Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Tegnapi nap szerettem volna kipróbálni az új nforce3-as chipsetes lapomon is egy live lindows (linspire) CD-t, de sajna, nem volt hang, valószínűleg ,mert még nem ismeri ez a verzió az nforce3-at.
Nah, gondoltam, sebaj felnyomom rá!
Letöltöttem az nvidia oldaláról az A64-hez tartozó nforce drivert ami run kiterjesztésű majd próbáltam futtatni.
Semmi.
Próbáltam root-ként futtatni, de nem volt hozzá jogom.
Próbáltam root consolt indítani indult is, de ott se ment.

Az nvidia oldalán azt írták root-ként a következő képpen kell futtatni , hogy egy sh -t eléírunk. Úgy se ment.
Ennyire nehézkes ez a linux,hogy még egy vacak drivert sem tudok felrakni?
Mit rontottam el? :F
HELP! :O

(#2) Peet


Peet
senior tag

up

(#3) snowflake válasza Peet (#1) üzenetére


snowflake
tag

Próbáltam root-ként futtatni, de nem volt hozzá jogom

Ez elég érdekesen hangzik, így elsőre. Valószínűleg nem root voltál (a prompt előtt olyankor # jel van, sima juzernél pedig $ jel )

Futtatni ilyen esetben egy binárist 2 féleképpen tudsz:
a, a file-on van futtatási jogod (x), ekkor ./fileneve
b, pl. egy sh-t írsz a file neve elé, így ez esetben az sh (valószínűleg a bash shell) fogja futtatni a programot.

Az a baj, hogy általában kevés infot adtok, a hibákról. Így elég nehéz pontosan megmondani mi is lehet a baj.
Ezt a live lindows izét nem ismerem, de az is lehet, hogy csak olvasható módban volt felcsatolva az a partíció, ahova ez a script írni szeretett volna, nem tudom több info kéne.


[Szerkesztve]

(#4) Peet válasza snowflake (#3) üzenetére


Peet
senior tag

Lehet, igazad van, hogy ez a live lindows ez külön történet. Valami virtuális meghajtóra vagy hova dolgozik. Elösször letöltöttem a fájl oda, majd miután nem ment egy FAT32-es partíciómra is.
A console-ban ha jól emlékszem # volt, szóval szerintem root voltam.

(#5) Out válasza Peet (#4) üzenetére


Out
addikt

Egy problema van a lindows-al, hogy szinte barmilyen programot akarsz felrakni ra, azert fizetni kell. Forrasbol meg en nem tudtam felrakni ra semmit :F

mod: jah, es csak neten keresztul tudsz ra programot installalni, a megfelelo nem is tudom mar milyen progival, de errol van egy topik itt a PH!-n, mert anno meg en is probalkoztam vele.... Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.