Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) BigManus válasza fanti (#76846) üzenetére


BigManus
addikt

Sudo-val futtattad az sh-t?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#76852) fanti válasza BigManus (#76851) üzenetére


fanti
addikt

nem!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#76853) tordaitibi válasza urandom0 (#76849) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Nem tudom, mi van nálad, de a Windows automatikusan futtatta a chkdsk-t a J: és az S: meghajtón is, miközben a Zorin telepítő elméletileg egyikhez sem nyúlt hozzá. Ezt magyarázza meg valaki..."

Pedig néha valami történik.
Én kb. pár hete pakoltam fel egy tartalék Manjaro-t az sda4 szabad partíciójára. (sda1-win bootloader, sdb2-windows, sdb3-átmeneti tároló)
Mégpedig úgy hogy ne tegyen grubot a sda gyökerébe , se sehova ne tegyen rendszerindítót mert az sdb-n van egy Ubuntu, majd os-proberrel megkerestetem a Manjarot és majd innen indítom ha kell.
Az sdb-t óvatoságból biosba letiltottam.
Lefutott a telepítés, ugye elvileg a Manjaro Kalamares hozzá se nyúlt semmihez csak feldobta a Manjarot az sda4-re.
sdb biosba engedélyesz, ubuntu grub megtalálta a manjarot, öröm-boldogság.
Majd biztos ami biztos alapon indítottam a Windowst.
És mivel kezdett..., Bizony, a checkdisk-kel.
Vagyis valami mégis történik.

(#76854) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#76850) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Na csak bejutottam az intézővel is. vizsgálat.
Ott csak ez a fájl van. bootsqm.dat
Itt is látszik a 32 GB foglalt. [kép]

(#76855) urandom0 válasza tordaitibi (#76853) üzenetére


urandom0
aktív tag

Azon a diszken, amelyikre telepíted a Linuxot, szokott chkdsk-t futtatni, de ez rendben is van, mert végülis a telepítő belenyúl a diszkbe, átírja az MBR-t, így a Windows "dirty"-ként érzékelheti.
De mi a lótúrót matat olyan diszken, amire nem történt írás-olvasás?
A telepítő biztos, hogy nem írt arra a két HDD-re, mert nem volt megadva csatolási pontként, és a telepítés elején kis is írja, hogy melyik lemezeken fog változtatásokat végezni.
A saját tapasztalatom ezzel kapcsolatban annyi, hogy amikor Linux alatt partícionálok egy pendrive-ot, akkor Windowsos gépbe dugva rögtön felugrik az ablak, hogy hibás a lemez, ellenőrizzük-e?

Nálad az sdb-n volt a Windows és az Ubuntu is, és amikor Ubuntuval felismertetted a Manjarot, akkor írás történt a Grub-ba, nem?

(#76856) urandom0 válasza gyulazsolti (#76854) üzenetére


urandom0
aktív tag

Rá tudnál nézni HD Sentinellel arra két HDD-re, hogy hány % a kondíció és mit mutat a S.M.A.R.T.?

(#76857) gyulazsolti válasza urandom0 (#76856) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Most ép a Zorin fut.
De megtudom mondani mert tegnap néztem.
S= 100/ 95 , J= 100/ 97.

(#76858) gyulazsolti válasza urandom0 (#76856) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

De most fel tudtam csatolni Zorin alatt az "S" meghajtót. [kép]
Ha itt megmondod mi a parancs, itt is megnézhetem.

(#76859) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

A man oldalakon vannak a kapcsolóknak rövidített és hosszabb (beszédes) fajtájuk.
pl.:
wc -w vagy
wc --words

Arra gondoltam, hogy kezdetben a beszédesebb kapcsolókat használnám (a hosszabbakat), mert így ránézésre fogom tudni, hogy mit csinál adott kapcsoló.

Ez így jó ötlet szerintetek? (Arra gondoltam, hogy a rövidített kapcsolók azoknak jó, akik már gyakorlottak és nem szükséges elővenniük a man-t, hogy kiderítsék, hogy adott rövidített kapcsoló mit jelent). Mit szóltok ehhez? :R

(#76860) urandom0 válasza gyulazsolti (#76858) üzenetére


urandom0
aktív tag

Gnome Disks (magyarul Lemezek) alkalmazás meg tudja mutatni a S.M.A.R.T. adatokat, az alapból fent van szerintem Zorinon. Vagy ott a GSmartControl, az is jó.
Parancsorhoz a smartmontools:
sudo apt install smartmontools && sudo smartctl -a /dev/sdX

[ Szerkesztve ]

