Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Linuxos játékok

Hozzászólások

(#1) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Gondoltam illene már nyitni topicot a linuxos játékoknak is, hogy ne mindig a windowsos környezet legyen előtérben.

Ide várom azokat akik hozzá szeretnének szólni, hogy milyen játékok futnak linuxon.

Nekem Ubuntu 8.04 környezetben a következő fullos linuxos játékok vannak fenn:

1. America's Army
2. Dark Horizon Lore Invasion
3. DOOM 3
4. Wolfenstein Enemy Territory
5. Enemy Territory Quake Wars
6. Frag Ops (UT2004 mod)
7. Postal 2: Share The Pain
8. Quake 3
9. Quake 4
10. Urban Terror
11. UT 2004
12. Alien Arena
13. Flightgear
14. gl-117
15. Harc Wesnoth-ért
16. Legends
17. Openarena
18. Penumbra: Black Plague
19. Tile Racer
20. TORCS
21. Tremulous
22. Trigger
23. VDrift
24. Warsow
25. Return To Castle Wolfenstein
26. World Of Padman
27. True Combat Elite
28. Nexuiz
29. Red Orchestra (UT2004 mod)

Persze én elsősorban a lövöldözős FPS játékokat szeretem, ezért ne csodálkozzatok ha zömében ilyen játékokról írok, de gondolom van elég sok egyéb stílusú játék linuxra.

Persze jöhetnek a hozzászólásokban a wine-s, cedega-s win32-es játékok, feltéve ha tökéletesen futnak az említett környezetben.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2) zed01


zed01
őstag

Ezt írjátok alá minél többen:

[link]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#3) <NewL> válasza zed01 (#1) üzenetére


<NewL>
addikt

Elég sok játékot tolsz :DDD

Ezt miért kell aláirni? :U

There's an app for that

(#4) zed01 válasza <NewL> (#3) üzenetére


zed01
őstag

Hogy a ID Software minél hamarabb kihozza az Unreal Tournament 3 linuxos portját, ha már tavaly november óta ígérgetik.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5) Dilikutya válasza zed01 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagyon-nagyon sok aláírás kell ám ahhoz, hogy az ID portolja Linuxra az UT3-at.... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Nimrod válasza zed01 (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezek többsége valóban fps és méghozzá online, stratégia esetleg? :U
Találtam valamerre egy gyűjtő oldalt amikor a témában keresgéltem (egyébként szintén Ubuntu), ha ismét meglelem akkor belinkelem.

(#7) Nimrod válasza Nimrod (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Megtaláltam, bár ez egy toplista. Kedvcsinálónak jó, komolyan venni nem kell.

(#8) zed01 válasza Nimrod (#6) üzenetére


zed01
őstag

Ezek stratégia játékok.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#9) west


west
őstag

crysist megnézném linuxon,biztos jobban fut.
ui:jo ez a topic :C

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#10) <NewL> válasza zed01 (#4) üzenetére


<NewL>
addikt

nekem nincs linux nem is lesz nem is irom alá :DDD
jólvanakkor...

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#11) Dilikutya válasza west (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

A remek linuxos driverekkel, és a DirectX nemtámogatásával? Hogyne:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) zed01 válasza Dilikutya (#11) üzenetére


zed01
őstag

Linuxban nincs directx, de nem is kell, mert van egy legalább olyan jó technológia, az OpenGL, a Silicon Graphics nevű egészen "komolytalan" cég fejlesztette. Például én nem vettem észre minőségbeli különbséget a windowsos Enemy Territory Quake Wars és a linuxos portja között (talán még a linuxos szebb). Gyönyörűen fut linuxon is.
Az AGP-s ATi kártyáknak (ezeknek sem mindnek) nincs megfelelő drivere linuxra, az összes többi első osztályú driver. Nekem például nvidiám van, és semmi problémám a driverekkel, havonta frissül, etc.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#13) zed01


zed01
őstag

A következő játékok tökéletesen futnak:

A wine-n van fenn:

