Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Sotho válasza supercow (#400) üzenetére


Sotho
őstag

Tuti ami fix a coinotronon izzítottam egy trc-s workert, de egyelőre csak ltc megy.
Nemhazudok. :D

[ Szerkesztve ]

(#402) #68216320 válasza Sotho (#401) üzenetére


#68216320
törölt tag

1x már én is próbáltam TRC-t számolni, de nem kaptam blokkot.

(#403) #68216320


#68216320
törölt tag

LiteCoin-QT-ből szeretnék privátkulcsot exportálni, de nem sikerül.

A parancs: dumpprivkey Lxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Eredmény: {"code":-4,"message":"Private key for address Lxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx is not known"}

Valakinek ötlet?

(#404) supercow


supercow
őstag

http://allchains.info/
Est Next Difficulty 422.39 :O :(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#405) #68216320 válasza supercow (#404) üzenetére


#68216320
törölt tag

Király. Hát, akkor erről ennyit ... :(((

(#406) NastyHUN válasza supercow (#396) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Az LTC-vel semmi gáz nincs sztem.
Jól bányászható és az értéke is teljesen elfogadható jelenleg 2$ körüli.

A spekulációtól persze ez sem mentes, de kit érdekel, amíg tartja az árfolyamot :)

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#407) Sotho válasza supercow (#404) üzenetére


Sotho
őstag

28 dollárér fogok küzdeni havonta szuper.

(#408) Sotho


Sotho
őstag

NastyHUN
Ja, csak az a baj hogy néhány napja még egy 5870 hozta azt a nyereséget amit 2 nap múlva egy 7970 fog.

[ Szerkesztve ]

(#409) supercow válasza Sotho (#407) üzenetére


supercow
őstag

én is, egy 5770-esem van csak, kb 160-200 khasht tud. Azzal számolva 4 dolláros árfolyamnak kéne lenni, hogy az új difficulty mellett ne legyen ráfizetéses, az itthoni áram árakkal számolva.
mtgox megerősítette, hogy 2 hét és bevezetik az LTC-t. Remélem a sok birka ráröppen és felmegy az ár.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#410) #68216320 válasza supercow (#409) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én mit mondjak? Alsó hangon 670-700W-ot vesz ki a cucc a konnektorból. Ha ráfizetésessé válik azonnal le kell kapcsolnom, különben nagyon elúszok vele. Ez +520kW/h havonta. Ezzel átkerülök már a kedvezményes fogyasztási értékből az átlagosba. 50Ft/kWh-val számolva ez havi 26000Ft, amit ki kell termelnie és nem bánnám ha lenne még haszon is rajta. Nehéz lesz ez ilyen diff mellett, hacsak nem emelkedik az árfolyam.

(#411) Sotho válasza #68216320 (#410) üzenetére


Sotho
őstag

Ha ez is a btc sorsára jut akkor viszont gyorsan be kell vásárolnunk belőle. :)
ez supercow-nak akart menni.

[ Szerkesztve ]

(#412) supercow válasza Sotho (#411) üzenetére


supercow
őstag

Ok de most már heti 2.5 ltc-t mond a becslés, nincs meg a 7870-esem és venni sem tudok mert nincs miböl... Marad a meglévö készletem. Vagy átállok másra és próbálok váltogatni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#413) Spirit válasza supercow (#409) üzenetére


Spirit
őstag

"mtgox megerősítette, hogy 2 hét és bevezetik az LTC-t" - ezt hol olvastad? Mert ha ez igaz, csak felfelé mozdulhat az árfolyam, esni nem fog tőle, az tuti.

A legnagyobb bajom nekem is az, hogyha valaki hatásos kapacitást akar növelni, akkor havonta meg kéne dupláznia a számítási kapacitását, ami kb. lehetetlen.

(#414) Sotho


Sotho
őstag

A stratumos cím nektek sem megy?

(#415) Spirit válasza Sotho (#414) üzenetére


Spirit
őstag

Nem ment eddig, mostmár jó. Felvettem a listára a getwork címét is, így automatán vált.