(#76861) Wolfskin válasza vadkörte (#76834) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi

bár most visszaolvastam a múltkori kérdésem, amikor telepítettem, akkor előtte jobban átnéztem a gépet, és ha jól néztem ez a 2GB verzió. tegnap csak az adatlapot néztem, az alap 1GB volt. De azt nem tudom, hogy 1 db vagy 2 db modul vane benne, azt csak már januárban tudom megnézni, ha addig ráér.

most egyelőre annyit tudtam, hogy rátettem a Falcont, hátha az fut. lejelszavazni nem tudtam, de rátátettem egy keepasst, az is valami

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#76862) tordaitibi válasza urandom0 (#76855) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Nálad az sdb-n volt a Windows és az Ubuntu is, és amikor Ubuntuval felismertetted a Manjarot, akkor írás történt a Grub-ba, nem?"

Nem. Vagyis de. de nem abba a grubba, mivel az nincs is, leírom:
sda--mbr
sda1-win bootloader
sdb2-windows10
sdb3--data szerű átmeneti raktár
sdb4--üres partíció, erre telepítettem a Manjarot,
úgy hogy ne telepítse a rendszerbetöltőt sehova, se az sda lemezre, se a sda4 Manjaro partícióra.

sdb----mbr
sdb1--Ubuntu linux
sdb2-DATA adatpartíció
sdb3-winsave, ide meneteget a windows
sdb4-linuxsave, ide menteget a timeshift

Azaz semmilyen írás nem történt a sda1 grubba. Mivel nincs is grub, csak a win loader.
Az Ubuntut indítva megtalálta a Manjarot, igen, történt írás a grubba ekkor, DE! az SDB grubba.
sda nem. Azon a win indul azóta is magától ha biosba kiválasztom a sda meghajtót.
Vagyis semmi nem történt, és a win mégis azonnal checkdiskkel indult a Manjaro telepítés után.
A saját C, azaz sda2 partíción futtatta le a Manjaro telepítés utáni első indításánál.
Azóta se.

Vagyis valami van, hogy mi azt nem tudom.

(#76863) urandom0 válasza I02S3F (#76859) üzenetére


urandom0
aktív tag

Embere válogatja, szerintem nincs értelme. Én használom a PowerShellt is, ott olyan parancsok vannak, mint Get-NetIPAddress, Get-NetIPInterface, Get-NetIPConfiguration, Get-Process, és olyan paranccsori kapcsolók, mint -ConnectionState, -AutomaticMetric, -Filter, stb. Azt hinné az ember, a beszédes nevek miatt könnyebb megjegyezni a parancsokat és a kapcsolókat, de én úgy tapasztaltam, hogy egyáltalán nincs így, sőt, van hogy csak összezavar a sok Get-NetIP... kezdetű parancs.
Én nem érzem úgy, hogy könnyebb lenne megtanulni azt, hogy pacman --query, mint azt hogy pacman --Q, pláne ha maga a kapcsoló hosszú neve sem arra utal, amire te gondolsz. Pl. Debian alapú disztróknál apt install xxx a csomagtelepítés, Arch alapú disztróknál a pacman -sync --refresh xxx(CODE) (röviden pacman -Sy). Számomra ez kicsit fura volt az elején, mert a --sync az én logikám szerint nem teljesen azt jelenti, mint amire a parancs utal.
De végső soron ha az ember párszor használja és megtanulja az argumentumok bármelyik formáját, akkor az berögzül, onnantól fogva teljesen mindegy, hogy a hosszú vagy a rövid kapcsolót jegyzed meg.(/CODE)

[ Szerkesztve ]

(#76864) gyulazsolti válasza urandom0 (#76860) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Hiába nyomok entert, nem csinál semmit. [kép]

De gnome: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#76865) urandom0 válasza gyulazsolti (#76864) üzenetére


urandom0
aktív tag

???
Ez hogy jön ide? :Y

(#76866) urandom0 válasza tordaitibi (#76862) üzenetére


urandom0
aktív tag

Szerintem most már másodszor írod le hibásan, hogy az sdb2-n van a Windows :)
Az előbb is ezt írtad.

(#76867) gyulazsolti válasza urandom0 (#76865) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A parancsra azt dobta. A gnome disc képei, fentebb szerkesztettem, de beteszem ide is. [kép] [kép]

(#76868) urandom0 válasza gyulazsolti (#76867) üzenetére


urandom0
aktív tag

Nem tudom, hogy került ide a Postfix, az egy levelező szerver, neked nincs rá szükséged.
Az adatok alapján a merevlemez rendben van.

