Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) zone válasza csaba951 (#99) üzenetére


zone
őstag

Igen, coinotron. És a weboldalon még mindig végig 0 minden... 33 elfogadott részblokk a minerben.
Wallet be van állítva az oldalon, csináltam minert, aminek a listázott neve usernev.miner, ezzel léptem be a programban.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#102) supercow


supercow
őstag

Ekkora BTC árfolyamnál lehet hogy sokan visszaálnak inkább btc-t bányászni, én örülnék ha csökkenne a diff, legyen bevétel... Btc most $265

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#103) sparks


sparks
senior tag

Egyébként jó pár héttel ezelőtt is ez történt egyszer. Az LTC árfolyam megugrott, kb. 2-2,5x jövedelmezőbb volt mint a BTC bányászat, aztán ráállt mindenki ezerrel, így az egekbe ugrott a nehézség és megint nem érte meg bányászni. Akkor én is szépen visszamásztam BTC-re. Eltelt kb. 2 hét és be kellett látnom, hogy nagyon rossz döntés volt. Az LTC árfolyama elkezdett az egekbe szökni ismét (ez volt legutóbb) és felment a BTC/LTC ráta 0.045-re is. Ez annyit jelentett, hogy ha addig maradtam volna LTC bányászatnál, akkor a közben kibányászott cumót az addigiakhoz képest erősen 2-3x-os áron válthattam volna BTC-re. De ezt sosem lehet előre tudni, hogy mit hoz a jövő. Én most maradok LTC-nél és kivárok, ha nem megy 100% alá a jövedelmezőség, akkor LTC-t bányászok, ha 90% alá esik, akkor már erősen elgondolkozom a váltáson.
Bányásztam már NVC-t is, amikor 400%-os volt, annyiban megérte, hogy gyorsan átváltottam LTC-re és így jobban kijöttem. De ott is, ha az árfolyam hirtelen megzuhan, akkor elveszhet az egész termés.
De én ezt élvezem, jó játék, kicsit olyan sportfogadás jellege van :DDD (Persze az asszony kevéssé élvezi, amikor este is az árfolyamokat lesem, még szerencse, hogy vannak jó kis androidos widgetek erre).

(#104) kugli81


kugli81
aktív tag

Srácok a tárcáról valaki irna azaz most pl . átutaltam a tárcába 2.5 ltc-t nem tudom mennyi idő mig megkapom... A kérdés cimkének nincs megadva semmi kell e odairni valami ill. ha utolag modositom lehet gond a tárcámmal illetve ha újra rakom a tárcát valahol hogyan állitom be ujra ugyanarra a cimre ami a pénztárcám ? inkább megkérdezem :))

A lové közben meg is jött ,de féltem a pénztárcám már mire kell figyelnem ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#105) supercow válasza kugli81 (#104) üzenetére


supercow
őstag

első körben tárca kódolása, ha a hivatalos klienst használod akkor Settings / Encrypt wallet.
http://strongpasswordgenerator.com/ -on csinálsz egy jelszót, azzal kódolod a tárcát.

Ha ez megvan újraindul a kliens, a jobb alsó sarkában kis sárga lakat. Innentől csak a jelszó segítségével lehet belőle az LTC-t elküldeni.

Ha újraindul és minden rendben: File / Backup wallet. Ezzel mentsd el USB pendrive-ra, akár több helyre.
Én minden egyenleg változás után csinálok mentéseket róla NAS-ra, külső vinyóra.

A jelszót papírra leírod és elteszed a széfbe / párna alá / elásod a kertbe / megjegyzed és megeszed :) Ha elveszted / elfelejted véged, nem férsz hozzá a tárcához. Ha odaadod az anyádnak, haverodnak, akárkinek akkor eltűnhet. Don't trust anyone. = ne bízz senkiben. Az ember nem adja meg a bankkártya kódját se mindenkinek ugye.

