Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) mefistofeles válasza májkimiki (#76099) üzenetére

Soha nem értettem az efféle alakokat és az adott illetőről sem tudom eldönteni, hogy most ennyire totálisan sötét, hogy így köszön be egy topicba (és utána még meg is lepődik a fogadtatáson) vagy pedig egy igazi troll paraszt. Ha az utóbbi akkor meg azt nem értem, hogy ebben mi az élvezet.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76102) vadkörte válasza lev258 (#76088) üzenetére


vadkörte
addikt

Mondtam már, hogy a linux felhasználóbarát. Csak megválogatja a barátait.

"...wine 64 biten nem müködik..."
Ehhez képest 6+ hónapig nem hisztizett a gépemen.
#76082 tordaitibi
Elolvastam az összes témába vágó írásod. Bocs, de Te az a tipikus állatorvosi ló vagy (mármint az eseted), nálad még olyan hiba is előjött, ami nincs is. :D

#76089 elektron
Amilyen az adjon Isten...

#76094 mefistofeles
A napokban megesett EndlessOS diskurzus után kíváncsiságból felpattintottam egyet VB-ba. Adott benne minden, a használata is barátságos. Ha nem akarsz a "mélyére" ásni a mindennapokban el lehetne vele lenni (terminal is van, ha valakinek CLI hiánya lenne) tartalomfogyasztásra és készítésre is alkalmas, de fejleszteni is lehet rajt és ha nem elég az alap szoftverkínálat, ott a Szoftveráruház. De ha konzolozni akarsz, az sem lehetetlen.
Kell ennél barátságosabb, évekig naprakészen tartható, OS (WXP helyett) Mici néninek, hogy tarthassa a kapcsolatot a távolba szakadt onokákkal?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#76103) mefistofeles válasza vadkörte (#76102) üzenetére

Igen, amennyire én is tudom (sosem próbáltam) az endless pont azoknak készült akik csak használni akarnak egy megbízható rendszert. Most nézem debian stable alapokra épül, szóval tökéletes megoldás lehet váltani, de sokat gondolkodni nem akaró embereknek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76104) #26097408


#26097408
törölt tag

Manjaro KDE-ben hol tudom testreszabni milyen billentyu komboval tudjam bezarni az ablakokat?
XFCE-ben megtalaltam itt valahogy nem.

(#76105) vadkörte válasza #26097408 (#76104) üzenetére


vadkörte
addikt

Beállítások, beviteli eszközök billentyűzet?

Üdv. V. Körte

(#76106) #26097408 válasza vadkörte (#76105) üzenetére


#26097408
törölt tag

Arra fele kerestem de nem talalom. Lehet a szemem szurja ki pedig.
:DDD

(#76107) vadkörte válasza #26097408 (#76106) üzenetére


vadkörte
addikt

Esetleg a Beállítások, munkamenet? (bocs, melóban W10 only, telepíthető ISO-ként meg nincs KDE-s disztró nálam)

Üdv. V. Körte

(#76108) anorche1 válasza #26097408 (#76104) üzenetére


anorche1
őstag

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#76109) K0zm0 válasza #26097408 (#76100) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Óriási! :DDD Ment a gyűjteménybe!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#76110) cappa72


cappa72
nagyúr

Szeretném megnézni a videókártya RAM méretét, de mindenhol ezt találom:
GPU=$(lspci | grep VGA | cut -d ":" -f3);RAM=$(cardid=$(lspci | grep VGA |cut -d " " -f1);lspci -v -s $cardid | grep " prefetchable"| cut -d "=" -f2);echo $GPU $RAM

Eddig 3 kártyából 3-ra 256-ot írt.
Nekem ez gyanús, mert a 3-ból kettő biztosan 1GB-os.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#76111) CPT.Pirk válasza cappa72 (#76110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Ha megrövidítem a parancsot, akkor látszik is, hogy miért:

$ GPU=$(lspci | grep VGA | cut -d ":" -f3);RAM=$(cardid=$(lspci | grep VGA |cut -d " " -f1); lspci -v -s $cardid);echo $GPU $RAM   
Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Ellesmere [Radeon RX 470/480/570/570X/580/580X/590] (rev ef) 07:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Ellesmere [Radeon RX 470/
480/570/570X/580/580X/590] (rev ef) (prog-if 00 [VGA controller]) Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd Radeon RX 570 Gaming 4G Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 67, IOMMU group 13 Mem
ory at e0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M] Memory at f0000000 (64-bit, prefetchable) [size=2M] I/O ports at f000 [size=256] Memory at fcf00000 (32-bit, non-prefetchable) [size=256K] Expansion
ROM at 000c0000 [disabled] [size=128K] Capabilities: <access denied> Kernel driver in use: amdgpu Kernel modules: amdgpu