(#416) somasz


somasz
addikt

Visszatérve a 4 vagy annál több vga egy alaplapban témára:
Most, hogy utána olvasgattam, írják, hogy 4 vagy afölötti vgánál ajánlott a molex csatis riser, ugyanis ilyenkor azon veszi fel az alap áramot, nem az alaplapról, így nem lesz szűk keresztmetszet a 24 tűs.
Hivatkoztak még az Asrock Extreme6-os alaplapokon található kiegészítő molex csatikra a pcie-k fölött. Kérdés, hogy ez vajon mennyit számíthat? :F A kieg. csatis riser nincs bagóért ebayen...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#417) Sotho válasza somasz (#416) üzenetére


Sotho
őstag

Megnéztem az extreme6 manuálját, konkrétan azt írja, hogy nem szükséges, de ha 2 vga-t teszel bele légyszíves dugd rá a 4pin tápcsatit. Gondolom ez a 3 kártyás felállásra is igaz.

(#418) supercow válasza Spirit (#413) üzenetére


supercow
őstag

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1c7ahh/we_are_mt_gox_ama/

hivatalos mtgox kérdezz-felelek:

- When will you bring online support for the other cryptocurrencies?
- We were scheduled to launch a new cryptocurrency this week, but recent events have taken precedent. We're looking at 1~2 weeks now, but it will happen.
- This is HUGE news for LTC

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#419) supercow


supercow
őstag

Kellemes, felment 110-120 dollárra a BTC, az LTC épp 2.5 usd alatt van. Alakul ez.. Ki mire tippel, meddig megy amikor a Gox-on elindul a kereskedés? Én max 25 dollárig tippelek, mert a kisemberek közül nagyon sokan nem tudnak már BTC-t venni a kezdeti nagy befektetés miatt. Nekik ideális az LTC, olcsóbban tudnak venni belőle.
Azt bánom hogy a bányászat egyre nehezebb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#420) Chal


Chal
addikt

Próbálkozok egy 7970-es MSI kártyával, de az istenért nem jön belőle ki több 400-450khs-nél.
Szétturtam már a netet, a bitcointalkon levő összes hasonló panaszos válaszra adott configot kipróbáltam, de a 450-en csak rontani tudok igazából, főlé menni nem :) Példákat ezért nem is copyznék, nem hiszem hogy van olyan variáció amit nem próbáltam volna.
A config: cgminer, catalyst legújabb (egyik se beta), a kártya 1100/950-en megy. Windows és Linux alatt is milliméterre pontosan ugyanannyi a hashrate... Mások OC-től függően 600-750khs-eket írnak. Mi lehet a gond?

Egyébként BTC-vel a kártya hozza a neten fellelhető hw chartoknak megfelelő értékeket (650-700Mhash).

(#421) #68216320 válasza Chal (#420) üzenetére


#68216320
törölt tag

LTC bányászat elég háklis a GPU-MEM órajel arányra. Nekem (5970) rosszabb lett, ha emeltem a GPU órajelét. Szerintem arányosan próbáld emelni, ha bírja. Illetve az intensity ltc-nél nálam 18-ason vált be.

Más: Mennyire veszélyes BTC-t tartani btc-e-n? Mert mocsok lassú a tranzakció és egy kis pénzügyi manőverre készülök.

[ Szerkesztve ]

(#422) csaba951


csaba951
veterán

http://dustcoin.com/mining
Ma jöttem rá, hogy az oldal csak a BTC és LTC esetében mutat pontos értéket.

A kisebb pénzeknél gyakran változik a diff, és ezt nem követi le időben az oldal. Az oldalon tehát teljesen más érték látható, mint amennyivel a pool-okban éppen bányásznak. Nyilván ennek megfelelően a jövedelmezőséget is hibásan jeleníti meg, nem pillanatnyi helyzetnek megfelelő értékeket látjuk. Ez a hiba a PPCoin-t és a Terracoin-t biztosan érinti.

