Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128501) kisza25 válasza máyköl (#128500) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

korán? én 4:00 óta fent vagyok:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#128502) Tsebacsi válasza máyköl (#128500) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

6.00 csörög az óra, 7.00 indulás vagy Asszony elkésik :))
Tegnap jól lehetett jönni hazafelé, M0-son fele annyian voltak mint máskor.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128503) máyköl válasza kisza25 (#128501) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is volt egyszer olyan melóm ahova 4 -re kellett járnom, ráadásul a város másik végében volt. Egy rongy voltam, soha többet. Most 9:30 -ra vagy 10:00 -re elég bejárnom, ez tökéletes. 8 környékén mondjuk már kidob az ágy.

(#128504) Tsebacsi válasza máyköl (#128503) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mikor végzel ha 10-re jársz be? este 6-7? Az nem ugyan olyan rossz :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128505) máyköl válasza Tsebacsi (#128504) üzenetére


máyköl
veterán

6-7 kb. igen. Az asszony is kb. így végez, úgyhogy mindenképp jobb így. :)
De már teljesen hozzászoktam, az irodaházban ahol vagyunk minden cég így kezd pl. (multik)

[ Szerkesztve ]

(#128506) Magnum_ válasza máyköl (#128505) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem rugalmas a munkarend (felfele pláne, de mostanában egyre többször vagyok HomeOfficse, ügyintézős napokra tököm se pazarol szabadságot, meg egyébként is opjanak le), tehát 9.00-14.00 törzsidő, felette én osztom be a Zidőt.

I humbly and respectfully decline™

(#128507) focvis válasza barnam_ (#128498) üzenetére


focvis
veterán

Úgy könnyű! :)
Hétfőn, kedden én is 7:00 körül indultam, olyankor 20-25 perc beérni és tegnap pl. 9,4-et evett a gép. Normális időben (8:30 - 8:50 között) indulva 30-35 perc és 11-12 liter/100 km (késő délután haza pedig fantasztikus 12-15 liter).

Arra már rájöttem, hogy a dugó szempontjából legrosszabb 8:00 körül indulni.

[ Szerkesztve ]

(#128508) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy honnan lehet kideríteni egy autón, hogy volt-e vezérlés cserélve? Sajnos a papírok nincsenek róla, de elmondás alapján cserélve lett egy 2003as 162ezer km kerül járó Skoda Fabia-ban.
Ha tudtok valami tippet, hogy tudom le ellenőrizni azt megköszönném.
Köszi.

(#128509) Reggie0 válasza focvis (#128507) üzenetére


Reggie0
félisten

A legtobb auto igy fogyaszt dugoban, ez mar nem igazan a motoron mulik, hanem, hogy mennyit kell fekezgetni araszolva. Egyedul a hibrid/elektromos tud valamit felmutatni, mert van rekuperacio.

(#128510) eastsider


eastsider
nagyúr

6:40-es indulással 13->11 21perc. ez az átlag kb.

[ Szerkesztve ]

(#128511) molnarpeter válasza tomszli11 (#128508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Matrica (akár B oszlopon), valami felirat motortérben... :F

(#128512) freeknight válasza tomszli11 (#128508) üzenetére


freeknight
őstag

Vezérlést takaró műanyagra szoktak felírni km állást, vagy egy matricát ragasztanak.
De ilyet ugye bárki odaírhat, olyan ellenőrzés, amire te gondolsz, sajnos nincs, legalábbis szíjas vezérlés esetén.
Én ha használt autót veszek olaj és vezérlés cserével kezdek, fő a biztonság, nem olcsó, de egy jó kis motorgenerálnál olcsóbb.

(#128513) gzbotii válasza tomszli11 (#128508) üzenetére


gzbotii
veterán

Már megkaptad a választ a VAG topicban: [link]

Vezérlés nem egy olyan dolog, mint a beltéri világítás, hogy ha nem is jó, lehet vele élni.
De persze ki lehet spórolni ezt (is), de szerintem egy vezérléscsere olcsóbb mint egy új motor.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#128514) -v- válasza molnarpeter (#128511) üzenetére


-v-
addikt

felirat motortérben

TDI? :DD

(#128515) Tsebacsi válasza -v- (#128514) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha megrendelem a csipszet és dupla annyit eszik majd a Fóka akkor rituálisan feláldozhatlak valami pogány istenségnek? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128516) tomszli11 válasza freeknight (#128512) üzenetére


tomszli11
tag

Köszi a választ, és esetleg láncos hajtás esetén?

(#128517) MunezXBK válasza máyköl (#128500) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

07:00-kor autó bepakolva, indulok GDP-t termelni.