Azt nem tudom, hogy mit jelentenek ezek a számok de ez alapján máshogy kellene lekérdezni mert ezek nem a teljes ram méretet adják meg. Szerintem kérdezz rá a Linux haladóknak topikban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76112) #26097408 válasza anorche1 (#76108) üzenetére


#26097408
törölt tag

Mondom a szemem szurta csak ki.
Filendank!
:R

(#76113) Rimuru válasza cappa72 (#76110) üzenetére


Rimuru
veterán

glxinfo vagy dmesg is megmondja a vram-ot.

Vigyázat, csalok!

(#76114) cappa72 válasza CPT.Pirk (#76111) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze, az tiszta, honnan jön, csak miért ennyi az annyi.
Ú.. én nem gondolnám, hogy ez haladó téma. Be sem merem tenni oda a lábam. (pedig b'ssza a csőröm, hogy hogyan lehetne.
AMD videókártyáknál a dmesg | grep drm hozhat megfelelő kimenetet, nekem nvidia van, ott nem.

@#76113 Rimuru
Sajna a glxinfo -B sem az felvilágosítást.
A dmesg-et pedig kb. egyszerre írtuk. ;)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#76115) CPT.Pirk válasza cappa72 (#76114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, 10 centis sorminta a terminálba az pedig nem kezdő Linuxos szint. Nyugodtan kérdezd meg a haladóban. Ha valaki értetlenkedne, azt küld hozzám! :DDD (nem fog senki, jó arcok :) )

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76116) gregory91 válasza elektron@ (#76083) üzenetére


gregory91
senior tag

A KDE-ről annyit hogy inkább a hátam közepére sem.Látszik rajta hogy a témák össze lettek ollózva.
" wine 64 biten nem müködik ugyhogy windowsos programok kilöve. a linuxosok meg szart se érnek."
Persze mert a windowsra írt keretprogramoknak nevezett "szutykok" nincsenek beleintegrálva a wine-be(c++ redist, .NET és társai - néha a saját rendszerükben se működnek rendesen).Az hogy a linuxos szoftverek semmit se érnek,az azért mosolyogtató.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#76117) lev258 válasza cappa72 (#76114) üzenetére


lev258
veterán

nvidia-smi
Esetleg?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#76118) Sonja válasza cappa72 (#76110) üzenetére


Sonja
veterán

nvidia-smi --query-gpu=memory.total --format=csv

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#76119) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

[Ezt hogyan lehet telepíteni?]
Letöltöttem a zipet, kicsomagoltam, és megállt a tudományom, igaz ilyet sose csináltam még csak csomagtelepítővel telepítettem mindent de ez nincs fennt ubuntuéknál.
ami fennt van onedrive kliens az meg miután beadom neki a microsoftos linket, olyan hibaüzenetekkel száll el amiket én még életembe nem láttam.
Kb. másfél órája próbálom.
Biztos pofonegyszerű csak én tök vagyok.
Az install-sh miért kötőjeles, installPONTsh-ra 20 oldalt végigolvastam a terminálos telepítésre de egy se működik. Átnevezni meg nem merem.
Ubunt 18.04-re szeretném.

(#76120) Rimuru válasza tordaitibi (#76119) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt van link ubuntu repora, talan az lenne a legegyszerubb. :) Ha nem jo akkor pedig a tobbi info is benne van ami neked kell.

Vigyázat, csalok!

(#76121) ubyegon2 válasza Rimuru (#76120) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

onedrive (2.4.7-1)

Vagy ez a .deb is jó lehet, amihez a kolléga linkje is vezetett 2,5 sec alatt, telepíteni is pár katt és 98%, hogy ez is jó. Mondjuk bullseye és sid verziók vannak csak, korábbi nincsen, most gondolok bele, az akkor nem tuti a 18.04-re. (ilyen is van, hogy a Debian csomagja túl friss valahová) :)

De most nézem, hogy saját tárolóban is benn van......az talán túl egyszerű lenne kollégának vagy a blogba nem illeszkedne. ;]

Atyaég, megjött elektor@kalandor kománk is, de jó! :DD

[ Szerkesztve ]