A másik az, hogy a Ratio értéket nem önmagában érdemes nézni. Az oldal használata előtt érdemes kimérnünk a kártyánk teljesítményét. Ha ezzel tisztában vagyunk, akkor a Hasrate mezőbe írjuk ezt be. Például az én esetemben a Ratioban hiába van most LTC 110,2%, ha a Revenue-m BTC->0.0193 és LTC->0.0182. Tehát ha LTC-t bányásznék akkor eleve rosszabbul járnék. És ebben még nincsenek is benne az átváltás, kifizetés díjköltségei. :(

(#423) supercow


supercow
őstag

Enyém a litecoin.hu. Mit javasoltok, mi legyen ott? Per pillanat üres.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#424) #68216320 válasza supercow (#423) üzenetére


#68216320
törölt tag

Weboldal? :)
Fórum mindenképpen, mert a PH indőnként lassú v. elérhetetlen. Hírek illetve kártyák hash értékei. Diff változások listája.

csaba951: Nálam például LTC alatt ~670W volt a teljesítmény felvétel, BTC alatt húzott állapotban ~570W. Ezt is érdemes kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#425) csaba951 válasza supercow (#423) üzenetére


csaba951
veterán

Ennek a fórumnak az első 6 hozzászólása. (Csak a közérdekű adatok.) Valamint a http://www.litecoin.org/ főoldalának magyar fordítása. Az induláshoz ez elég is.

(#424) PeachMan
Teljesen igazad van, a teljesítmény értéket is érdemes megadni, mert eltérő a két bányászatnál. Nálam a GPU-Z-ben: BTC kb. 68 W, LTC kb. 60 W. (Persze +-1 W pillanatnyi eltérésekkel.)

[ Szerkesztve ]

(#426) csaba951 válasza Chal (#420) üzenetére


csaba951
veterán

Azt vettem észre, hogy a teljesítmény döntő részben a --gpu-engine-től függ. Mindenképpen ezt kellene a lehető legmagasabb értékre emelned, amivel még nem fagy ki. Nálam a gpu/memória azonos értéken tartása is segített kb. 3%-ot.

Nagyobb memória érték mellett csak kisebb gpu órajelet tudtam használni ugyanazon a hőfokon.

Esetleg, ha ezekkel az adatokkal csinálsz egy .bat-ot, akkor milyen eredményt kapsz?

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --benchmark --scrypt --thread-concurrency 16384 -I 18 --gpu-engine 1200 --gpu-memclock 1200

(#427) LLam válasza supercow (#423) üzenetére


LLam
senior tag

grat a domainhoz :) forum kell oda is mindenképpen, és lehessen feliratkozni e-mail-es értesítőre, továbbá legyen bitcoinos altopik is :)

Stay hungry!

(#428) Sotho


Sotho
őstag

Van valami grafikon, előrejelzés hogy a difficulty hogyan fog alakulni?
Pl az 1000-et mikor éri el?
Találtam valamit [link] szépen látszik hogy 2 hét alatt a duplájára nőtt. Ha ebben az ütemben folytatódik és nem követi az árfolyam egy hónap és nem lesz aki bányásszon. :U

[ Szerkesztve ]

(#429) supercow


supercow
őstag

úgy tervezem hogy néhány napon belül amikor lesz időm telepítek egy wordpress-t és valami fórum plugint és egy egyszerű dizájnt ami megy desktop, táblagép és telefonon is. Ha valakinek volna kedve majd cikket vagy híreket írni, esetkeg hasznos dolgokat fordítani, szóljon. Aztán meglátjuk.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#430) supercow válasza Sotho (#428) üzenetére


supercow
őstag

itt: https://www.litecoinpool.org/charts van egy "Network Performance and Difficulty" azon lehet látni a diff lépcsőzését. Ha jól értelmezem úgy 3 naponta ugrik 40 körüli értéket.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#431) Spirit válasza Sotho (#428) üzenetére


Spirit
őstag

A difficulty váltás 2016 blokkonként megy végbe. Durván 3 nap alatt kell ezt a mennyiséget kiszámolni. A nehézséget az alapján állítják folyamatosan, hogy az előző adag mennyi idő alatt lett kiszámolva. Hogy előrejelzés? Elég egy hír egy nagyobb híroldalon, olyan sokan csatlakoznak, hogy elszáll a diff. Az árfolyam emelkedésre is sokan jöhetnek, ember nincs, aki meg tudná jósolni a diff értékét akár csak 1-2 hétre előre..

