Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Linux alá WLAN (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Linux alatt mien kártyákat tudtok ami megy alatta?: jól megaszondtam...

PCMCIA kellene.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#2) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

up...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#3) sany válasza aDM|RaL^ (#1) üzenetére


sany
csendes tag

Pontosan mire dondolsz?
Ha hálózati karira gondolsz, szinte nincs olyan PCI kari ami nem megy linux alatt!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) eddie303 válasza sany (#3) üzenetére


eddie303
őstag

Ahogy elnézem, drótnélküli hálókártyára gondol, wireless LAN-ra :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) sany válasza eddie303 (#4) üzenetére


sany
csendes tag

sztem azzal sem lesz nagy probléma

(#6) aurum válasza aDM|RaL^ (#1) üzenetére


aurum
senior tag

atheros, prism, atmel nativ driverrel, a tobbi ndiswrapper-el vagy driverloader-lel. az acx100-at meg keruld.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#7) aDM|RaL^ válasza aurum (#6) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

tudom melyik csipszetek mennek, csak a szemét gyártók nem írnak a weblapon róluk egy kurva szót se:( ... szal ien és ien kártya de hogy mien csipszet azt fene tudja.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#8) Slayer Valor


Slayer Valor
őstag

Én csak ennyit írok ebbe a topicba: Vegyél Windows-t és hagyd a Linux oprendszert. :)

Nekünk megvan az 1 évvel ezelőtti verziója. nem is olyan rég fenn volt a gépünkön egy hónapig. nem volt jó az xp cd-nk és ezzel lehetett egyet-s mást csinálni. A Linux semilyen Windows-os fájlt nem ismer fel. Mivel a Win ellen csinálták. Biztos azt hitték megverik a Microsoft-ot Sőt még játékot sem lehet rakni rá. Az ADSL internet se fut rajta. Én mondom a legrosszabb oprendszer.



Ezt írtam a Legjobb játékok nevű topicba is.:)

(#9) Slayer Valor válasza Slayer Valor (#8) üzenetére


Slayer Valor
őstag

Remélem vmit azé't az újjabb verzióknál fejlesztettek :)

(#10) aurum válasza aDM|RaL^ (#7) üzenetére


aurum
senior tag

hat minek van a gugli? beirod, hogy dwl-g520+ chipset azt jovan.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#11) Sipi válasza Slayer Valor (#8) üzenetére


Sipi
addikt

Bár az érdekes mondatszerkesztésed miatt elég nehéz kiszűrni, mit is akartál írni, ha jól értelmezem, ennyi marhaságot rég olvastam ilyen rövid hozzászólásban...:(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#12) aurum válasza Sipi (#11) üzenetére


aurum
senior tag

attol, hogy valamitnem ertesz nem biztos hogy marhasag. az is lehet, hogy te vagy marha :)

de lasd kivel van dolgod ird meg mit nem ertesz es megprobalom valamilyen primitiv nyelven leirni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#13) Sipi válasza aurum (#12) üzenetére


Sipi
addikt

Lehet, hogy marha vagyok, nem is vitatom. :)
Akkor szép sorjában...

Nekünk megvan az 1 évvel ezelőtti verziója.
Minek az egy évvel ezelőtti verziója? Gondolom, valamilyen Linux-disztribúcióra gondoltál. De olyan, hogy Linux, nincs. Az csak a rendszermag, ami a hardvereket kezeli. Disztribúciók vannak, rengeteg. Az, hogy melyik tetszik, Tőled függ. Ha egy profiknak szánt disztribúciót teszel fel, valószínűleg meg sem tudod mozdítani. Ugyanakkor van egy csomó kifejezetten kezdőknek szánt változat is.
Így tehát nemigen lehet 1 évvel ezelőtti verzióról beszélni.

nem is olyan rég fenn volt a gépünkön egy hónapig. nem volt jó az xp cd-nk és ezzel lehetett egyet-s mást csinálni.
Mi vol fent? Az előzőből levezetve, talán egy GNU/Linux. (Meg aztán mit lehetett mivel csinálni, és főleg, miért? :) )

