Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) jozsi252 válasza Qru (#94096) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze ez teljesen rendben van amit mondtok. De pár éve mióta meglett az első kocsija akkor sem volt sokkal drágább az éves kötelezője max pár ezer ft, és akkor nem volt bonusa. Itt az érdekes az számunkra, hogy egy 60k ft-os kártól miért nő 100k-t az éves kötelezője. Nem is az hogy érdekes, hanem hogy miért ilyen írreálisan sokat nő.
Azt tudjuk hogyha kifizeti a kárt akkor a Bonus nem változik neki, de akkor is ilyen 20-30k-val nő a biztosítási díja 1 évre kiszámítva.

(#94098) molnarpeter

Megkérdezte a váltást, de a legolcsóbb is a mostan duplája lenne (86k).

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#94102) barnam_ válasza jozsi252 (#94101) üzenetére


barnam_
nagyúr

Írni kell a biztosítónak, hogy WTF, aztán hátha jobb belátásra térülnek.

(#94103) Qru válasza jozsi252 (#94101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert mohó a biztosító. Kell az alacsony ár, hogy legyen elég ügyfele de ha kárt okozol akkor meg jól felnyomják a díjad, hogy legyen miből megéljen. Év közben meg úgy sem tudsz biztosítót váltani....

#nincsbennetarcsi

(#94104) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap megadta magát a GE Megalight ultra 120 H4 izzóm, kerek 5 hónapot és nagyjából 6000km-t bírt. Az előző szett 1 év 7 hónapot bírt, szóval konkrétan 3x ennyit, igen nagy a szórás minőségben :U Most rendeltem lumenet-ről Osram Nightbreaker Laser 130-at, kíváncsi vagyok ez milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#94105) jozsi252 válasza barnam_ (#94102) üzenetére


jozsi252
veterán

E-mailt ír nekik, aztán meglátja hogyha kivizsgálják akkor lesz-e valami változás, de sok reményt nem fűzünk hozzá..

(#94103) Qru

Március végén van elvileg az évfordulója, így ha gyorsan cselekszik még a 30napba nem csúszik bele.

(#94104) tboy93

Laser nekem is onnan van a Yaris-ba, nagyon szeretem! Jó szar kép, de látszik hogy van fénye. KATT

iPhone 13 Pro Max

(#94106) brumi1024 válasza kisza25 (#94089) üzenetére


brumi1024
veterán

Ahogy Declare írja, nem ezt jelenti az érték. Az átlagfogyasztás annyit tesz, hogy ha az eddigi tendenciát tartod, akkor ettől a ponttól kezdve a következő 100 km-en várhatóan ennyi üzemanyagot fogsz elfogyasztani. Ez nem valós, ha amúgy 10 km múlva már nincs villanyhajtás.

De másik kérdés az, hogy a 6.5 és a 4.6 nem olyan jó értékek egy hibridtől ilyen számolási csalásokat igénybe véve.

(#94107) Qru válasza jozsi252 (#94105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kártörténetét viszi magával akkor is, de kell kérni egy alkuszos kalkulációt a mostani -2 bonusos besorolással.

#nincsbennetarcsi

(#94108) kisza25 válasza Declare (#94090) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk én az i30 fogyasztását úgy mértem, hogy 3x kattogtatva tele és 2dl csalt a fedélzeti minden esetben (600-700km-ek megtétele után) és utána nem nulláztam ki 7-8000km-en keresztül és 5,2 lett, ami mérve 5,4 volt amúgy, mert azért mindig ki is számoltam, mert én mindig 400-600 km után tele tankolok.
Amúgy dugóban megy egy csomót, meg pályázik is, normál használja, amíg bírja az elektromos az hajt
Gyula84: párom unokanővérének volt 2-3 évig teljesen elektromos, napi 80-100km hatótávval neki elég volt helyben futkosósnak, egy citroen saxo elektrique
annak konnektorból mérve 1,5-2 liternek megfelelő volt a fogyasztása/töltési költsége.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94109) jozsi252 válasza Qru (#94107) üzenetére


jozsi252
veterán

Így kérte, aztán arra jött ki a 86k-s legalacsonyabb ár. Na mindegy, csak mondom megkérdezlek titeket hogy valaki járt-e már így. Elég szomorú hogy így az ember tökére lépnek. :((

