Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok! Vettem egy 1650mAh-es Li Polymer aksit (3310be)

Kerdes: Hogyan kell megalapozni a hosszu eletet:

1, Lassu toltovel sokaig toltom

Ez megvolt

Mi a tobbi lepes?

Elso alkalommal mennyire sussem ki?
a, addig amig nem szol a telo, hogy lemerult, vagy
b, picit meriteni csak


Mennyire egyenletes sebesseggel?

a, tehat sim kartya nelkul rarakom a vilagitast es lemeritem
Ez lenne ugye az egyenletes es gyors kisutes, vagy

b, Hasznalom telefonalasra mig le nem merul
Ez a nem egyenletes de tovabb tarto kisutes


Masodik alkalommal is ugyanolyan sokaig toltsem, mint eloszor?




(#2) a_tesz válasza joysefke (#1) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Li-ion és Li-polymer akksikat nem szokás formázni, mert nem szeretik. szóval úgy jársz a legjobban, ha csak szépen töltöd, és nem nagyon hagyod kikapcsolásig lemerülni, mert azt nagyon nem szeretik, bár van bennük elvileg védelem

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#3) Old Death válasza joysefke (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

1650mAh :Y 3 hétig akarod használni töltés nélkül?

ahogy a_tesz is mondta, nem szeretik...
töltsd fel és kész... annyit tudsz tenni esetleg a cél érdekében ,hogy kikapcsolt állapotban töltöd fel...

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#4) #64791808


#64791808
törölt tag

A lítium alapú akkumlátorok gyárilag vannak ''formázva'', ezért a hosszú töltés szükségtelen. Ezeket arra tervezték, hogy gyorsan tölthesd, DE lassan terheled. Érsd sok ideig, kis terhelés. Telefon, mp3 player, stb. (Ellentétben a nikkel alapúakkal, melyeknek a lassú töltés, de hirtelen nagy terhelés viselés a jellemzője).

Ha az az akksi valóban 1650mAh-s, akkor ha nem beszélsz sokat, kvázi mindegy, lesz, hogy ki van kapcsolva, vagy nem, mert annyi ideig bírná, amennyitől az akksi magától is lemerül :)

Nincs vele teendőd. Semmiképpen ne süsd ki, mert többet ártassz vele, mint használsz. Viszont azt se csináld, hogy ha lemegy egy egység, akkor azonnal töltöd, mert x-szer lehet tölteni egy ilyen vackot. Ahányszor töltőre teszed, az annyiszor -1 az x-ből, függetlenül attól, hogy mennyit töltessz rá. Tehát ha már csak egy egység van, de még nem kiabál, hogy alacsony fesz, akkor célszerű tölteni.

Vulgáris leszek: egy percig nem akarlak hülyének nézni. De nézd meg alaposan azt az akksit, mielőtt megveszed, mert egy 3310-esbe való akksi méretéhez az 1650mAh az borzalmasan sok. Észnél légy, mert iszonyúan átbaszhatnak.

(#5) SAMYka válasza #64791808 (#4) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Szerintem erre gondolt:[kép]
Modemesek bocsi :B ;]

[Szerkesztve]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#7) ragazzo


ragazzo
őstag

Érdekes ez a kérédés, mert van ahol azt olvasn, hogy formázni, kell, míg mások azt mondják nem kell. Mondjuk én is azt mondanám, hogy nem kell, mert ebben nincs csepptöltés mint a nikkelben. A N3310-be max 1300-as akku fér bele. Én így tapasztaltam.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#8) Viktor0610 válasza Kalandor (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én úgy tudom, h. az első pár töltéskor érdemes kikapcsolt állapotban tölteni (először lehet hosszabb ideig is), teljesen lemeríteni szükségtelen (elég addíg, mikor már jelzi, h. enni kér)...
Egyébként a kikapcsolt állapotban való töltés a későbbi időkben is jót tehet az akksinak (egyenletesebb a töltés). Ugyan én nem így használom a telcsimet, de van, akinek ez fontos.

Samsung Galaxy A54

(#9) joysefke válasza Kalandor (#6) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is speedshopban vettem az 1650 mAhs Li Polimer akksit, nokia 3310 3330 3410 hez való.
Az akksi valóban nagyon vastag, alig megy bele a 3310 be, szinte rá kell eröltetni az
aksitartó fedelet a telóra.