A Linux semilyen Windows-os fájlt nem ismer fel.
Ez meg nem igaz. Mi az, hogy Windows-os file? Már ez sem értelmes. Ha Windows által létrehozott partíción elérhető file-ról beszélsz, akkor érthető, de akkor sem igaz. FAT-partíciókat teljesen kezel, NTFS-t olvas.
Egy korábbi Windows-partíciót használok ideiglenes helyként, FAT32. Az összes ottani file elérhető.
Ha Microsoft Office file-okra gondolsz: azokat is tudom olvasni, írni. Néha nem a legjobban konvertálják át a programok, de több év Word-használat után nem zavar. (A Word sem képes normálisan beolvasni az előző verzió file-jait.)

Mivel a Win ellen csinálták.
Nem igaz. Alternatívaként csinálták, meg poénból, stb.

Biztos azt hitték megverik a Microsoft-ot
Nem igaz. Nem akarják ''megverni''. Alternatívát akarnak egy monopólium ellen.

Sőt még játékot sem lehet rakni rá.
Nem igaz. Van egy rakat Linux-os játék (egyszerűbbek közül). De én most otthon az Unreal1-2, Unreal Tournament, Quake1-2-3 játékokkal játszom, miután végigtoltam a System Shock 2-t, a MOHAA-t, a FreeSpace2-t.

Az ADSL internet se fut rajta.
Ez sem igaz. rp-pppoe csomaggal kell kezelni. Többnyire a legvadabb kártyákat is kezeli - az más kérdés, ha valami ótvar szutykot ad a szolgáltató, amiben nincs is hardver, hanem a Windows-os driver (vagyis az opendszer) kezeli a hálózati forgalmat.
Nem mindig egyszerű belőni, de lehetséges.

Én mondom a legrosszabb oprendszer.
Én meg azt, hogy a Windows. 1-1. :D

P.S.: ha nem követed a magyar helyesírás szabályait, s emiatt nem érthető, amit írsz, nem biztos, hogy az a ''marha'', aki olvasni próblja...

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#14) Slayer Valor válasza Sipi (#13) üzenetére


Slayer Valor
őstag

Le van rendezve.... Nem akarok vitát nyitni.
A játékkal kapcsolatos dolgot nem úgy értettem, hogy Linux játékot se lehet rakni rá.: Több hozzászólás nincs.

(#15) L3zl13 válasza Slayer Valor (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bazzz. Te sötét vagy mint az éjszaka. Mindenkinek jobb lett volna ha nem szólalsz meg... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Sipi válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Sipi
addikt

Uff, köszi! :)

Már kezdtem azt hinni, bennem van a hiba, hogy csak én ''kötök'' bele. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#17) PWR válasza Slayer Valor (#14) üzenetére


PWR
aktív tag

lehet ra rakni win-es jatekot is
nekem müxik az adsl is, gond nelkül lehetett konfiguralni
win-t összesen 2-3 dologra hasznalok, minden mast linuxon csinalok
sokkal igenyesebb, maximalisan testreszabhato grafikus felületem van rajta (csak az osx szebb es jobb nala)
szvsz az xp se rossz

Üdv

(#18) aurum válasza Sipi (#13) üzenetére


aurum
senior tag

hta ize... ugy tunt mintha nekem valaszoltal volna. szoval sztorno.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#19) aDM|RaL^ válasza Slayer Valor (#8) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

nem nekem kell...
winfos nem megbizhato, nem ugy mint a linux:)


szerk: úúúúúristen? te komolyan? hány éves vagy?

nemfut rajta az ADSL? omfg.f.g.d.d.a.d.f!!!! 1337 h4x0r...