(#76122) elektron@


elektron@
csendes újonc

hosszas keresgélés után végre találtam virusirtot linuxra. ha valakit érdekel letöltheti
itt: https://forums.comodo.com/comodo-antivirus-for-linux-cavl/comodo-antivirus-for-linux-cavl-v112680251-is-released-t92199.0.html
persze majd mindjárt jönnek a nagyon tudálékos agyu linux öskövület varjak és jol megkárognak hogy az meg minek mert linuxon nincs virus. szerintük. dehát ök még mindig agyilag a középkorban vannak mit tudhatnak az efféle uj uri huncutságokrol. ök még mindig lélekben a zöld monitor elött ülnek. zenét is a teminálon keresztül hallgatnak binárisan.
ugyhog jobb a békesség attol hogy esetleg nincs szükség rá még nem árthat.

(#76123) CPT.Pirk válasza elektron@ (#76122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A stílusodon faragjál egy kicsit, felesleges flame keltő hozzászólásokat írni, a következő ilyen stílusút már törölni fogom.

Btw, a terminál egy segítség amit nem azért használunk mert szívatni akarjuk magunkat, hanem mert bizonyos dolgokat egyszerűen gyorsabb ott, mint a GUI-n kattintgatva. De nem, a napi dolgokhoz nem kell terminál egy desktop disztrón, minden megy GUI-ról.

tordaitibi: a hivatalos tárolóból tedd fel, jól működik, én is használom. Mondjuk lassan tölt le fájlokat, de működik és a sharepoint / office365 alá betagolt dolgokat is kezeli. Kicsit zagyva, hogy hol kezdődik a OneDrive és hol megy át sharepointba / office 365-be, a cégemnél ráadásul mindkettő van...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76124) ubyegon2 válasza elektron@ (#76122) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én is hosszasan keresgéltem, 0,4 sec alatt adta elő a gugli ezeket, remélem elleszel velük egy darabig és majd ha új felfedezést teszel, csak akkor jössz újra. ;)

2020 legjobb 6 vírusirtója Linux-ra — Legyen óvatos!

5 legjobb (VALÓBAN INGYENES ) vírusirtó Linuxra - 2020

(#76125) cappa72 válasza lev258 (#76117) üzenetére


cappa72
nagyúr

+& @#76118 Sonja
Ezaz, köszi! :R

Amúgy egy másik gépen működött a glxinfo -B ; az egyik gt220, a másik 210.

De az nvidia-smi mindkettőnél rendben hozza a fontos minimális infókat.

@#76115 CPT.Pirk
Hát, 10 centis sorminta a terminálba az pedig nem kezdő Linuxos szint.
Naaaa, azért még belefér ide. :K
Látod, jött is a segítség.
(viszont hogy a gugli miért nem adott erre találatot, az jó kérdés... lehet, hogy rosszul kerestem)

@#76123 CPT.Pirk
Btw, a terminál egy segítség amit nem azért használunk mert szívatni akarjuk magunkat, hanem mert bizonyos dolgokat egyszerűen gyorsabb ott, mint a GUI-n kattintgatva. De nem, a napi dolgokhoz nem kell terminál egy desktop disztrón, minden megy GUI-ról.
Topikgazdihoz méltó precíz megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#76126) mefistofeles válasza elektron@ (#76122) üzenetére

Soha nem írtam még ilyent de......
Tudod, ha volna egy kis jogom én már úgy kibasztalak volna innen, mint macskát szarni.

Egyértelműen csak trollkodni jössz ide, nulla tudással és rengeteg linux fikázással (gyakorlatilag csak ebből áll az itteni léted)
Nem tudom melyik topic viselne el téged, ilyen viselkedéssel, itt sem kéne.
Előttem is mondták már, hogy a linux használata feltételez némi intelligenciát, tanulni akarást. nálad ezekből szemernyi sincs......
Kérlek ne is válaszolj, innen kezdve ingorálom minden mondandódat......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76127) májkimiki válasza elektron@ (#76122) üzenetére


májkimiki
őstag

Szeretnék haladni a korral. Hogy kell zenét hallgatni nem binárisan?

(#76128) tordaitibi válasza ubyegon2 (#76121) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ubi te mekkora egy bunkó vagy és szöveget sem tudsz értelmezni csak hajtogatod a blogomat.
Idézném magam:
ami fennt van onedrive kliens az meg miután beadom neki a microsoftos linket, olyan hibaüzenetekkel száll el...

