Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) supercow


supercow
őstag

Új FeatherCoin kliensprogram! Tessék frissíteni, fontos.

Feathercoin 0.6.4 letölés itt: http://forum.feathercoin.com/index.php?topic=505.0

Hard fork a 33000 blokknál! http://stats.feathercoin.com/ szerint ez 205 blokk múlva lesz, vagyis nagyon közel. Jelenlegi hálózat sebessége szerint május 22-re esik a "váltás".

Legfontosabb változás: 2016 helyett 504 blokkonként van diff állítás és az eltérés nem lehet 41.4%-nál nagyobb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#902) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Ahogy nézem itthon az LTC most kezd beindulni... viszont egy egyszerű kérdésem lenne... megéri bányászni? Adott lenne egy c2d E8400, 4gb ram és egy 8800GTS. A VGA tudom, hogy kuka de a többi elég lenne? Megéri a befektetett áramot egyáltalán az egész? Ha vennék bele egy normális VGA-t, akkor megtérülne vagy ez csak úgy éri meg, ha amúgy is menne a gép (pl. seed vagy ilyesmi...)?

(#903) taranis válasza DiVaD (#902) üzenetére


taranis
addikt

Tegyük fel veszel egy 7950-et, és kihozol vele 640Kh/s-t. Saját méréseim alapján megeszik ilyenkor 250W-ot, ami ELMŰ lakossági árakat nézve kb 270 Ft/nap. A jelenlegi LTC difficulty mellett (605) 1 nap alatt 1.06 LTC-t tudsz vele bányázni, ami a jelenlegi LTC/USD, ill. USD/HUF árfolyam mellett kb 650 Ft. A difficulty kb 3 naponta változik, április elején kezdett irdatlan növekedésbe, volt, hogy csökkent is, de átlagosan kb 14%-ot nőtt periódusonként. Durván 1500-as diff kéne ahhoz, hogy a 7950 már deficites legyen, de ebben nincs benne annak a költsége, hogy eljut hozzád a pénz. Én 2db 7950-essel nyomom, de a tendenciákat nézve nyáron tutti kiszállok.
Ja a kérdésre a válasz, a befektetés nem fog megtérülni, de ha jó áron eladod a VGA-t a bányászat végén, akkor pluszban kijöhetsz.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#904) DiVaD válasza taranis (#903) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Hát akkor még alszok rá 1et, mert haver gépe úgyis menne (és egyáltalán belemenne-e).
A régi VGA-val el se érdemes indítani, igaz?

(#905) taranis válasza DiVaD (#904) üzenetére


taranis
addikt

Igen, azzal felesleges.

colorizer.net

(#906) aAron_ válasza taranis (#903) üzenetére


aAron_
őstag

tehát semmivel sem jobb a helyzet mint bitcoin esetében? én kb nyár végén tudnék belszállni :(

What is your ikigai?

(#907) taranis válasza aAron_ (#906) üzenetére


taranis
addikt

Ami az LTC-t illeti, nem jobb a helyzet, sőt most még rosszabbnak is tűnik, szerintem már jóval nyár vége előtt felejtős lesz a történet, ha nem változnak a jelenlegi tendenciák. Nehéz megmondani, hogy lesz e egy menedék a GPU-val bányászóknak, szerintem nyugodtan költsd azt a pénzt valami hasznosabbra.

colorizer.net

(#908) #68216320 válasza aAron_ (#906) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ne parázz. Elképzelhető, hogy ahogy emelkedik a difficulty és nehezebb lesz bányászni, emelkedni fog az árfolyam is. Akkor pedig még megérheti.

(#909) kugli81 válasza csaba951 (#889) üzenetére


kugli81
aktív tag

csak nekem ugy nem akar menni vagy egyet irok be és mint úgy megy vagy -d parancsal ki tudom kapcsolni az egyiket...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#910) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek lehet bányászni úgy hogy két, egy mással Crossfire-ben nem összeköthető kártya van a gépben? Pl.:HD6870 és 6950
Tehát csak az egyikre kötném a monitort és az működne alapértelmezett videókártyaként és bányászatra. A másik pedig csak bányászatra lenne.

[ Szerkesztve ]

(#911) kugli81 válasza ablack (#910) üzenetére


kugli81
aktív tag

Igen ,de ezt már irtuk ...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#912) taranis válasza ablack (#910) üzenetére


taranis
addikt

Lehet, elvileg még az is megoldható, ha a kártyák különböző sorozatból valóak.

colorizer.net

(#913) ablack válasza taranis (#912) üzenetére


ablack
senior tag

És ez egy cgminerből is futtatható?