Játékok?:) ut-fut...

szervernek pedig tökéletes:D

nincs jobb mint a linux... és a winfos meg egy szar:D

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#20) aDM|RaL^ válasza Sipi (#13) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

szeretem az ilyen embereket látni:) akik értenek hozzá valamennyire... nem ien vakegerek akik ideültek az anyuci bekötötte a DSL-t de aztán windows meg carmageddonban kimerül a játéktárunk... talán még a sajátgépet megtudjuk nyitni... lolos emberek... de végülis... hülyéknek is kell lenniük:)

egyébként aurum. kösz a segítséget körül nézek guglin:D (hogy ez nemjutott eszembe?: x_X?)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#21) Slayer Valor


Slayer Valor
őstag

Hopp!!! Rájöttem mi a problem. :) Megvizsgáltam a cd-t. Szinte az egész hibás.
Tényleg elszóltam magam. Nem kellett volna ennyi marhaságot írnom:B A Linux nem is olyan rossz.

Bocs a rossz hozzászólásokért.
Nos... a Linux is jó de én maradok a Windows-nál, mert nekem könnyebb ezt kezelni.:)

(#22) eddie303 válasza Slayer Valor (#21) üzenetére


eddie303
őstag

Édes jóistenem, honnan jöttél, holdról? Megröhögöm, ha kényszerbõl fogsz Linuxot használni, mikor az M$ bekattan s rád küldi a BSA-t mert nem fog mit tudni csinálni az opensource ellen :DDD

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#23) Slayer Valor válasza eddie303 (#22) üzenetére


Slayer Valor
őstag

Megnyugtathatklak nem fogom kényszerből használni:))

(#24) Protko válasza aurum (#6) üzenetére


Protko
tag

Ha acx100-as chip van a kártyámban hogyan kerüljem....???

''Nem emlékszem,azért kezdtem el inni...mert elhagyott a feleségem...vagy azért hagyott el a feleségem,mert elkezdtem inni.'' - Leaving Las Vegas

(#25) ReJim válasza Protko (#24) üzenetére


ReJim
őstag

kiveszed és eldobod jó messzire!
talán linuxod nem kezeli rendesen? vagy csak linux ot karasz?
előfordulhat, hogy azóta már készült megoldás, hogy linux is tudja használni....
go to nagy linux topik, ha még nem jártál ott! :)
Bővebben: link

</end.?>

(#26) Sipi válasza Protko (#24) üzenetére


Sipi
addikt

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#27) Protko válasza Sipi (#26) üzenetére


Protko
tag

Craig HowTo-ja alapján felraktam
iwconfig látja is.
viszont hálózatot azt nem talál, pedig van egypár a környéken.

''Nem emlékszem,azért kezdtem el inni...mert elhagyott a feleségem...vagy azért hagyott el a feleségem,mert elkezdtem inni.'' - Leaving Las Vegas

(#28) Sipi válasza Protko (#27) üzenetére


Sipi
addikt

Hát, bővebben max. akkor tudnék segíteni, ha nekem adnád a kártyád egy időre, merthogy nekem ilyen nincs. :D

Én a google-ön rákerestem a chipseted nevére + linux, kaptam egy rakat jó találatot. Próbáldj keresni pl. még a no networkre is, tutira lesz valami javaslat!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#29) vtechun


vtechun
veterán

engem is erdekel mostanaban ez a tema , mert kozelemben van vmi hotspot amin lehet tudnek ingyer netezni, szerverem meg megy mar 120 napja, jo kis slackware :)