Call Of Duty 2
Call Of Duty 1
Operation Flashpoint
Counter-Strike Source
Clive Barker's Undying
Delta Force Xtreme
Soldier Of Fortune 2: Double Helix
Serious Sam: The Second Encounter
Live For Speed
4X4 Evolution
Big Scale Racing
Civil Disturbance
Star Wars Jedi Kinght 2: Jedi Outcast
Commandos Strike Force
Prey

A cedegán van fenn:

Battlefield 1942
Far Cry
Medal Of Honor Allied Assault
Painkiller

Azt gondolom ennyi játék bőven elég egy egyszerű mezei játékosnak, ennél több játékot akkor sem tolnék, ha windowst használnék. Most éppen felváltva az ETQW-t, a MOHAA-t, a Commandost, és CS Source-t tolom felváltva, majd a többi játékra sort kerítek időben.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#14) Dilikutya válasza zed01 (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom mi az az OpenGl, nade a kizárólag directx-es játékokkal mi van? Én régen is jobban szerettem az OpenGl alapú játékokat, már a D3D korszakban is, és ha választhattam, hogy melyik módot kapcsoljam be, nem volt kérdéses. Manapság nem nagyon adják meg ezt a választási lehetőséget.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) zed01 válasza Dilikutya (#14) üzenetére


zed01
őstag

Ott vannak felsorolva, az UT2004, a Return To Castle Wolfenstein, stb windows alatt directx-es játékok, és linuxos portjuk a linux alatt tökéletesen futnak. Nem értem honnan veszed, hogy csak a m$ féle directx a mérvadó. Ugyanúgy lehet portolni directx-es játékot linuxra, mint egyéb játékot és ezek a játékok semmivel nem jelentenek kisebb élménnyt linuxon, mint windowson. Sőt! Én azt vettem észre, mintha az adott játéknak linux alatt kisebb lenne az étvágya, mint windows alatt, különösen igaz ez a vistára, de még az xp-nél is gyorsabb a linuxos játék.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#16) Gyusz válasza zed01 (#15) üzenetére


Gyusz
őstag

RTCW biztosan nem DirectX-es játék, még Windows alatt sem.

(#17) zed01 válasza Gyusz (#16) üzenetére


zed01
őstag

Az RTCW quake 3 motoros játék, tehát directx-es windows alatt. De megemlíthetnék még egy quake 3 motoros játékot, az Urban Terrort, ami windows alatt szintén directx-es.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#18) zed01 válasza Gyusz (#16) üzenetére


zed01
őstag

Változatos helyeken fogunk megfordulni, a Quake 3 engine képességei abszolút demonstrálva vannak a játékban ilyen szempontból is.

[link]

Tudod milyen játékok használják még a quake 3 engine-t? A MOHAA, a COD 1, többek között, Ezek mind direct x-es játékok.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#19) zed01


zed01
őstag

Érkezik a Valve Source Engine-je Linux-ra

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#20) Gyusz


Gyusz
őstag

Az Urban Terrorra én még egy Quake 3 modként emlékszem, lehet hogy azelőtt is volt már, és lehet, hogy már egészen más motorra épül. Egyébként a Quake 3-as grafikus motornak pont az a lényege, hogy OpenGL alapú Windows alatt is és mára eléggé kikoptak az OpenGL alapú játékok.

Nekem semmi bajom a Linuxos játékokkal, de szerintem nézz utána jobban a dolgoknak.

(#21) zed01 válasza Gyusz (#20) üzenetére


zed01
őstag

Ha megnyitod az általam belinkelt lapot láthatod hogy a RTCW-re ezt írja:

Ajánlott konfiguráció:

1 magos
600 MHz
256 Mb
Shader Model 1.0 - DirectX 8.0 / 32 Mb

Miért kéne neki directx 8, ha nem directx-es játék?