(#914) supercow válasza ablack (#913) üzenetére


supercow
őstag

igen lehet. Nekem egy 7870 és egy 5770-es van a gépben, ha lesz pénzem veszek egy 7950-est is. Nem gond neki.

cgminernek a paramétereket vesszővel megadhatod, minden kártyának külön.

pl cgminer.exe --intensity 12,18 --thread-concurrency 8192,12000 stb.

előtte cgminer.exe -n paranccsal nézd meg a kártyák sorrendjét. GPU 0, GPU 1 ilyeneket fogsz látni, úgy add meg a megfelelő értékeket.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#915) supercow


supercow
őstag

Blikk főcímmel: Történelmi mélyponton az LTC :DDD
2.68 USD btc-e
kéne venni de nincs miből. :(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#916) paleinho válasza supercow (#915) üzenetére


paleinho
senior tag

2.65
szerintem ma sikerül vennem 2.55-ön :K aztán meglátjuk lesz e minek örülni

(#917) Sotho válasza paleinho (#916) üzenetére


Sotho
őstag

Volt már 1.8 -is.

(#918) supercow válasza Sotho (#917) üzenetére


supercow
őstag

Én 0.48-ért vettem... :P

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#919) Sotho válasza supercow (#918) üzenetére


Sotho
őstag

Ügyes. ;) Ez a leggázabb diff megy felfele, az ára meg lefele. :(

(#920) Sotho


Sotho
őstag

Távoli asztallal nem tudom használni az msi afterburnert mi lehet a baj?

(#921) Chal válasza Sotho (#920) üzenetére


Chal
addikt

RDP-vel kevés dolog megy jól ami használja a gpu-t, meg a hozzá kapcsolódó lirarykat, illetve különféle megjelenítő layereket. Próbáld butább protokollal pl, VNC-vel. Az RDP egy vektoros megoldás (ettől gyors és rugalmas), nem olyan mintha a gép előtt ülnél, nem a "videokártya kimenetét" látod, ez kavar be.

[ Szerkesztve ]

(#922) Sotho válasza Chal (#921) üzenetére


Sotho
őstag

Ok a cgminer is okoskodott de végül is elkezdett számolni rendesen a baj az hogy az afterburner hűtés profilja nem indult. Vnc-t megpróbálom. :K

(#923) paleinho válasza Sotho (#920) üzenetére


paleinho
senior tag

Nekem a teamviewer bevált, illetve configból állítom az órajeleket is, így már egy jó ideje nem használom az afterburnert.

(#924) #68216320


#68216320
törölt tag

Semmi jó hasznot hozó alternatív coin, csökkenő LTC ár, emelkedő diff ... Jó volna valami felpörgés.

(#925) supercow válasza #68216320 (#924) üzenetére


supercow
őstag

Nincs semmi, FTC sorsa néhány napon belül kiderül. Számításaim szerint 3.5 nap az új blokklánc+kliensprogram indulása, majd diff. igazítás 110-re, aztán tovább lefele.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#926) supercow


supercow
őstag

Sikerült szereznem egy ilyen "házat": DIYPC Alpha-GT3. Ez lesz majd az asztalomon. nem szakad le a proci hűtő és a videokártyák sem a foglalatból.



ha jól számoltam elfér rendesen bármilyen ATX alaplap és 3 vga kártya, ha meg nagyon melege lesz oda kell fordítani egy ventit. Takarítás = porszívó + levegő fújás.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#927) supercow


supercow
őstag

Biztos jól mutat majd a Noctua D14 az asztal tetején :DDD Kb látványra ilyesmi lenne a végeredmény .

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#928) #68216320


#68216320
törölt tag

Ehh, szivat az egyik VGA-m. Bármelyik mellé teszem be, előbb-utóbb leáll az egyik magja és fura módon a mellette lévő VGA egyik magja is. Egyedül viszont jól működik. Fene se érti.

(#929) supercow válasza #68216320 (#928) üzenetére


supercow
őstag

Magányos farkas? :))

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#930) #68216320 válasza supercow (#929) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nagyon antiszociális. Ha társaságba kerül magával rántja a többieket is. Magánzárkát fog kapni egy E-350 APU-s géppel :)

(#931) kugli81 válasza #68216320 (#928) üzenetére


kugli81
aktív tag

Az elöbb én is ezzel szivtam..
Hagytam mindent ugy ujraindit majd egyenként letiltva elinditottam okés volt és egyutt is..

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#932) Sotho válasza paleinho (#923) üzenetére


Sotho
őstag

Jó ez a temviewer kár hogy valami hitelesítés problémát dob, amíg elindítottam a dolgokat működött most meg a célgépen generált jelszóval nem enged be.

(#933) Sotho válasza Sotho (#932) üzenetére


Sotho
őstag

Felment 100 update most megint jó. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#934) Sotho válasza Sotho (#933) üzenetére


Sotho
őstag

Hehe felfedeztem egy bugot a t.viewer-ben majd jelzem a fejlesztőknek :D

(#935) RobRoy666


RobRoy666
csendes tag

Hi all

Akit erdekelnek p2poolok:
LTC: http://coinminer.net:9327/static/
CHN: http://coinminer.net:8800/static/
FRK: http://coinminer.net:9777/static/

udv RR

(#936) #68216320 válasza kugli81 (#931) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát ez már magányosan sem működik. Max 1-2 órát.

