Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103751) bitpork válasza BigBlackDog (#103750) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez még mindig nem tisztázza hogy miért és mióta használhat az NKH kék piros villogót.Számomra ez a fontos, mert akkor ilyen alapon én is igénylek egyet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103752) BigBlackDog válasza bitpork (#103751) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt találtam. Mondjuk itt az NKH-ról pont nincs szó. De így végiggondolva felmerül a kérdés bennem, hogy a különböző közlekedési társaságok helyszínelő autóira hogyan működik az igénylés (pl. Budapesten és Miskolcon is tudok olyan közlekedési vállalatról, ahol van kéklámpás).

(#103753) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ennek a háromlábúnak amivel mostanában mérnek a rendőrök mekkora hatótávja van?

[ Szerkesztve ]

(#103754) Peter.70 válasza -secret- (#103753) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem 1 km körül

(#103755) Qru válasza -secret- (#103753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tiszta időben akár 1000-1200 méter de fotót (bizonyítékot) csak max 2-300 méterről tud lőni rólad.

bitpork: Hatósági közúti ellenőrzések miatt szükséges nekik, mint ahogy azt a videón is láttad.

#nincsbennetarcsi

(#103756) bitpork válasza Qru (#103755) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Erre ott van a pálya rendőrség. Ők miért nem a parkolóban várják a kiintett teherautókat? :U Csak kérdem...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103757) grizlisandor válasza bitpork (#103654) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az a baj, hogy a szettet el se tudom hozni, meg árul a tök...(katt). ;]

Szombaton megyek megnézem, ha szín azonos, akkor elhozok egy széket. Meg hozok el egy jobb első ajtókárpitot, mert kivételesen az anyós ülésben ültem, és észrevettem, hogy meg van sérülve a szövet.

(#103655) MunezXBK Az is szép.

(#103758) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szigorúan csak hanggal!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103759) K Norbi válasza bitpork (#103758) üzenetére


K Norbi
addikt

(#103760) Qru válasza bitpork (#103756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ők másra vannak (a felelőtlenül száguldó Passatosok lekapcsolására :D), ezek rögtönzött műszakit nyomnak, meg tengelyterhelés vizsgálatot meg ilyeneket.

mod:

Amúgy jogos a felvetés de így nem kell összehangolni a "támadást" nem függnek egymástól.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#103761) bitpork válasza Qru (#103760) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos ezen az alapon olyanok is kapnak akiknek ez nem kellene hogy járjon. Miért nem elég neki a hátsó ablakban egy Folge mir nach! Technische Überprüfung! felirat? Ha nem áll meg akkor meg mehet a pályarendőrség kiszedni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103762) focvis válasza bitpork (#103761) üzenetére


focvis
veterán

99-re mondom, hogy az azért lobbizták ki a BM-nél, hogy a nagyfőnök is tudjon intézni magának legális kéklámpát. Jól jön az a péntek délutáni M7-en.

(#103763) bitpork válasza focvis (#103762) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az ilyen embert minden tárgyalás nélkül (és ez esetemben nagy szó!) élete végéig börtönbe zárnám.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103764) Qru válasza bitpork (#103761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ez sajnos így van.

Jó a felvetés...

mod:

A cellájában meg folyamat szólna a megkülönböztetőjelzése. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#103765) Jorus


Jorus
nagyúr

Tesco vásárlás, majd Pécs-Orfű etap - turistáskodó Leonra tapad, mint a takony az előttem levő fóliázott Ecoboost 1.5 Titán Fóka már Pécs szélétől, mutatja, hogy menne, menne, de nagyon. Kis egyenes szakasz, itt a jampi nekiindul, gondoltam van benne valamennyi kraft, hogy emelkedőn is gyorsuljon vmit, kimegyek mögé, hogy akkor megyünk, de nem, no kraft a kisautóban. Volt még kis hely, úgyhogy simám kikerültem, de asszony már magyarázott. :) De most tényleg, ilyen játékattókkal ne jampizzunk már hegyi szerpentinen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#103766) Qru válasza Jorus (#103765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alhangon 100 lóval erősebb az autód, szóval nem csoda, hogy feltartott. :D

