Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) -v- válasza hacki87 (#63349) üzenetére


-v-
addikt

belefuthatok hazafelé olyanba, hogy felkeljen menjek pályára

Hát ha a pálya alatt a nem M0-t érted, akkor ja, biztos belefuthatsz, ha elkúrod és rámész az M1-re ;] sőt még odafele is belefuthatsz, ha mondjuk gondolsz egyet, és rámész az M7-re :D
De kelleni nem kell, ha erre gondoltál.

idén nem szándékoztam venni

Akkor ne kúrd el, és nem lesz gond ;] az M0-nak az a része ingyenes, igen.

[ Szerkesztve ]

(#63352) szőröscica válasza -v- (#63351) üzenetére


szőröscica
addikt

Vagy menjen busszal, nem? ;]

(#63353) hacki87 válasza szőröscica (#63352) üzenetére


hacki87
senior tag

Akkor inkább gyalog megyek :D

A lénye, hogy amikor Biatorbágy felől jöttem az Arizona horgásztóról akkor az M1 elejére fel kellett menni, hogy az M0 landolj ilyenre gondoltam, hogy onnan ugye nincs ilyen szopacs :D

(#63354) -v- válasza hacki87 (#63353) üzenetére


-v-
addikt

Nincs :N

(#63355) bbubby00 válasza kisza25 (#63348) üzenetére


bbubby00
őstag

Én tegnap sietősre vettem a figurát az M0-án. Új merszi meg péemfé nem volt hajlandó lemenni a belső sávból így azokat a külsőbe kellett kerülgetnem.
Sosem értettem, h miért nem lehet a külsőbe kocsikázni, ha nincs ott senki. És azt sem értem, hogy mit kell autópályarendőrségeset játszani a belső sávba a megengedettel, vissza1 v 2 és a külsőbe megelőzöm mielőtt észbekapna...
Ha nem sietek és éppen előznöm kell, de látom, h valaki rohan mint az állat, inkább elengedem aztán ráérősen majd teszem a dolgom.
Autópályán gyorsabban elfárad a szemem, mint főúton, mert folyton a visszapillantót lesem..

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#63356) brumi1024 válasza szőröscica (#63352) üzenetére


brumi1024
veterán

Folyton bántjátok szegényt. :N

(#63357) kisza25 válasza bbubby00 (#63355) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja valahogy így, én normál közlekedve is figyelek, látom ki akar jönni, én meg ott akarok befordulni, kellő időben jelzem indexel, hogy ki tudjon jönni, mert agyfaszt kapok amikor várom, hogy elmenjen és befordul utolsó pillanatban indexelve, én meg őt várom, hogy ki tudjak fordulni :W

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#63358) Tsebacsi válasza zsole84 (#63347) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A vélemény fontos csak úgy jött le mintha le akarnál beszélni az Opelről holott leírtam hogy mi mindenben jobb a civicnél.

Még este azt is láttam, hogy az Astra 5dik ajtaja motoros :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63359) BigBlackDog válasza hacki87 (#63353) üzenetére


BigBlackDog
veterán

...Biatorbágy felől jöttem az Arizona horgásztóról akkor az M1 elejére fel kellett menni, hogy az M0 landolj...

Ez nem teljesen igaz, ha jól értem, az 1-esen is mehetsz és az Alpine után-Premier Outlet előtt is fel tudsz menni az M0-ra M1 érintése nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#63360) Jorus válasza bbubby00 (#63355) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vattaúj XC90-es például nagyon udvariasan kihúzódott előlem ma délelőtt M7-esen, amikor konstatálta, hogy 180 fölött már nem nagyon gyorsul az a nagy terepdzsipp felfelé az érdi emelkedőn. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#63361) kisza25 válasza Jorus (#63360) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kivétel erősíti a szabályt:P te neked milyen járgányod vqn?

