Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115801) szőröscica


szőröscica
addikt

Mai fura ember: szakadt, buzlo osregi Ibiza TDI, a hatuljan oriasi #fuckyourprius hashtaggel. :F

(#115802) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#115803) -v- válasza Integrale (#115800) üzenetére


-v-
addikt

Arra kell ügyelni, hogy végig észben tartsd, a fék kiknek való ;]
[link] forgalom az valóban ekkora, útminőség a látszattal ellentétben végig vagy jó, vagy használható (sok helyen meg van csinálva)

[ Szerkesztve ]

(#115804) w333 válasza -v- (#115803) üzenetére


w333
félisten

Na szépen bevezeted a sunyásba ... 3 millió kanyar és 700 emelkedő :DDD

Fel sem fog bírni menni ! ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115805) -v- válasza Qru (#115802) üzenetére


-v-
addikt

Sturcit nem olvasunk :(

(#115806) szőröscica válasza -v- (#115805) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig Strucc egyre jobb. Regen szar volt.

Most Lendvai, Ludvigh es Macsuga a nem olvasando.

(#115807) EQMontoya válasza -v- (#115805) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sokkal inkabb, mint Lendvait, fejlodik a srac szerintem.

Integrale: mikor mesz?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#115808) Integrale válasza w333 (#115804) üzenetére


Integrale
veterán

Annyira nem emelkedik, ahogy látom, aztán lehet a szemem csal. Talán felszenvedjük, ha más nincs, akkor a zasszony kiszáll tolni.

"Bad reklám is reklám too"

(#115809) w333 válasza EQMontoya (#115807) üzenetére


w333
félisten

Nálunk jár a kozmetikába ... személyesen kicsit szókimondóbb ! :D

(#115808) Integrale

Annyira nem vészes ! :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115810) focvis válasza Integrale (#115808) üzenetére


focvis
veterán

1.9 JTD, ugye? Az csak fel bír menni...
...vagy csipsz (+EGR OFF, DPF OFF, ha van csappantyús szívósor, akkor OFF). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#115811) Tsebacsi válasza focvis (#115810) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kimaradt a tuti megoldás: klíma off ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#115812) EQMontoya válasza Tsebacsi (#115811) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez viccesen hangzik, de nem az: 21 fokban, napon kozlekedve siman kellhet, meg akkor is, ha lassan November van. :)

Same rules apply!

(#115813) Mágus2 válasza EQMontoya (#115797) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem is Kassa felé a legunalmasabb. Kassa mögött már csak pálya van, nem nagyon látványos. Én is a bal oldalin mennék. ;)

A Tátrába nem nennék téligumi nélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#115814) Integrale válasza EQMontoya (#115807) üzenetére


Integrale
veterán

Holnap, vagy csütörtökön.

focvis: az SW az JTD az enyém szedán, 1.6 benyó.

Mágus2: akkor az most kimarad, épp görgőzik az egyik téli felnim. :(

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#115815) EQMontoya válasza Integrale (#115814) üzenetére


EQMontoya
veterán

En nyarival megyek. Tavaly Dobsinanal esett a ho, meg Zakopaneban is, mikor mentunk, de most rohadt meleg idot mondanak.

Egyebkent holnap du. megyunk mi is, meg a vegen talalkozunk valahol.

Same rules apply!

(#115816) kisza25 válasza BigBlackDog (#115792) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A tiponál világít bibibi :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#115817) focvis válasza Integrale (#115814) üzenetére


focvis
veterán

El voltam tájolva; így viszont Tsebacsi tanácsát kövesd. :D

1x - jó régen - jártam Krakkóban; akkor a bal oldali útvonalat választottuk. Érdemes lenne még kideríteni, hogy ki lehet-e kerülni a kb. 5-10 km-es autópályás szakaszt Beszterebánya környékén, mert tudtommal matricaköteles. A többi díjmentes. Ha rosszul tudom, majd kijavítanak a Többiek.

BTW: Mit lehet csinálni Zakopaneban +15-20 fokban? Az én fejemben sípályaként él, de nem jártam ott.

[ Szerkesztve ]

(#115818) Doki16 válasza szőröscica (#115801) üzenetére


Doki16
addikt

Kíváncsi lennék, hogy az ilyen ember mire gondol amikor kiteszi.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#115819) aero. válasza szőröscica (#115806) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Máth Dávidot se felejtsük el.

(#115820) Integrale válasza focvis (#115817) üzenetére


Integrale
veterán

Nevetni fogsz, szimplán csak mehetnékem van.
Külföldia a cél, pár napra ~ 500 km-en belül. Túra, városnézés (Krakko sincs messze onnan). Ez az északi, keleti régió azért van képben, mert hétvégén az ország keleti felében van jelenésem.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#115821) Mágus2 válasza EQMontoya (#115815) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Forgalmat feltartani nyárival is lehet. :DDD

(#115822) EQMontoya válasza Mágus2 (#115821) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vendegem vagy egy sorre, ha ezen a hetvegen ezen az utvonalon ho vagy havaseso esik. :)
Asszem, Dobsina a legmagasabb pont, oda 6-7 fokot irnak ejszakai minimumnak...