Ezért kerestem másik klienst, ami az Ubuntu repokba van azt 2018 óta nem babrálták, az a skilion/onedrive és az nem működik nálam, a microsoft szerverre sem tud felcsatlakozni hanem elszáll.

onedrive.OneDriveException@src/onedrive.d(403): HTTP request returned status code 400 (Bad Request)
{
  "correlation_id": "24990db6-cb71-42ef-8529-d24",
    "error": "invalid_grant",
    "error_codes": [
        70000
    ],
  "error_description": "AADSTS70000: The provided value for the 'code' parameter is not valid.\r\nTrace ID: 80e5f5f3-2abf-4bf3-b970-d04c\r\nCorrelation ID: 24990db6-cb71-42ef-8529-d24\r\nTimestamp: 2020-11-26 18:55:15Z",
    "error_uri": "https:\/\/login.microsoftonline.com\/error?code=70000",
  "timestamp": "2020-11-26 18:55:15Z",
Majd itt még jön 20 sor error de azok már mindegy mik mert fel se bír csatlakozni.
Ezért keresek mási onedrive klienst, van is, az abraunegg/onedrive, az biztos hogy jó mert márciusba még működött nálam Manjaron és Debianon is, ők fejlesztik tovább az elhagyott skilion appot, csak az meg már nincs 18.04-re hanem csak feljebb.
Insyncet meg nem akarnám, nem mintha földhöz vágna 10rongy egy örökélet liszenszért de ennyiért átbootolok a Winbe oszt ott a vándrájv natívan.

Akik segítni próbáltak azoknak köszönöm, Ubi meg olvasgasd a blogomat esténként, mivel állandóan ezzel jössz, szerintem 200x végigolvastad már.
Egészségedre.

[ Szerkesztve ]

(#76129) tordaitibi válasza májkimiki (#76127) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Van rá megoldás.
Bakelit, compact cassette.
És A vagy A-B osztályú végfok.
Garantáltan analóg, 1 bit sincs benne :)

(#76130) májkimiki válasza tordaitibi (#76129) üzenetére


májkimiki
őstag

Ehhez minek terminál?

(#76131) tordaitibi válasza májkimiki (#76130) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van, ehhez sem kell, mintahogy a zenehallgatáshoz sem.
Bár.. szaknyelven power amplifier terminal a neve a nagyáramú csalakozóknak a végfokokon.
[link]
Ebbe a terminálba nem kell kódsorokat bepötyögni :)

(#76132) cappa72 válasza tordaitibi (#76131) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont tyúkbelet becsavarozni igen :DDD
Szóval az is kézimunka.
Éééés.... ott is van + meg - .... kis asszoiációval 0 és 1 ;]
Na jó, többet nem asszociálok ma már.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#76133) ubyegon2 válasza tordaitibi (#76128) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erre a bunkózásra nem reagálnék, mivel ez a Topikgazda dolga. A blogodat elég volt egyszer átolvasnom, gondolom amit sokan ott leírtak neked, csak elolvastad. ;) Többször nem minősíteném.

Ezért kerestem másik klienst, ami az Ubuntu repokba van azt 2018 óta nem babrálták,

Azt írtam másodiknak, de azt a .deb fájlt is nézted, amit a hsz elején linkeltem?

onedrive (2.4.7-1) unstable; urgency=medium

* New upstream release

-- Norbert Preining <norbert@preining.info> Mon, 09 Nov 2020 09:02:14 +0900

Látod a dátumot? Az egy dolog, mi a véleményem a blogodról, de ha neked vagy bárkinek írok valamit, akkor mindig segítő szándékkal írom, ha ez nem ment át eddig, akkor nem nekem vannak értelmezési gondjaim. Rengetegen imádnak itt, de azt még senki nem említette, hogy nem tényleges segítséget próbálok nyújtani. Mondjuk most nem kellett volna, mivel Winnel kapcsolatos, így sok értelme valóban nem volt. Igaz Te a blogodban is írtad, hogy neked nem segített senki, de kinek mi fér rá az arcára....

(#76134) tordaitibi válasza cappa72 (#76132) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

MTK nagymestere, én meg arra asszociáltam hogy megláttalak, mi van az audio projekteddel?
Ha jól emlékszek, pár éve belefogtál csak közbejött a család prjojekt.
Vagy csak leporolgattad a padlásról lehozott cuccost?

