Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balli


Balli
őstag

Erről a lapról tud valaki, valamit:
Bővebben: link
Kedvező áru, +AGP-s ami jó nekem.
Tuningot vajon birhatja? Mehetnek a ramok benne 500Mhz-en+ birhatja a 3.0@3.8-as tuningot.
Mi hátránya van, hogy viszonylag ilyen olcsó, mit nem tud mit a ''többi'' nagyok?

Athens 2004

(#2) Dilikutya válasza Balli (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a lap az i865 chipsetre épül, ami már 2 éve a piacon van. Semmivel se tud többet, mint a többi 865-ös lap, csak ezen LGA775 foglalat van, nem S478, szerintem több különbség nincs. Az új chipsetek már a DDR2-t támogatják, ez csak a DDR-t. Az hogy meddig megy benne a proci, természetesen a procitól is függ. Szerintem amit ez a chipset tud, azt a Gigabyte kihozza belőle. A RAM-ról nem tudok mit mondani, megy-e 500MHz-en. A DDR466, 500 RAMok gondolom...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Átneveztem a topikot, hogy ne legyen 32784329ö db hasonló lappal foglalkozó topik, mert úgyis kevés ember fog ilyeneket venni (mondjuk én már vettem :D).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Jó lap...

Egyik ismerősnek raktam össze gépet vele, és egy 2,66GHz-es celeron D 4GHz-en BOOT-olt :Y !!!

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#5) anulu válasza Dilikutya (#2) üzenetére


anulu
félisten

ráadásul a sima ICH5-ös déli híd van mellette... tényleg semmi extra nincs benne...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) anulu válasza fLeSs (#3) üzenetére


anulu
félisten

vhogy menetet kéne vágni ezekben a topicokban... :U

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu válasza Tomoty (#4) üzenetére


anulu
félisten

nem szeretnék kötözködni, de pls rövidíts az aláírásodon, mert egy ''kicsit'' hosszú... max 3 sor legyen. előre is köszi!

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) fLeSs válasza anulu (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az ilyen lapoknak vannak pozitívumai egy 915/925-ös lappal szemben.

Előnyei: ha ilyen lapot veszel, akkor nem kell lecserélned a 100K-ért megvett AGP-s x800/gef6800-adat, és nem kell DDR2-es ramot sem venned, nem kell félned az új intel chipsetek FSB-emeléses tuninglockjától, és ugye mivel lga775-ös foglalat van rajta, ezért valszeg nem kell lemondani a 64bites prescottokról, és még talán a dualcore procik is menni fognak vele

Hátrányai: az újabb vga-k már mind pcie-esek, tehát korlátozott a fejleszthetőség, persze egy x800-assal felesleges is erre gondolni. nincs ddr2 (nem mintha ez hiányzana), nincs sok sata.

Kb. ennyi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) anulu válasza fLeSs (#8) üzenetére


anulu
félisten

előny mellett még hozzávenném, hogy kiforrott chipsetről van szó, míg a 915/925 kombónak még megvannak a betegségei. a tuniglock-ot pedig egyszerűen nem értem az Intel részéről.

viszont ezen a lapon nincs SATA RAID, ami viszonylag elterjedt, tekintve, h nem drágák már a 120/160-as SATA vinyók, és akinek számít az adatbiztonság, és nem akar külön RAID kártyára költeni (ami SATA-s kiadásban nem olcsó), azoknak megfelelő választás lehet.

még1 dolog. szvsz akinek X800/6800-a van, annak nagy valószínűséggel nem i845 vagy régebbi mellett ketyeg. akkor tényleg van ráció egy ilyen cucc megvételében, ha legalább a 64bites procik mennek benne. Akiba-éknál már kapható!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) fLeSs válasza anulu (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát, a giga lehet, hogy nem tudja a RAID-et, de az enyém igen. :D
Ez SB kérdése.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) anulu válasza fLeSs (#10) üzenetére


anulu
félisten

:D

Gigabyte-on ICH5 van :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) I_Am válasza anulu (#11) üzenetére


I_Am
veterán

És nem ICH5-R, lehet azért? :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13) fLeSs válasza anulu (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az nem tartalmaz RAID-vezérlőt, az ICH5R már igen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) anulu válasza fLeSs (#13) üzenetére


anulu
félisten

...és ezért írtam, hogy a Giga nem tudja a RAID-et, mert a sima ICH5 van rajta :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Loretto válasza anulu (#7) üzenetére


Loretto
veterán

Mond i am-nek is ;] ;) Mailt nézz.

