Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacko22


lacko22
aktív tag

A kérdés adott. Hátha tudja valaki. A firmware a legfrissebb rajta.

(#2) LordX válasza lacko22 (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ritek G04 alapú? Talán mert 4x-es lemez?

(#3) lacko22


lacko22
aktív tag

Ritek G05 alapú de a kétszeres írást nem engedélyezi nem tudom mért.

(#4) lacko22


lacko22
aktív tag

up

(#5) PPeter


PPeter
addikt

A RITEKG05 lemezekkel sok írónak van gondja (vagy csak és kizárólag 4x-esen írható, vagy sehogy, vagy kalibrációs hibákkal száll el sok alkalommal), szerintem egész egyszerűen nem kaptak időban mintákat a drive gyártók, a megfelelő firmware implementációhoz, a lemezen lévő kalibrációs adatok meg lehet, hogy bizonyos sorozatoknál önmagukban nem egészen elegendők: főleg, ha kétes eredetű és minőségű RITEK korongokról va szó, amelyek között ugye könnyen találni újraszitázott, vagy eleve szitázatlanul eladott, más cégek által felmárkázott példányokat. Szerintem nem rossz lemezek, de valami alapvetően nincs rendben körülöttük.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) lacko22


lacko22
aktív tag

Mit jelent az hogy szitázott? Sokan írják de hogy mit is jelent?

(#7) PPeter válasza lacko22 (#6) üzenetére


PPeter
addikt

A szitázás maga egy nyomdai eljárás, amikor a márkajelzés stb. rákerül a lemezre. Namármost rengeteg olyan - márkásnak kinéző - RITEK alapanyagú, vagy gyártmányú lemez van forgalomban mindenféle márkajelzéssel, amely lemezek minőségi besorolása a gyártó szerint alacsonyabb lett, mint amit a gyártó kitűzött minimumként, ezért maga a gyártó nem márkázta fel ezeket a korongokat a saját márkaneveire, hanem ''kopaszon'', szitázatlanul, olcsón eladta más cégeknek. Akik viszont ezeket a lemezeket olyan hamis márkajelzéssel látják el, mintha a korong a gyártó jobb minőségű sorozatai közé tartozna, és ezeket tolják ezerrel a fekete piacon.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) lacko22


lacko22
aktív tag

up

(#9) lacko22


lacko22
aktív tag

up

(#10) PPeter


PPeter
addikt

Leírtam mi a gond. Varázslatot senki nem tud tenni. Vagy lesz hozzá olyan firmware, ami kezeli rendesen, vagy marad a 4x-es írás, esetleg más 8x-os lemez után kell nézned.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.