Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Captain_


Captain_
csendes tag

Tegnap üzemeltem be a routert, 3 gépnek adja a netet (Invitel ADSL).
A probléma magával a kapcsolattal nincs, viszont egyes oldalak bejönnek mások viszont nem.
Pl: Bejön: index.hu , prohardware
Nem jön be: origo, startlap
Routert kiiktatva természetesen gond nélkül letöltődik mindegyik..
Firmware a legfrissebb van rajta gyárilag.
Próbáltam kikapcsolni a tűzfalat (nem állítottam rajta semmit, gyári alapbeállításon hagytam mindent), de akkor is ua. volt a hibajelenség, az oldal pingre válaszol, elkezdődik a letöltés, a keret általában megjelenik, de utána semmi..

Ha találkozott vki hasonló problémával vagy van ötlete akkor pls help! :O

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#2) Captain_


Captain_
csendes tag

Firmware downgrad oldotta meg a problemat:))

[Szerkesztve]

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#3) Sunzi válasza Captain_ (#2) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Most melyik van fenn?

Brobald ki ezt a verziot is: 1.51.00, May 19 2004

Letoltest nem tudok, egy kulfoldi forumban talaltam linket, meg persze otthon is megvan...

Ez az egyetlen verzio, amivel ez a szerencsetlen kutyu rendesen hajlando mukodni...

Az ezelottieknel pl. egy traceroute paranccsal barmikor lehetett reset-elni a routert, es 2-3 orankent lefagyott.... jah, es ebben tenyleg allithato az MTU size...

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4) Captain_ válasza Sunzi (#3) üzenetére


Captain_
csendes tag

Csak egy nagyon regit talaltam - 1.45.2, Sep 18 2003 - , de meg kutakodom.

Az a baj,h eleg sok link a linksys oldalara mutat, ott pedig csak a legfrissebb van fenn. (legalabbis csak azt talaltam..)

At tudnad kuldeni mailben, ha megvan neked az 1.51.00, May 19 2004?

Az MTU-t, ha engedelyeztem a legfrissebb firmwarrel - probaltam tobb ertekkel - akkor semmilyen oldal nem jott be..
Az MTU-t a mostani firmware-nel meg nem bazirgaltam, egyelore annak orulok,h muxik..
:)

Amugy sztem az ''uj''-gyari firmware-nel vmi a PPPOE resznel nem stimmelhetett (kiprobaltuk mashol is ahol ADSL kapcsolat van es ott a google-on kivul semmi nem jott be:(( ), mert a melohelyen, dinamikus ip-vel siman ment minden...

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#5) Captain_ válasza Sunzi (#3) üzenetére


Captain_
csendes tag

Megtalaltam az 1.51.00, May 19 2004 -et, majd este kiprobalom.

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#6) Sunzi válasza Captain_ (#5) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Sok sikert :)
Mi mar legalabb 1,5 eve hasznaljuk, ez a nem hivatalos fw az elso, amivel gyakorlatilag nem kell hozzanyulni, teszi a dolgat. Illetve, az eredetivel is ment, csak abban tul sok hiba volt (timeserver, stb). Amig meg kozben kijottek, tobb bajt okoztak, mint kijavitottak...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#7) Captain_ válasza Sunzi (#6) üzenetére


Captain_
csendes tag

Nahh...feltettem az v1.51.00-es fw-t.. ugy nez ki muxik rendben.. kop-kop-kop :)
MTU-t is be tudtam allitani..

Megegyszer koszi szepen!!

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#8) Sunzi válasza Captain_ (#7) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nagyszeru.

Nincs mit. Ez a verzio sem hibatlan, de meg mindig jobb, mint barmelyik... ha pl egy belso szerverre akarok sw VPN-el bejonni, sikerul siman ujrainditani... de a hiba okat meg nem deritettem ki...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#9) OddMan


OddMan
őstag

Új firmware:

v1.52.3 a linksys ftp oldalán:
Bővebben: link

v1.52.4 a linksys kínai oldalán:
Bővebben: link
Angol fórumokon olvastam, hogy ez is angol nyelvű szal nem kell félni a kínai karakterektől.

Fórumhivatkozások:
Bővebben: link
Bővebben: link

:DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#10) Captain_ válasza OddMan (#9) üzenetére


Captain_
csendes tag

Thx az infot :)

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#11) Ivanchen


Ivanchen
tag

az 1.51.xx.xx verziók béta verziók..... de még soha senki nem mondta hogy bármi baja lenne velük.... :D

az 1.52.xx.xx verziókat nem nagyon ismerem, de szerintem ezek is jók,

de az 1.50.09 és 1.50.18-as verziók mind xarok a biztonsági beállítások túl szigorúak lettek és még csak állítani sem lehet őket...

asszem a mostani routerekben csak az 1.50.18as verzió van jelen, tehát egyből frissíteni kell :(

(#12) OddMan


OddMan
őstag

Azt olvastam egy csomó helyen, hogy az 1.51.00 firmware-t érdemes használni, mert az a legstabilabb firmware. Ti mit tudtok erről?:F Tényleg érdemes azt feltenni a beta 1.52.4 helyett? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13) OddMan válasza OddMan (#12) üzenetére


OddMan
őstag

Up! :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14) Captain_ válasza OddMan (#12) üzenetére


Captain_
csendes tag

Nekem miota az 1.51.00 van fonn nem volt gondom - kop-kop-kop :) -, ugyhogy egyelore csak ugy biztos nem fogom cserelgetni... Majd meglatom miket hallok az ujakrol es annak fuggvenyeben.., csak most a vizsgaidoszak miatt nemigazan van prioritasa a dolognak..
;]

Ha meg akarod nevettetni Istent mesélj neki a terveidről.

(#15) OddMan válasza Captain_ (#14) üzenetére


OddMan
őstag

Felraktam az 1.51.00 firmwaret és egyelőre csak annyit vettem észre, hogy nincsen QoS, bár asszem az újabb firmwarekben sem működik normálisan.
Szal én is maradok az 1.51.00 firmwarenél egyelőre a biztonság miatt is. :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16) mzolcsi válasza OddMan (#9) üzenetére


mzolcsi
csendes tag

Hali!

Felraktam a 1.52.3-as fw-t és tök jól műxik (remélem a továbbiakban is így tesz), csak azt furcsálom, hogy az adminisztrációs oldalon ez található:
Firmware Version: 1.52.3, Jan 18 2005

Január óta ülnek rajta vagy talám azóta béta tesztelik

(#17) OddMan


OddMan
őstag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de úgy tudom, hogy legtöbbször a PPTP és a L2TP protokollokat használják tunnel létrehozására, amit aztán IPSec-el titkosítanak.
A BEFSX41 és a BEFVP41 milyen tunnel-t használ VPN összeköttetéskor? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18) OddMan


OddMan
őstag

UP!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#19) OddMan


OddMan
őstag

UP! :P

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#20) norbee3al


norbee3al
tag

Sziasztok, nekem egy BEFSR41 ver. 2. routerem van. de a linksys oldalán nem találtam hozzá firmware-t, mármint olyat ami ver. 2. lenne. szerintetek felmegy rá a ver3 vagy ver 4 firmware-je is? Thx a választ! (nekem most egy 2002-es vann fennt szal megérné update-olni! :P :D )

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#21) benedekco válasza norbee3al (#20) üzenetére


benedekco
addikt

sajna nem tudok segíteni, de ennek ellenére nem tudnál valami infót lökni erről a cuccról? igazándiból a firewall érdekelne, beállítási lehetőségek meg iylesmik...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.