#nincsbennetarcsi

(#103767) gzbotii válasza bitpork (#103763) üzenetére


gzbotii
veterán

Sok ilyen van... ~három hete két rendőrautó kísért három buszt, amin katonatisztek utaztak. Persze megkülönböztető jelzéssel rongyoltak át a piroson, mert Kávéfőző ezredesnek sürgős volt az allofogadas. :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103768) Jorus válasza Qru (#103766) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az oké, de ha emelkedőn nincs benne elég póver előzni, akkor minek szívatja km-eken át szegény leonost azzal, hogy a lökhárítóján autózik?

Nekem is volt 105 lovas autóm, meg 140 lovas, meg 170 lovas, tudtam, mit lehet tőlük várni ,és aszerint is mentem velük. :) Ebben az esetben sem a Fókával volt gond, hanem a vezető stílusával.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#103769) gzbotii válasza Jorus (#103768) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt lehet még azzal fokozni, amikor te előzől is kiugrik éled egy szívó dízel a sorból, hogy menne ő is... Csak épp +2km/h előz

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103770) Qru válasza Jorus (#103768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet egy SDI-ből ült át és most azt hiszi övé a világ. Ez inkább ember függő, múltkor engem is bekóstolt egy 1,4 TSI Oktáv a lámpánál, aztán meg ment a pislogás. :D

#nincsbennetarcsi

(#103771) molnarpeter válasza Qru (#103770) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SDI után szerinted egy E400, és CLA AMG milyen volt? :D Mondjuk kell a ccm vagy villany, helyből a 2.0 turbó tök higgadtan indul meg. 1.4 TDCI után át kell szokni, mást művel a gázpedál :D

[ Szerkesztve ]

(#103772) Peter.70 válasza Qru (#103770) üzenetére


Peter.70
őstag

Csak nem a Jazz-el voltál? :DDD ;] :D

(#103773) tomiii. válasza EQMontoya (#102755) üzenetére


tomiii.
aktív tag

1-2 havonta felpillantok, még mindig Sierrázok, mint egyre többen körülöttem, amik szintén ide kerülnek ilyen-olyan apróságok miatt, így fórumozni nem nagyon marad időm. :D Tudom, hogy innen senki sem mozog ilyen körökben, de régen is feszt írtam a semmit, így ezt a jó szokásomat megtartom:

Jelenleg ő a napi szaladgálós, májusi Parkoló Parádén fent voltam, szerintem nyár vége felé is felnézünk egyre pár autóval.

A képen nem én vagyok, de az illető is vett ismét pont egy Sierrát, a Mondeo mellé, aminél acél a jó vezethetőség. Tényleg sokan írnak, nagy tervekkel, vehemenciával Sierrákkal kapcsolatban, de minden project elhal, talán mert túl sokat várnak, túl kevés idő/pénz befektetésével. Nekik dobnánk össze pár videót, ha valaki ilyesmiben gondolkozik, nézzen rá. Egy ésszerű, jó ár/érték arányú, szórakoztató autót szeretnénk összedobni az egyik jó barátomnak:

another fun daily driver

Mi az, ami mindent tartalmaz, ami a legjobb, újonnan kapható alkatrész és amivel rájöttünk a legjobb összeállításra, ami ebből a típusból kihozható? Ez most pár embernél biztos kiveri a biztosítékot, most épp a kasznit vágjuk rendbe, hogy jobban illeszkedjen a kaszni alatti tudásához, ami minden, amit ennél az autónál meg lehet venni/módosítani utcai/pálya autós használatra ésszerű keretek között.

