Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) kaszaking válasza K Norbi (#64296) üzenetére


kaszaking
tag

Valvoline

(#64302) xcds válasza Kornel (#64287) üzenetére


xcds
őstag

Egyébként én úgy olvastam valahol, hogy igen. Mert van egy tartomány, amibe bele kell esni a viszkozitásnak és amelyiknek kisebb a hideg oldalija (pl 0W30), annak a meleg oldalija is kisebb lesz. Amelyik vastagabb hidegen(pl 5W30), az melegen is az lesz, mert nem tudják tökéletesen szétválasztani a kettőt. Mindkét olaj bele esik a 30-asnak megfelelő tartományba melegen, de mégsem teljesen egyformák.

(#64303) focvis válasza #03969024 (#64295) üzenetére


focvis
veterán

Gondolj csak bele, vannak országok, ahol sohasem megy a hőmérséklet fagypont alá! Ott mivel indokolná???

A szűk illesztésekkel esetleg? Nem tudom.
Egy 5W-40-et még csak-csak megreszkíroznék, de egy 10W-t már extrémnek gondolok.

Amúgy a Dexos2 helyettesíti a GM-LL-B-025-öt, de ebben nem engedek, a Dexos2 főleg a DPF miatt jött ki és "low SAPS".

[ Szerkesztve ]

(#64304) Richard! válasza K Norbi (#64296) üzenetére


Richard!
addikt

Liqui Moly

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64305) szőröscica válasza focvis (#64303) üzenetére


szőröscica
addikt

Turbo

(#64306) Magnum_ válasza Richard! (#64304) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Minnya tolom.a kepet

I humbly and respectfully decline™

(#64307) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Kell olaj az autóba? Civic-em van, nem eszi, kapta gyárban, ha kevés neki, maj szól :(( A bönzinér bezzeg visít...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64308) Magnum_ válasza Richard! (#64286) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#64309) #03969024 válasza focvis (#64303) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az, hogy szűk-e az illesztés, azt nem tudhatod. Minden befolyásolja, nem biztos, hogy a kisebb jobb.
Jó lenne látni görbéket, hogy adott olajak milyen viszkozitási görbét produkálnak. Lehet, hogy a 15W 0 fokon hígabb, mint a 0W -20 fokon. Bonyolult dolog a kenéstechnika. Az tény, hogy adott technikánál a sűrűbb olaj jobban ken. A hígabbal viszont kevesebbet fogyaszt. Kérdés, melyik gyártó hol köti meg a kompromisszumot...
Az pedig kideríthetetlen, hogy milyen "technikákkal" próbálnak minél több pénzt kihúzni a felhasználók zsebéből. Gondol csak bele, szinte fél évente jelenik meg valami "forradalmian" új mosópor,s sanda gyanúm szerint ugyanazokat az összetevőket használják évek óta. A marketing már csak ilyen.
A te példád is bizonyítja, ami miatt megint írtam: Milyen olajat tegyek bele? a kérdés. Jön a "szakértő" válasz, hogy 0W40-et. Polgár pedig vesz a boltban A5/B5-ös olajat, mert éppen azt adták el neki. A SAAB pedig kifejezetten tiltja, csak neki már nincs hozzá könyve, meg nem néz jobban utána...

[ Szerkesztve ]

(#64310) kaszaking válasza Magnum_ (#64308) üzenetére


kaszaking
tag

B5-ös Audi?

(#64311) Magnum_ válasza kaszaking (#64310) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az vót a Jetta előtt.