(#128518) tomcsi23 válasza -v- (#128514) üzenetére


tomcsi23
veterán

[link] :U

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#128519) kisza25 válasza Tsebacsi (#128515) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A lovak zabbal mennek, az urbanlegend, hogy a több lóval kevesebbet fog enni

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#128520) proof88 válasza tomszli11 (#128508) üzenetére


proof88
addikt

Amikor én vettem az autót, akkor azt mondta a tulaj, hogy 8 ezer km-rel ezelőtt lett cserélve.
Én mindennel kapcsolatban szkeptikus voltam amit mondott, mert nem tudott számlát mutatni róla. Igaz, a haverjával cserélték márkaszervizben mikor övé lett a kocsi, gondolom ezért nem tartotta meg, de azért nem bíztam benne így sem 100%-ra.
Azt mondta a szerelőm, hogy ha nagyon új a szíj, akkor az látszik rajta, de műhely kell, ott megnézte, azt mondta a vízpumpa cserélve volt és a szíj is újszerűnek tűnt úgyhogy valszeg igazat mondott nekem az eladó. Szóval ha nincs róla papír, esetleg számla meg ilyenek, akkor a kérdés az, hogy mit mondott mikor is lett cserélve? Lehet a vízpumpán is látszik, pl ha van rajta gyártási dátum vagy ilyesmi, azt is szokták cserélni vezérműszíj cseréjekor.

A másik dolog, hogy nem csak a megtett km, de az életkora is számít a szíjnak, szóval ha a fabianal 100 000 km környékén cserélve lett a szíj, akkor még lehet hogy cserés, ha mondjuk 4-5 éve lett cserélve.

(#128521) Tsebacsi válasza kisza25 (#128519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Konkrétan a dízel merci chippel jobban ment, és pályán kevesebbet evett. A fene ezekbe az urbánus legendáriumokba, hát már az Apám és a Saját szemem is hazudik? A macska rúgja meg :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128522) freeknight válasza tomszli11 (#128516) üzenetére


freeknight
őstag

Háát igazából szemrevételezéssel ott se nagyon. Ott a nyuló láncon lehet hallani csörgést, ami a szervizlátogatásra figyelmeztet, de ez se törvényszerű. Ott sem árt lánccserével indítani, a problémásabb bmw meg vag csoportos láncok esetén.
De leírták felettem, ha csak nem tudják számlával bizonyítani a cserét, ez egy nem kihagyható csere a jármű vásárlása után, költsége elhanyagolható egy 10k km után bekövetkező szíjszakadáshoz képest.

(#128523) kisza25 válasza Tsebacsi (#128521) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor ott optimalizálták, hogy lejjebb megjöjjön a nyomaték, nem biztos, hogy több ló volt, csak erősebb volt lent ezért erősebbnek érződött, de te amit fel akarsz rakatni az csak magas fordulaton lesz más, az biztos nem fog kevesebbet enni.
Gondolod a gyártók hülyék és direkt többet fogyasztó ecu-t írnak :F
A másik verzió, hogy dögnehéz az autó és a több ló/ nyúlmókussal könnyebben mozgatja, amúgy meg tök logikátlan lenne, hogy miért is eszik kevesebbet :F

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#128524) focvis válasza Tsebacsi (#128515) üzenetére


focvis
veterán

Áldozd fel az alsógatya-trollt nyugodtan. :DDD

Március 31-ig akciós; 399 helyett csak 332 GBP + posta. Csináld úgy ahogy tegnap javasoltam: Ebay + Demon Tweeks + PP. A végén kerestem az árfolyamon vmi 800 Ft-ot. ;]

(#128525) Tsebacsi válasza kisza25 (#128523) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meg ne haragudj, komolyan... Izé te vetted azt a tuning boxot, vagy mi? :F Nem kell erre a kérdésre válaszolni...

"de te amit fel akarsz rakatni az csak magas fordulaton lesz más, az biztos nem fog kevesebbet enni"

Bocsmá megint, tényleg, tudom hogy belinkeltem vagy 1000x mit is szeretnék (páran tuti unják érte a pofám de ezvan :B ), de be tudod Te is itt és most, gyorsan? Lesni nem ér... Lehet én vagyok hülye és rosszul emlékszem mit akarok!

A Focus kombi automata kb. 40kg-al nehezebb, mint az Astra (1310kg vs 1275kg), ez tény, de szerintem ez nem nyomós ok 1-2 liter plusz fogyasztásra.

