Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Linksys router problem... help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a Linksys BEFW11S4 routeremmel.
Rendesen be van konfigurálva, működik is, de néha azt csinálja, hogy egyszerűen nem ad jelet, vagyis nincs internet egyik pillanatról a másikra. Ha kihúzom és bedugom a konnektorba megint kis idő múlva akkor működik rendesen, de van hogy ezt naponta 4-5 alkalommal is eljátsza, olyankor már elég idegesítő.
Hátha valaki tudja a megoldást, ha nem visszaviszem gariba, csak ott valszeg nem fog kijönni a hiba, ahogy ez lenni szokott...:(
Várom a javaslatokat...

[Szerkesztve]

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#2) eXodus válasza Bhoeurh (#1) üzenetére


eXodus
őstag

Újabb firmwaret próbálj meg.

(#3) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Legújabb van fent... egyéb 5let?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#4) eXodus válasza Bhoeurh (#3) üzenetére


eXodus
őstag

Vmi új fejlemény?

(#5) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Azóta sem javult meg:)
Úgy látom vhogy nem tombol a segítőkészség:(

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#6) steve@prhw válasza Bhoeurh (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Úgy látom vhogy nem tombol a segítőkészség

A legjobb tipp már kilőve (firmware). Esetleg csinálhatsz rajta egy teljes reset-et, ha utána sem jó, max a twollah-féle macskatetem-felett-éjfélkor-temetőben-imádkozós módszer válhat be a garin kívül... ;)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) Bhoeurh válasza steve@prhw (#6) üzenetére


Bhoeurh
tag

Majd ezzel is megpróbálkozom, de szerintem inkább valamilyen más beavatkozásra lenne szüksége...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#8) gedikart


gedikart
aktív tag

Hali!

Nekem Linksys WAP54G ver 1-em volt. Kliens módban csatlakozott egy WRT54G-hez, onnét jött a net. Volt olyan, hogy 20 percen belül 7-szer bontotta a netet és a hálózatot a routerrel, egyébként meg heti 4-5 alkalom volt az átlag. Ilyenkor táp kihúz, majd vissza. Raktam fel új firmwaret mindkettőre, de nem javult meg.

Még garanciális volt így visszaküldtem, kicserélték V2-es verzióra, és azóta még nem volt vele problémám.

Egyébként a Linksys még tűrhető, a Dlinket viszont nagyon sokan szidják, hogy állandóan megszakítja a kapcsolatot.


Bye

(#9) pampi


pampi
csendes tag

Sziasztok.
Következő problémám van.
Wrt54g router-en adsl be, innen egy wap54g access Point-on keresztül belső hálozatra csatlakozna, de csak csatlakozna mert marhán nem sikerűl össze hozni. Ha valakinek van valami jó ötlete azt megköszönném.


[Szerkesztve]

(#10) gedikart válasza pampi (#9) üzenetére


gedikart
aktív tag

Pontosan mi nem megy?

Mit állítottál be AP-Client módot?

(#11) pampi válasza gedikart (#10) üzenetére


pampi
csendes tag

Nem jön át semmilyen adat sem. access point lett beállítva az accessen:)vagyis a wap54en

(#12) gedikart válasza pampi (#11) üzenetére


gedikart
aktív tag

WAP54G-n AP Client módot állíts be, majd site survey. Ha az SSID nincs letiltva a WRT54G-n akkor látnod kell a router MAC címét, és rá tudsz kapcsolódni.

(#13) shiver


shiver
csendes tag

Hello!

Nekem is hasonló problémam van a Linksys BEFSR41 routeremmel, azzal a külömbséggel, hogy 1-2 percenkent megszakítja a netet, aztan magától újrakonnektál. 1 hete használom kb, eleinte nem volt semmi gond. Router nelkül csatlakozva az internetre semmi gond, tehat benne van a hiba. Lehetséges hogy csak beállítás kerdése vagy vigyem vissza hogy cseréljék ki?

