Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47038) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma reggeli élmény is megvolt. :D Jövök befelé az Andor utcán, előttem ketten is lassítanak, kanyarodnak jobbra itt, a kereszteződésben. Lelassítok kb. 20-ra, vissza kettőbe, majd miután eltűntek, elkezdek gyorsítani. A bal oldali sávban halad természetesen a forgalom 50-60 km/h sebességgel. Mikor majdnem átértem a kereszteződésen (sebesség még 30 km/h alatt) és csavarnám a kormányt az enyhe jobbos ívre, feltűnik mellettem a bal oldali sávban egy fehér paszuly, aki mintha ki akarná egyenesíteni a sávját, szépen megy előre és jön jobbra. Már a kerekei is a saját sávomban voltak, szóval kicsit kezdett szűk lenni a lyuk, amibe "be kellett volna találnom" a jobbos ív után. És akkor felparázslott a a varázslat, a tüzes szikrahalmaz a kocsi jobb oldalán és tudatosult bennem, hogy sávot szeretne váltani. És csak jött-jött szépen lassan jobbra. :D Na most ekkor gázról le, fékbe beletapos, jobbra húzom a kormányt és dudára ráver. A hátulja egy vonalba lehetett a motorháztetőm hátsó részével, az oldaltávolságot 20-30 centire becsültem. Nagyjából ekkorra juthatott el a nedves levegőben nehezen terjedő reggeli figyelmeztető dudaszó a kedves vezető dobhártyájáig, mert visszaterelte a zabolázatlan pacikat rejtő hintóját a saját sávjába, egy jó nagy ugrással előrébb ment, majd biztonságos távolságra érve átsorolt elém. Gondolom sikerült felfognia a szituációt, mivel bőszen villogtatta az elakadásjelzőjét miután már bejött a sávomba.

Egyébként akkor ez természetes, hogy ilyen közelharcot kell vívni a város útjain hétfőn reggel 6:30-kor? :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.