Nem a gyártó hülye, simán lehet az én autóm ilyen, nem egyedi eset, hogy valakinek többet eszik az ugyan olyan autója, mint másoknak. Sok mindentől függ ez persze, de nem csak Tsebacsi az egyetlen ilyen kerek-e világon :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128526) aero. válasza kisza25 (#128519) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez netto hulyeseg kijelenteni. Szamos nagyobb motorvarians kevesebbet eszik gyengebb tarsainal reszterhelesen gyarilag is. Maximalis kihasznaltsag mellett megallja a helyet, hiszen ott a kivett teljesitmenyt eteted rendesen, de ki hasznalja igy az autot?

(#128527) Reggie0 válasza aero. (#128526) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kibirod, hogy ugyan ugy vezeted :)

(#128528) -v- válasza Tsebacsi (#128525) üzenetére


-v-
addikt

simán lehet az én autóm ilyen

Mondjuk ezzel pont átbasztak :K :C

[ Szerkesztve ]

(#128529) -v- válasza aero. (#128526) üzenetére


-v-
addikt

Maximalis kihasznaltsag mellett megallja a helyet, hiszen ott a kivett teljesitmenyt eteted rendesen, de ki hasznalja igy az autot?

Ki nem :F

(#128530) zoo8800 válasza -v- (#128529) üzenetére


zoo8800
veterán

Ki nem

Akinek van tartalék. ;)

rip and tear, until it is done

(#128531) -v- válasza zoo8800 (#128530) üzenetére


-v-
addikt

Hova tartalékolod :F

(#128532) Tsebacsi válasza -v- (#128528) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor hozz egy alkoholmentes sört (és öntsd ki a pitsába) :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128533) aero. válasza Reggie0 (#128527) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha nem, akkor az mar a bevallaltad kategoria.:)
Sokan nem ertik ezt az egeszet. Chippeled, siman csokkenhet a fogyasztasod reszterhelesen. Hajtod? Fizetsz tobbet es mosolyogsz. Munkaba menet amugy sem tolnam, mert minek. Kirandulasnal nyilvan, meg le is szarnam, osztozunk a lonyalon. Csak akkor tolnam, ha vilike mellettem ulne, hogy megmutassam, nem vagyok b*zi.

A volvot is megkene csinalni egyszer, csak ennek valami specko ecu van es nem mindenki irja meg, dragabb is, 110+ korul, jelenleg mas a prioritas, de en mondjuk telibe szarnam a fogyasztast. Valoszinuleg ha aprilisban felkerul a nyitott kipuff amit nagy nehezen egy bontott autorol szervaltam amugy is megugrik.:D

[ Szerkesztve ]

(#128534) barnam_ válasza focvis (#128507) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szar korán kelni, de legalább korán is léphetek. Plusz ugye kisebb dugó, kevesebb tankolás.
Hét ágra süt a nap, úgyhogy a napfénytetőt jól el is húzom, mikor elhúzok a munkahelyről kb. fél óra múlva :D

(#128535) kisza25 válasza Tsebacsi (#128525) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mi van, front van? :F
miért kell egyből ilyen hangnemben írni? vagy a normális válaszok kifogytak? :R
pl. itt
erre
csak 1db kérdés, le lett mérve előtte és utána a teljesítmény, nem kötekedésből, csak kíváncsi vagyok, hogy miről-mire lett húzva, hogy csökkent a fogyija? :R

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#128536) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy furcsa kérdés lesz, de hátha pont itt kapok választ rá.
Versenyautó építésben vagyok, amigez szereztem egy motort egy törött autóból. Ez egy bontásra ítélt autó volt, és sajnos a kulcsa sincs meg. A kérdésem az lenne, hogyan lehet kikerülni az immo-t, és sima gombos indításra megcsinálni?

Közép konzolon lenne a gomb, és a többi kapcsoló. (Hűtő ventik, üzemanyag szivattyú, olajszivattyú(diffi), villany, áramtalanító)

Nem tudom ez fontos-e:
Lada 2105-be kerülne egy Dodge Neon 2.0 16v DOHC. :R

Gipsz Jakab

(#128537) Tsebacsi válasza kisza25 (#128535) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Felidegelsz, így válaszolok, sajnálom, ilyen vagyok!

A merci nem lett lemérve, ez nem versenyautó, hogy méregessük drága pénzért a lovakat. Jóbarátnak volt ugyanilyen autója, ő vett bele, neki bevállt, ajánlotta. Érzésre is sokkal jobban ment vele az autó, városban és pályán meg főleg kevesebbet fogyasztott, mint korábban. Sima tuning box volt, nem remap vagy ECU csere. Mikor eladásnál lehúztuk róla, érezhetően lomhább lett az autó.

Amit linkeltél, az a B megoldás, a gyári ECU cseréje 150-ről 182 LE-re. Habár az is ad mérés szerint értékelhető változást, én a remapot szeretném igazából.