Sierra winter beater

Azt hiszem valami versenyautós/ benzines témánál jött fel a nevem. Sajnos versenyautóm sose volt és a teljesítmény növelést sem igazán erőltetjük, csak a futómű, ebben rejlik az egész autó ereje, legalábbis nekünk. :D

u.i.: Még mindig a japán autók a kedvenceim, a japán mérnököket tisztelem a legjobban, betegesen imádok mindent, ami japán belpiacos Toyota. Nissanból, Mazdából bármi jöhet, ami RWD. A Sierra? Ez van, elvagyunk vele. Abból lehet a legtöbbet tanulni, amin a legtöbb javítani való van. :R

(#103774) sagesz93 válasza Jorus (#103768) üzenetére


sagesz93
addikt

Ilyenkor van velem az, ami másoknak fura, és ellentétesen működik, az 1.2 60 lovas punto után folyamatosan alábecsülöm a 150 lovas 2.4 jtd alfát, és nagyon ráhagyok minden ilyen eseménynél... én azt vettem észre aki gyengéből erősebb kocsiba ül, általában túlvállalja magát néha, aztán koppan egyet... én valahogy fordítottan működöm :))

(#103775) Qru válasza Peter.70 (#103772) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bingo. :D

#nincsbennetarcsi

(#103776) Snoop-y válasza Jorus (#103768) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert ilyenek az emberek.
STI-t is probaltak leszoritani eloszor nem is ertettem mit akar. E220 mercedeses ugy gondolta ,hogy biztos valami viccbol van a bubun egy ikea asztal a csomagtarton :D

Az meg mar egy masik tortenet mikor nem csak egyenesen kell menni. Volt ,hogy jott utanam vmi raccsing uzemmodban aztan az elso korforgalomnal majdnem eldobta a jarganyt...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#103777) Tsebacsi válasza Jorus (#103765) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos hogy 1.5 volt az? Lehetett 1.0-ás is. Az enyém jobban megy mint a civic pedig az könnyebb volt és csak 10 lóval gyengébb. Szerintem nem nyomta neki vagy simán Balfasz volt. A fólia gyári, nekem is van ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103778) tboldi válasza Peter.70 (#103772) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tegnap a váltóolajcsere után elmentem próbakörre, éppen Levélből haladtam kifelé, mögöttem egy Seat Leon ST 1.4 TSI. Marhára fickándozott, de előzni nem tudott, mert jöttek szembe. Elértünk a település vége táblához, visszanyomtam 3-asba, és padló. Nem gondoltam volna, hogy lemarad, de ez történt. :DDD

Aztán beálltam 90-re, később meg is előzött, majd erősen lefékezett úgy 60-ra, mert az útdíj ellenőrző kapura azt hitte, hogy trafi (és amúgy 90 a megengedett). :U

[ Szerkesztve ]

(#103779) Qru válasza Tsebacsi (#103777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy 272 lovasra chippelt járgánnyal tolja Jorus, annak az 1,5 turbó is csak egy állócsillag.

#nincsbennetarcsi

(#103780) Tsebacsi válasza Qru (#103779) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez stimm, én is csak eUp-okra utazom. ;]
Igaz reggel kijött/sorolt elém egy ampera az M3 kivezetőn, de csak picit kellett fékeznem 80-ról. Tud az menni ha akar :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103781) Jorus válasza Tsebacsi (#103777) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt van a nyaralónk, Orfűn, sokat járok erre, sokszor asszony csettegőjével (B7 Passat HL dízel 170 ló) jövök, szal ismerem a terepet. :) Azon a rövid egyenes részen egy normális előzéshez a relatíve markáns emelkedőn kellene gyorsulni 60 kmh környékéről bőven 100 fölé. Ehhez 150 ló padlón is nagyon kevés, mert a nyomatékos 170 lovas dízellel is karcos néha, szal a jampi kolléga nyomta neki, nyomta, de az a moci ott ennyire elég. (Oké, nálam 270+, de itt ugye a stílus volt mókás - meg persze asszonyom kárálása J1-ből :D)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#103782) Tsebacsi válasza Jorus (#103781) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

60-120 egy mai 1.5-ös turbósnak legalább 6-7 sec, ezt el kell fogadni. Sőt zeperfs szerint az öreg 320 4maticja is közel 6 sec alatt megy 80-120-ra. Szóval a Te autód túl erős, nem a többieké gyenge ;]

Ha a Tied egy 3.0R Legacy, annak ez megvan 5 sec alatt. Huligán :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103783) Qru válasza Tsebacsi (#103782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Outback nem Lega. És mivel chippelve van 5 sec alatt lesz neki...