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#63362) -v- válasza Jorus (#63360) üzenetére


-v-
addikt

A tiéd igen? Mid is van neked? ;]

Edit: ja tényleg, a H6 ;]

[ Szerkesztve ]

(#63363) tomcsi23 válasza szőröscica (#63345) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem csak kíváncsi volt, hogy működik-e az indexed. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#63364) Jorus válasza -v- (#63362) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, simán megfutja a végáttételt érdi emelkedőn felfelé. :) Enyim Subaru Outback, 3 literes, 6 hengeres boxer, 245 ló az 1500 kg-hoz, a D5-ös XC90 meg 224 ló a több mint 2 tonnához.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#63365) bbubby00 válasza Jorus (#63364) üzenetére


bbubby00
őstag

Félreértések elkerülése végett tegnap a zinsigniával voltam. Az 130LE kb1700kg. de 160nál forog 2500at.
XC90 amúgy sem egy versenygép, azokat én is simán megszorongatom 180ig a 25éves Hondával :P

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#63366) gzbotii válasza Tsebacsi (#63290) üzenetére


gzbotii
veterán

MIvaaaan. Nem kepes penzt perkalsz egy uj kocsiert, varni kell ra harom honapot + harom honapig mutogatajak. Szoval fel ev, mire hozzad kerul? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63367) trassher válasza szőröscica (#63345) üzenetére


trassher
addikt

Tipikus esete annak amikor valaki azt hiszi, hogy ha dízel autót vezet akkor az rakéta. Kényelmes közlekedésre kis fogyasztással egy ilyen 1.7cdti tökéletes 6-os váltóval de semmi több. Ő meg biztos azt hitte, hogy ez űrsikló. :D

K Norbi: Gyári astra opc motor, komplett belső jöhetne jó áron. ;]

Redmi Note 7

(#63368) Magnum_ válasza Tsebacsi (#63342) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vegeztunk. Laza 3.5ora.
Rbalint a bokajat fosta, en csak hoztam az elvartakat ;]

I humbly and respectfully decline™

(#63369) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: autókárpitot (Opel Astra J) házilag mivel érdemes tisztítani? Akitől vettem az autót pár hónapja, azt mondta, hogy kicsit bénázott a takarítással, és egy picit foltos maradt a kárpit, ezért gondoltam, hogy akkor neki esnék most ebben a szép időben én is.
Jók ezek a Prevent kárpittiszító sprayk, vagy esetleg Vanish szőnyegtisztító jobb lenne? Ti mit használtok?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#63370) bbubby00 válasza szaki1986 (#63369) üzenetére


bbubby00
őstag

Mi vanish-el mentunk at rajta, de kifejezetten szonyeg vagy karpittisztito geppel. Annyi dzsuvat hoz ki az ulesekbol, h orom nezni. Ha van feleslegesen egy kis penzed, javaslom kerj egy teljes belso tisztitast szakiktol, vagy probald meg otthon hazilag.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#63371) rbalint88 válasza Magnum_ (#63368) üzenetére


rbalint88
addikt

jóvanna, nálunk ennek nincs kultúrája -mondjuk nem is rettegünk, hogy uristnlefossaamadárnekimegyparaszt-, aztán durva volt, hogy a kis nyunyukinak milyen szép is tud lenni a fényezése :)
na de majd a Volvo! azon tuti oda fog bafni!

és ha már kint volt focvis, megnéztük mennyire kormol a saab.

(#63372) polcsy1


polcsy1
tag

Sziasztok!

Van valakinek valami tapasztalata vagy véleménye egy Ford Focus 1.8 TDCI-ről (2002 évj.). Találtam egyet amit 400 ezerért árulnak[link]. Bármilyen véleményt elfogadok, hogy érdemes-e egyáltalán megnézni vagy nem. Pár embert megkérdeztem, de velük nem lettem előrébb, mert utálják a Fordokat :D :D

(#63373) Tsebacsi válasza Magnum_ (#63368) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Veri nájsz, mi bebuktuk a burkolást, mert nedves volt a kisház talaja (aki hülye és nem szárítja ki...). A kertész jókat mondott! Olyan jókat, hogy az ebéd után ráaludtam az esti osztálytalimra :DD (bezony, 15 éve érettünk meg :O ).

Bálint: Elhiszem, Saint ilyen szempontból hivatásos őrült, mi csak gyenge kezdők ;] :DDD

(#63366) gzbotii: Valóban, nem kevés zsét fizetek azért, hogy várjak az autóra (belefér, nem létszükséglet) cserébe másfél misivel olcsóbban kapom meg a szinte full extrát. Nekem megérné, a családi kupak össze fog tanácskozni :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63374) gzbotii válasza polcsy1 (#63372) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez igy nagyon olcso - es dizel. Azert ott lehetnek am nagy buktatok, mind a kettostomegu (nem tudom, ebben van-e speciel), turbo, injektorok, stb
Ha trolival, egy vonaljeggyel nem tudsz elmenni es megnezni akkor felejtos, szerintem.