A jelszót másik tárcához ne használd ( bitcoin f*szcoin stb )

Vannak paranoiásabb megoldások is: cold storage, paper wallet ezeket mind lehet alkalmazni LTC tárcára is. Nyilván ha valakinek sok millió dollárnyi van BTC-ben, úgy is vigyáz rá.

Általános olvasnivaló a témában: Securing your wallet

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#106) supercow válasza kugli81 (#104) üzenetére


supercow
őstag

LTC hálózat egyik előnye a BTC-vel szemben a tranzakciók és visszaigazolások (confirmation) sebessége.
LTC BTC összehasonlítás

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#107) kugli81 válasza supercow (#105) üzenetére


kugli81
aktív tag

Köszi :) .. és hogyan mented el simán copy-zod mert ugye telepitve van ugy mukodik vagy csak egy fájl és a masikat ha felraktad bemásolod vissza?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#108) supercow válasza kugli81 (#107) üzenetére


supercow
őstag

2 lehetőséged van:
1. leállítod a klienst és kimásolod a wallet.dat fájlt
2. a kliensből a File / backup wallet menüben csináltatod meg ugyanezt

az 1. pontnál a leállítás azért kell, hogy ne legyen épp mengyitva a fájl amikor a Windows próbálja másolni, mert nem fogja szeretni.

Ha meghal a géped, akkor telepíted a klienst, hagyod hogy letöltsön mindent és szinkronizálja magát, aztán leállítod, bemásolod a wallet.dat fájlt és újraindítod a litecoin klienst.próbáld ki tiszta gépen egy üres tárcával.

A wallet.dat Windowson alapból az %appdata%\Roaming\Litecoin\ könyvtárban van, Linuxon nemtom :)

pl Win7 alatt c:\Users\Pistike\AppData\Roaming\Litecoin\

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#109) supercow


supercow
őstag

aktuális álmom, hogy legalább 1000 LTC-m legyen :DDD ;]
ehhez adományokat várok a következő címre:
LbRWEdgj55ufgRutfRyY53QHm3P6V4oUSV

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#110) kugli81


kugli81
aktív tag

Srácok itt mérlegelek mit termeljek azaz litecoint akarok csak megéri e jobban e a bitcoint és átváltani vissza lite-ba,de ahogy nézem ugyanodajövök ki azaz azt kell termelni ami jobban kell.... hülyeséget irtam ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#111) kugli81


kugli81
aktív tag

évedtem ugy tünik lct-t nem lehet venni ? Jól látom azaz ha felmegy akkor jól jár akinek van ....mert pénzben számolva ha jól számolok jobban megéri a btc-t most ha dollarban nezek ,de igazitsatok ki....

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#112) supercow


supercow
őstag

hopsz... BTC

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#113) LLam válasza supercow (#112) üzenetére


LLam
senior tag

ltc 5 dollárról 3.7-re roppant.. javítok: 2.8-ra

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#114) GuMipOkE válasza supercow (#112) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Azért vannak érdekességek:

BTC árfolyam:
mtgoxUSD 180
btc24EUR 113
mtgoxEUR 99
bitstampUSD 220
btceUSD 140

A btce és bitstamp közötti különbség is érdekes, de még inkább az mtgox usd és eur árfolyam közötti különbség. :U

(#115) supercow válasza GuMipOkE (#114) üzenetére


supercow
őstag

Most kell észnél lenni és nem pánikszerűen VÁSÁROLNIIII !!!! :DDD
Szerencsére nincs pénzem ilyen spekulációra, kivárom a vihar végét és csendben bányászom a Litecoint.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#116) GuMipOkE válasza supercow (#115) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Vmikor 2011-ben is volt ilyen exponenciális emelkedése a btc-nek kb 30 dodóig, aztán szépen beszakad. Most meg össze vissza ugrál az árfolyam. Az egyes exchange oldalak elég nagy szórást mutatnak.

(#117) #68216320


#68216320
törölt tag

Me lehet az oka, hogy pár reject-et kapok (job not found) hibával?