Tavaly telivel mentem, iden is azzal akartam, de 17 fokban inkabb az tunik baromsagnak.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#115823) Doki16 válasza aero. (#115819) üzenetére


Doki16
addikt

Ez a zebrás cikk valami borzasztó. Amikor olvastam, csak az járt a fejemben, hogy most komolyan egy facebook panaszkodós poszt van az ország legnagyobb autós oldalának a fő részén. Azt nehezményezi, hogy megköszöni a gyalogos az elengedést.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#115824) Tsebacsi válasza Doki16 (#115823) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azon röhögök, hogy szerintem túl sokan ülnek ott, és ezek alibi újságírók. Kicsit megerőltetem magam és napi szinten jobb cikkeket találok ki meg írok, mint ezek... Antin látszik a fejlődni akarás, nem véletlen vitte magával Csík Tannisra.
A másik, én is meg szoktam köszönni gyalogosként ha átengednek, és autósként is jólesik, holott az átengedés "kötelező".

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#115825) -v- válasza Tsebacsi (#115824) üzenetére


-v-
addikt

napi szinten jobb cikkeket találok ki meg írok

Hogy alakul ma a fogyasztás rovat? ;]

[ Szerkesztve ]

(#115826) Doki16 válasza -v- (#115825) üzenetére


Doki16
addikt

Nagyon gonosz kis törpe vagy te :D ;]

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#115827) Mágus2 válasza EQMontoya (#115822) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem szeretem a sört, de a bor jöhet. Egyébként meg nem csak hóban kell a téligumi a hiedelmekkel ellentétben. Amikor egy nyálkás hegyi szerpentinen 7 fokos a levegő, akkor az aszfalt nincs annyi. ;) Hidakon különösen óvatosan menj, mert fagypont fölött is lehet meglepi. El lehet menni, persze, de azért csak óvatoan.

(#115828) BigBlackDog válasza -v- (#115825) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem már le van szigszalagozva a kijelző azon része, hogy ne látszódjanak a nagy számok. ;]

Egyébként sajnos ez ilyen, ha az ember a belvárosban kell kóricáljon. Se az időt, se a helyet nem választhatja meg optimálisra, szóval tud nyakalni a nyálból a motor. Meg aztán van tartalék is benne (mondjuk egy próbakörre utasként már nagyon bejelentkeznék :P ), szóval indokolt a fogyi. Bocsi, ez nem a fogyasztás topik, inkább semmi.

[ Szerkesztve ]

(#115829) MunezXBK válasza Mágus2 (#115827) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt 5 fok van és szakad az eső. Vasárnap havazott. :(

(#115830) Qru válasza Mágus2 (#115827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4évszakosat kell venni. Az soha sehol nem jó ezért mindig óvatos az ember. És még a fogyinak is jót tesz a lassú haladás. ;]

#nincsbennetarcsi

(#115831) Tsebacsi válasza -v- (#115825) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olyan körítést írok mellé megnyalod a lábujjaidat is :D

(#115826) Doki16: Vigyázz ő nem törpe hanem Alsónadrág-gnóm :))

BBD: :N Ma 9,1-et írt, egész jó amikor fele akkora a forgalom mint máskor :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#115832) Mágus2 válasza Qru (#115830) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem ezek a túristák mindig csak forgalmi akadályként vannak jelen az itteni utakon. :DDD Jó, a helyismeret kell, de azért ha nincs korlátozó tábla az nálunk azt jelenti, hogy 90-el lehetne menni, nem 65-el, aztán meg megy a csodálkozás, hogy a busz is tolja őket. A 40-es korlátozásokat meg illik komolyan venni, ott nem kell 65-el menni. :R

Hosszú a nyár, kemény télre számítok. Szerintem nem lesz átmenet megint, 2 nap ősz, utána tél. A tavasz is egy szép keddi napra esett. ;]

[ Szerkesztve ]

(#115833) EQMontoya válasza Mágus2 (#115827) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, lehet meglepi, de nem is az ejszaka kozepen tervezek menni, 10 fokban meg nyarival is boven jo vagyok meg. Durva, hogy tavaly, mikor ugyanerre mentunk, siman volt 10 fokkal hidegebb.

Same rules apply!

(#115834) Qru válasza Mágus2 (#115832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy könnyű kikerülni, hogy van tartalék... :D

#nincsbennetarcsi

(#115835) barnam_ válasza -v- (#115825) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap tankoltam, 6,8 lett a fogyi ;] Igaz, kb. fele autópálya, másik fele Budapest.

(#115836) Mágus2 válasza Qru (#115834) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Áh a golffal is kerülgetem őket, pedig ott aztán se tartalék, se hang, se kinézet. Ami a durva, hogy a corrodával is előztem már ott, pedig az aztán..44kw . :Y

Magyar rendszámos Ignis-től nem hordott a hátán lassúbb állatot a föld. ;)

Már két hete is villogott minden kanyarban az ESP a nyári gumikon a skodri alatt. Pedig nem mentem a határon. Én már 2. hete a télin gurulok inkább. Az még tapad.

