Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

hi' mostanában egyre jobban elkezdtem foglalkozni a linuxal (azért még csak olvasgatok róla honlapokat:) ) és kíváncsi vagyok rá ,hogy el lehet e rajta indítani minden win progit? na ezt most úy értem ,hogy van egy linuxod. van a wine editor amivel volt szerencsém kb. 2 órát foglalkozni de nem sikerült elérnem vele semmit. na akkor a kérdés :) ha van egy linuxom akkor a wine -al mindent olyan windózosan fel tudok telepíteni? és pl az olyan programok int az ut2004 ugye van linux installere ami felpakolja magát ok. a linux ,hogyan használja a direcX -et? a gyenlőre ennyi! kösz a egítséget! :D jah és még linux analfabéta vok :DDD :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) Protezis válasza mobal (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Ez engem is érdekelne. Nekem sikerült elindítani a Windowsos UT1-et NTFS kötetről. 1-2 grafikai bugtól eltekintve jó volt, leszámítva azt, hogy 1000-el ment az egész. Értsd: fel volt minden gyorsítva, húzom az egeret, körbefordulok, mindenki fénysebességgel száguldozik, hasonló :))
Úgyhogy tesség, egy UP!

Mod: a címet elírtad

[Szerkesztve]

(#3) mobal válasza Protezis (#2) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jaja nemrossz progi az a linux nyáron rájöttem csak hát mire a fdisk /mbr -t megcsináltam tehát akkor neked up! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4) Protezis válasza mobal (#3) üzenetére


Protezis
őstag

Az mire kellett? Én raktam már fel SUSE-t, UHU-t és mindegyik felismerte az XP-t. Suse-nál a lilot használtam bootmenedzselésre, uhunál meg asszem a floppys módszert.
Amúgy a fenti UT1 indítása Sulix live cd-ről történt :))
Meg próbáltam már a VirtualPC-vel XP-n Sulix cd-ról bootolni. A gui nem jött csak be, mert kevés RAM-om van. De azért zsír volt :DDD

(#5) sl8r


sl8r
csendes tag

hi.
van a winex-nek egy játék ága is, a neve cedega. sajna ez nem free, de torrent-eken fellelhető. ez elég sok windozos játékot tud futtatni. pl már hl2-t is. és nem ugy hogy a már win alatt installált játékot futtatja, hanem linux alatt megy az install is.. hogy milyen minőségben törénik mindez, arrol nem tudok nyilatkozni, mert nem ástam magam bele. nekem xp fenn van játékoknak...
Bővebben: link

(#6) Barton válasza sl8r (#5) üzenetére


Barton
senior tag

CVS rulez !!!

(#7) escie válasza mobal (#1) üzenetére


escie
őstag

emberedre találtál bennem. ;]
egyik kedvenc témám a játék linuxon.
hát a wine(x)-szel nem sok jó élményme volt eddig. eddig.
viszont rengeteg natív játék van linuxra(és nem liunx-ra ;]). jelenlegi kedvenc: ut2004 redorchestra-mod. de van még rengeteg.

amúgy a linuxos játszásnak a 3d gyorsítás belövése a sarkallatos pontja. eleinte bonyolultnak tűnik, de bele lehet jönni. szóval a 3d nem épp a linux szent grálja.

directx? felejtsd el. opengl. :)

I'm back, baby!

(#8) VladimirR válasza Barton (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

no, ha mar igy ramondtad, akkor legy szives aruld el, hogy mi a halal ez a cvs
ha jol sejtem, akkor vagy valami fileformatum, vagy valamilyen adatatviteli megoldas
anno en is probaltam osszeszedni ezt a winex-es cuccot a fenti oldalrol, de nem free, a cvs valtozat (ami ugy remlik ingyenes) nekem csak lila kod

escie: ''directx? felejtsd el. opengl'' --- es mi a helyzet az olyan jatekokkal, amik nem igazan ismernek mast d3d-n kivul?

[Szerkesztve]

(#9) escie válasza VladimirR (#8) üzenetére


escie
őstag

concurrent versions system. legalábbis asszem. verziókezelő rendszer. ennek segítségével halad a programfejlesztési meló. röviden lényeg, hogy a cvs-fából a legfrisebb kódot is beszerezheted...

I'm back, baby!

(#10) mobal


mobal
MODERÁTOR

aha akkor winex. :) majd utánanézek. de ha csak openGL van linux alatt akkor a d3d az kapufa? vagy van hozzá valami platform? és a 3d ,hogy kell beállítani? vagy én azt rosszul gondolom ha pl. nvidia dirvert telepítek linux alatt akkor minden d3d menni fog? és mi a helyzet a tux racerrel? tudtommal azis d3d vagy gl?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11) mobal


mobal
MODERÁTOR

na képek:
itt ply q3: Bővebben: link
pl wc3.doom...
Bővebben: link
nemtom de azok oldalt szerinte shortcutok. vagy csak irc: :)
és a www.winehq.com is van pár kép windows progikról.