(#432) Sotho válasza supercow (#430) üzenetére


Sotho
őstag

Kösz azért, előbb kérdezek aztán keresek :D

Csak póbálok jósolgatni a jövőt illetően.
1000diff- nél egy 7970@730kh/s 1.9dollár/ltc-nél lesz kb 0-ás (nálunk)
Emelkednie kell az árfolyamnak ha életban akar maradni.

[ Szerkesztve ]

(#433) Spirit válasza Sotho (#432) üzenetére


Spirit
őstag

Ne félj. Ha annyira felmegy a diff, az árfolyam meg marad, akkor nem lesz érdemes csinálni>sokan kiszállnak>hálózat teljesítmény csökken>diff lejjebb megy. Ez az eszeveszett növekedés az elmúlt 3 hónapban ment csak, a rengeteg hír miatt. Valahol egyensúlyt kell találnia. Egyedül az nem mind1, hogy kevesebb LTC-t lehet bányászni de sokat ér, vagy fordítva, mivel ha valakinek most van sok a tárcájában, az rengeteget érhet később.

Most drukkolj annak, hogy lejjebb menjen az árfolyam. Sokan visszamennek BTC-zni az ottani árfolyamemelkedés hatására, így mi gyorsabban fogunk bányászni. Ha bevezetik az Mt Gox-ra az LTC-t, el fog szaladni az árfolyam, sokan visszajönnek bányászni, de mi már csak röhögünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#434) sghc_toma válasza csaba951 (#426) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a setx parancsokat eleg egyszer kiadni, nem kell minden inditaskor, mert az "orokre" beallitja az adott kornyezeti valtozot.. raadasul ha ezt igy beirod egy .bat-ba, akkor az elso inditaskor meg nem lesz ervenyes, mert a cmd.exe csak a kovetkezo inditaskor fogja fel, hogy megvaltozott a kornyezeti valtozo erteke..

in asm we trust

(#435) supercow


supercow
őstag

Megjött az MSI 7870-esem! :)) fáj a hátam, de megpróbálom berakni a hétvégén és bányászni vele.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#436) supercow


supercow
őstag

Betettem a 7870-est, de most a 5770-es túlmelegszik 100 fokra és valahogy behúzza a féket, venti 100%-on megy (amúgy sem egy nagy durranás az a hűtés). Nem akarom leégetni, mit javasoltok?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#437) supercow válasza supercow (#436) üzenetére


supercow
őstag

Lekapcsoltam a minert az 5770es kártyán, a 7870-es közben szemetel és villog a képernyő Firefoxban. Most telepítem a 13.3-as beta drivert, azt olvastam sokaknak segített. Kéne egy hűtő az 5770-esre, vagy nagyobb ház sok ventivel?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#438) csaba951 válasza supercow (#437) üzenetére


csaba951
veterán

Vagy csak simán visszaveszed a teljesítményét cgminer-rel olyan hőmérsékletre, amit még elfogadhatónak tartasz. Én sem bányászom 100%-on a 7870-el. :D

Ha akarod, akkor írok neked konkrét paramétereket.