[link] itt hozza is szoltam ez erdekelne egyelore

(#30) Flagstaff2 válasza Protko (#24) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Sehogy. Én acx-100-as karit használok (egész véletlen épp a már említett DWL-520+-t :DDD ) SuSE alatt. Nem gáz. Főleg az újabb (9.2-től fölfelé) verziók használják rendesen,a 10.1-et még csak most fogom tesztelni,de a 9.1-en is be tudtam állítani a netet vele (mikrós netem van). Annyi hogy mivel 64 bites driver nincs,nem tudok 64 bites Linuxot telepítnei :( És bármilyen furcsa ép a winsuxos telepítő cd (mármint a WLAN karié) szükséges a Linux alatti beüzemeléséhez. Az egésznek az a titka hogy az acx-100 firmware-e az egy zárt forráskódú cuccos és nem járultak hozzá hogy a firmware egy nyílt forráskódú valami (ez esetben Linux) disztró része legyen. Így annyit kell tenni hogy a cd-n található xp driver mappából a .BIN fájlokat az egyik csak .bin de mindenképp át kell nevezni .BIN-né!!!) egy szabadon választott (nálam 9.3 alatt /usr/share/hotplug/firmware asszem de lehetne más is) mappába bemásolom és a hardver beállításoknál a használni kívánt modul neve (acx_100) mellett meg kell adni a következő szöveget: firmware_dir=... A ... ugye a szabadon választott könyvtár elérési útvonala. Aztán hogy más disztróknál ez hogy megy azt nemtom,de nem lehetetlen és még csak nem is nehéz az acx_100 beüzemelése (9.1 alatt azért nehezebb volt de már nem emlékszem rá)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#31) Flagstaff2 válasza Protko (#27) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Hálózatot nem is fog találni. Mindent neked kell kézzel konfigurálnod a hardware részleteknél meg a WLAN beállításoknál (pölö a használni kívánt háló SSID-je). Elvileg a DHCP-vel kiosztott dolgokat nem,de nekem az átjárót és a DNS szerver címét is kézzel kellett beírnom.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#32) kovasz válasza Flagstaff2 (#31) üzenetére


kovasz
senior tag

hat emlekeim szerint ha ''any''-t adsz meg ssid-nek az slos ap-het fog kapcsolodni ami beenged.

(#33) kovasz válasza Flagstaff2 (#30) üzenetére


kovasz
senior tag

mi??? van 3 lehetoseg is: driverloader, ndiwraper, met az acx100-as drivercsomag. halot meg talal amennyi kell. en jopar helyi wlan szolgaltato szerveren neteltem mar elofzetes nelkul egy acx111-es kartyaval. kismet +ehtereal a tobbit a fantaziadra bizom...

(#34) Flagstaff2 válasza kovasz (#33) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

ndiswrappert próbáltam (9.1 alatt) és nem jött össze. Nekem a lentebb részletezett dolgokkal sikerült beizzítani a károlyt. Lehet van 1000+1 más módj,de nekem így sikerült és nekem így a legkönnyebb. :) Hálózatot meg én nem használhatam akármilyet a mikrós netszolgáltatóm (korántsem ingyenes) miatt. :)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#35) vtechun


vtechun
veterán

NAH VETTEM EGY KARIT, MUXIK IS LINUX ALATT DE KOZELBEN LEVI HOTSPOTOT NEM LATJA, PEDIG MIKOR WINES GEPEMBEN VOLT AZ LATTA, francba be volt kapcsolva a caps lock :) bar lehet hogy ott jobban le van árnyékolva...

(#36) nofene


nofene
aktív tag

Sziasztok a segitsegetekre volna szuksegem, szoval adott egy kis gep amin debian megy ez a gep osztja a netet is a benne levo 3 halokartya segitsegevel, viszont ujabban igeny merult fel arra, hogy wlan-on is osztani kene a netet, csakhogy mar nincs szabad PCI slot (3 halokari + 1 raid kartya), szoval amire szuksegem volna az egy USB-s Wi-Fi kartya amit linux alatt is tudok hasznalni illetve a kerdes meg az, hogy eleg ennyi ahhoz, h WiFin megosszam a netet? Vagy ezt igy nem lehet? (Eleg lama vok wifi temaban, mint latszik, szoval igy tudok wifin netet osztani vagy muszaj egy hotspot?)