182LE automata teljesítmény adatai
150LE adatai
Ha ezt a kettőt nézzük, az erősebb verzió városban kevesebbet eszik papír szerint (10.7-12.8 VS. 10.8-13) bár ez elhanyagolható különbség. A superchips szerint a gyári erősebb ECU csak kicsit emel a turbónyomáson.

Én ezt néztem ki: [link]

Ezen azért látszik hogy minden emelve van. Ha nem válik be, visszaküldős lesz. Az ECU cserére visszavásárlási garit mondott még tavaly a szerelő. Ha 1 hét alatt nem válik be, visszacseréli.

Most ott tartok hogy megpróbálom elfogadni a 340+ euró/font kiadást az autóra...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128538) Tsebacsi válasza focvis (#128524) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A weboldaluk szerint nekik nincs az én autómra megfelelő cuccuk. Ebay-en nem is találok ilyet amit írsz, csak kis alkatrészeket dob ki nekem a demon tweeks-re.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128539) aero. válasza Tsebacsi (#128538) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én a helyedben ezt venném [link]

(#128540) Tsebacsi válasza aero. (#128539) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na, miért javaslod inkább ezt? Minden lehetőségre vevő vagyok természetesen :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128541) dellfanboy válasza Jakab66[hun] (#128536) üzenetére


dellfanboy
senior tag

elsokerekes lada-t fabrikalsz? :F

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#128542) aero. válasza Tsebacsi (#128540) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Carthrottle használta a 330d projectnél, faszán működött. Plusz ötszörös AutoBild díjas. A 350 fontos verziónál 7 féle mapból tudsz választani bármikor egy gombnyomással, könnyen eltávolítható, van rá gari, motormeghibásodásra is. Meg aztán ez is visszaküldhető, ha nem jön be.

A drágánál ugye 193 ló lesz (a 7-es mapon, mert van rajta eco map is), + ha lecseréled az autót ingyen kapsz ahhoz másikat.
Az olcsóbbiknál plusz díj ellenében kapsz, 6 map van (csak kisebb a max teljesítmény, 186 ló) és 2400gbp 4000 helyett a motorhibásodás gari összege.

[ Szerkesztve ]

(#128543) Tsebacsi válasza aero. (#128542) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez lényegében boxnak tekinthető?! Viszont mindig be kell legyen dugva?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128544) -v- válasza Tsebacsi (#128537) üzenetére


-v-
addikt

A superchipssel tutibiztos tobbet fog enni, most szolok.

(#128545) Tsebacsi válasza -v- (#128544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem ragaszkodom én ahhoz :N
Ez is tetszik csak a leírás számomra kicsit hiányos, vagy csak nem tudom hova kell kattintsak :P

(#128546) aero. :

Köszönöm nagyon tetszik a dolog, kicsit utánanézek még, de ha megrendelem és beválik, akkor jövök minimum eggyel ;) :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128546) aero. válasza Tsebacsi (#128543) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen. Konkrétan ez ugyanaz, mint a superchips, csak nem kell feltölteni az autóra és nem csak 1 mapot kapsz. Ha szervizbe viszed, lehúzod azt csá. Motortérbe kell telepíteni, a turbónyomás vezérlővel kell összedugni.

[ Szerkesztve ]

(#128547) Jakab66[hun] válasza dellfanboy (#128541) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Természetesen nem! :DDD hosszában megy bele a motor. (Nem a saját váltójával)

Gipsz Jakab

(#128548) aero. válasza aero. (#128546) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egyébként én focvisnál is azt sejtem, hogy mivel készre írt map, ezért nincs hozzáigazítva az autóhoz, hanem konstans megnövelték a befecskendezést a tartományban, ezért fogyaszt annyival többet, de csak tippelek. Ha biztosra akar menni az ember, akkor tényleg meg kell íratni padon. A Racehipről eddig sikerült jókat olvasni, de csak saját tapasztalaton fog kiderülni, mit mutat.

Tse: Amit linkeltem weboldalon a support alatt van faq + telepítési útmutató is.

[ Szerkesztve ]

(#128549) Qru válasza aero. (#128526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubinal is kevesebbet eszik a 2.5i mint a 2.0i. Egyszeruen kell bele a nagyobb motor az awd hajtasivesztesege miatt. El se merem kepzelni az 1.5i-vel milyen lehet... :D

#nincsbennetarcsi

(#128550) kisza25 válasza Tsebacsi (#128537) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk téged nem nehéz felidegelni:P :R
Kíváncsi leszek mit választasz:)
Én most költöttem 32eFt-ot szőnyegekre meg csomagtér tálcára aztán még jobban sem megy:D

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.