I humbly and respectfully decline™

(#64312) barnam_ válasza Magnum_ (#64308) üzenetére


barnam_
nagyúr

Látszik, hogy ezt is tisztán tartottad.
Amúgy jól néz ki :K

(#64313) kaszaking válasza Magnum_ (#64311) üzenetére


kaszaking
tag

Szép. Külsőre 1 karcolás sem látszik rajta

(#64314) Richard! válasza kaszaking (#64310) üzenetére


Richard!
addikt

6

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64315) Richard! válasza Magnum_ (#64308) üzenetére


Richard!
addikt

Szépséges ;) Meglátszik, hogy te voltál a gazdája ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64316) Magnum_ válasza kaszaking (#64313) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon-nagyon jó állapotban volt, amikor 15évesen eladtam, tudjátok, hogy állok hozzá.
de azért voltak hibái (már kezdett pörsenni a hátsó íven pl). A Jetta egy szalon autó hozzá képest (mondjuk amúgy is)

volt egyébként arról szó, hogy rálocsolunk 800-1000k-t, hogy fullra minden meg legyen csinálva rajta (futóműve is ki volt már kissé, trafókat is gyűjtötte két évente :DDD stb, de nem lett volna gazdaságos ugyebár pl telibefényezni)

Amúgy a huszti úti szenthellyel szembe adtam el, hónapokig láttam, amikor jártam arra, aztán egyszer csak eltűnt a lakótelepről...

Munez: az, B6.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#64317) MunezXBK válasza Magnum_ (#64311) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

B6 vót az.

(#64318) kisza25 válasza #94529552 (#64294) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem is látszik a forma:P
mondjuk az i30 2017
eleje audi,
hátulja golf,
műszerfal meg merci:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#64319) kaszaking válasza MunezXBK (#64317) üzenetére


kaszaking
tag

Munez meg (#64314) richie900812

Közel jártam a B5-el :D Nekem B5-ös van de hasonlít rá nagyon szerintem

[ Szerkesztve ]

(#64320) -v- válasza Tsebacsi (#64307) üzenetére


-v-
addikt

Civic-em van

Most autókról van szó.

;]

Egyébként szerintem még a vr5 lehet ilyen, hogy olaj se kell bele, szerintem abba benzin se, az annyira tuti járgány.

[ Szerkesztve ]

(#64321) molnarpeter válasza #03969024 (#64295) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na igen, ha egyszer be vannak indítva, dolgoznak is változó/magas terheléssel, ellenben ha be vannak indítva, mozdony módjára le sem állnak órákig. Az előbb a hidegjáratra gondoltam, amikor időarányosan jelentősebb mértékű a kopás :) Ami beugrott hirtelen, az pl. a traktorok és a városi autók. A mezőgazdaság hónapokig áll, aztán egyszer csak 0-24 ütni kell a vasat, amíg ki nem hűl (a következő őszig :D ). Városban használt kocsiknál néha-néha be van röffentve, de ritkán melegedik be az erőforrás.

*afrikai (magamat kijavítandó :D )

(#64322) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Ha motor nélkül veszek kocsit, de van egy másik kocsi amiben ugyan olyan motor van és átrakom akkor ez így rendben van és átmegy az eredetvizsgán vagy mi kell még hozzá? Milyen irat bizonylat stb és nem ilyen egyszerű?

(#64323) brumi1024 válasza kisza25 (#64288) üzenetére


brumi1024
veterán

Összességében Fiestás, de a "single frame" nagyon Audis (véletlenül pont ugyanaz a forma).

(#64324) Richard! válasza kaszaking (#64319) üzenetére


Richard!
addikt

Pedig van különbség :B Lehet, hogy a tiéd faceliftes 5-ös.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64325) tomiii. válasza Buster17 (#64322) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Papír a motorról, hogy honnan van. Hogy lekövethető legyen az előélete. Nem lopott stbstb. Pl Bontóból vett motornál adnak ilyet. Vagy eszedbe jut, hogy van egy rég nem látott szlovákiai rokonod, akinek pont van egy eladó motorja, tőle megveszed és írtok róla egy adás-vételit.