(#937) somasz


somasz
addikt

Ha egy 3 slotos vga eltakar egy tőle kettővel arrébb levő slotot, egy riser kábelt be lehet alá hajtogatni, hogy "kihozzam" a slotot, vagy nem igazán?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#938) Sotho


Sotho
őstag

Fú bakter elgépeltem a give-me -ltc-t és egybe írtam, a melóhelyen rá akartam kukkantani hogy mi a helyzet, még szerencse hogy nem látta senki a monitort. :W

(#939) somasz válasza Sotho (#938) üzenetére


somasz
addikt

Ez igazi NSFW :DDD

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#940) Sotho válasza somasz (#939) üzenetére


Sotho
őstag

Az, szerintem életemben nem pozicionáltam még ilyen gyorsan a kurzort a fehér x-re. :D

(#941) Sotho válasza somasz (#937) üzenetére


Sotho
őstag

Kérdésedre egy válasz: van esély rá ugyanis a sima pci slotnak is el kell férnie ami magasabb, lemérem neked a mennyi hely van nálam a pci-e fölött, úgyis meg kell reformálnom a hűtést.

Sajnos egy 3 pci-e slotos deszkán ahol fizikailag elfér 3 db 2 slot széles kari olyan kevés hely van közöttük hogy a venti(k) nem tudják rendesen szívni a levegőt, ez nem is baj addig amíg nem járatjuk fullon őket ltc-vel. :D És a 4k + rpm sem jó :N De a megoldást már kitaláltam , megkapják burkolat nélkül a kegyetlen tornádót. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#942) somasz válasza Sotho (#941) üzenetére


somasz
addikt

Elvileg érkezik hozzám jó áron 3db 7950 DirectCuII hűtéssel, és így 3 slotot elfoglalnak. Egyelőre azt sem tudom, működnek-e...
Keresek hozzájuk egyelőre olyan lapot, amiben elférnek, de a projekt nagyon az olcsóságra / rövid megtérülésre lesz kihegyezve, így nem akarok nagyon költekezni. Ha van valami a tarsolyotokban, osszátok meg. Mibe raknátok ezt a 3 kártyát? Az sem kizárt, hogy tennék még be negyediket, de az a sanda gyanúm, hogy akkor muszáj lenne mindet molexes riserrel ellátnom.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#943) Sotho válasza somasz (#942) üzenetére


Sotho
őstag

Ekkora bazinagy hűtéses kártyákból csak riserrel fogsz tudni építkezni. 3 slot helyet elfoglal per darab cserébe jó halk lesz.

(#944) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Az LTC árfolyama elérte 3 USD-t.
Aki azon gondolkozna, hogy gyorsan vásárol nem magánszemélytől LTC-t, az olvassa el, hogy szerintem mi ennek a módja és következménye: [link]

[ Szerkesztve ]

(#945) supercow válasza fsb1000 (#944) üzenetére


supercow
őstag

Sajnos igazad van, ez így megy. Ennél jóval olcsóbb, egyszerübb megoldás egy személyes találkozó valamelyik bitcoin.hu eladóval, a fórumban hirdetnek... Másik lehetöség bitcoin.de, ahol SEPA utalással vehetsz btc-t euroért. Ez a sok lépés mindenképp veszteséges, de ez a normál banki világban is igaz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#946) #68216320


#68216320
törölt tag

Feltettem az új FTC klienst. Átdobtam bele a wallet.dat-ot és letöltötte a blokkokat, viszont még mindig azt írja, hogy out of sync. Ez normális még tőle?

(#947) supercow válasza #68216320 (#946) üzenetére


supercow
őstag

Jah.. annyira lassú a hálózat hogy ezt írja ki a kliens. Van benne egy beépített figyelő ami így jelez ha már nagyon régóta nem volt friss blokk a hálózaton. Majd ha lesz új blokk az az üzenet eltűnik. Az utóbbi napokban többször volt ilyen.
Sajnos már annyira lelassult az egész hogy nem biztos hogy megéli a 33000 blokkos váltást. Többen felvetették hogy legyen egy 0.6.5 verzió és hozzák még előrébb 32900-hoz, mert így megáll minden. Most tartunk a 32832 blokknál és az elvi 2.5 perc helyett nem ritka a 30 perc feletti idő blokkok között. :(((
A 3 és fél napos idő a http://stats.feathercoin.com/ oldalon téves, mert nem veszi figyelembe a lassulást. Ha percenként frissíted az oldalt látod hogy nő az idő. :( Nem lesz jó vége.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#948) ngabor2 válasza supercow (#945) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azt vedd hozzá, hogy a SEPA utalás legutóbb valami 3000Ft volt pl. az Ersténél. pontos összeget nem tudok, igen rosszul esett, mikor valami 2000 Ft-os ebay-es cucc után több, mint 5k-t kellett kifizetnem...

(#949) supercow válasza ngabor2 (#948) üzenetére


supercow
őstag

Ebay = Paypal.. én még nem fizettem SEPA-val ebay vásárláskor. Ha nincs paypal accon fedezet, akkor sima kártyás vásárlásként jelenik meg. Sajnálom a rossz tapasztalatokat.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#950) Sotho válasza fsb1000 (#944) üzenetére


Sotho
őstag

Ha a maradékokkal nem számolsz hány % lenne a bukta? Ill még jobb ha mondjuk 2000 dollárból akarunk ltc-t venni mennyi úszik el?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.