(#118) almafa42


almafa42
aktív tag

Van valakinek eladó LTC? Moneybookers-en tudnék fizetni.

(#119) #68216320


#68216320
törölt tag

Jó reggelt bányászok. Megvolt a cuccal az első éjszaka. sikerült működőképesre beállítani a két 5970-es kártyát és úgy tűnik stabilan mennek, egyelőre. :C

Van viszont pár kérdésem:
- cgminer-t használok, esetleg javasolnátok-e valamilyen másik programot helyette. egyelőre nincs vele bajom csak hátha tudtok jobbat
- a kártyámhoz most ezt a beállítást használom: --scrypt -w 256 --gpu-threads 1 -I 12 --thread-concurrency 5632 --lookup-gap 2 --gpu-fan 100, valamit érdemes változtatnom rajta? Mert csak 1000kH/s körüli értéket látok
- időnként reject-et kapok, no job found üzenettel. ez nálam jelent hibát, vagy a cointron pool oldalról van valami
- a cointron oldalán más értéket szoktam látni, kisebbet, mint amit a cgminer mutat kH/s értékben. ez mennyire van így rendben?

(#120) csaba951 válasza #68216320 (#119) üzenetére


csaba951
veterán

1) Cgminer egyetlen negatívuma, hogy a rengeteg kapcsolója miatt átláthatatlan lehet egy átlag embernek. Ezért kezdőknek könnyebb a guiminer-rel elindulni, mert ott csak a szerver nevet, és a bányász nevét/jelszavát kell megadni, aztán már mehet is a móka. Szerintem nem érdemes átállnod másra, más programmal is hasonló lenne a teljesítményed (esetleg egy kicsit rosszabb).

2) --gpu-fan 100
Most tényleg az a célod, hogy a VGA ventilátor állandóan 100%-on menjen? Nem erre tervezték, az élettartama drasztikusan lecsökken 65%-70%-os állandó leterheltség fölött. Fórumban olvastam egy amerikai srácról. Ő 3 vagy 4 db Asus 6970-et vett, 48 hónap garanciával. Állandóan csúcsra járatva használta (BTC bányászat), ventilátor 100%, hőmérséklet 90 C fok. 15 hónap használat után kezdtek el hibázni neki a kártyák. Visszavitte, garanciában kicserélték 7990-re. Most kíváncsi, hogy mikor kap megint kártyacserét. :)

Tehát neked az a célod, hogy a egész nap maximális teljesítménnyel bányász, és nem érdekel a kártya hőmérséklete és a ventilátor élettartama? Meg persze a zaja? Ha igen, akkor jók a mostani paramétereid.

Abban a sorban aminek az elején hőmérséklet adatott kiírja, van egy HW érték is. Ezekkel a paraméterekkel neked ez pár órás működés után is 0 marad? Ha nem, akkor javaslom, hogy próbáld ki a --thread-concurrency 16000-es értéket. Gyorsabb nem lesz tőle, de eltűnnek a HW hibák (ha nincs egyéb, más baja).

Ha még nagyobb számítási teljesítményt akarsz, akkor emeld meg a GPU-k órajelét! Ha nem jó, akkor elkezd majd növekedni a HW értéked. Ekkor csökkentsd le olyan értékre, amikor még nem kapsz HW hibát!

3) Ahol a szerver nevét kiírja, ott látod, hogy stratum szervert használ vagy getwork szervert. Stratum esetén 0,2% reject (R:) teljesen elfogadható (A: értékhez képest). Getwork esetén ez simán lehet 2%-10% is. Tehát erősen javallott mindig stratum szervert használni!

Az R-t pl. okozhatja az, hogy más felhasználó már előtted beküldte ugyanezt a blokkot.