Tapasztalatok:
Az aksit csomagolásban vettem át.
Az akksi nagyon vastag és nehéz. (engem ugyan nem zavar ez)

Az originál gyári 950mAh Li ion akksihoz képet az 1650mAh s akksinak 1mm-el el vannak tolva a kapcsai. A teló egyik áramszedője annyira a két kapocs között van, hogy szinte rövidre zárja a két kapcsot, emiatt az akksi behelyezésénél nagyon aggódtam.

Első töltés 22 órát tartott kikapcsolt állapotban, lassú töltővel.

Ennek ellenére alig telt el 4 nap és már csak 2 egység van meg.
(kb 1,5 - 2 órát beszéltem, éjszakára természetesen bekapcsolva)

Ezt én nagyon kevésnek tartom... :(

(#10) joysefke válasza ragazzo (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Összegezzük a Li Ion/Polymer akksikra vonatkozó tanácsokat:

0, A Li Ion és Polimer aksikat hasonlóan kell kezelni.

1, A Li Ion És Polymer akksik nem igénylik és NEM is tesz jót nekik a Ni MH és Ni Cd
aksnál megszokott TOTÁL LEMERíTÉS+HOSSZÚ TÖLTÉS ből álló formázás

2, Első töltés (lehetőleg) lassú töltővel, (lehetőleg) kikapcsolt állapotban, (lehetőleg) több mint 10 órán keresztül.

3, Akksit (lehetőleg) sohase süssük ki kikapcsolásig.

4, Úgy tudjuk elérni a leghosszabb élettartamot, ha addig sütjük ki az akksit, amig a telefon nem mekeg, ezután töltjük maxig.

* mert minden aksi csak bizonyos számú töltésiciklust bír el, attól függetlenül, hogy mennyit töltenek bele. (tehát 10% utántöltés vagy 70% utántöltés, az mind1)

(#11) Tonyo válasza Kalandor (#6) üzenetére


Tonyo
őstag

a tied gyári vagy utángyártott?Számít ez valamit?Én majd a v3mamhoz akarok a 680-as helyet egy 1000est venni.Sztetek ez hány nap pluszt jelent?

Üdv:Tonyo

(#12) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Árban mindenképpen számít...

(#14) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem minden az ampereken múlik. függ attól is milye minőségű az utángyártott akku. Ha pocsék akkor esetleg szétrobban használat közben, ha csak rossz akkor annyit bír mint az eredeti(ami elvileg kissebb), ha jó akkor arányosan javul az üzemidő.


[Szerkesztve]

(#15) Tonyo válasza Kalandor (#13) üzenetére


Tonyo
őstag

hát az alacsony ára furi is volt(3100ft)egy 1000ért.Gyári akut láttam ugyanúgy 680ansat az 10000ezer volt.sZÓVAL AKKOR FELEJTŐS...

(#16) Flashy


Flashy
veterán

egy jó doksi akkukról: [link]

(#17) joysefke válasza Tonyo (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 3100Ft az teljessen korrekt ár egy 1000mAh es Lion aksiért.
A 10 000Ft ellentétben lehúzás a gyár részéről.

Ez van, az eredeti alkatrészek éltalában aránytalanul drágák...

Ha eredeti alkatrészekből szeretnél összerakni egy komplett terméket, (kocsi, mobilteló)
általában a vételár többszörösét kellene fizetned.

Nekem kocsihoz egy gyertyapipát 35K ért akartak adni :) eredetibe...

Nyugodtan vedd meg, ha tönkremegy a telod, akkor a régi aksival vidd vissza...

(#18) Tonyo válasza joysefke (#17) üzenetére


Tonyo
őstag

de miért mehetne tönkre?Azt inkább el tudom képzelni,hogy olyan gagyi az utángyártott, hogy még kevesebbet bír mint a gyári.

(#19) Flashy válasza Tonyo (#18) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem úgy gondolta hogy ha bármi más miatt akár tönkremegy akkor semmképp ne az utángyártottal vidd vissza. de igazából el tudnám képzelni azt is hogy az utángyártott aksi miatt romlik el valami.