[Szerkesztve]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12) Bally


Bally
senior tag

Én mohaa-t próbáltam UHU-n winex-el, szinte tökéletes volt, játszottam vele neten, de a hanggal voltak gondjaim, csak ugye linux-ismeret hiányában abba is maradt a project :)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#13) escie válasza mobal (#10) üzenetére


escie
őstag

figyu...
ez linux. a w32 binárisokat elfelejtheted, legyen az opengl, vagy d3d. nem kell ilyesmivel foglalkozni, hogy directx, ha megy a játék, megy és kész. azt se várd, hogy ugyanolyan egyszerű játékot telepíteni linux alá, mint a winnél, hogy kettőt kattintok, és megy. vannak natív játékok linux alá, különbséget nem látsz közte, és a wines között, csak annyi, hogy linuxot kapsz, ha kilépsz belőle.
van a winex(ma már cedegának hívják), ami fizetős, kissé bajos egy kezdőnek telepíteni, és nem minden fut vele...

példának okádék, egy pár játék, melyek natív linuxos porttal rendelkeznek:
UT2003/2004;Q1/2/3;DOOM;MOHAA;RACER; NeverwinterNights, több most nem jut eszembe...

I'm back, baby!

(#14) escie válasza Bally (#12) üzenetére


escie
őstag

az megy natívan is, de még igencsak béta, uhogy felejtős, nekem nem is futott.

I'm back, baby!

(#15) mobal


mobal
MODERÁTOR

jah látom az a cedega nevű progi a wineX gyk

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#16) VladimirR válasza mobal (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meg nem mondom, hogy hol, de valahol lattam egy nagyon szep, reszletes leirast, hogy warcraft3-at (ami ugye d3d, ha jol tudom) hogyan lehet beizzitani linux alatt winex segitsegevel - szoval elvileg megy

(#17) escie válasza mobal (#15) üzenetére


escie
őstag

így van. nevet váltott nemrég.

ezt ismeritek? rengeteg jó howto van itt, meg hírek, ilyesmi...
érdemes szétnézni...
Bővebben: link

I'm back, baby!

(#18) eddie303


eddie303
őstag

Van jópár natív linuxos játék is, ami van Windowson is, pl. van natív Heroes3, sajna nem ingyenes, Wolfenstein: Enemy territory - ez ingyenes, Quake3 - ennek kell az eredeti Wines Q3 CD, Ut-félékbõl mindegyiknek van, ezekhez is szintén CD kell. Mind OpenGL alapon mennek, jó részük még sokkal jobban, mint Windowsos verziójuk... Escie el is felejtette kedvencét, a Racert, ami egy elég profi autószimulátor :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#19) escie válasza eddie303 (#18) üzenetére


escie
őstag

nem felejtettem ki. :)

meg eszembejutott még: ArmyOps(vagy americas army, nem tudom melyik az igazi neve)
szóval van sok linux alá, ami nincs, az nem is kell. :P

I'm back, baby!

(#20) eddie303 válasza escie (#19) üzenetére


eddie303
őstag

Nekem pl. hiányoznak a késõbbi H3-mak, pl. Chronicles széria, Shadow of Death... :( Kár, hogy a Loki megszũnt, ha lenne, még sok játéknak lenne Linux portja. Asszem, Sims-nek is van.... Meg Heroes4 is hiányzik... Az a gond, hogy a Heroes széria nem megy Winex-el, és nincs is tervbe véve. Amit még figyelembe ajánlok: FooBilliard. Istenien meg van csinálva... Továbbá xmame játéktermi-gép (arcade) emulátor, és arcade játékok ezrei, amit imádok.... Csak egy pár példa: Shadow Dancer, Shinobi, Street Fighter széria, Mortal Kombat széria, golden Axe, Double Dragon széria....

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#21) escie válasza eddie303 (#20) üzenetére


escie
őstag

hát igen, azok is nagy játékok, bár én nem vagyok oda értük.
a simsnek van forgalomban winex-verziója, direkt winexre optimalizálva.

iigeen, a foobilliard, nagyon nagy játék, imádom. :)
meg az lbreakout, és főleg a barrage!!

nameg a vice, a Commodore emulátor. gyerekkorom idézik azok a játékok. :)

I'm back, baby!

(#22) eddie303 válasza escie (#21) üzenetére


eddie303
őstag

Mondjál jó C64 játékokat! :)

Kedvenceim:

Dizzy-k
Lazy Jones
Sabouteur (inkább az elsõ)
International Karate (+)
...