4) Ez teljesen rendben van, ne foglalkozz vele amíg magas A, és alacsony R értékeid vannak! Az eltérést okozhatja, hogy ők más időalapon számolnak, esetleg csak az elfogadott blokkjaid alapján számítják ki a statisztikát (és azt is hosszabb időszakra vetítve).

[ Szerkesztve ]

(#121) #68216320 válasza csaba951 (#120) üzenetére


#68216320
törölt tag

1. GUIMiner-ben úgy néztem külön használja a GPU-kat. Azaz a beállításoknál csak egyet tudok kijelölni. Maradok a CGMiner-nél. A reaper-en gondolkodom még, de eddig nem sikerült elindítanom.

2. Igen, direkt megy 100%-on a venti, hogy a lehető legalacsonyabb hőmérsékleten tartsa a kártyákat. Így most nézve 60-65 fokosak, ami igen csak jót tesz az élettartamnak szerintem. És inkább a venti menjen tönkre, bár kis javítással helyre lehet pofozni azt is, mint a kártya. Éjjelre állítom csak --auto-fan-ra, hogy csendesebb legyen. HW érték még nem volt sohasem csak 0 szerencsére. Húzni nem akarom a kártyát.

3. Stratum-ot használ, így is adták meg a pool elérhetőségét. A mostani A-R arányom 42:1-hez. akkor gondolom ez jó.

4. Oké, akkor ezzel nem foglalkozom. Az viszont picit zavar, hogy lényegesen kevesebb a kH/s értékem, mint vártam. Olyan 700-750 körül írták kártyánként. Ehhez képest 1000kH/s van és abból is csak átlag 900 körül számolnak el. Nem lehet ezen javítani valahogy? -thread-concurrency mit csinál? Ne állítsam be paraméternek a shader-t 6400-ra? Vagy tudja hogy ennyi van a két kártyában?

Közben felmerült bennem, hogy utalnék gyűjtött LTC-t a BitCoin pénztárcámba. Gondolom akkor az BTC-ként érkezne meg és átváltanák. Vagy hogy is van ennek a menete? Most azt állítottam be, hogy 10LTC-ként utaljanak, de ha lehet illetve érdemes akkor beállítok kevesebbet.

Update: és természetesen köszönöm az infókat. :R (ezt csúnya módon majdnem lehagytam)

[ Szerkesztve ]

(#122) zone válasza zone (#101) üzenetére


zone
őstag

Most kipróbáltam, hogy a litecoin kliens mappájába kicsomagoltam egy scrypminer-gui zipet (benne a minerd.exe) és onnan indítottam a bányászatot, ezeket a hibákat írja:

[2013-04-11 08:28:27] HTTP request failed: Recv failure: Connection was reset
[08:29:57] - Couldn't connect. Please check pool server and port.
[2013-04-11 08:28:27] json_rpc_call failed, retry after 30 seconds

A GUIminer semmi hibát nem ír, dolgozik folyamatosan:

2013-04-11 09:00:31: "Alapértelmezett" elindult
2013-04-11 09:00:32: Üzenet - "Alapértelmezett": coinotron.com:3334 11/04/2013 09:00:32, checking for stratum...
2013-04-11 09:00:32: Üzenet - "Alapértelmezett": coinotron.com:3334 11/04/2013 09:00:32, started OpenCL miner on platform 0, device 0 (Redwood)
2013-04-11 09:00:32: Üzenet - "Alapértelmezett": coinotron.com:3334 11/04/2013 09:00:32, no response to getwork, using as stratum
2013-04-11 09:00:36: Üzenet - "Alapértelmezett": coinotron.com:3334 11/04/2013 09:00:36, Setting new difficulty: 128
2013-04-11 09:07:05: Üzenet - "Alapértelmezett": coinotron.com:3334 11/04/2013 09:07:05, Setting new difficulty: 128

Viszont továbbra is 0 minden érték a weboldalon.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#123) #68216320 válasza zone (#122) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt megfigyeltem, hogy a weboldalon lassan frissülnek az adatok és pár adat átlagát mutatja szerintem. Tehát, ha előtte is 0 volt, akkor lassan jön majd felfelé.