Egyébként sokat segít:
* kisebb vddc beállítása (Sapphire TRIXX, MSI Afterburner).
* ház oldalsó falára szerelt befúvó ventilátor

[ Szerkesztve ]

(#439) supercow


supercow
őstag

kérdés: 7870-es Intensity 12 és 18 alatt is 250khash körül csinál. Ez mitől lehet?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#440) supercow válasza csaba951 (#438) üzenetére


supercow
őstag

köszi megpróbálom, nincs itthon 8cm-es ventim csak 12 :(
give-me-ltc.com nem megy a stratum szerver?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#441) supercow válasza csaba951 (#438) üzenetére


supercow
őstag

igen kérek paramétereket. guiminert használok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#442) kugli81


kugli81
aktív tag

Srácok még mindig nem jutottam el odaig ,hogyan tudom kivenni a litecoint számlára. Btc-e oldalon megy a válás ,de honnan lesz lové nézem az mtdoxot ot 16121. vagyok ,de nem tudom hasznalni a Vircurex-et néztem ,de azt se vágom....Valaki le tudná irni mert ha hirtelen esne jó lenne tudni...

btc-e kodot választom withdraw-nak akkor mi van valaki irta az is jó és eladom bár akkor csak az adott árfolyamon megy....a lényeg az lenne ha ki akarom venni mert esik a btc ltc és nem akarom a btc-e -n tárolni addig...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#443) sparks


sparks
senior tag

Közben én ma átálltam egy P2Poolra, hátha ez bejön, 0% fee, PPLNS
Ez lenne az: Ltcnode
Ha lesz tapasztalat leírom. A legutóbbi P2Pool tapasztalatom nem volt túl jó, de adok ennek egy esélyt.

(#444) csaba951 válasza supercow (#441) üzenetére


csaba951
veterán

Írtam a 438-ban, hogy cgminert használok. Guiminer paramétereket nem tudok küldeni.

(#445) supercow válasza csaba951 (#444) üzenetére


supercow
őstag

Jó akkor cgminerhez mondd :) meg mennyi khasht sikerült kihozni belöle a kíméletes módban, mert én is arra hajlok. Most 270khash körül mozog.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#446) csaba951 válasza supercow (#445) üzenetére


csaba951
veterán

7870-hez, GPU OC 1200 MHz (vddc: 1,169 V), ~299 kh/s:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

--scrypt --thread-concurrency 10240 -I 12 --temp-target 68 --temp-hysteresis 1 --auto-gpu --gpu-engine 990-1200 --gpu-memdiff 5 --auto-fan --gpu-fan 20-55
_______________________________________________________________

5770-hez:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

--scrypt --thread-concurrency 4000 -I 12 --temp-target 68 --temp-hysteresis 1 --auto-gpu --gpu-engine 550-850 --gpu-memdiff 5 --auto-fan --gpu-fan 20-55

(#447) supercow válasza csaba951 (#438) üzenetére


supercow
őstag

MSI Afterburnerrel levettem a 1.050 Voltra a 5770-est. Intensity 10 mellett 85C fokon megy és 75kHasht produkál :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#448) csaba951 válasza supercow (#447) üzenetére


csaba951
veterán

Egyrészt szerintem a 85 fok még mindig irtó sok, én semmiképpen sem vinném tartósan 75 fok fölé (sajátomat max. 69-en használom).

Másrészt a kártyának olyan 150-160 kh/s körül kellene teljesítenie. Ha visszavesz a gyári órajelből akkor ez lehet kevesebb is, na de akkor csak nem lenne 85 fokos. Érdemes lenne más I paraméterrel is megpróbálnod (10-20 között)!

[ Szerkesztve ]

(#449) supercow válasza csaba951 (#448) üzenetére


supercow
őstag

Le kell cserélnem a gyári bordát, de nem akarok annyit költeni egy újra mint a kártya ára,, nem éri meg. Keresek használt accelero-t, de még nem tudom melyik modell kéne. L2 pro kevésnek tünik, a többi drága.
A kártya tud 200khash fölött is, csak amióta bekerült a 7870es azóta nem szellözik ez rendesen. Ezért kellett levennem a feszt és az intensity értéket is.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#450) csaba951 válasza supercow (#449) üzenetére


csaba951
veterán

Ha megcseréled a két kártyát, akkor még rosszabb a helyzet? Jobban melegszenek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.