(#63373) Tsebacs: ja, hogy janra egy ilyen nagy kedvezmeny ebben az esetben - igy mar mindjart mas

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63375) pit stop válasza gzbotii (#63366) üzenetére


pit stop
addikt

Ha nem készletről kérsz autót, akkor ez - sajnos vagy sem - nem olyan kiugró idő...
Alulbecsülik a típus népszerűségét, és/vagy aránylag egyedi extrát kérsz és a gyár is messzebb van, akkor az éves várakozás is összejön...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#63376) gzbotii válasza pit stop (#63375) üzenetére


gzbotii
veterán

En azt hittem - bar meg uj auto vasarlasanak a kozeleben sem kerultem - hogy ugy megy, hogy a szalonba kivalasztod a neked megfelelo peldanyt, max egy honap es ott is. Elevgre midnen platformra epul, sok modelben azonos komponenesek, legozzak ossze.
Persze ez ilyen tomegpeldanyok eseteben.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63377) Debilon válasza gzbotii (#63376) üzenetére


Debilon
addikt

húgom autót cserélne, "tömegcikk" Suzuki Vitara, 2-3 hónapot mondtak neki, hogy addigra lenne meg, ha nem "tárolt" autót venne

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#63378) pit stop válasza gzbotii (#63376) üzenetére


pit stop
addikt

Tavalyi cikk várakozási időkről egy kis betekintés :)

Ha én új autót vennék, akkor már nem a készlet alapján válogatnék, hanem amit én gondolok mi kell nekem (motorban és felszereltségben). Ha egyezik készlettel, akkor meg jöhet a jelentősebb kedvezmény :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#63379) K Norbi


K Norbi
addikt

Saint Autó hogy áll?? Itt tisztaság [link] :D

(#63380) Magnum_ válasza K Norbi (#63379) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

bizonyitek

I humbly and respectfully decline™

(#63381) K Norbi válasza Magnum_ (#63380) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez igen! :C :R
Mehetünk együtt az elvonóra, légy rászáll hasra esik olyan tiszta lett.
Még engem is felülmúlsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#63382) Magnum_ válasza K Norbi (#63381) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent szep az a golf. Sose add el.
OT rendszam es garazs.

Voltak ma legyek es Rbalint varta, hogy elcsusszanak, de nem akartak :D
nezd a tukrozodest

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63383) K Norbi válasza Magnum_ (#63382) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi :R mindig a garázsba áll, azért ilyen. :DDD
Ez igen :K De ezt pasztáztad? Vagy csak simán lemostad?

(#63384) Saint_ De wax után nem porosodik jobban az autó? Nekem a paszta vonzza.
Milyen waxot használsz?

[ Szerkesztve ]

(#63384) Magnum_ válasza K Norbi (#63383) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Waxoltaunk, de az en kasztnim fenye nem lett jobb, mert mosas utan is ilyen :D
De balinten szignifikans a kulonbseg

I humbly and respectfully decline™

(#63385) Qtya123


Qtya123
őstag

Ma felkerültek az alufelnik, de a téli acélfelnik úgy összeálltak elöl a kerékaggyal, hogy alig lehetett leverdesni őket. Szerintetek, ha legközelebb ősszel cserekor vékonyan bekenem gépzsírral a felfekvő felületet, akkor orvosolja a problémát egy téli szezon végén, vagy olyan mint halottnak a csók?

[ Szerkesztve ]

(#63386) Magnum_ válasza Qtya123 (#63385) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megcsiszolta az agyat a gumis, mielott feltette a nyari kereket?
Picit rezpasztaval vagy keramia pasztaval vekonyan talan be lehet kenni

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63387) szőröscica válasza Magnum_ (#63384) üzenetére


szőröscica
addikt

Mi a módszered, műveleti sorrended, milyen eszközöket és szereket használsz?

(#63388) xcds válasza Qtya123 (#63385) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is rágyógyult már és legutóbb kentem oda egy kis rézpasztát, az simán kibirta a telet.

Szerk.: akkor csatlakozom Saint -hez :D

[ Szerkesztve ]

(#63389) Magnum_ válasza szőröscica (#63387) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Altalaban?