PS: Egyébként érkezik linuxra a source engine, ami szintén full directx-es windowson.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#22) zed01 válasza Gyusz (#20) üzenetére


zed01
őstag

Én még emlékszem, mikor először telepítettem a quake 3 motoros MOHAA-t ha jól emléxem 2002-ben windowsra (akkor még xp-t használtam), még frissítenem kellett a directx-et is a telepítéskor.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#23) zed01 válasza Gyusz (#20) üzenetére


zed01
őstag

A hivatalos oldalon ezt írja a RTCW-re, mint minimum konfiguráció:

3-D Hardware Accelerator w/ 16mb vRAM
400mhz AMD or Intel Processor
Windows 95OSR2/98/98SE/ME/NT4.0/2000/XP Operating System
128mb RAM
16-bit Video mode
800mb Hard Drive space plus 300mb for the Swap File
DirectX 8.0a (included)
DirectX 3.0 Compatible Sound Card
Quad Speed CD-ROM

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#24) zed01 válasza Dilikutya (#5) üzenetére


zed01
őstag

Azt írja, hogy időbe telik míg lefordítják linuxra az unreal 3 motort. De lesz UT3 linuxra (legalábbis remélem nem hazudnak). Mindenesetre nem kapkodják el.

[link]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#25) Dilikutya válasza zed01 (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Doom3-hoz is kellett a legújabb DirectX, pedig az is OpenGl. Egyébként a shadereket a videókártyán szerintem az OpenGl is kihasználja.
Amit te ide írtál, az meg csak az ajánlott konfiguráció. A játék SM1.0 nélkül is tökéletesen futott, én még TNT Vantán játszottam vele először, az meg csak DX6-os kártya volt. Egyébként DirectX 8-as kártya szerintem nem is volt 32mb-os, az egész DX8 meg az SM1.0 kb. egyidős az RTCW-vel, 2001 őszén jött a Radeon 8500 meg a GeForce3, ergo azok akkor még túlnőttek az ajánlott konfiguráción, és egyértelműen a csúcsot jelentették. Egyébként a hivatalos VGA követelmények között nem szerepel semmi ami DirectX-el kapcsolatos, ellenben a teljes OpenGl támogatást írja. Ezen kár vitatkozni, minden Quake3 alapú játék OpenGl-t használ, más kérdés, hogy esetleg a későbbiekben (pl. Call of Duty) esetleg vehettek át DirectX-ben használatos elemeket is.

#24: az ID biztos, hogy nem fogja portolni az UT3-at Linuxra. Esetleg az Epic.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) zed01 válasza Dilikutya (#25) üzenetére


zed01
őstag

Jó, meggyőztél! :)))

De akkor ott van a windowson directx-es America's Army, vagy az UT2004, amely játékok unreal 2 motort használnak, tökéletesen futnak linuxon. Úgyhogy nem követelmény a directx, ha jól van lefordítva az adott játék motor.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#27) zed01


zed01
őstag

Nekem az a véleményem, hogy a linuxos játékoknak van jövője. Különösen annak fényében, hogy már van linuxos portja a quake 3, unreal 2 engine-nek és a közeljövőben érkezik a source, és az unreal 3 engine linuxra. Lehet játékot, portolni/fejleszteni linuxra. Persze csak azokat a játékokat érdemes portolni linuxra, amelyek nem futnak az ingyenes wine-n. És a wine napról napra egyre több játékot, alkalmazást támogat, hetente, két hetente szokott kijönni újabb verzió a wine-ből. Egyébként a mai napig nem értem, 15 évig fejlesztenek valamit, hogy aztán odaadják ingyen. Mi ebben az üzlet? Hogy kib@sszanak a m$-al? Egy fillért nem kell fizetni a wine-ért és rengeteg játékot támogat. Bár azt megszokhattuk, hogy linuxon rengeteg ingyenes alkalmazás van, szinte minden fizetős windowsos programnak megvan az ingyenes linuxos megfelelője. Ezért mondom azt, hogy a linux több mint egyszerű oprendszer, egy életérzés a linux. Opensource forever!

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#28) zed01


zed01
őstag

Itt van azoknak a játékoknak/programoknak a listája, amelyek tökéletesen futnak a wine-val, platinum besorolással. Hát nem semmi... és ez egyre csak jobb lesz.