(#37) Sianis válasza aDM|RaL^ (#1) üzenetére


Sianis
addikt

[link]

Sianis

(#38) emitter válasza nofene (#36) üzenetére


emitter
őstag

Ha csak egy gépnek akarod wifin továbbosztani, akkor jó ötlet az usb-stick (bár itt figyelembe kell venni hogy egy ilyennek a teljesítménye nem biztos, h átmegy pl. egy födémen, vagy több falon...)
Ha több gép is wifin kapcsolódna, azt nemtom, sztem nem lehet ahhoz AP kéne, de ebben nem vagyok biztos :B

(#39) Sianis válasza emitter (#38) üzenetére


Sianis
addikt

Lehetséges WIFI kártyát AP-ként üzemeltetni! :) Talán az ndiswrapperesek erre nem képesek, de ezt javítsátok ki ha tévedek!

Sianis

(#40) nofene válasza Sianis (#39) üzenetére


nofene
aktív tag

Köszönöm a választ!

Esetleg vmi nem ndiswrapperes, USB stick? Mit érdemes vennem?

(#41) montressor


montressor
aktív tag

Hali!

LInux alatt lehet-e erzekenyseget allitani?
nc6000 'notbuk' debian sarge, ipw2100 a kartya
koszi

(#42) ngabor2 válasza montressor (#41) üzenetére


ngabor2
nagyúr

natív driver, vagy ndiswrapper? ha natív, akkor lehet, hogy van saját beállító-progija. legalábbis az én ralink kártyámhoz mintha lett volna valami ilyesmi...

(#43) Amper válasza nofene (#40) üzenetére


Amper
tag

Hi all!

Én egy Edimax ew-7318UG USB stick-et használok a legnagyobb megelégedésemre (debian).
:B
Ami kell hozzá:
Kernel forrás
Driver fordítás (RT73_Linux_STA_Drv1.0.3.6.tar.gz)
Wireless tools
WPA-supplicant forrásból telepítve (az alap .deb csomag nem támogatja)
/etc/network/interfaces file módosítása

Enjoy
:U


[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#44) Amper válasza montressor (#41) üzenetére


Amper
tag

iwconfig ethX sens XX

:B

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#45) ngabor2


ngabor2
nagyúr

begyűjtöttem egy Senao 54Mbites usb-s cuccost. ragasztott, tehát nem tudom megnézni, hogy milyen chip van benne. a gépre dugva linux alatt annyit ír ki, hogy nagysebeségű eszköz van nem nagysebességű porton... semmi konkrétum. winem nincs (csak nagyon macerásan), hogyan tudnám kideríteni, hogy milyen chippel van felszerelve, és működésre bírnám-e kelteni?

(#46) Sianis válasza ngabor2 (#45) üzenetére


Sianis
addikt

lsusb? :F

Sianis

(#47) Sianis válasza Sianis (#46) üzenetére


Sianis
addikt

[link]

Esetleg így néz ki?

Sianis

(#48) ngabor2 válasza Sianis (#46) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Bus 002 Device 004: ID 0457:0163 Silicon Integrated Systems Corp.


oké, már úton vagyok (thx ismételten Sianisnak)

(#49) csontdaralo


csontdaralo
csendes tag

Sziasztok! kéne egy kis help , még most ismerkedem a linuxal azt javasolték h az uhu2.0 val kezdjem. Le is toltottem. minden fasza rajta csak egy vmit nemtok megcsinálni azt a rohatt internetet . már mindent megprobáltam. usb s modemmel csatlakozok a netre ,de nem ilyen tárcsázos téma hanem a másik. lol ezt jol megmondtam na mind1 remálem értitek. Azt akarom kérdezni h hogy tudnám megcsinélni kell vmi kulon progi hozzá? ha igen honnan tudom leszedni seggicsetek mer a win xp vel má tele a tokom. előre is kössz. Csé!

(#50) rdi válasza csontdaralo (#49) üzenetére


rdi
veterán

Ide írtam a válaszokat:

[link]
[link]
[link]

akár mehetne a kezdő hozzászólásokba is nem ? :DDD

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Linux alá WLAN (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.