Soirée...

(#16) Balli válasza fLeSs (#8) üzenetére


Balli
őstag

Pont ezek az előnyei tetszenek a lapnak, a hátránya amit irál az nem lesz hátrány (akinek lesz nem játszik vele, egyébként meg tényleg ott a jó öreg x800) a sok SATA sem gond,+ AGP+DDR1-es szerencsére a lap ez nekünk inkább előny mint hátrány.
Szval akkor ez egy jó lap jó áron. Lehet láma a kérdés, de van 2*512-es Hynix d43-as RAM-om (400) mely IC7-ben 500-on elment. Akkor valszeg ebben a lapban is eltud menni 500-on, vagy ez egyáltalán nem biztos?
+akkor most a SATA Raid-ot ennél a lapnál el lehet felejteni? Vagy FLeSs neked végül sikerült beüzemelned?

Athens 2004

(#17) anulu válasza Loretto (#15) üzenetére


anulu
félisten

már válaszoltam is! :D moderátort nem b@szogatok (olyan sűrűn :DDD) amúgy 5 sor tényleg túlzás egy kicsit szvsz... i am-é meg nem 5 :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) anulu válasza Balli (#16) üzenetére


anulu
félisten

SATA RAID-et nem tudja a lap, mert ICH5-ös a déli híd rajta és nem ICH5R.

IC7 i875-ös, ez i865. az 500 nem garantált, de szvsz 480-490 menni fog. ennek ellenére lehet, h pl 520-on is meg tudod rángatni...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Balli válasza anulu (#18) üzenetére


Balli
őstag

Thx, gyorsan tömören megtudnád fogalmazna a SATA Raid pontos jelentését, hasznát? ''adatbiztonság'' ezt hogyan garantálja, megbizható?

Athens 2004

(#20) Balli


Balli
őstag

Még annyi, hogy én kb.: az alábbi összeállitás között tűnödök:
1.) 3.2''EE''+IC7
2.) 3.2 LGA775 Prescott+ez a lap
Én nagyon az utóbbira hajlok, csak újabb, jobb. (bár az elsőt azt jobban ismerem azt tudom, hogy egy jó párosítás) Ti mit javasoltok? (gondolom inkább a 2-es, nem?)

Athens 2004

(#21) anulu válasza Balli (#19) üzenetére


anulu
félisten

2 csatornát 2féleképpen tudsz RAID-elni (4-et 3féleképp a régebbi chipekkel). ezek a RAID 0, illetve a RAID 1. az első a ''stripping'', amikor a 2 winchestert összefűzi, és így lesz 2x160GB-ból 1x320GB-od. a RAID 1 a ''mirroring'', amikor a 2x160GB-ból lesz 1x160GB, viszont minden adat megtalálható mind2 vinyón, és jelentősen javítja az olvasási sebességet, valamint az adatbiztonságot.

a fent említett harmadik a 0+1, amihez 4 vinyó kell. pl 4x160-ból lesz 1x320, teháőt kombinálva van a 0 és az 1-es mód.

van még többféle RAID is, de azokat nem értem, hülyeséget pedig nem akarok mondani :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) anulu válasza Balli (#20) üzenetére


anulu
félisten

szerintem inkább a 2. mert bár kevesebb szolgáltatása van, mint az IC7-nek, viszont egy esetleges procicserét meg tudsz úszni lap csere nélkül.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) fLeSs válasza Balli (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem 3.0EE@3,6-om volt, és most 3.0E (Prescott)@3,75 van (a házam szellőzése miatt még nem stabil 3,9-en), és sebességben nincs komoly különbség, tehát alig észrevehető, hogy a Prescott picit gyorsabb ilyen órajelen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Balli válasza fLeSs (#23) üzenetére