(#124) csaba951 válasza zone (#122) üzenetére


csaba951
veterán

>scrypminer-gui zipet (benne a minerd.exe)

Nem ismerem a konkrét programot, de a régebbi programok nem tudják kezelni a stratum szervereket, csak a getwork szerverekkel működnek. Próbáld meg a http://coinotron.com:8322-ot beállítani!

(#125) Sotho válasza csaba951 (#124) üzenetére


Sotho
őstag

Sziasztok LTC túrók! :D
A pool-x.eu -ról mi a véleményetek, mennyire okés a hely?
Ill.:

Alapórajeles 5870-ből ki lehet még hozni egy kis kraftot ezen felül vagy már nem nagyon?

(#126) #68216320


#68216320
törölt tag

cgminer-ben van valami hőfok-venti hiszterézis-re vonatkozó beállítás. Azt tudja valaki, hogyan kell jól beállítani? Azt szeretném elérni, h 75fok fölé ne engedje a kártyát, de legyen automatikus a szabályozás.

Valami módon lehet leállítás nélkül is változtatni a cgminer kapcsolókon. Az hogy is van?

[ Szerkesztve ]

(#127) csaba951 válasza #68216320 (#121) üzenetére


csaba951
veterán

2) Ha "kímélni" akarod a kártyádat, és elfogadod, hogy ezért nem a maximális teljesítménnyel bányászol, akkor ezeket kapcsolókat használd:
--temp-target 68
--temp-hysteresis 1
--auto-gpu
--gpu-engine 400-800
--gpu-memdiff -150
--auto-fan
--gpu-fan 30-60

Ezzel a kártya hőmérsékletét 68 C fokon tartja, +-1 C fokos eltérést enged meg. A gpu órajelét 400-800 MHz között automatikusan változtatja, hogy a megadott hőmérsékleti tartományban maradjon. Mindig a lehető legmagasabb órajelen tartja a gpu-t. Ha kinyitod az ablakot és hideg levegőt engedsz be, a gpu órajel is növekedni fog! :) Ha felmelegszik, akkor meg megint visszaveszi. A vga memóriát nem kell magas órajelen működtetni, mert szinte csak a gpu van terhelve. Kisebb (memória) órajelen a vga nem melegszik annyira, így ennyivel is feljebb lehet tornászni a gpu órajelét. 7xxx sorozat esetén 150 Mhz-nél nagyobb gpu-memória órajelkülönbség a maximálisan megengedett. Ha neked nagyobbat is megenged, akkor az csak jó. A ventilátort pedig nem engedi 60%-nál gyorsabb sebességen jártatni, ezért nem csökken le lényegesen az élettartama. Én 48%-on használom, mert így még csendes, nem zavar az állandó zaja.

4) Az oldalon többnyire szénné húzott kártyákat látsz, esetleg egy 14 cm-es 1600-2400-as ventilátor (vagy vízhűtés) rásegítésével. Tehát ezekből simán levonhatsz 15%-20%-ot, és az már közelebb lesz a sima, gyárilag elérhető értékekhez.

--shaders kapcsoló használatával automatikusan beparaméterezi a --thread-concurrency-t is. Nem érdemes együtt használni őket. Ezzel kapcsolatban meg olvasd el a 32-es hozzászólásom! Ez alapján nálad --thread-concurrency 16000 lenne az ideális. A cgminer könyvtárában a SCRYPT-README.txt-ben olvashatsz bővebben a scypt mód paramétereiről. README.txt-ben meg a BTC-LTC közös paraméterekről olvashatsz bővebben. Mindkettőben rengeteg példa is van.

