cseng a neve MS képzések terén, nála MS Server (2k8, 2012, 2016, Exchange) tanfolyamokon voltam korábban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#94400) Magnum_ válasza BigBlackDog (#94397) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kérdezz nyugodtan, privátban is
ja, végigolvastam, újra. :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.