(#94108) kisza25

Egyik rokonnak szokása hogy annyira telenyomja hogy szinte folyik ki belőle a benzin. Hasznos dolog annyi levegőt hagyni bent hogy a pisztolyt addig tolom be ameddig csak lehet? Aztán első kattnál kihúzom? Legalábbis én így szoktam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#94110) Qru válasza kisza25 (#94108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első kattanástól első kattanásig töltöm csak, úgy mérem.

mod:

jozsi252: Nyáron lehet belőle gubanc mert akkor a meleg miatti térfogatnövekedéstől akár ki is folyhat az üzemanyag a betöltőnyíláson (nem véletlenül van bennük tágulási tartály/tér). Ami tűzveszélyes, környezetszennyező, árt a fényezésnek és amúgy pazarlás is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94111) kisza25 válasza jozsi252 (#94109) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tankolni első kattanásig kell, mert utána a tágulási tartályt töltöd, de úgy meg nem tudsz rendesen fogyasztást mérni, akkoriban napi 50-150 km-et is elmentem, szóval azért mertem csurig rakni.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94112) EQMontoya válasza brumi1024 (#94106) üzenetére


EQMontoya
veterán

De másik kérdés az, hogy a 6.5 és a 4.6 nem olyan jó értékek egy hibridtől ilyen számolási csalásokat igénybe véve.

Hát ezaz, ennél egy tisztességes Lexus/Toyota hibrid sem eszik sokkal többet városban, viszont ott nincs ilyen csalás. IS300H-knak 6.4-es átlaga van spritmonitoron, de az ugye vegyes, valószínűleg autópályán a Kia is többet enne ennél.

Same rules apply!

(#94113) bitpork válasza focvis (#94082) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te csak maradj meg a váltó rángatásnál ha annyira teCCik , de én már nem akarok szarakodni a dugókban vele. :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#94114) kisza25 válasza brumi1024 (#94106) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja hát ezt is úgy tudod lemérni, hogy mikor tankolsz megnézed mennyi km-et mentél el összesen.
De a számítógép ugyanezt csinálja
EQMontoya: ja hát én is sokallom, pláne ahhoz képest, hogy azzal nem is hajt, csak fűtött és visszatöltött az idő alatt 8km-t. Mondjuk egy optima méretű autótól nagyvárosi dugóban nem rossz érték szerintem, de alapból a KIA/hyundai-ok nem egy fogyasztás bajnokok, nekem most ~6,8 az i20-al az elmúlt ~3000km átlaga, ami valóságban 7 liter. Igaz, hogy pont decemberben nulláztam ki és napi szinten megy bele 2x5km hideg üzemben és azon kívül is szinte csak autópályáztam, de ez most kb annyi, mint anno a kia ceed 1,4-el volt, mondjuk azzal nem mentem szinte pályán semennyit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94115) szőröscica


szőröscica
addikt

Autóbeszámítás kereskedőknél hogyan szokott működni? Nevükre veszik, vagy olyan szerződést írunk, mely szerint az általam vásárolt gépjármű árába X értékben beszámítják a jelenlegi autóm, ami a nevemen marad míg ők tovább nem értékesítik? Mindkettőt el tudom képzelni, hisz jogilag az utóbbi azért elég támadható, ellenben az első opció meg drága, főleg egy ilyen erősebb auto esetében.

Nagyon nézegetem már az Amperákat és Voltokat. A Volt jobban tetszik, de ha annak komolyabb nyűgje van, csak Ausztriában tudják programozni. Az Amperát legalább egy helyen itthon is.

(#94116) BigBlackDog válasza szőröscica (#94115) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nincs valami kiskapu, hogy a kereskedő a cég nevére tudja venni olcsóbban? Valószínűleg rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#94117) bitpork válasza szőröscica (#94115) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a kereskedő a nevére veszi és passziválja a törzskönyvet nem kell neki vagyonszerzésit fizetnie tudtommal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#94118) szőröscica válasza bitpork (#94117) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez jol hangzik, legalabb emiatt nem kell aggodnom. Gondolom igy is sz-h akarjak majd beszamitani, nem hianyozna, ha meg a 100 rugo illeteket is lealkudnak.

(#94119) BigBlackDog válasza szőröscica (#94118) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mit nézegetsz helyette, ha szabad kérdezni?

(#94120) szőröscica válasza BigBlackDog (#94119) üzenetére


szőröscica
addikt

Ampera / Volt

(#94121) Magnum_ válasza szőröscica (#94115) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha megvásárolja a bimmert tőled, akkor úgy, ahogy bitmalac írja, ő megússza a vagyonszerzési illetéket. a másik módszer, amit írsz, az a bizományos értékesítés.

kalkuláld ki, neked melyik jobb.
itt volt most bent nálam az, akitől én vettem, a csoportban lévő műsorvezető veszi meg a másik fehér amperáját.