(#20) Ricardo válasza Tonyo (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Például nem azt a feszültséget adja le amit kellene. Zárlat......stb.
Ez azonban nagyon ritka jelenség. Vannak nagyon jó utángyártott akkuk.

(#21) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ott a pont, ne az utangyartottal vidd vossza, hanem az eredetivel...

(#22) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, ha lehet japant kell venni, nem indiait...

Mellesleg ugye senki nem gondolja komolyan, hogy a nokia meg sagem meg a tobbiek majd leallnak akut gyartani...

Ugyanazok a cegek gyartjak az utamgyartottat, mint az eredetit

(#23) Tonyo


Tonyo
őstag

most akkor vegyem vagy ne?1-2 nappal csak tovább bírja.

(#24) joysefke válasza Tonyo (#23) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1000 vs 680...

Raadasul a 680 as gyari eredeti...

Ha az 1000 es is full quality, akkor is csak 30% javulasra szamithatsz. Legjobb esetben.

En nem cserelnem le a full jo gyari aksimat +1 napert.
Vard meg mig tonkremegy a gyari akksid, mert tonkre fog menni, es akkor csereld le.

Igy jarsz anyagilag is a legjobban.
Addigra a gyari eredeti sem 10K lesz.
Persze akkor majd ugysem fogsz a hasznalt utott kopott telodba gyari eredetit venni...

(#26) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Semelyik állításoddal nem vitatkozom, de az tuti igaz amit mondtam:

Azok a gyárak amelyek az eredeti ''nokia'' stb aksikat gyártják ugyanazokhoz a típusokhoz
utángyártottat is gyártanak.
Ez hótziher

Igen, írtam, hogy nem indiait kell venni...

(#27) burgatshow


burgatshow
veterán

Nekem jelenleg egy MyV55-öm van abban gyilag egy 910mAh-ás akksi van, egy töltéssel átlagosan 1-1,5 hetet megy.

Nagyon okosan van a teló megtervezve, mert amikor nem csinálok rajta semmit, akkor a kijelzőt fullba lekapcsolja, és csak 1 óra van rajta...

(#28) joysefke válasza burgatshow (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mennyi a havi telszámlád?

Ezt is oda kéne írni a beharangozott üzemidő mellé :)
(és éjjel fut e)

[Szerkesztve]

(#29) burgatshow válasza joysefke (#28) üzenetére


burgatshow
veterán

Éjjel is megy a teló: 2 nap egy 2500-ös a kártya... :P

[Szerkesztve]

(#30) burgatshow válasza burgatshow (#29) üzenetére


burgatshow
veterán

Egy héten átlagosan 2-3 feltöltő kártyát veszek...

(#32) burgatshow válasza Kalandor (#31) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem vagyok a szófosós típus, de valami mindig van....

Legútóbb azaz most 7végén a verseny...

(#33) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem ide tartozik, de lehet jobban jarnal egy elofizetessel.

(#34) burgatshow válasza joysefke (#33) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem és tudod miért? Mert esetemben, így nem tudok túlköltekezni, ha nincs pénzem, akkor nem tudom feltölteni a kártyám, viszont ha előfizetéses lennék, akkor tuti a hajamat tépném minden hó elején...

(#35) Viktor0610 válasza burgatshow (#34) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az lehet, de egy előfizetőssel jelentős (akár több ezres!!!) pénzösszeget spórolhatnál havonta, ami sz.tem azért nem mindegy...

Samsung Galaxy A54

(#36) kalmarattila válasza burgatshow (#34) üzenetére


kalmarattila
csendes tag

Osztom Viktor0610 véleményét, nemtudom nálatok a számlás csomagok hogy mennek, de nálunk vannak túlköltekezés elleni csomagok is! Pl. havi fix összegben van havi limit perc és SMS, de ha elhasználtad simán rátölthetsz mint most. Így előre tervezheted a havi számlát is, viszont ha többet használod akkor nem a számla gyarapszik hanem a kártya átvált előfizetésesre és amennyivel feltöltöd annyit beszélsz pluszban...

(#37) sumakos06 válasza kalmarattila (#36) üzenetére


sumakos06
újonc

Rá találtam erre a fórumra, és elkezdtem olvasgatni, és furcsálltam hogy 1200mah sokalnak, még ránéztem a dátumra, és láttam hogy röpke 10év telt el azóta, fura volt olvasni :)

;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.