(#14) tusi74 válasza shiver (#13) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem is ilyen gondom volt a befsr41-gyel, csak nekem nem is konnektált újra.
Állítólag a kábelnettel csinálja, nem nagyon lehet vele mit kezdeni.
Én a routerekkel teljes canossa-járást csináltam az utobbi pár hétben.
Először volt egy Dlink Di-604-esem. Azt egy áramszünet órákra kiütötte.
Aztán azt odaadtam a szonszédomnak. Hogy ő mit kezd vele, nem tudom.
Aztán vettem a BEFSR41-et, mégis a Linksys az CISCO.
Na az random időnként szakította a kapcsoaltot, bármit is állítottam.
Meg butább is, mint a Di-604. Ezt a Linksyst eladtam, vettem teljesen máshonnan egy DI-604-est megint, az kopp, kopp, azóta is megy.


[Szerkesztve]

(#15) gmers


gmers
csendes tag

sziasztok segitséget kérnék a következőhöz
kaptam egy linksys BEFW11S4 V.2 routert .mindent leirás szerint csatlakoztattam
mindent oda dugtam ahova kell és amikeo eljutok odáig hogy a böngészöbe irjam be a 192.168.1.1-et akkor azt kapom vissza hogy a keresö nem találhato
lehet hogy rossz az egész gépezet?switchként viszont üzemel
ha tudtok vmit kérlek jelezzétek
köszi
gmers

(#16) Bhoeurh válasza gmers (#15) üzenetére


Bhoeurh
tag

Ilyet nekem is csinált, próbálj meg simán csatlakozni a géppel a netre, mintha nem is lenne router. Elvileg sikerülnie kell, utána meg már fel kell tudnod menni a 192.168.1.1-re.

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#17) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Úgy látom hogy a V1-es routerekkel van itt a gond... Holnap megnézem hogy nekem melyik verzió van.

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#18) Bhoeurh válasza gedikart (#8) üzenetére


Bhoeurh
tag

Mennyi idő után cserélték gariba?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#19) gedikart válasza Bhoeurh (#18) üzenetére


gedikart
aktív tag

Hali!

A WRT54G-vel nem volt gondom (ver 2), hanem a WAP54G (Ver 1) szakította meg állandóan a kapcsolatot. WAP54G V2 már tökéletes.

WRT54G oldalán 14 Mbit/s volt a sebesség, a WAP54G-re kötött gépnél meg 3,5-4 Mbit/s. És ez mind csak attól, hogy a WAP54G-re egy szutyok UTP volt kötve. Pingelésnél rájöttem, hogy ha UTP keresztül 65500 bájttal pingeltem a rákötött WAP54G / WRT54G eszközt, akkor kva nagy volt a veszteség kb 30%!!!

Vettem egy FTP kábelt a WAP54G-re és azóta nincsen veszteség. (WRT54G-re már először is azt kötöttünk, azért volt 14 Mbit/s-os a kapcsolat)

Kipróbáltam a gyárilag hozzá adott 1,5 m-es UTP--it is, de ott is elég nagy a veszteség 25%, szal én inkább FTP kábelra szavazok, ha gyenge a kapcsolat (pingeléskor kiderül)

Ja, Csütörtökön elküldtem postán, pénteken megkapták, (telefonon előtte azt mondták, hogy kb 1-1,5 hét lesz míg kicserélik), DE aztán hétfőn rámcsörögtek, hogy Kedden várjam a postást, mert hozza az új kütyüt.

(#20) Dudikoff


Dudikoff
csendes tag

dettó ez a problémám van nekem is a BEFW11S4 V4-el. ugy látszik ez egy ilyen széria.
ezek szerint akkor gari,vagy csere,vagy kuka

(#21) Bordács


Bordács
tag

Készülékem 11-es.
192.168.1.1 -be bemegyek,minden beállítást el tudok menteni,kivéve az első lapot,
ahol az alapbeállítások vannak és a legfontosabbat,hogy a kapcsolat jellege
PPPOE ,meg usernév,meg pass.Ha ezt az oldalt menteni akarom,mindig kijön
a jelszót és usernevet megerősitő ablak és hiába írom be a helyes adatokat,újra és
újra visszadobja ugyanezt az ablakot és nem ment el semmit.Emiatt WI-FI módban és LAN-nal nem is tudok kapcsolódni a netre,csak ha ''betárcsázom''
Ötlet?
Köszi előre is
Bordács-proci
:R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Linksys router problem... help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.