I humbly and respectfully decline™

(#94122) barnam_ válasza szőröscica (#94118) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én inkább eladnám magánszemélynek a helyedben.
Mert ahogy te is írod, sz-h fogják majd beszámítani, viszont továbbadni már tökéletesként fogja, a megfelelő haszonnal. Ha pedig bizományiban értékesíti, még te szívhatod meg később.

Persze ne legyen igazam, biztos van még hihető kereskedő, de azok szerintem már csődbe mentek.

(#94123) Tsebacsi válasza Magnum_ (#94121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért adja el az Amperáit ha ennyire jók? :F Gyanús... ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#94124) EQMontoya válasza Tsebacsi (#94123) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tudod, vannak ilyen gyűjtők, kibérelnek egy kavicsos telepethelyet, ahol tárolnak rengeteg autót, amit megvettek hobbiból, templomba járó idős orvosoktól, hibátlan állapotban, aztán amikor megunnak párat, akkor azokat eladják. :)

Same rules apply!

(#94125) Qru válasza szőröscica (#94118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy átveszi a nepper (ez a ritkább) vagy bizományosan árulja biankó adásvételivel. Utóbbi már csak azét is népszerű mert akkor a felmerülő hibák (pl egy car difi miatt) miatt nem őt vegzálja majd az új tulaj.

#nincsbennetarcsi

(#94126) focvis


focvis
veterán

Közszolgálati:
Megszületett az első magyar téli olimpiai arany!!!! :C

@ joamilestoné: A bizományost ne fogadd el, esetleges garanciális követelések miatt.
Az 5x jobb imidzs / kereslet miatt Opel vennék. Azt nem tudom, hogy az Ampera - Volt párosra is igaz-e, hogy a Chevyk gagyibbak kívül-belül.

[ Szerkesztve ]

(#94127) mr_kickass válasza focvis (#94126) üzenetére


mr_kickass
tag

Az a Volt az amerikai Chevy autoja, nem Daewoo. U.a. mint az Ampera, ill. a marka pozicionalasa is hasonlo USA-ban, mint Europaban az Opele.

(#94128) szőröscica válasza focvis (#94126) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem akarok bizomanyiba belemenni semmikepp. Az Ampera es a Volt ugyanaz, csak mas az eleje es belul a kozepkonzol szine. Szerintem sokkal menobb, ebbe kb szerelmes vagyok: [link]

De az aggaszto, hogy csak Ausztriaban tudnak hozzanyulni baj eseten, ezert inkabb az Ampera eselyes. :( hetvegen mindenesetre ezt a kek Voltot es egy szurket megnezek, meg kivancsisagbol alkudok egyet. Mindketto kozel van hozzam.

(#94129) Qru válasza szőröscica (#94128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az Ampera jobban tetszik egy normális felnivel. Mert a gyárija bűnranda.

#nincsbennetarcsi

(#94130) Integrale válasza szőröscica (#94128) üzenetére


Integrale
veterán

Ha ugyan az mint az Ampera, akkor a Voltot miert nem szervizelik itthon?
Masik, ha ez amerikai piacos, 5 eves, kinek eri meg ennyiert behozni es eladni gyakorlatilag arban? Felnek, hogy esetleg vizkaros az auto.

Szerk.: Az mas, akkor szerintem.maradj az Opelnal, aztan keress hozza bontott orrot. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#94131) szőröscica válasza Integrale (#94130) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem amerikai piacos, Nyugat-Europaban arultak a Voltot is. Valoszinuleg ugyanugy holland, mint az Amperak. Az Opel gyari diag mem kommunikal a Chevyvel rendesen, ezert nem tudnak itthon hozzanyulni.

(#94132) Qru válasza Integrale (#94130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert itthon hivatalosan nem forgalmazták. Szürkeimport az összes itteni Volt.

#nincsbennetarcsi

(#94133) focvis válasza mr_kickass (#94127) üzenetére


focvis
veterán

A Chevy otthon is alsópolcos brand, a GM Dácsiája. A "méltán népszerű", amerikai gyökerű Opel GT-n (2000-es évek vége) olyan sorjás a féknyereg öntvénye, hogy hátast dobtam, amikor megláttam, Európában az Agilára különbet tettek.