Coinotron helyett én a http://give-me-ltc.com-ot ajánlom. give-me-ltc.com-on csak LTC bányászat van. Coinotron-on ha 10 LTC-nél kisebbre állítod, akkor 0,1 LTC díjat von le. Ráadásul minimum 10 LTC-t fizet csak ki automatikusan, kézi kifizetést nem is tudsz kérni. give-me-ltc.com-on az automatikus kifizetést akár 1 LTC-re is be tudod állítani és van kézi kifizetés is (0,1-t díjért). És nem olyan csiga lassú a feldolgozás, mint a Coinotronon.

[ Szerkesztve ]

(#128) csaba951 válasza Sotho (#125) üzenetére


csaba951
veterán

>Alapórajeles 5870-ből ki lehet még hozni egy kis kraftot ezen felül vagy már nem nagyon?

Kép alapján ez elég jónak számít! 85 C fok állandó terhelés szerintem sok, tegyél mellé egy 12-14 cm-es ventilátort is vagy találj ki valamilyen más hűtést! Persze ha pár hónap múlva amúgy is eldobnád a kártyádat, akkor nem kell...

HW: 36 arra utal, hogy:
- vagy rosszul van beparaméterezve a program
(lásd a 32-es hozzászólásom, nálad --thread-concurrency 8000 az ajánlott)
- vagy már így is túl van melegedve a kártya, és hibázik. Érdemes kisebb GPU órajellel próbálkozni. 127-es hozzászólást olvasd el!

[ Szerkesztve ]

(#129) #68216320 válasza csaba951 (#127) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi az infókat. A kártyát szeretném a névleges órajelen járatni. Semmi lassulást nem engednék neki. Inkább a venti pörögjön fel, ha feltétlen az kell neki. Ventit könnyű javítani v. cserélni. Ehhez akkor gondolom --temp-target 68 --temp-hysteresis 1 --auto-fan kell nekem. Memóra visszavételen én is gondolkodtam már. Megnézem mennyi mikor dolgozik és mennyi mikor idle megy és azt állítom be próbából majd figyelem lassul-e. A legfontosabb, hogy 100%-on termeljen, ugyanis ezért van, másra nem használom. Akkor javasolnád a --thread-concurrency 16000 paramétert is. Bár nem világos még mindig, hogy ez mi és miképp befolyásolja a dolgokat.
Coinotron-on megvárom az első kifizetést és azután lehet váltok.

update: nem működik a gpu-mendiff, se -150, se -100

[ Szerkesztve ]

(#130) csaba951


csaba951
veterán

Coinotron-n Payout threshold-nál csak egész számot vesz figyelembe a rendszer, annak ellenére hogy még századokat is enged beállítani a boxban. Tehát pl. 10.1 vagy 10.01-et beállítva nem fog lefutni a kifizetési folyamat, csak 10-et beállítva! :W

(#131) Spirit válasza csaba951 (#128) üzenetére


Spirit
őstag

A GPU-k 90 fokig örökélet+1 napig működnek. A VRM-ek 120 fokig teljesen rendben vannak. Sokkal nagyobb károkat okoz viszont, ha ekkora hőfok mellett ingadozó terhelés van(pl. játszol), mert néhány fokos tartományban ugyan, de folyamatosan váltakozik a terhelés és ez fárasztja a forrasztásokat és a VRM sem örül neki. Amitől óvnék mindenkit, aki félti a kártyáit az a feszemelés. Nem arra tervezték a NYÁK-ot.

(#132) csaba951 válasza #68216320 (#129) üzenetére


csaba951
veterán

--temp-target használatakor kötelező kapcsolók: --auto-gpu és/vagy --auto-fan

--auto-gpu használatakor kötelező kapcsoló: --gpu-engine
--auto-fan használatakor kötelező kapcsoló: --gpu-fan

--temp-target kapcsoló önmagában nem működik. Ha az --auto-gpu és/vagy --auto-fan kapcsolót paraméter nélkül adod meg, akkor nincs milyen értékek között automatikusan szabályozni az adott értéket, úgy hogy a --temp-target értéken maradjon a hőmérséklet.