Balli
őstag

Köszi anulu!
S te igy (főleg hogy mind a kettőt kipróbáltad) az 1-es vagy a 2-es konfigot választanád?
S tényleg észrevehetően, jóval melegebb a Prescott?
Milyen házzal, hány ventilátorral, s milyen proc hűtővel dolgozik a géped?
Én ehhez a konfighoz egy Casetek 1016-os házat néztem ki (mert nem olyan böhöm nagy, s jó árban van- ezek feltételek) de félek hogy elég lenne-e a szellőzése egy ilyen konfighoz: elől, hátul van ventinek helye ennyi. Ez elég lehet? + egy 7700-es zalman CPU venti (ugy tudom az még belefér ebbe a házba)

Athens 2004

(#25) stgellert válasza fLeSs (#23) üzenetére


stgellert
aktív tag

Fless, egy nagy kérdésem lenne!
Nekem Asus van, ilyesmi, namármost szélesebb alaplap csatija van, én a régi alaplap csatit dugtam be, símán működött, nemrég halt meg, Azt mondták, amiatt, hogy nem egy átalakítóval volt rádugva, igaz lehet?

(#26) Phil Collins válasza Balli (#1) üzenetére


Phil Collins
tag

Mi a különbség a 865P és a 865PE között?

Merthogy ez az alaplap (Gigabyte GA-8IP775-G) 865P chipsetes.

(#27) Balli válasza Phil Collins (#26) üzenetére


Balli
őstag

Nekem fogalmam sincs, de majd megmondják a többiek

Tényleg egyébként van más LGA775 tokozású lap a Gigabyton kívül ami szintén AGP-s, DDR1-es és ilyen jó ár/érték arányú. Tudtok még esetleg más ilyen jó kis lapot ajánlani? (én nem találtam)

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#28) neduddki válasza Phil Collins (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) stgellert válasza Balli (#27) üzenetére


stgellert
aktív tag

Hát az Asus P5P800.

(#30) fLeSs válasza Balli (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Majdnem az összes többi nagyobb gyártónak van ilyen lapja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) fLeSs válasza stgellert (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Vki szerint meg az a rossz, ha átalakítóval van rádugva, szal sztem nem ettől halt meg a lapod.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) fLeSs válasza Phil Collins (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 865P nem támogatja a 800 MHz-es rendszerbuszt, csak az 533 MHz-et és a 400-at. Ettől függetlenül ez a Giga lap támogatja a 800 MHz-et is, mert 865PE chipsetes, csak a Gigabyte vmi oknál fogva nem jelöli külön a 865P-t és a 865PE-t.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) stgellert válasza fLeSs (#31) üzenetére


stgellert
aktív tag

Danke, akkor nyitott kérdés marad:)

(#34) Balli válasza fLeSs (#30) üzenetére


Balli
őstag

OK:DDD S tudom hülye kérdés de te melyiket ajánlod? Ezta a Gigabytot? (mert ugye te is ilyet vettél, s gondolom körbenézted a kínálatot)

Athens 2004

(#35) fLeSs válasza Balli (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én nem ilyet vettem, nekem DFI van, 875P-s.
Éshát igen, komolyan körbenéztem előtte a ''piacon''.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Phil Collins válasza fLeSs (#32) üzenetére


Phil Collins
tag



A http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Products/Products_Socket+775.htm szerint:

865P = GA-8IP775 és GA-8IP775-G
865PE = GA-8IPE775 és GA-8IPE775-G

Nemrég vadászgattam ilyen alaplapok után, és akkor tünt fel a ''hiányzó'' E betű az
alaplap megnevezésében.