[link]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#29) zed01 válasza zed01 (#27) üzenetére


zed01
őstag

Kifelejtettem, a doom 3 engine-nek (ETQW, Quake 4, Doom 3) is van linuxos portja. :)

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#30) west válasza zed01 (#28) üzenetére


west
őstag

most nem fogom vegignezni,de a crysist mint mondottam megneznem rajta.

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#31) zed01 válasza west (#30) üzenetére


zed01
őstag

A Crysis a cedegán fut:

[link]

Nekem nincs meg ez a játék, nem vettem meg, de gondolkodom rajta hogy meg kéne venni, csak félek hogy gyenge lenne a gépem hozzá.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#32) zed01


zed01
őstag

Innen is lehet válogatni. Igaz a cedega fizetős, de 5 dollár egy hónapra. Bagatell.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33) fekeandras válasza zed01 (#27) üzenetére


fekeandras
őstag

Szia.Pár dologban világosíts fel kérlek: "Persze csak azokat a játékokat érdemes portolni linuxra, amelyek nem futnak az ingyenes wine-n. És a wine napról napra egyre több játékot, alkalmazást támogat, hetente, két hetente szokott kijönni újabb verzió a wine-ből. Egyébként a mai napig nem értem, 15 évig fejlesztenek valamit, hogy aztán odaadják ingyen. Mi ebben az üzlet? Hogy kib@sszanak a m$-al? Egy fillért nem kell fizetni a wine-ért és rengeteg játékot támogat." Én eddig úgy tudtam hogy a wine-ért havonta kell fizetni.Akkor hogy van ez?Egyébként sokkal szimpatikusabb a Linux mint a Windows.Próbáltam már UHU 1.1/2.0-t,Kubuntu7.04-t is nekem bejött.Játszani imádok,és ha ezt ingyenesen tehetem (persze a játékszoftver árát leszámítva) akkor ez az igazi királyság! :R

(#34) fekeandras


fekeandras
őstag

Ez igy lehet hogy hülye kérdés de mondjuk ezeknek a játékoknak van különbség a gépigényét tekintve Windowson vs Linuxon?

-Counter Strike Source
-Day of Defeat Source
-Call of Duty 2
-Unreal Tournemant 2004
-Quake 3 Arena.

Ha Neten vagy helyi Lan party-n akarok multizni,tudok csatlakozni a Linux-os gépemmel egy Windows-os szerverhez?Van valamiféle kompatibilitási gond?Melyik jobb a Cedega vagy a Wine?

[ Szerkesztve ]

(#35) zed01 válasza fekeandras (#33) üzenetére


zed01
őstag

A wine ingyenes, a cedegáért előfizetéses rendszerben kell fizetni fél évért 25 dollárt, egy évért 45 dollárt.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#36) zed01 válasza fekeandras (#34) üzenetére


zed01
őstag

Én nem vettem észre túl nagy különbséget a gépigényt tekintve. Söt! A linuxra portolt játékoknak mintha kisebb lenne a gépigénye, mint a windowsos változatnak windowson.

Tudsz csatlakozni a szerverekhez linux alól is ugyanúgy, mintha windows alól játszanál.

Hogy melyik jobb a wine, vagy a cedega, nehéz kérdés. Midegyik jó. Amit nem támogat az egyik, azt támogatja a másik. Például a MOHAA nem fut a wine-n, de fut a cedegán. Egy linuxos gamernek szüksége van mindkettőre szerintem.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#37) zed01


zed01
őstag

Feltettem a wine-ra a GTA San Andreast és az Aquanox 2 Relevationt. Tökéletesen futnak.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#38) zed01 válasza fekeandras (#34) üzenetére


zed01
őstag

Egyébként az általad felsorolt játékok mind futnak linuxon, a DoDS a CoD2 a CSS a wine-n, az UT2004-nek meg van linuxos portja (tartalmazza a telepítő DVD).