#nincsbennetarcsi

(#103784) focvis válasza Qru (#103783) üzenetére


focvis
veterán

Outback nem Lega.

Szóval egy Legacy. Emelt futóművel. :D

(#103785) Jorus válasza Tsebacsi (#103782) üzenetére


Jorus
nagyúr

3.0R Lega "csak" 245 lovas, de a postom/felvetésem nem az egyes autók motorikus teljesítményére volt kihegyezve, hanem a kifogásolható, agresszív vezetési stílusra. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#103786) Qru válasza focvis (#103784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivatalosan akkor is két külön modell. :))

#nincsbennetarcsi

(#103787) Jorus válasza Snoop-y (#103776) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mercisek között sokan vannak néha furák. De ugye fapad kivitelű C/E-Classeval itthon már gondolatban a világ ura vagy simán. :)

Qru: mi tudjuk, de forgalmiban tényleg Lega van. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#103788) Acheron válasza Jorus (#103787) üzenetére


Acheron
őstag

Bezony, a központi rendszer a mai napig egy modellként kezeli, csak Legaként tudják bejegyezni.

(#103789) Qru válasza Jorus (#103787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Figyelj, mióta az enyém kombiként lett levizsgáztatva a szigorított NKH vizsgán már semmin sem lepődöm meg. :N

mod:

Acheron: Legacy már nincs (legalábbis európában), szóval végül mégis ti nyertetek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#103790) focvis


focvis
veterán

Mindeközben... pakkom jött. :D

A pirosas doboz nem érdekel, járt hozzá, cserébe jól megnyomta a postát.

(#103791) Magnum_ válasza Tsebacsi (#103780) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Feher vot?
Lehet, hogy joalemilestone volt.

I humbly and respectfully decline™

(#103792) BigBlackDog válasza focvis (#103790) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez valami fogyicsökkentő OBD kütyü?

;]

(#103793) Qru válasza focvis (#103790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, a szűrő... +5 ló rögtön. Ha a hozzá adott K&N matricát is felnyalod a gépre akkor +10. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#103794) tomcsi23 válasza focvis (#103790) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már ki is küldted, amit kell, ugye? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#103795) szőröscica válasza Magnum_ (#103791) üzenetére


szőröscica
addikt

A Vacin mentem ma be. :) egy Foka ellen amugy is kerulnem meg az agressziv vezetes latszatat is, mert ha felveszik a kesztyut, szegenyek mehetnek a Bardiba olajert az elso kihajto utan. ;]

(#103796) EQMontoya válasza szőröscica (#103795) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem vízért? :)

Same rules apply!

(#103797) stickermajom válasza focvis (#103790) üzenetére


stickermajom
addikt

Most buta kérdés, de ez kvázi azt tudja amiért bemennél egy sarki csipszeshez, ugye? Felrakod a szoftvert, ha meg akarod visszavarázsolod gyárivá.

(#103798) Qru válasza szőröscica (#103795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az olaj vaklárma volt de a víz az valóban fogy. :D

mod:

Vajon a vízfogyásra is 1000 km / 1 liter a gyártó szerint még elfogadható érték? ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#103799) kisza25 válasza Qru (#103798) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez így viccesnek tűnik, de van egy ismerősöm aki vett egy új citroen picasso 2006-ban és neki kb 2000 km evett 1 liter olajat a zsír új verda és ezért nem is élhetet garival, mert az még belül volt az 1 liter /1000km-en ami meg volt határozva :O :U :W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#103800) Snoop-y válasza Qru (#103793) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak ne felejtse el tisztan tartani mert akkor meg -20 :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.