(#76135) tordaitibi válasza ubyegon2 (#76133) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azt írtam másodiknak, de azt a .deb fájlt is nézted, amit a hsz elején linkeltem?
onedrive (2.4.7-1) unstable; urgency=medium

Igen de ez nem hajlandó települni.
Rákattintva bejön a gyári szoftvertelepítő, Muon a neve, bekéri a jelszavam és kis gondolkodás után függőségproblémát ír ki.
De hogy mit hiányol azt nem írja ki.
Gondolom konzolba indítva a telepítést, akkor kiírná mi a baja, de azon kívül hogy elnavigálok a letöltési könyvtárba, nem tudom hogyan kell .deb fájlt konzolba elindítani.

CPT.Pirk,
nekem a hivatalos tárolóból feltéve a #76128 hsz-ba bekopizott hibával elszáll az onedrive.

Ubi,
" ha neked vagy bárkinek írok valamit, akkor mindig segítő szándékkal írom"
Ezeket is, itt alul idézve...?
"
az talán túl egyszerű lenne kollégának vagy a blogba nem illeszkedne. ;]"
Ez nem segítő hanem beszóló és kötözködő szándék, de majd megint megmagyarázod. Szerintem nem szakmai segítség hanem beszólás és ha ezeket esetleg nem írkálnád hozzá csak úgy lazán mellékesen akkor én sem reagálnék úgy, ahogy.
Megint te kezded. Én kérdeztem, nem úgy kérdeztem hogy , ha valaki tudna segíteni annak megköszönöm, ha Ubi segít az beszólhat, cikizhet, neki szabad. te ismét belémkötöttél. Ennyi.

(#76136) májkimiki válasza tordaitibi (#76135) üzenetére


májkimiki
őstag

sudo dpkg -i .deb

Persze abban a könytárban, ahol deb van.
Vagy teljes elérési úttal.

[ Szerkesztve ]

(#76137) tordaitibi válasza májkimiki (#76136) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kibontás előkészítése: onedrive_2.4.7-1_amd64.deb ...
Kibontás: onedrive (2.4.7-1) e helyett: 1.1.20170919-2ubuntu2 ...
dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: onedrive:
onedrive függőségek: libgcc-s1 (>= 3.0); ám:
  `libgcc-s1' csomag nincs telepítve.
onedrive függőségek: libphobos2-ldc-shared94 (>= 1:1.24.0); ám:
  `libphobos2-ldc-shared94' csomag nincs telepítve.
onedrive függőségek: init-system-helpers (>= 1.52); ám:
 init-system-helpers rendszeren lévő verziója 1.51.

dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: onedrive (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Aktiválók feldolgozása: systemd (237-3ubuntu10.43) ...
Aktiválók feldolgozása: ureadahead (0.100.0-21) ...
ureadahead will be reprofiled on next reboot
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.8.3-2ubuntu0.1) ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
onedrive
Akkor ha ezeket ha valahogy pótolom, akkor települne?

(#76138) májkimiki válasza tordaitibi (#76137) üzenetére


májkimiki
őstag

Keresd meg azokat a hiányzó csomagokat és lehet jó lessz. Valószínűleg azért nincsenek meg, mert a deb csomagod nem erre a kiadásra való, de próba szerencse. Kárt nem csinálsz vele, a vége vsz. kielégíthetetlen függőség lessz.
De, ha felmennek, akkor goto 1 lépés, újra megpróbálni.

Kiadásnak megfelelően a pkgs.org-on keressél.

[ Szerkesztve ]

(#76139) ubyegon2 válasza tordaitibi (#76135) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

az talán túl egyszerű lenne kollégának vagy a blogba nem illeszkedne.

No de ezt nem neked írtam, ha erősebben megfigyeled. :D

Amúgy meg amiket a blogodban írtál, simán lenyelhetnél egy kis utópiszkálódást, már csak önkritikai célzattal is. :K Ez a vénasszonyos nyekergés nem néz ki túl jól.