(#64326) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Újabb 1800-at sikerült beletekerni az ótóba, és ugyanúgy nem történt semmi, mint eddig.
Fogyasztás csak odafelé volt 9l fölött Prágáig, igaz, az ehhez tartozó tempó sem feltétlen volt szabályos.
Utána 130 körül 8.5 alatti átlagom lett.

Same rules apply!

(#64327) Buster17 válasza tomiii. (#64325) üzenetére


Buster17
addikt

Másik kocsival vettem motort, vagy is venni fogom. Szóval annak megvan mindene.

Lényegében annyi hogy van egy kocsi motor nélkül meg egy törött kocsi jó motorral.

(#64328) pit stop válasza kisza25 (#64318) üzenetére


pit stop
addikt

Kívülről ha egy Infinity jelet ragasztanál rá én simán benézném annak :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#64329) molnarpeter válasza Buster17 (#64327) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motorszám természetes elhasználódás miatti olvashatatlanságára hivatkozva műszaki adatlapot kell csinálni, ami motorkódos, majd az alapján új forgalmit. Onnantól szabadon cserélhető a motor.

(#64330) Buster17 válasza molnarpeter (#64329) üzenetére


Buster17
addikt

Előtte mind két kocsit a nevemre kell írni és csak utána lehet ezt?
Mindkettő kivan vonva

(#64331) BigBlackDog válasza -v- (#64320) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tényleg, 280-as Ikarusba milyen olajat szoktak (?szoktatok?) tölteni?

;]

[ Szerkesztve ]

(#64332) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Jo reggelt. Vegeztem az automosassal :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#64333) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szentendrei úti balesetről:

"Egy nevét elhallgató közeli baráttól úgy tudjuk, a balesetet okozó autós jócskán felöntött a garatra.

– Véréből legalább négy üveg bornak megfelelő alkoholmennyiséget mutattak ki a baleset utáni vizsgálatok – mondta informátorunk, akitől megtudtuk, hogy a kórtermet, amelyben barátja fekszik, rendőrök felügyelik a nap 24 órájában."

link

(#64334) kovacsroli válasza B-L-A-C-K (#64333) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Bárcsak lenne egy ilyen barátja mindenkinek.......

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#64335) pècsimunkás válasza K Norbi (#64296) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mèganomba Q8 volt .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#64336) -v- válasza BigBlackDog (#64331) üzenetére


-v-
addikt

Azoknak nem kell karbantartás.

(#64337) z123456789 válasza pècsimunkás (#64282) üzenetére


z123456789
addikt

(#64282) sky11
(#64285) richie900812

Értem. Na ezért kérdeztem, mert labancoknál áprilisg ajánlott. Ott sem kötelező, de szintén nagyon meghúzkodnak, ha nem aktuális gúnyád van.

(#64296) K Norbi
Motult.

(#64320) [vilike]
Na! Azért vannak még "jó" ízléssel megáldott emberek. :DDD
És akkor ez lehet is egy vitaindító. Ki mivel verné agyon az építőt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#64338) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok! Remélem nem gond, hogy felteszem itt a kérdésemet, sajna nem találtam ettől jobb topikot.

