Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112004) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Tegnap parkoltam 30e ft összegben.

Kaptam egy csekket, aszongya, hogy:

"mindkét iranybol behajtani tilos jelzotabla alatti kieg tábla kivéve engedéllyel kivéve taxi ellenére az utra behajtott, ott várakozott"

kresz 14 §14 bek

ott a tábla, nem vettem észre, elismerem

ahogy látom, 30 napom van befizetni.

Szerintetek hogyan lehet ezt kibekkelni, van rá valami megoldás?

Félkomolyra véve a témát:

Kivéve engedéllyel: az asszony azt mondta hogy ott álljak meg nyugodtam- az engedélyem megvolt.
kivéve taxi: sofőr voltam, bár nem hivatalosan, de taxiztam - na jó, az egnedélyes azért jobb védekezés, beismerem :)

ez a kresz 14 § 14 bek-e:

(14) Ha az (1) bekezdés n) pontjában említett jelzõtábla alatt "Kivéve engedéllyel", "Kivéve taxi", vagy "Kivéve.....(tömegközlekedési vállalat)" feliratú kiegészítõ tábla van, az útra engedéllyel rendelkezõ vagy a kiegészítõ táblán feltüntetett jármûvel, továbbá kerékpárral és állati erõvel vont jármûvel szabad behajtani. Az engedélyt az út kezelõje adja ki, a korlátozással érintett területen lakó, ott telephellyel rendelkezõ, vagy oda (onnan) áruszállítást végzõ természetes személy, jogi személy és jogi személyiség nélküli gazdasági társaság részére. A (12) bekezdésben meghatározott behajtási tilalom alól az út kezelõje felmentést adhat.

hát ezt beszoptam. de érdekes, hogy lovaskocsival behajthattam volna, na ma is tanultam valamit.

ha valakinek mégis lenne ötlete, ne tartsa magában :)

(ha egy ilyen útra valaki bejaht gépkocsival, hogy nincs engedélye, már csak azért is büntethetik 30 rongyra? kamera vagy ilyesmi alapján?)

köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.