béka :R

(#76140) zoltanz válasza mefistofeles (#76126) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Windows 3.0 Ui sem volt felhasználó barátabb másnál, (olyan volt mint az OS/2, Apple System 6 és társai) mégis elterjedt, népszerű volt.
El kell fogadni vannak agymosottak, és sajnos ezzel a betegséggel együtt jár a csökönyösség, és trollkodás. (hiába dobsz malacoknak gyöngyöket, csak elesnek rajta)
Úgyis moderálják szakmai topikban, had vergődjenek. Amúgy hasonló témájú PH! blog -at, offtopikokat is el kell engedni, ne etessük a troll-t.
Nem erőszak a disznótor. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76141) májkimiki válasza tordaitibi (#76119) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez a GitHub-os abraunegg/onedrive egy parancssoros alkalmazás, mint az elődje a skilion.
Nincs hozzá GUI, terminálból kell beállítani és managelni.
A leírás alapján szépen fel lehet tenni (Kubi 18.04). Aki nem fordított még ilyen cuccot, annak nem egyértelmű minden. De csak összejött.
Beállítani már nem volt kedvem, nem tudom Téged a GUI hiánya mennyire riaszt el tőle.
Három fő részre bontható a telepítés/fordítás.
1: Telepíted a függőségeket és a fordítót.
sudo apt install build-essential
sudo apt install libcurl4-openssl-dev
sudo apt install libsqlite3-dev
sudo apt install pkg-config
sudo apt install git
sudo apt install curl
curl -fsS https://dlang.org/install.sh | bash -s dmd
Az értesítésekhez a következőkre is szükség van:
sudo apt install libnotify-dev
2: Aktiválnod kell a fordítót
source ~/dlang/dmd-2.094.2/activate
Itt a promptod előtt lesz ez: (dmd-2.094.2)
3: Klónozod a Git repo-t és telepítessz
git clone https://github.com/abraunegg/onedrive.git
cd onedrive
./configure
make clean; make;
sudo make install
Ha kész vagy deaktiválod a fordítót.
deactivate
Visszatér a rendes promptod.
Ezután terminálból elindítod a klienst:
onedrive
Továbbá követed a leírást a beállításhoz.
Innen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76142) májkimiki válasza tordaitibi (#76137) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez a 2.4.7-1 tele van függőségi hibákkal. Nagyon friss a csomag, a 18.04 meg túl régi hozzá.

(#76143) mefistofeles válasza zoltanz (#76140) üzenetére

Persze tökéletesen igazad van, csak ez a tök kihozta belőlem az állatot.
Semmi bajom a windowsosokkal és megszoktam már, hogy a két tábor nehezen érti meg egymást de az értelmetlen trollkodást nem tudom elfogadni. Voltam én is windowsos és soem jártam át linux topicokba baromságokat beszélni, meg most linuxosként sem a windowsosoknál. Sőt néha még oda is benézek és ha van miben, segítek nekik.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76144) gregory91 válasza elektron@ (#76122) üzenetére


gregory91
senior tag

Ez a comodo annyira jó hogy egyszer hazavágta a rendszeremet,pedig csak követtem az utasításait,ha már nem volt oly kedves és normális nem beállítani magának.Akkor inkább ezt, nem kell külön beállítani hozzá semmit és tud védelmezni.
"zenét is a teminálon keresztül hallgatnak binárisan."
Mivel a fájlok digitálisan ábrázolódnak ezért binárisak,a bakelit a vhs és audio kazetták azok mind analóg rendszerben működnek.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#76145) Cyrin válasza tordaitibi (#76119) üzenetére


Cyrin
addikt

google drive és onedrive klines - insync
most 50% kedvezménnyel: kód: BIGWEEKEND50
ez biztos működik, és grafukus felületű program.

(#76146) ubyegon2 válasza Cyrin (#76145) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És akkor már jön is a következő sírás, hogy jaj vajon működik-e az insync kliens Linuxon?
Home usernek egyébként sok esetben tök felesleges görcsösen ragaszkodni a kliens apphoz, amikor böngészőből is teljes körűen használható valami. Persze ott van a windózon is ilyenem vót és működött, mérnem működik ezen a szar Ubuntun? feeling.

Sajna ez a mostani promó upgrade-re nem vonatkozik. :(

[ Szerkesztve ]

(#76147) mefistofeles válasza ubyegon2 (#76146) üzenetére

Semmi Freud, de isten bizony pornó upgrade-nek olvastam.... :DD

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76148) Cyrin válasza mefistofeles (#76147) üzenetére


Cyrin
addikt

hülye autocorrect :D

(#76149) Rimuru válasza ubyegon2 (#76146) üzenetére


Rimuru
veterán

böngészőből is teljes körűen használható valami - g/ms drive syncel mappat (2 iranyba) realtime bongeszobol? mindig tanul ujat az ember. :))

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#76150) ubyegon2 válasza mefistofeles (#76147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De, ez Freud. Én sok kifejezéssel járok így. :D

(#76149) Rimuru

Home usernek - ezt is említettem! Ne kekeckeggyé', azt se tudom mi ez a g/ms drive syncel kb 4 éve megbeszéltük, hogy nem tudsz homeuserül gondolkodni már. :P

De ha meggyőzöl, hogy egy home usernek nem elég a browseres Drive vagy a Mega meg a többi, már rakom is fel a Gentooooot. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.