A minap nem értetted, hogy a másik gépedre hogyan sikerült partícionálgatás nélkül feltelepíteni a Zorint. Hát így.
Elkezdtem telepíteni virtuális gépbe a (tegnap telepített) MX helyére a Zorint, és simán felajánlotta, hogy feltelepíti a meglévő MX mellé. Gondolom, ha ezt választottam volna, akkor megcsinálta volna magának a partíciókat, a Grubot, mindent...
Ha például Ubuntut telepítesz Windows 7 mellé, az így néz ki. Ez az Ubiquity típusú telepítő (az összes Ubuntu alapú disztró ezt használja) van annyira okos, hogy érzékeli a telepített oprendszert, és ha akarod, mellé települ. Hogy ezt a lehetőséget miért nem ajánlotta fel neked az SSD-n, hát az egy érdekes kérdés...
Én most azt választottam, hogy törölje a lemezt, mire ő azt mondta, hogy akkor megcsinálja az EFI partíciót (ESP) és a / partíciót, ami ugye ext4 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#76869) gyulazsolti válasza urandom0 (#76868) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Jó csak nekem nem ajánlotta fel. [kép]
Az adatokat, valahogy visszatudjuk nyerni az "S" meghajtó ~30GB foglalt területéről?

Ez jól van így? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#76870) I02S3F válasza urandom0 (#76863) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen!

Azt olvastam a PS-ről, hogy a szintaktikája kacifántos. Eddigi tudományom szerint a unix tool-ok még mindig könnyebben érthetőek (a kapcsolókra gondolok), de átgondolom, amit mondtál! Kipróbálom a rövid kapcsolókkal való munkát is!

(#76871) cigam válasza Wolfskin (#76861) üzenetére


cigam
félisten

A 16-os válaszban képekkel illusztrálva mutatják, hogy xfce-ben hogyan kapcsolhatod be az automatikus beléptetést. Csak vedd ki a pipát, és minden bekapcsoláskor kérni fogja a felhasználót és jelszót.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76872) tordaitibi válasza urandom0 (#76866) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Teljesen igazad van, sda-b csere :)
Mentségemre, 2 évig amin a win van, azon voltak a linuxok és belémrögzült. Amire most a tartalék Manjaro került.
Most meg az Ubuntu lett a fő rendszerem és az meg a másik meghajtón van.
Ha nem szólsz, csak hajtogatom a magamét de így most remélem értelmet nyert az előző hsz-em.

(#76873) urandom0 válasza gyulazsolti (#76869) üzenetére


urandom0
aktív tag

Tudom hogy nem ajánlotta fel, de ez már eleve furcsa, szerintem már ott sem volt teljesen okés valami. Talán épp az, hogy UEFI gépen MBR/BIOS telepített Windows volt.

Az adatokat, valahogy visszatudjuk nyerni az "S" meghajtó ~30GB foglalt területéről?

GetDataBack-kel megpróbálkozhatsz.

Ez jól van így?

Most ki van kapcsolva. Kapcsold be, ha gondolod. Én részemről sem tűzfalat, sem vírusírtót nem használok otthoni Linuxon (szerveren igen), pláne úgy, hogy router mögött van a gép.

(#76874) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Letöltöttem a TM-et. ezt: transgui-5.18.0-x86_64-Linux.txz
Telepítettem is.Magyar is volt, de rányomtam a Geo frissítésre, és már nem magyar.
Nem találom, hova lett telepítve. Törölném, és újra telepítetém, hátha megint magyar lenne.
Hol keressem, és hogyan lehet eltávolítani?
Szerintem a letöltésekbe csomagolta ki, onnan töröltem is a mappát, de csak fut, ha az ikonjára kattintok.

GetDataBack [link] , ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#76875) urandom0 válasza cigam (#76871) üzenetére


urandom0
aktív tag

Ez nem a gyári Xfce menüje, hanem a Xubuntu sajátja, MX alatt nincs "User and Groups".

(#76876) urandom0 válasza gyulazsolti (#76874) üzenetére


urandom0
aktív tag

Ha valamit letöltesz, azt csomagkezelőn keresztül töltsd le. Megnyitod a Szoftverek alkalmazást, beírod hogy transmission remote gui, kettőt kattintassz és fel van telepítve.

[kép]

Amit letöltöttél, abban egyetlen indítófájl van, transgui, ez onnan fut, ahova kitömörítetted. A config fájlait pedig a ~/.config/Transmission Remote GUI/ mappába rakja.