[ Szerkesztve ]

(#115837) Qru válasza Mágus2 (#115836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Andalognak, nézelődnek, tudom... Ha megyünk a telekre ezt én is átélem minden egyes alkalommal. :(

#nincsbennetarcsi

(#115838) -v- válasza Mágus2 (#115836) üzenetére


-v-
addikt

villogott minden kanyarban az ESP

Ki kell kapcsolni ;]

(#115839) Mágus2 válasza -v- (#115838) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor seggel előre szállnék. Nehéz ez az autó, meg nem is erre találták ki. A kollégám MX-5-e még átépítés alatt. Majd teszek fel képeket. Torsen, kemény szilentek hátra, a nagyobbik fék előlre-hátra... meg a jackson racing M45 kompresszor a terv. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#115840) EQMontoya válasza Mágus2 (#115839) üzenetére


EQMontoya
veterán

A sperr jo bele, nekem is bekerult most, mokasakat lehet vele kijonni kanyarbol. :)

Same rules apply!

(#115841) sutszi


sutszi
veterán

Van itt olyan köztetek aki excel táblában vezeti az autóval kapcsolatos kiadásokat? Én is elkezdtem egy ilyet, de jó lenne látni egy legalább 1-2 éves mintát, hogyan célszerű összerakni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#115842) Doki16 válasza sutszi (#115841) üzenetére


Doki16
addikt

Használd a Spritmonitor-t. Mindenre is jó :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#115843) máyköl válasza sutszi (#115841) üzenetére


máyköl
veterán

Miért jó, ha vezeted? Nem bántásból, tényleg érdekel. :)

(#115844) sutszi válasza Doki16 (#115842) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Megnézem milyen.

(#115843) máyköl:
Általánosan véve is van költségvetésünk amiben évekre visszamenőleg minden benne van...tanulságos és hasznos...

Most, hogy lett járgány külön szeretném látni a benzintől, a szervizen át a parkolásig mibe kerül a fenntartása...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#115845) Qru válasza sutszi (#115844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Spritmoncsi jó, van hozzá app telefonra így percre készen tudsz tartani mindent autóval kapcsolatos költséget. Én is ezt használom.

#nincsbennetarcsi

(#115846) Doki16 válasza máyköl (#115843) üzenetére


Doki16
addikt

Én is vezetem. Az összes költséget írom ami a kocsival kapcsolatos. Meg így évekre visszamenőleg meg lehet majd nézni, hogy mikor mi volt a kocsival és még eladáskor is jól jön. Minden eddigi eladott autómnál csak néztek, hogy ennyire részletesen és tételesen az összes dolog fel van írva :)

Én még annyira elvetemült vagyok, hogy kapcsos mappába fűzöm le az összes számlát és a tankolások blokkját is :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#115847) sutszi válasza Doki16 (#115846) üzenetére


sutszi
veterán

A szervizes számlákat én is elteszem. De a tankolások blokkját már nem. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#115848) bitpork válasza Doki16 (#115846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az eladáskor jól jön egy excel tábla? :U Már bocsánat de láttam én már kézzel írt megsárgult papírt is majdnem fekete tintával - körbe is röhögtem az embert... Nem írott és/vagy digitális emlékeket veszünk hanem állapotot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#115849) tboldi válasza sutszi (#115847) üzenetére


tboldi
nagyúr

Detto. Az alkatrészes/szervizes számlákat elrakom (már lassan olyan vastag lesz a stóc, mint a kezelési könyv :D), de a tankolásokét nem. Nem is logolom sehol, csak nagy ritkán kiszámolom az átlagot, és ennyi.

(#115850) z123456789 válasza tboldi (#115849) üzenetére


z123456789
addikt

Én azért írom, mert így visszaszámolva meg tudom mondani, hogy mennyibe került idáig egy km. Így amikor kalkulálnom kell ,nem benzin/km-rel számolok, hanem kopás+benzin+fenntartás/km-rel. Illetve tudom, hogy kb mennyibe' van az autó összesen, és sikerül megnyugtatni magamat, hogy annyi pénzért, amennyit eddig ráköltöttem (+vételár, papírozás), sem most, sem akkor nem tudtam volna hasonló kategóriájú új autót venni. :) Illetve ha sokat mész, akkor egy idő után az egyébként ritkán kopó alkatrészekkel kapcsolatban is kialakul egy intervallum, amit a szervízkönyv ugye nem ír le. Mit tudom én, 100 000 km-enként csapágy csere.Vagy 40 000-enként első fékbetét. Szerintem van értelme. Én excelben vezetem.

Benzint már sehova sem írom. :D 120-150e/hó. :D

Pont most számoltam utána, 6000 Pontom van a mol multin, az ugye 6000 liter benzin. :D Cirka 80 000 km, kettő, max 3 év alatt. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.