Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AligatorHun


AligatorHun
csendes tag

Sziasztok! Remélem nem volt már hasonló topic, mert akko felekasztom magam:Y
Szokás szerint segítséget kérek az agytrösztöktől problémám megoldása érdekében.
Szeretnék venni egy alaplapot, plusz egy procit, az egyészre szánok max egy 70-est. Azért húz a szívem a 775-ös irányba, mert úgy sejtem, hogy ez lészen majdan a p5-ös (''szmiszfíld magos'') pentium proci szabványa, és akkor nem akarok még egy új alaplapot venni.
Az általam felállított ''követelmények'' a következők:
1. agp-s foglalat (most egy gf6800-am van, és ezért)
2. megfelelő ár/teljesítmény arány
3. viszonylag nagy processzortámogatás (3.4 vagy fölötte)
4. tuningolhatóság
5. késöbbiekben vízhűtés is megoldható legyen
6. ne kelljen paksot rákötnöm a tápra
7. jó teszteredmények

Létezik ilyen alaplap szerintetek? Mert ha igen, akkor azonnal lecsapnék rá.
A proci attól függ, hogy az alaplap mit támogat, de ebben is kérném a segítségeteket.

Ja és még valami. Ha veszek memet, akkor fontos, hogy ugyanaz a márka, típus legyen? És mit jelentenek az időzitések? Láttam pár fórumon ezt azt, és az a kérdésem, hogy minél kissebbek a számok, annál jobbnak számítanak a memek?

Fáradozásotokat előre is köszönöm! Tisztelettel: Én.:DD

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#2) ByB


ByB
addikt

Én is a napokban akartam venni egy full LGA775 konfigot családon belül, erre lett belőle egy S939! És nem bánom! Szóval érdemes elgondolkodnod, de siess... Mindjárt jönnek és onnantól nincs visszaút...

(#3) ByB válasza ByB (#2) üzenetére


ByB
addikt

De ha már feltétlenül LGA775, akkor Asus P5P800, vagy Abit AS8. De ezekkel az a baj, hogy az AGP-sek, csak régi chipset-tel léteznek, így meg szinte nincs is előnye, miben is különbözik egy Abit IC-7-től? Prociban, de mire azt lecseréled, már a lapod is röpül. Szerintem vagy várj, vagy S939: Asus A8V-E Deluxe...;]

(#4) AligatorHun válasza ByB (#3) üzenetére


AligatorHun
csendes tag

Tudnál nekem mutatni linket erről a lapról? Esetleg árban mennyibe kóstál.
Alapvetően az a baj, hogy gf6800 karit nem akarom lecserélni, az pedig agp foglalatos...

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#5) ByB válasza AligatorHun (#4) üzenetére


ByB
addikt

Akkor meg S939 Asus A8V Deluxe, agp-s és jó is! De én még mindig azt mondom, hogy most nem érdemes ilyen félcserét csinálni... LGA775-ből a PCI-E jó, meg az új chipset szolgáltatásai. Ami rossz, az a DDRII... A proci pedig se jobb, se rosszabb...

Bővebben: link Asus
Bővebben: link Abit
itt megtalálod őket

üdv
BBence

[Szerkesztve]

(#6) AligatorHun válasza ByB (#5) üzenetére


AligatorHun
csendes tag

Az abittal az a baj, hogy az lga-s lapok csak pci-e foglalattal vannak, amik meg agp-sek, azok meg csak amd procival mennek, az meg nem nyerő nálam.
Az Asus A8V Deluxe szintén amd-s. Viszont van itt egy: szerinted?
Ez pentiumos, lga-s, viszont ''csak 865-ös chipset van rajta.
:oNem fog ez összejönni:o Valami kompromisszumot kell hoznom.

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#7) AligatorHun válasza AligatorHun (#6) üzenetére


AligatorHun
csendes tag

http://uk.asus.com/products/mb/socket775/p5p800/overview.htm itt a link.

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#8) ByB válasza AligatorHun (#7) üzenetére


ByB
addikt

[L]link[/L] Így tudsz linket létrehozni! Én mondtam, hogy ez így nem nyerő. Várj egy kicsit és cserélj kártyát is! Vagy ami jobb megoldás, cserélj AMD-re: én most szermányoltam az említett Asus lapba (AGP-s kiadása: A8V Deluxe) egy S939 3500+ procit 1 giga Corsair Twinx550MHz-es ramot... Csak ajánlani tudom!!!

(#9) AligatorHun válasza ByB (#8) üzenetére


AligatorHun
csendes tag

Gondolkodok még a dolgon...köszi a tippeket!!! Most meg egyek aludni, de feldobom a témát a még ébren lévőknek, akinek bármilyen hasznos tanácsa van a témával kapcsolatban, azt megköszönném, ha közzétenné. Jócakát mindenkinet!!!

@ A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása (Albert Einstein) @

(#10) Gabeszku válasza AligatorHun (#1) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Hali!
Szerintem még korai volna átállnod LGA775-re.