[ Szerkesztve ]

(#76877) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!
Van itthon egy kis szerverem összedobva. Debian jessie fut rajta, csak parancssor.
A 128-as ssd kicsi lett. Kevés a hely és a CS:GO szerver nem tud frissülni.
A Linuxhoz nem értek, de a találtam jó kis leírásokat ami alapján össze lett kalapálva, és több mint két éve non stop megy. Azt olvastam, hogy a Debian, nem barátja a kezdőknek.

A gép főleg média tár, de ha már úgy is megy... Használt programok:
Deluge, Samba, TS3 szerver, és néha CS:GO szerver.

Ha úgy is újra kell raknom, maradjak a Debiannál? Vagy van ami inkább javasolt kezdőknek?
Az is fontos, hogy leírások útmutatók elérhetőek legyenek.
Köszönöm.

(ITX alaplap, csak két SATA csatlakozó van, 128ssd + 3TB hdd. Viszont csak 20Watt)

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#76878) BigManus válasza trapi007 (#76877) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha már a Debian bevált, akkor ne bolygasd.
Ismered, stabilan ment, miért váltanál?
Persze ez csak az én véleményem...
Nekem itthon a három asztali és a laptop is Debian, 10 éves Ikreim is simán használják.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#76879) CPT.Pirk válasza trapi007 (#76877) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért nem klónozod át egy nagyobb SSD-re?

Hozd létre a partíció(ka)t az új SSD-n, aztán a CloneZilla megcsinálja a klónozást, utána nagyjából csak egy live rendszer alól át kell írni a root partíció UUID-jét (ha UUID-vel csatoltad) az fstab fájlban, aztán kell csinálni egy grub frissítést és készen is vagy.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76880) vadkörte válasza trapi007 (#76877) üzenetére


vadkörte
addikt

"Linuxhoz nem értek..."
Ahhoz képest összekalapltál egy parancssoros felülettel operáló server-t...

"Azt olvastam, hogy a Debian, nem barátja a kezdőknek."
Nem egészen. A Debian senkinek nem barátja. Olyan, mint a gonosz nagymama a családban.

A Debian-t már ismered valamelyest. Én nem mennék át más platformra. Miért kellene újrarakni? Klónozd át egy másik SSD-re és go... Maximum az fstab-bal lehet kisebb munka

Más.
Brave-ről van infója valakinek? Hetek óta nem frissül. Érvénytelen kulcsra hivatkozik frissítéskor.

Üdv. V. Körte

(#76881) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok ismét,
tanulgatom a linux világot, van egy gépem jelenleg dual bootolok win10, és xubuntu oprendszerekkel, szeretnék még egyet melléjük mégpedig egy lubuntut.
Mikor telepítettem a xubuntut az elsőnek már meglévő windows mellé szépen létrehozott egy bootmenüt ahol tudok választani.
Most futtatom pendriveról a lubuntu telepítőt, jelenleg itt tartok:

Véglis nekem mindegy hogy a WINDOWS VAGY A XUBUNTU mellől csípek le némi helyet, de úgy látom a windows mellől lenne célszerű mert az jó nagy.
Na most az a meglévő boot menü amit a xubuntu kreált itt nem látszik, vagy az nem is egy partíció hanem az elsődleges partíció azt tölti be? Végülis a kérdés az hogy mit csináljak hogy ne tüntessem el a meglévő boot menüt, bár nekem az is jó ha csinál egyet ez a lubuntu ha az lesz a jó megoldás.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#76882) trapi007


trapi007
tag

Köszönöm a válaszokat.

Főleg a Deluge állományai miatt lenne jó a klónozás.Ezt majd megpróbálom.

De az ssd-nek nem települ drv csomag? Másik ssd-vel nem lehet gond? Mint Trim funkció...

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#76883) I02S3F válasza $p@rr0w (#76881) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha _új_ partícióra telepíted a Lubuntut, továbbá a /dev/sda helyre a boot loadert, akkor szerintem nem lesz gond!

Szerk. : trapi007 a trim funció, ha az ssd támogatja, akkor be fogod tudni állítani, függetlenül attól, hogy milyen típusú az ssd.

[ Szerkesztve ]

(#76884) gyulazsolti válasza urandom0 (#76873) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Lefuttam a ,GetDataBack progit.Mind 4 szintet.
Sokáig tartott. Létrehozott egy dir0000.chk mappát amiben ez van. [kép]
Pedig ott van a 32 GB-t, csak nem bontotta ki.
Valamit kellene még csinálnom, vagy más ötlet?

