Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Live 5.1-en DVD 5.1 lehetséges? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Colonius


Colonius
csendes tag

Hali!

Probléma: van egy LG DVD-m, meg egy Live 5.1-esem, de képtelen vagyok a DVD filmjeim center sugárzójának jelét a center kimenetre izzadni. :(
Minden más program használja. Ofkorsz nem várok a livetól Dalbididzsital, meg DTS dekódot hardverből, de esetleg nem tud valaki valamilyen szoftveres megoldást? Vagy akármit.

Thnx:
Col

(#2) guest válasza Colonius (#1) üzenetére


guest
veterán

Termeszetesen megszolal a center kimenet is, azaz rendes DD 5.1-es dekodolast tesz lehetove. A windows rendszerre irt meghajtok hasznalata eseten ugy kell beallitani a Creative konfiguraciojat hogy dekodolja a dolby digital jelet, a DVD lejatszo szoftwerbe pedig azt allitsd be hogy SPDIF kimenetre menjen a jel.

Ez azt jelenti hogy a Live! 5.1-es kartya betolt egy patch-et a DD 5.1 lejatszasahoz es tulajdonkeppen az alkalmazasok szamara mintegy rendes hardveres DD 5.1-es hasonlo eljarasu lejatszast biztosit. Ugyan nem kulso DD 5.1 dekodered lessz de lassuk be, az EMU10K1 DSP processzorba feltoltott binaris kod igenis alkalmas jo kompormisszumkent hasonlo celt elerni mint egy celhardver. Ha jol tudom ezert a dekodolasi jogert a Creative licence dijat is fizet a Dolby Laboratories-nak.

prohardver vendég

(#3) Colonius válasza guest (#2) üzenetére


Colonius
csendes tag

Thnx a gyors választ, kipróbálom, ha megy jövök neked eggyel :)
Amugy nem tudod merre kell beállítani a dekódolást?

(#4) guest válasza Colonius (#3) üzenetére


guest
veterán

Most hirtelen a Creative oldalan letoltheto doksira tudok utalni, lasd itt

http://images.soundblaster.com/manuals/SBLive_Digital_Entertainment_51.pdf

majd a 33-ik oldalon ott a kis kep, meg mellette a szoveg.

prohardver vendég

(#5) Colonius


Colonius
csendes tag

Hali!

Megtaláltam, ezt is köszönöm. De még mindíg nem szól :( Az oka valszeg az, hogy nincs összekötve a DVD digitális kimenete a live SPDIF in-jével :(
Hol lehet szerinted ehhez kábelt kapni? Ahhol eddig kérdeztem, Borju-az-ujkapura effekt volt.

Col

(#6) guest


guest
veterán

Colonius!
Nekem is hasonló problémáim voltak, de van tuti megoldás!!
1. Használd DVD, ill. filmek lejátszásához a PowerDVD XP 4.0-át. Ez a lejátszó hat hangszórósra állítva tényleg 6 hangszórón szól!
2. Ez a tutibb, ha az előző nem működne (zene hallgatás esetén is ez a jó!!):
Nem tudom pontosan hol, de be lehet állítani Concert, Hall, City, stb. 3D-s effektet. Itt kell kiválasztani a ''Watching Movie''-t, és ezen belül a ''Movie Mode''-t ''On''-ra kell állítani. Ebben esetben használja mind a 6 hangkimenetet.
Még egy jó tanács: ha van rá lehetőséged, a mélynyomóra menő jelet szűrd meg, mert a hangkártya kimenetén kijövő nincs megszűrve, és a mélynyomó magas hangokat is próbál kiadni magából (elég sikertelenül, de az összképet rondítja).
További jó DVD-zést!

prohardver vendég

(#7) Colonius


Colonius
csendes tag

Power DVD nekem csak 2, spdif-et ajánl fel, hogyan vehetem rá a 6-ra?

(#8) Colonius


Colonius
csendes tag

A 2. megoldás már megoldotta a problémát.
Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Live 5.1-en DVD 5.1 lehetséges? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.