(#37) Balli válasza fLeSs (#35) üzenetére


Balli
őstag

P az Pro-t takar. Az az ez ez a lap: Bővebben: link
S ez mivel nyújtott többet a versenytársainál? S mennyiért sikerült beszerezned? (közben gyorsan elolvasom)

Athens 2004

(#38) fLeSs válasza Phil Collins (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha megnézed a két lapot (8IP775 és 8IPE775), akkor nincs köztük semmi különbség a Gigabyte oldala szerint. :D Mind2 támogatja a 800-as rendszerbuszt is, szal nemértem. Kérdezd őket. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) fLeSs válasza Balli (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem, DFI LanParty 875P-T-m van. Ebben a topikban most LGA775-ös lapokról van szó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Balli válasza fLeSs (#39) üzenetére


Balli
őstag

Igen most látom/olvastam, hogy ez nem LGA775 lap, sry
Mod: Röviden összegeznéd azért, hogy miért az a lap lett a kiválaszott? (csak a Lan miatt?)

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#41) fLeSs válasza Balli (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mert 875-ös és mert igazi tuninglap. Semmi más. Sajnos a hozzávaló hátizsák, meg FrontX megdrágították az árat, de egyszer élünk. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) Balli válasza fLeSs (#41) üzenetére


Balli
őstag

Igen ez a hátizsák, meg FrontX felesleges lenne, meg a LAN is. Egyébként mennyi egy ilyen lap kb? Ez mint irják is egy gamer lap.
Esetleg ha tudsz ajálanál egy lap-ot: legyen megbízható!, nem baj ha tuningbarát:), elfogadható áron, legyen egyszerű nem kell csili-vili lap (nem játékra lenne elsősorban a konfig, továbbra is AGP, DDR1) Hátha tudsz ajánlani gyorsan egyet, ugyis jól körbenézted a piacot:)

Athens 2004

(#43) fLeSs válasza Balli (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ASUS P5P800 vagy DFI Lanparty 865PE-T, én ezeket tartottam talonban.
De sokan biztos az ABIT AS8-at ajánlanák.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Balli válasza fLeSs (#43) üzenetére


Balli
őstag

Köszi, mindjárt utánna is nézek ezeknek a lapoknak, THX!
Még annyi, hogy ilyen izom konfignak mi neked van, hogy oldottad meg a hűtését: hány, milyen ventik, milyen ház. Tudom ez itt Off, de ez nagyon érdekelne

Athens 2004

(#45) fLeSs válasza Balli (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A procira Zalman 7700CU, a casetek 1016 pedig elég lesz, ha nem húzod a procit, akkor még venti sem kell (max a vinyóknak), ha igen, akkor viszont nem árt berakosgatni néhányat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Balli válasza fLeSs (#43) üzenetére


Balli
őstag

Elkezdtem szemezgetni az általad ajánlott ASUS P5P800-al erre tessék:
Bővebben: link
Lehet más lapnál lentebb van a proci foglalat?

Athens 2004

(#47) fLeSs válasza Balli (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Zalman oldalán van kompatibilitási lista, hogy a táp és a lap között mennyi helynek kell lennie, ezt mérd le, és ennek megfelelően vásárolj.

[kép]

[kép]

Látszik, hogy az Abiton több a hely a procifoglalat és a lap széle között.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) stgellert válasza fLeSs (#47) üzenetére


stgellert
aktív tag

Megerősítem, tényleg kinn van, de a TTST pont ráfért:)

(#49) stgellert válasza fLeSs (#31) üzenetére


stgellert
aktív tag

- Vki szerint meg az a rossz, ha átalakítóval van rádugva, szal sztem nem ettől halt meg a lapod.

Na, szal megnézték a cuccost, átalakítóval tökéletesen működik:F
Szal mégiscsak kell az az izé (Asus P5P800-as alaplapról van szó).

Szal ha valakinek az LGA lapja meghal és mondjuk nem széles tápcsatival ment, próbáljon szintén szerezni ilyen átalakítót, lehet, hogy ott a bibi (a zavarbaejtő az, hogy 1 hónapig gond nélkül ment, szóval a fene se érti).

[Szerkesztve]

(#50) stgellert válasza stgellert (#49) üzenetére


stgellert
aktív tag

(csiftek 420-as táppal)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.