--temp-hysteresis a maximális eltérés megadásához kell, ha egyáltalán nem adjuk meg, akkor automatikusan +-3 C fokot eltérést enged meg a gpu és/vagy fan szabályozásának megkezdése előtt.

(#133) #68216320 válasza csaba951 (#132) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sikerült szépen beállítanom. 70fok körül tartja a GPU-kat és relatív halkabb is lett. Bár ez nem érdekes nagyon, másik helységben van. Éjszakára majd gyári beállítást kap.

(#134) #68216320


#68216320
törölt tag

CGMiner-hez használ valaki webfelületet?

(#135) Sotho válasza csaba951 (#128) üzenetére


Sotho
őstag

Köszönöm! :R

(#136) Sotho válasza csaba951 (#128) üzenetére


Sotho
őstag

Rosszul volt paraméterezve, és +1khash :Y :D
Van jó hűtőm csak az 3 slotos és még nem akartam szétbontani az egész gépet.

[ Szerkesztve ]

(#137) #68216320 válasza #68216320 (#134) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben egyik felületet sikerült már beállítanom, de ezen csak figyelni lehet az értékeket, állítani nem.
CGMinerWEB-et kellene beállítani.

(#138) #68216320


#68216320
törölt tag

Gondok vannak vagy nálam vagy a coinotron pool-al.
kép
Tehetek valamit? Közben elindult, de ma már többször csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#139) LLam


LLam
senior tag

a litecoin memória-érzékeny! nem úgy mint a bitcoin. gpu számol, de itt nem szabad levenni a memória sebességet.

Stay hungry!

(#140) #68216320


#68216320
törölt tag

Na, a conotron kimaradásai miatt próbából átmentem a give-me-ltc.com-ra. Ajánlottak a vga-mhoz beállításokat. Megcsináltam, megnövekedett a MH/s érték, viszont a weboldalon sokkal alacsonyabbat ír és az U értékem is alacsonyabb, mint volt. Ezek szerint a hash nem igazán számít?

(#141) csaba951 válasza #68216320 (#140) üzenetére


csaba951
veterán

Ilyen kisebb-nagyobb kimaradásra mindegyik szervernél számíthatsz. Ahol van rá lehetőség, adjál meg alternatív szervereket!

stratum.give-me-ltc.com esetén ezeket a szervereket tudod használni:
* stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333
* http://pool.give-me-ltc.com:8080
* http://us-pool.give-me-ltc.com:8080
* http://eu-pool.give-me-ltc.com:8080

Mindegyiknél meg kell adni a -o, -u, -p kapcsolókat! Amilyen sorrendben adod meg, olyan prioritási sorrendben használja az egyes szervereket. Ha kiesik az első, akkor automatikusan átáll a másodikra., stb. Ha visszajön az első, akkor automatikusan visszaáll a másodikról az elsőre. Ügyes! :D

Coinotron-nál sajnos nem tudok ilyen alternatív szerver címeket. :(

[ Szerkesztve ]

(#142) #68216320 válasza csaba951 (#141) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezeket hova adjam meg? (CGMiner)

Illetve coinotron-on olyan 950kH/s-et számoltak el. Itt csak 820 körül. Ennek mi lehet az oka?

(#143) csaba951 válasza #68216320 (#142) üzenetére


csaba951
veterán

>Ezeket hova adjam meg? (CGMiner)

README.txt-ben rengeteg péda, magyarázat van, tessék elolvasni! ;)

Multiple pool, dedicated miner:

cgminer -o http://pool1:port -u pool1username -p pool1password -o http://pool2:port -u pool2usernmae -p pool2password -I 9

>Illetve coinotron-on olyan 950kH/s-et számoltak el. Itt csak 820 körül.
>Ennek mi lehet az oka?

A web oldalon látod ezt? Akkor ne foglalkozz vele, mert nem mérvadó!

