Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59290) Cifu


Cifu
nagyúr

Hoi!

Szóval volt egy komoly problémám a KDE-vel, mely szerint Firefox és hasonszőrű böngészőkben pl. a RiOS szövegdobozában nem lehetett elolvasni a beírásokat, mert hát... fehér háttér előtt világosszürke (ezüst) betűk voltak. Vagy a honlapok (pl. HDDScan) háttere szürke lesz világos helyett, és ettől olvashatattlan az egész.

További gondom volt, hogy még a Libreoffice is beszürkült hátterű volt, ami miatt az ikonokat alig lehetett látni:

Meguntam a szívást, hiába szeretem amúgy a sötét hátteret, használhatatlan volt, szóval nekiálltam átállni világosra, mindent. Színek, téma, minden át Breeze-re (addig Arc Dark vagy Breeze Dark volt a választott). A sokadik újraindítás után pedig most minden látható. Szóval feltehetően a KDE beállításai voltak a felelősek a problémáért. :(((

Ha valakinek tehát hasonló problémája van, próbálja meg világos 'Megjelenést' beállítani (pl. Breeze) és utána az 'Asztal témák'-at sötétre állítani, majd újraindítani az egészet hátha megoldást nyújt. Javasolva voltak a világos témák, amit próbáltam is, de mivel a 'Megjelenés' alatt sötét színek voltak beállítva, így nem segítettek a problémán...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.