Brühühü, nincs tápom a C64-emhez, se floppym se magnóm :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#23) escie válasza eddie303 (#22) üzenetére


escie
őstag

igazából nem emlékszek nevekre, elég kis gyerek voltam még. uncsimnak volt plus4, másik uncsimnak c64.

ami a mai napig megismételhetetlen élmény nekem, az az elite. nagyon furcsa ezekkel újra játszani... a könny kicsordul a szememből. :)

na meg a head over hills (remélem jól írom...)

I'm back, baby!

(#24) eddie303 válasza escie (#23) üzenetére


eddie303
őstag

Bassz, volt valami játék, nem futott rendesen, szarul volt kazira másolva, de csak azért loadoltuk be, mert az elején olyan jó zene volt az Ikari-s intrónál....

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#25) escie válasza eddie303 (#24) üzenetére


escie
őstag

nem ilyen repülős volt? nekem annak tetszett nagyon a zenéje. asszem a Neverending Story című nóta szólt benne. a játék címére nem emlékszem. Out biztos tudná, ő a nagy plus4 rajongó... :)

(huhh, átmentünk commodore nosztalgiatopikba:) )

I'm back, baby!

(#26) mobal


mobal
MODERÁTOR

na hé sok lesz az off :)) tudjátok kéne valami emu amit ha elindítasz linux alatt + a gémet akkor megy faszán! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#27) eddie303 válasza escie (#25) üzenetére


eddie303
őstag

Nem, valami motoros, a címre sajna már nem emlékszem, ez C64-en volt. Egyébbként általában az Ikari által crackelt játékok intróiban mindig frankó zene volt :)

Másik Linuxos kedvenc, hogy ne legyen teljesen offtopik: Frozen-Bubble :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#28) eddie303 válasza mobal (#26) üzenetére


eddie303
őstag

Amint azt már próbáltuk elmesélni, van ami MEGY wine/winex alatt, és van ami NEM MEGY. pl. Half Life 2 legújabb Cedegával menni fog. Szokjad :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#29) mobal


mobal
MODERÁTOR

azért eléggé elszomorító ,hogy szinte alig van játék linuxra :(((

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30) escie válasza mobal (#26) üzenetére


escie
őstag

a linux-gamers-en van jó howto cedegához, meg telepítőszkript.

I'm back, baby!

(#31) eddie303 válasza mobal (#29) üzenetére


eddie303
őstag

Ha már Linuxozni kezdtél, az feltételezi, hogy Windowson már kijátszodgattad magadat, már valami komolyabbra vágysz... Ez úgy van, mint a barátnõvel :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#32) mobal válasza eddie303 (#31) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

még csak érdekel :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33) escie válasza eddie303 (#31) üzenetére


escie
őstag

így van. az igazi barátnő linuxot használ.

ööö, vagy nem így érted? :))

I'm back, baby!

(#34) eddie303 válasza escie (#33) üzenetére


eddie303
őstag

Nem konkrétan erre gondoltam, arra gondoltam, ha kijátszottad magad a nõkkel, akkor elkezdesz komolyabbat keresni, aki megmarad pár évre legalább, de a te meglátásod se rossz :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#35) mobal válasza eddie303 (#34) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#36) escie válasza eddie303 (#34) üzenetére


escie
őstag

tudom én, csak hülyültem.
de régi álmom egy linuxbarát-barátnő. :)
vennék neki linuxos tangát, meg topot. :)

I'm back, baby!

(#37) eddie303 válasza escie (#36) üzenetére


eddie303
őstag

Tudod, van az a kép: Linux never looked this good, a csajjal... Na, a csaj onnan elmenne :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#38) mobal válasza escie (#36) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

olyat hun lehet venni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39) mobal


mobal
MODERÁTOR

na valaki más? olvasgattam és az a cedega jó progi.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#40) mobal


mobal
MODERÁTOR

hi'
tegnap gondolkodtam! :) na olyan progi kéne nekem ami linux alatt tud emulálni egy winxpprof hun-t és vagy a feltelepített windózét eltudja indítani linux alatt. van ilyen? mert akkor a game problem megoldva nem?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#41) ReJim


ReJim
őstag

hi
azt nem tudjátok véletlen, hogy a sof2nek van e linxus változata??
vagy azt is el tudom indítani winex-el??
azzal próbáltam már q3at, de nem valami nagy sikerrel.. :( nagyon belassult.. :) igaz lassu agépem, de a winbe ment...
szóval adott a kérdés..
meg egy link, annak aki nem ismerné!
Bővebben: link

</end.?>

(#42) escie válasza ReJim (#41) üzenetére


escie
őstag

nem tudom van-e, de nem rémlik, hogy lenne.
q3-t meg emulálni linuxon igen nagy butaság volt, már megbocsáss. tökéletesen működik natívan...
nézz szét az id ftp-jén installerért...
-----------
mostanában ismét a racerrel játszok. ennél faszább autós játokot még nem pipáltam. :)
ha érdekel valakit, nézzen szét a ''Racer'' nevű topikomban... :)

I'm back, baby!