Ha cgminer írja ki, akkor lehet, hogy más órajellel működik most a kártya. Gpu-z-vel meg tudod nézni. Ugyanazokat a paramétereket használva nem szabad ekkora különbséget látnod a két pool között (viszont 2-3 kh/s eltérés simán lehetséges)!

Abban a sorban, ahol (cgminer) kiírja a szerver címét, van egy diff xx adat is. Kisebb szám esetén gyorsabban végez egy adaggal, mint nagyobb szám esetén. Ennek megfelelően az U: értéke pool-onként eltérő lehet. A bal felső sarokban lévő, és a WU: érték azonban mindig ugyanaz, mindegy melyik pool-ban bányászol.

Nincs benne tapasztalatom, de lehetséges, hogy ekkora számítási sebesség mellett esetleg várnod kell arra, amíg a szerver új adatokat küld neked. Ekkor egy rövid ideig áll unatkozik a kártya. Ha erre gyanakszol, akkor érdemes kipróbálni a -Q xx kapcsolót. Ez alapértelmezésben 1. A Q 1-10 közötti értéket vehet fel. Ha 1-nél nagyobb számmal megnő a kicsit az U értéked, akkor jó. Ha nem, akkor nincs ilyen problémád. A Mh/s értéked nem fog változni.

(#144) Sotho válasza Sotho (#136) üzenetére


Sotho
őstag

Feldobtam a coolert [link]
Ez már barátságosabb, de ilyen beállítások mellett használhatatlan a gép nappalra visszaveszem 12 - re ez az arany középút. :)

(#145) Spirit


Spirit
őstag

Mi a fene van itt? BTC-e szerint BTC/USD 60-on áll, LTC/USD 1,18-on. Bezzeg az LTC/BTC nem akar megmozdulni, pedig milyen szép lenne, ha a zavarosban át tudnánk váltani 1:1-ben az LTC-ket. :D

(#146) #68216320 válasza csaba951 (#143) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, kozben megtalaltam en is a parameterezhetoseget es az altalad irt url-eket is beallitottam log-pass-al egyutt. Kozben az is kiderult, h valamit durvan atlagoltak es ezert volt a lassabb meres az oldalon. Most ugy tunik minden rendben, a nevleges 1350-bol olyan 1250 korul szamolnak el. A tobbi par reject es discardbol ered. A cgminer-hez feltettem egy webfeluletet, ott jol leolvashato. Viszont nagyon porog a venti, de legalabb 70fok korul maradt a kartya. Ejjelre viszont az intensity-t szerintem visszaveszem 12-re a 18-rol es akkor remelem halkabb lesz. Mar csak azon izgulok h ekkora fogyasztas mellett maradjon nyereseg is :) (lemertem, 675W a felvett teljesitmeny)

(#147) Sotho válasza #68216320 (#146) üzenetére


Sotho
őstag

Ne gyenge, milyen hardverrel nyomulsz? :)

(#148) #68216320 válasza Sotho (#147) üzenetére


#68216320
törölt tag

2db 2magos 5970, osszesen 6400 shader gpu.
Kozben neztem a kepet, amit feltettel. Nalad is van par reject.

[ Szerkesztve ]

(#149) almafa42 válasza #68216320 (#148) üzenetére


almafa42
aktív tag

give-me-ltc-n kb 0,2% a rejected stratum-mal, ha neked máshol ennél lényegesen több, akkor érdemes váltani.

Ezen felül ha valakinek van eladó ltc-je priviben várom a jelentkezést

(#150) csaba951 válasza Sotho (#144) üzenetére


csaba951
veterán

A:82 R:20 - ez olyan 20% rejectnek felel meg. Ez extra magasnak számít! Gyakorlatilag ennyi megy veszendőbe. Keresd meg a pool-od stratum szerverét vagy válts olyanra, ahol ilyen van. Stratummal ez a veszteség csak 0,2%! pl. http://give-me-ltc.com/index De mehetsz máshová is, ahol van stratum!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.