Huszti uti moso: 100-200Ft-bol porszivozas, belul attorolgetes mikroszalassal es ezzel , nem fenyesiti, ilyen lesz.2-300Ft-bol samponos magasnyomasu mosas. Majd oblites (200huf), viaszos oblites (200huf), szarazra torolgetes dunlop mikroszalassal (szerintem best ever), majd [link] ilyen gyorsviasszal meg mikroszalassal meg attorlom (ez mashol olcsobb sokkal es zseni egy termek, ugy ledobja a vizet, hogy csak nezel) valahogy igy. Majd 15percig csak nezegetem :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63390) Qtya123 válasza Magnum_ (#63386) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem lett megcsiszolva, de a nyári esetében nem is kell, mert az sosem gyógyult rá. Mindig a téli jött le nehezebben, de most volt a legjobban rágyógyulva.
Sima gépzsírom van itthon, de ahogy látom a rézpaszta sem egy ökör ára, szóval veszek azt és ősszel kap belőle a rohadék. :)

(#63391) Magnum_ válasza Qtya123 (#63390) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csiszold meg kerlek, akar csak 600as csiszoloparnaval es mehet pici ilyen.

I humbly and respectfully decline™

(#63392) gzbotii válasza Magnum_ (#63389) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt a hsz-t beraktam a könyvejelzok közé :D

Esetleg olyan terméket tudsz ajánlani ezek helyett ami kapható Auchanben?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63393) Magnum_ válasza gzbotii (#63392) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem igazan. Amit ott vettem gyorsviasz, azt oda is adom szivesen, ha kered, 1 alkalommal hasznaltam :D

A Wolf's gyorsiasz (homasita ~1300ft egesz jo, de a sonaxtol messze van)

Ja gumi es muanyag apolast kihagytam, azt gumiapoloval meg szilikonnal tolom es elozzuk meg a szilikont ne reakciokat, XX eve hasznalom, hosszu tavu tapasztalatom van vele, sose fogom levaltani :-) persze nem nindenre hasznalom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63394) szőröscica válasza Magnum_ (#63389) üzenetére


szőröscica
addikt

És így ennyire tisztára lehet mosni? :Y Mert az érintésmentes önkiszolgáló mosókban nekem sosem jön le teljesen a kosz, viszont ahogy látom, nem használsz sampont/szivacsot a mosáshoz.

(#63395) Magnum_ válasza szőröscica (#63394) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha karban tartom, akkor sokkal konnyebb tisztan tartani. Viasz miatt nem tapad meg ugy.
Ugye a heten esett. Felfrocsogott az oldalara.
Ugy lejott a magasnyomasu mosastol, hogy orom volt nezni.
En a leheto legkevesebbet szivacsolom es olyankor se samponnal, csampont csak balatonon hasznalok, ahol nincs magasnyomasu hasznalatban, csak slag.
Amikor csak poros, akkor 3-400ft-bol lemosom :-)

legjobb gumiapolo. legjobb szilikon szerintem.

Bocs. Slendrian voltam. Felni is kap kezelest.
Felnitisztitot -jelenleg hianycikk- vagy brigeciol2000-et kuldok ra mosas elott, hogy fellazitsa a fekport. Ha nagyon koszos, akkor dunlop nyeles felnikefevel (mikroszalas jellegu feje van-by Qru) pucolom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63396) barnam_ válasza Magnum_ (#63395) üzenetére


barnam_
nagyúr

Taníts mester! :R
Valamikor egy közös autó mosás? Az autót még csak-csak lemosom, de waxolni (rendes kemény viasszal) még sosem csináltam. Vettem pár hónapja egy adag teknősös waxot, de azóta is ott pihen a csomagtartóban.

(#63397) brumi1024 válasza gzbotii (#63376) üzenetére


brumi1024
veterán

2-3 hónap várakozási idők szoktak lenni, de jelentősen függ attól miről van szó. Ez általában a minimum, nagyon új modellnél, vagy kis számban gyártott slágerterméknél (M2 pl) simán megvan 1(-2) év is.

(#63398) kisza25 válasza gzbotii (#63366) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem összesen 3 hónap és 1,5 M-el kevesebbért megkapja
A szalonokban mindig tartanak pár db olyat amiből a legtöbb fogy, ha azok nem jók, akkor mindig várni kell 3-4 hónapot én skoda-ra is és kia-ra is 3-4 hónapot vártam

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#63399) Szevam válasza Magnum_ (#63389) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szia! Nagyon szépen tartod az autód, nagyon tetszik. Bár mintha a bal oldali ülésen lenne néhány fehér szösz...ott a fejtámla alatt... ;] :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#63400) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Volt múltkor a rendszámos téma, hogy nem lehet ugye O, ezért lett a P. Hát van akinek mégis lehet. :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.