(#43) escie válasza mobal (#40) üzenetére


escie
őstag

röviden és tömören: nem.
viszont futtatható vmware-rel windows, de komolyabb grafikájú játékra ez alkalmatlan.
ráadásul rendelkezni kell hozzá egy winnel is.

a linuxos játék három sarkallatos pontja: cedega, 3dgyorsítás, natív installer/bináris
persze ha nem 3d-s játék, akkor a középső kilőve.

I'm back, baby!

(#44) ReJim válasza escie (#42) üzenetére


ReJim
őstag

körül néztem, majd holnap le is töltöm...

de majd a 3d gyorsítás miatt nem val, hogy ezen a konfigon jáccok... :(
azt nem sikerült még a linuxon belőni...(már ha nevezhetjük még annak :), szegény gnome-t kinyírtam....:) )
tux se megy :))
de aztán lesz majd házikóm, plussz tápom, akkor beízzik a másik p3as konf.... akkor reszkess világ akkor repül suse, jön uhu (+ valszeg megpróbálom a solaris10et, usse sikerül...)

</end.?>

(#45) Szalma


Szalma
őstag

(Dosbox alatt jó pár klasszikus megy tutin... Pl. win31 install után aknakereső és pasziansz is...)

Szeretettel:
Szalma

(#46) escie válasza ReJim (#44) üzenetére


escie
őstag


huhh, solaris?? pislogtam nagyokat, mikor feltettem. nagyon nehézkes volt nekem a linux után.
de azért jó kísérletezgetést kívánok! :)

milyen vga-ról lenne szó? az ati elég gáz, bár javulóban van driver terén.

Szalma,
ezekhez sem kell win. :) van a gnome-hoz, és a kde-hez is ilyesféle játék 1000. ezek is persze.
viszon én így ismertem meg régi nagy klasszikuokat, dosbox-szal... :)



[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#47) ReJim válasza escie (#46) üzenetére


ReJim
őstag

hjah... kiprószálom... én még nem vagyok linux függő.. sajanjelenlegi konfigomon(lds.: adataim) nem nagyonszeretek linuxozni... túl lassú a kde... agnome-ot meg kinyírtam.. na mindegy nem olyan vészes.... csak kilépni nem tudok.. :) úgyhogy általában: su + halt :D csak vagy 3 hónapja ugyanazt tölt be induláskor, az egyik readmet.. :)
meghát suliba is win van csak... meg azon fogunk jövőre programozni :(


a vga? :DDD integrált intel 82810E :) azsem 32megás.. 3dé gyorsítós... sof2 elmegy rajt, q3a elmegy rajt... max felbonzi 1024, de monitor is gagyi...
szóval legközelebbi konfiggal csak elmegy: 1ghz proc, 256sdram, gef2mx400 64mb...

solaris mennyire más?? én ahogy szkrínsotokat néztem igencsak hasonló volt mint a linux... gépigénye meg mint láttam nagy... :)


[Szerkesztve]

</end.?>

(#48) Flashy válasza ReJim (#47) üzenetére


Flashy
veterán

Solaris egészmás, 7 éves Linux gyakorlattal meg se tudtam benne mozdulni először. én úgy szoktam jellemezni hogy szögletes kerekű bicikli. valahogy meg kéne lökni, akkor simán gurulna, de amíg az ember csak tologatja odavissza, nagyon döcögős...

(#49) ReJim válasza Flashy (#48) üzenetére


ReJim
őstag

hát.. akkor aszt mondjátok ne töltsem le amásik kettő cd-t??:U:U
vagy egyáltalán ki se írjam cdre???:F
:))

</end.?>

(#50) Flashy válasza ReJim (#49) üzenetére


Flashy
veterán

nem tudom mihez mennyire értesz. pár éves Linux gyakorlattal (nem grafikus linuxban kattintgatás, hanem amikor a /etc konfigfilejainak legalább 80%áról kapásból megmondod mihez tartozik és mi van benne) érdemes csak. de Solarisban nem lesz szines-szagos felület meg autodetekt meg rózsaszín istennyila. nem lesz alá semmilyen program. a hálózatért is meg kell küzdeni, a programokért is meg kell küzdeni, kényelmes felületért is. van egy alap grafikus felület, meg grafikus terminálprogi, meg filekezelő. ja és a küzdeni nem a Tovább meg a Befejezés gombok nyomogatását jelenti :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.