(#76885) cigam válasza urandom0 (#76875) üzenetére


cigam
félisten

hopsz... :(( Pedig a telepítő még meg is kérdezi, hogy legyen-e autologin:

Itt azt írják, hogy a mate-user-admin feltelepíthető rá, és ott is kikapcsolható az autologin.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76886) CPT.Pirk válasza trapi007 (#76882) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán értem a kérdést. Klónozás után minden úgy fog működni, ahogy eddig is. Ha helyesen csinálod, akkor észre sem fogja venni, hogy kicserélted alatta a hardvert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76887) urandom0 válasza cigam (#76885) üzenetére


urandom0
aktív tag

Igen, én is írtam neki, hogy telepítésnél megkérdezi. Ez a mate-user-admin nem rossz ötlet, de igazából csak egy sort kéne átírni a lightdm.conf-ban, lehet hogy ezt kéne meglépni.

(#76888) urandom0 válasza gyulazsolti (#76884) üzenetére


urandom0
aktív tag

Ennyit lát az egész driveból? Hát ez nem sok :Y
Nézd meg, mik a found mappákban mik vannak, és amit lehet, onnan állítsd vissza.

(#76889) gyulazsolti válasza urandom0 (#76888) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Azon a meghajtón annyi is volt kb.
A found mappában van, dir1043.chk mappa, amiből sok üres.
Van .lgf kiterjesztés amit nem tudok semmivel megnyitni.
A .jpg , .png, .pdf, ezek rendben vannak, de nem találok .xlsx, .docx, kiterjesztéseket.

Ha feladom és formázom az "S" meghatót, akkor nem lesz gond Zorinról,-Windowsra váltáskor. Mert mikor váltottam, ezt csinálta. [kép] majd [kép] és elindult a Win.

(#76890) mefistofeles

Minden Linuxos, és minden windowsos, minden eltökélt, és minden bizonytalan, minden megtért, vagy visszatérő. minden kétkedő és határozott, minden kezdő és minden vérprofi felhasználónak, disztribúciókban gazdag nagyon Boldog Új Évet kívánok! :C

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76891) BigManus válasza mefistofeles (#76890) üzenetére


BigManus
addikt

Csatlakozom!
Minden fórum tagnak Boldog Új Évet Kívánok!

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#76892) csixy


csixy
addikt

BUÉK!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76893) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Magyarul még viccesebb. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76894) $p@rr0w válasza I02S3F (#76883) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Feltettem egy új partícióra a Lubuntut, de sajnos nem látja a bootloader,
utánaolvastam a GRUB wikiben hogy tegyem fel atz os-prober packaget azt megtettem, aztán bemountoltam a partíciót, és lefuttattam a grub-mkconfigot de sajna csak az eddig is jelenlévőket ismeri fel az újonnan telepítettet nem.

Hogy lehetne hozzáadni a listához ebben az estben?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#76895) csixy válasza $p@rr0w (#76894) üzenetére


csixy
addikt

A Xubuntut tudod indítani?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76896) $p@rr0w válasza csixy (#76895) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Igen, a régi menü jött be változatlanul, kigoogleztam hogy a GRUB boot menü konfigját kellene szerkeszteni de az nekem elég durvának tűnt, viszont találtam egy GUI-s szerkesztőt hozzá, Grub Customizer néven fut.

Na ezzel már jóval könnyebb dolgom volt hozzáadtam egy új menüpontot, elneveztem, kijelöltem a particiót ellenőriztem azt a két file-t amit default beírt hogy tényleg léteznek-e és így elsőre hibátlanul működik. :C

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#76897) cappa72 válasza CPT.Pirk (#76893) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha má' gyökér vagy, ne igyá'? :DDD

Amúgy BÚÉK!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#76898) CPT.Pirk válasza cappa72 (#76897) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne idd magad gyökérre :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76899) I02S3F válasza $p@rr0w (#76896) üzenetére


I02S3F
őstag

Azthittem, hogy kezdő vagy! Ha igen, akkor nagyon ügyes vagy! Ha nem, akkor nem kérdeztél volna, vagy úgy kellett volna szájbarágósan elmagyarázni! :)
Szerk. : Búék!

[ Szerkesztve ]

(#76900) kovaax válasza CPT.Pirk (#76893) üzenetére


kovaax
őstag

Első munkahelyemen közalkalmazottként (=közalkeszként) ügyeltünk is, és egyszer egy egyetemi buliban ért a riasztás, szépen be is mentem (laptop meg mobilnet nem volt még akkoriban), és megoldottam a problémát. Másnap (="másnap") a főnököm kérdezte, hogy mi volt a probléma, én meg rövid gondolkodás után visszakérdeztem, hogy működik-e minden, és hát mivel működött, ebben maradtunk. :B

-=- There's no place like /home -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.