(#94134) Integrale válasza Qru (#94132) üzenetére


Integrale
veterán

Ezzel tisztaban vagyok, de adna magat a helyzet, hogy ahol.javitjak az Amperat, ott a Voltot is, hiszen ua, de mar irta feljebb, hogy a kommunikacioval van a gond.

"Bad reklám is reklám too"

(#94135) szőröscica válasza Integrale (#94130) üzenetére


szőröscica
addikt

Az lenne a legegyszerubb, ha kp-ra megvennem az Amperat, aztan eladnam a BMW-t, de nem akarok a megtakaritsaimhoz nyulni. Most hetvegen megnezem, hogy ket helyen mennyit mondanak ra a kereskedok. Ha elfogadhato, akkor annyiert megprobalom beletolni egy Amperaba. Ha nagyon tavol all az en elkepzeleseimtol, akkor megprobalom magam eladni a BMW-t, de annyi a melo, hogy fenenek sincs ideje probakorokre es atvizsgaltatasra jarni az erdeklodokkel.

(#94136) Qru válasza Integrale (#94134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tehát mégsem tök egyformák (a kinézeten kívül). :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94137) mr_kickass válasza focvis (#94133) üzenetére


mr_kickass
tag

Lehet, hogy a GM legkevesbe fentre pozicionalt markaja, de messze nem Daewoo szint, ami konkretan csak es kizarolag a piac also reteget celozta.

Az amerikai autok kidolgozasarol meg ne is beszeljunk, az 1990-es/2000-res evekben froccsontott muanyagok olyan silany valfajait voltak kepesek autokba tenni, amikrol nem is tudta senki, hogy letezhetnek. Egy 2000-res evekbeli Cadillac sincs sehol sem egy korabeli Mercedeshez kepest, pedig az a premium markajuk.

(#94138) Qru


Qru
MODERÁTOR

Itt az új Volvo V60. Nekem jobban bejön min a nagy testvére (V90).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94139) tboldi válasza Qru (#94138) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is, de ha odaadnának ajándékba egy V90-et, akkor azért elfogadnám azt is nagy duzzogva. :D

(#94140) Tsebacsi válasza Qru (#94138) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vótmá ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#94141) sasa134 válasza Qru (#94138) üzenetére


sasa134
addikt

Nagyon klassz lett nem olyan benga nagy állat mint a V90. Kell. 5 évesen majd :)

Avanti Roma

(#94142) i-sti válasza Qru (#94138) üzenetére


i-sti
senior tag

És az Avantokra mondják, hogy egyformák. :))

Novum Forum Siculorum

(#94143) MunezXBK válasza tboldi (#94139) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Épp ma csorgattam nyálat.

(#94144) tboldi válasza MunezXBK (#94143) üzenetére


tboldi
nagyúr

Remélhetőleg én is csorgathatom április végén a pozsonyi autószalonon. Tetszik a Volvo új formavilága. :C

Mához 3 hét múlva meg kezdődik a motorkiállítás ugyanitt, oda is megyek.

[ Szerkesztve ]

(#94145) MunezXBK válasza tboldi (#94144) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezzel szemben meg egy Audi szalon van, teljesen kiszáradtam. :D

(#94146) kisza25 válasza Qru (#94138) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A v90 D5-ben ültem már (párom főnökének az van) ki van varrva bőrrel rendesen, még a műszerfal is bőrős, nem kellene, mert nem merném használni :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94147) -v- válasza szőröscica (#94135) üzenetére


-v-
addikt

Ne basszál már fel, hogy ennyi ráfordított pénz meg idő után betolod valami kavicsosnepperhez aki áron alul ad majd érte ... :F bmw topikban vagy facebookon vagy nemtom hahun valahol ha leírod miket cseréltél szerintem egy hozzábbértő bőven értékelni fogja, mennyi típushiba javítva lett, és azért valamennyit abból viszontláthatsz, na meg normális tulajhoz kerül.

(#94148) szőröscica válasza -v- (#94147) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, gondoltam ra, hogy oszinten leirom 1-2 ilyen helyen, hogy mi lett rakoltve es mi baja van, hatha valaki meglatja benne a lehetoseget.

De ma eldolt, hogy lecserelem, mar csak kell talalni egy jo utodot.

(#94149) MunezXBK válasza -v- (#94147) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hozábbértő? :D

(#94150) tboldi válasza MunezXBK (#94149) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kazinczy Vilmos. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.