1- A Procik hozzá semmivel sem ütősebbek. Ugyan az a mag csak más tokozásban. Emlékeztek a P4es procikra amik celeronok? még 2éve? ugyan az az ócska cerka maradt csak áttették egy másik külsejű ''fémtokba'' és máris P4 es lett. Persze az LGA-ra a prescott kerül(t) át ami még a legnagyobb (AMD-s) rosszindulattal :) sem mondható gagyinak.

2- Technológiai újjításokkal sincs éppen túlhalmozva, értem ezalatt a memória kezelést, FSB-t.... DDR2-RAM? az elérhető árú DDR2es 533mhz-s ramok időzítése iszonyat 3-3-3-8 vagy mégrosszabb és a teljesítményük igen csak elmarad az egyszerű halandók elképzeléseitől. Persze kaphatsz überjó GEIL Ultra memóriákat 70e+áfa körül.

3- PCI Express? Úgy veszem észre, hogy igazából az ATI és az Nvidia is a csúcs illetve a legfelsőbb kategóriás kártyáit viszi át PCI express-re. Ha VGA mániás vagy, vegyél AGP-s karit (PL X800XT) akkor nem kell kidobnod 2kilót alaplapra procira, ram-ra. Teljesítmény szempontjából a PCIe- karik nem mossák le a pályáról hasonló AGP-s karikat. Amik meg mégis lemossák pl:dual GPU-s őrület kártyák azoknak meg horror ára van. Nem tudom hogy vagy a kérdéssel de én nem adok ki 200.000 ft-ot egy VGA-karira

Ne érts férre én is gondolkodóba estem, és örülök hogy fejlődik a technológia de szerintem még ''gyerekcipőben jár'' ez az LGA, ha szabad ezt a kifejezést használnom.
Minden esetre jobb várni egy kicsit, addigra jelennek meg újjítások, és az árak is lejjebb mennek.
Ja jut eszembe, a mostani komoly VGA karikon nem DDR-2 es hanem DDR-III-as ramok vannak.. még régebben olvastam egy cikket, hogy a vga gyártók átállnak ddr2-ről mert nem tudják a sávszélességet följebbnyomni, hiábba a nagyobb órajel a memórián, nem érnek el vele áttörő sikereket.( Ha nem egészen ez volt a cikk leírása, akkor bocs a nálam többet, és odafigyelőbben olvasóktól.) Ha jól emléxem nem tartott egy évig sem a DDR-2 vel szerelt VGA karik korszaka.

Valószínűleg ez az LGA a jövő, de na kapkodjuk el az átállást, mert akkor nagyon sok pénzt kivesznek a zsebünkből. Persze ha valaki fanatikus, vegye csak meg, és számoljon be az eredményekről, hisz a több infótól csak okosabbak lehetünk nem pedig butábbak.
Üdvözlet

Üdvözlettel: Gabeszku

(#11) Dilikutya válasza AligatorHun (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szvsz a majdani Pentium5 kedvéért NE vegyl LGA775-ös alaplapot.... PC esetében a mának élj, arra nem szabad alapozni, hogy majd... szerintem is S939 kéne neked. És akkor jutna pénz még 512Mb memóriára is. Ugyanis ha játszol, a Gf6800-at vissza fogja a kevés RAM. Mert ugye hiába a jó gyors VGA, ha összevissza swappol...