Tegnap volt egy koccanásom. Pesten történt a VIII. kerületben a Somogyi Béla utcán. A Somogyi és a Stáhly u. kereszteződésénél megálltam, elengedtem a szembejövőt aki épp a Stáhly utcára kanyarodott le (egyébként nem fértem volna be a Somogyi utcára). Ekkor megindultam majd a másik fél beletolatott az autóm bal hátsó részébe (egy parkolóból állt ki). Két rendőr látta is nagyjából az esetet, egyből odajöttek hogy nyugodjak meg, a másik fél lesz a hibás. Megkérdezték ki tudjuk-e tölteni a betétlapot, feleltem hogy persze, aztán elmentek. Utána meggondolta magát a másik fél, hogy ő már pedig nem hibás. Na nekem nem kellett több, kihívtam a rendőröket. Kijött kettő, megállapították, hogy a nő a hibás és nem én. Még az előző kettőt is visszahívták. A nő nem igazán akarta elismerni a dolgot, amikor már 4 rendőr magyarázta neki, hogy ő a hibás. Még körbe is kérdezték a kollégákat a környéken (a közlekedésiekkel együtt), mind azt felelte, hogy ha esetleg az ügy tovább megy, mindenképp ő fogja a rövidebbet húzni, mert általában a tolatót hozzák ki ilyen esetekben a bűnösnek. Jó, folytatta a marhaságát mire a rendőr elkezdett neki írni egy bírságot. Ekkor odament a rendőrökhöz, hogy rendben van, elismeri hogy ő volt a hibás, írjuk meg a papírokat és menjünk. Megírtuk a papírokat, kész, hazamentünk. Otthon amikor tüzetesebben átnéztem a betétlapot akkor tűnt fel, hogy a megjegyzésbe azt írta oda, hogy ő nem ismeri el a vétkességét (tudom, én voltam a hülye, miért nem néztem át ott). Felhívtam, hogy akkor ez most hogy, miért nem írta rá, hogy elismeri a vétkességét, amikor szóban elismerte mindenki előtt, hogy ő a vétkes. Erre azt felelte nekem, hogy "hát ő ilyenre nem emlékszik", meg be akar menni a biztosítójához megkérdezni a dolgokat. Most ott tartok, hogy felhívom ismét, hogy vagy eljön és megírunk egy normális betétlapot vagy én indulok feljelentést tenni azonnal.

Történt már valakivel ilyen/hasonló?

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#64339) Richard! válasza z123456789 (#64337) üzenetére


Richard!
addikt

Úgy rémlik, hogy 60€ a bünti, ha megállítanak. Ha balesetet okozol, akkor pedig 3000€-tól indul a buli.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64340) z123456789 válasza Richard! (#64339) üzenetére


z123456789
addikt

Nincs bünti. :N

(#64341) K Norbi


K Norbi
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ :R

(#64342) Richard! válasza z123456789 (#64340) üzenetére


Richard!
addikt

Közben utánanéztem, csak téli időjárási körülmények között érvényesek ezek a számok.

K Norbi: Mire jutottál az adatokkal? Vagy még folyik a feldolgozás? ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64343) Tsebacsi válasza -v- (#64320) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

>:
8,7 lett a fogyasztás, én meg olyan taknyos, hogy dolgozni sem tudtam menni :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64344) Skillet válasza -v- (#64320) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, a vr5 már ilyen, tuti. Nálam az ELŐDJE :D a vr4, az még kaki. Kell bele sok benzin, meg bizony olaj is. De szerencsére nem dízel olaj :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#64345) Qru válasza MunezXBK (#64262) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem annyira esik útba. :(

Turbósba nem tennék 10W-set, még a car szívómba is 5W megy pedig az aztán varrógépolajjal is elketyegne kb. :D

Skillet: Én meg betétet nem találtam hozzá első körben... de a klubtopikban már találtak rá cikkszámot.

#nincsbennetarcsi

(#64346) -v- válasza Skillet (#64344) üzenetére


-v-
addikt

;]

(#64347) Qru válasza K Norbi (#64296) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi: Motul
Fűnyíró: Fuchs (igazából ami éppen akciós évekig Castrolt kapott)
Kormi: Castrol

#nincsbennetarcsi

(#64348) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#64333) üzenetére


EQMontoya
veterán

4 üveg bor után az autóba nem találna be.
Két üveg bortól én is bebaszok tisztességgel, pedig nem vagyok apró darab és van is bőven rutinom piálásban.

Same rules apply!

(#64349) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jó, a ki milyen olajtémájú akármit használ kérdést módosítsuk, hogy ki milyen olajleeresztő csavart használ? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#64350) kaszaking válasza Magnum_ (#64349) üzenetére


kaszaking
tag

A csavaron levő bevésés szerint KKB :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.