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39) zed01 válasza fekeandras (#34) üzenetére


zed01
őstag

Ha tetszik neked a Quake 3 Arena, miért nem próbálod ki az Urban Terrort? Az Urban Terror annak idején egy Q3 mod volt, de mára egy önálló játékká nőtte ki magát és nekem jobban is tetszik mint a Q3 agyatlan darálása.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40) fekeandras válasza zed01 (#38) üzenetére


fekeandras
őstag

Értem.Köszönöm a választ.Az a baj hogy az angol "tudásom" igen igen kevésnek bizonyult a wine weboldalán leírtak értelmezéséhez. :B Keresek valami jó fordító programot és megnézem azzal.Szóval ez abszolut ingyenes kiegészítő?Bárki szabadon letöltheti és ingyen használhatja minden következmény nélkül?? :F

(#41) zed01 válasza fekeandras (#40) üzenetére


zed01
őstag

Mivel ez az open source lényege bárki szabadon használhatja, sőt ha programozó vagy még hozzá is írhatsz következmény nélkül, vagy korlátozás nélkül beépítheted az általad írt alkalmazásba. Annyi a feltétel hogy azután is ingyenesnek kell lenni, miután módosítottad. Miért ilyen hihetetlen? Linuxra rengeteg ingyenes alkalmazás van, maga az Ubuntu is ingyenes. A wine nem kiegészítő, hanem egy különálló GNU/Linuxos program, ami lehetővé teszi azt, hogy win32-es alkalmazásokat (nem csak játékokat) futtass rajta. Nekem például fut a wine-n a MagicISO, a dbPowerAmp Music Converter és a Neutran 2007 is.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#42) zed01


zed01
őstag

Ez egy lista a linuxra portolt játékokról. Ezek olyan játékok, ami alá nem a sem a wine, sem a cedega.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43) zed01 válasza zed01 (#42) üzenetére


zed01
őstag

Ezek olyan játékok, ami alá nem kell sem a wine, sem a cedega. A KELL lemaradt, amúgy egyre figyelmetlenebb vagyok mostanában. Öregszem?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#44) zed01


zed01
őstag

Amúgy érdemes itt is szétnézni, leírást találhattok hogyan működik a Call of Duty 4 a wine 1.1.0 alatt.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#45) zso73 válasza zed01 (#44) üzenetére


zso73
veterán

A Rainbow six vegas 1,2 fut linuxon? Esetleg szerverek futnak? Tudsz róla valamit?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#46) Dilikutya válasza zed01 (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elég kevés a nagy név, főleg mindenféle vacak játékok vannak itt, és ami nagyobb is, annak is nagy részét szerintem nem hivatalosan portolták.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) zed01 válasza zso73 (#45) üzenetére


zed01
őstag

Nem fut:

What does not

- The executable file "R6vegas_launcher.exe" doesn't work very fine...
- The game crashes at start after installing the patch 1.06.

[link]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#48) zed01 válasza Dilikutya (#46) üzenetére


zed01
őstag

Nem mindegy hogy hivatalos, vagy nem hivatalos a port? Az a lényeg, hogy működjön. Hála és köszönet az icculus.org-nak, akik a legtöbb nem hivatalos portot készítették.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#49) zed01 válasza Dilikutya (#46) üzenetére


zed01
őstag

Például az édesanyám jószerével arra használja a számítógépet, hogy sudokuzzon. Windowsra nincs csak fizetős sudoku játék, ellenben az Ubuntu 8.04 alapból a telepítés után rögtön tartalmazza nagyon profi szinten. Azt mondja az édesanyám, hogy neki nem is kéne windows, mert szerinte bonyolultabb és nehezebben áttekinthető. Nem beszélve arról, hogy a windowsért kemény pénzeket kell fizetni, cserébe ha egy kicsit nem figyelsz oda tele leszel vírusokkal.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#50) zed01 válasza zso73 (#45) üzenetére


zed01
őstag

A Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield platinumos minősítésű, az valószínüleg hibátlanul fut. Játssz azzal.

[link]

PS: Én nem szeretem a Rainbow Six sorozatokat, így nem játszom vele. Egyébként is már annyi játék van fenn nálam, hogy betelt a winyómon a hely. Ha ezután fel akarok tenni egy játékot, valamit le kell szedjek, a wine-n 16 játék van, a cedegán 5, plusz a linuxra portolt játékok amiből szintén van egy csomó.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Linuxos játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.