Gabeszku: Emlékeztek a P4es procikra amik celeronok? még 2éve? ugyan az az ócska cerka maradt csak áttették egy másik külsejű ''fémtokba'' és máris P4 es lett..... Ezt a mondatot nem értem. Mi volt 2 éve? Milyen P4 ami Celeron?:F Vagy P4, vagy Celeron. P4 Celeron NINCS. Ha a Tualatin magos Celeronokra, az utolsó P3 társaira gondolsz, akkor megint csak ki kell javítsalak. A Tualatin magos Celeron ugyanis minden volt, csak nem ócska. Kb 2Ghz-ig alacsonyabb órajelen is megverték a Willamette és Northwood magos Celeronokat.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Dilikutya válasza Gabeszku (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amúgy van értelme átállnia LGA775-re, ha mindenképpen Intel platformot akar. Bár azzal, hogy a mostani Celeron alapú rendszerébe megvette azt a kártyát, a lehető legrosszabb döntés volt. Eleve ilyen proci mellé Gf6800-at venni.... viszont ha már akkor is tudta, hogy váltani fog, érdemes lett volna a VGA-t nem megvennie akkor. Most vadászhat AGP-s alaplapra, amibe viszont később már ennél gyorsabb VGA-t nem fog tudni beletenni, holott a proci nyilván elbirna nagyobbat is, merthogy nem kis processzort akar venni.
A legjobb az lett volna, ha akkor nem veszi meg azt a kártyát, hanem most vesz egyet, ami már PCI-E interfészes, a hozzá való alaplappal, processzorral. Van már piacon olyan LGA775-ös lap, ami már a gyorsabb DDR2 modulokat is kezeli. Tény, hogy a DDR2 jelenleg semmivel sem gyorsabb. Tény, hogy jelenleg a PCI-E sem gyorsabb az AGP-nél. Viszont mivel erre halad tovább minden, érdemesebb mostmár ilyet venni, ha megvan rá a pénz. Ez egy olyan konfig lehetne, amit még érdemes RAM/VGA fronton bőviteni a későbbiekben. Viszont a VGA most egyértelműen bukó.
Ja, a poént még nem is mondtam. Az új Intel chipsetek (915/925) csak a PCI-E csatolót támogatják. Ez azt jelenti, hogy a srác kénytelen lenne LGA775 foglalattal ellátott 865/875 chipsetes alaplapot. Amibe viszont a 64bites P4-ek nem fognak belemenni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Gabeszku válasza Dilikutya (#12) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Ja, a poént még nem is mondtam. Az új Intel chipsetek (915/925) csak a PCI-E csatolót támogatják. Ez azt jelenti, hogy a srác kénytelen lenne LGA775 foglalattal ellátott 865/875 chipsetes alaplapot. Amibe viszont a 64bites P4-ek nem fognak belemenni.
---Na ezt én kihagytam a mondókámból.
köszi a kiegészítést.
A wilmette-remélem így írják 478 celeronról beszéltem ami egy kaki, és a tualatinosok sokkal jobbak voltak hiába az ''elavult tokozás''egyébként a p4 celeront celeron4 nek értetem, mert így van értelme is. nem ez a gyári megfogalmazása de így közérthető hogy a 478as ra épülő cerkáról van szó

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#14) Ameda


Ameda
tag

Egy lap, amely átmenetet képez:

Albatron PX915PD Pro II

Bővebben: link

Szerintem minden tekintetben egy nagyon jó közös megoldás, átmenet a DDR-ről DDR II-re, valamint AGP-ről PCI-E-re.

Viszont tesztek igazolták (sajna nem tudok linket írni), hogy ugyanaz a típusú kártya PCI-E csatolóval több pontot szerzett, mint AGP-s felülettel.

Mostmár tényleg megfontolandó alternatíva a 939-es AMD.

Üdv!

AMeda

Please use LINUX!

(#15) Dilikutya válasza Ameda (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nemtom, ki hogy van ezekkel a hibrid lapokkal.... amúgy mivel a srác komoly cuccra vágyik, lévén 3.4GHz, vagy afölötti P4, megkockáztatom, hogy az Albatron nem jó választás. A tesztek.... azon se lepődnék meg, ha beépitett fícsör lenne, hogy a PCI-E több pontot kap. Játékok alatt aligha érződik a különbség.
Amúgy a S939 AMD is AGP/DDR :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) perempe


perempe
addikt

Miért nem veszel egy 800MHz FSB NW-ot IC7-tel?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18) Gabeszku válasza Ameda (#14) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Hali!
Nem azért mondom hogy okosnak tűnjek de szerintem az ilyen hibrid megoldásokat nem kéne megvenni, mert nem tartom túl jónak őket.
Pár éve nekem is volt egy ECS- :) alaplapom ami ment 266Mhz-s DDR- rel és 133Mhz-s SD-vel is. Mondanom sem kell, hohy ateljesítménye elég kakis volt. Vagy az egyik legyen vagy a másik de így, hogy ilyen is meg olyan is, szerintem ez nem a legjobb megoldás ha komoly gépet akarsz.
Üdv!

Üdvözlettel: Gabeszku

(#19) Ameda válasza Gabeszku (#18) üzenetére


Ameda
tag

Ez csak egy ajánlat volt.

Másrészről 775-öt még felesleges venni. (Szerintem)

Különben: Én az IC7-tel megvagyok elégedve és egyhama nem is fogok valószínűleg váltani.

Melyik gyártónak van még AGP-s lapja 775-re?

[Szerkesztve]

Please use LINUX!

(#20) Gabeszku válasza Ameda (#19) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Hali! Akkor abban 1et értünk hogy korai még az átállás lga-ra.

Itt van olyan deszka ami LGA-s AGP vel
ASUS
http://www.juventus-team.hu/termekek/58726346.html
MSI
http://www.juventus-team.hu/termekek/58726786.html
gyorsba ezeket találtam. Nem nagy pukkanás, lehetnének 875P-s chipsettel szerelve. szerintem :)
üdv

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#21) fLeSs válasza Gabeszku (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

DFI Lanparty 875P-T, ez LGA775+i875P-s, ilyenem van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

Nincs valakinek ilyen configja?
MSI 875P NEO-FISR alaplap, 3Ghz Northwood CPU, Kingston HyperX 512MB DDR Kit 400MHz CL2
???????????????
Üdv!

Üdvözlettel: Gabeszku

(#23) Gabeszku válasza fLeSs (#21) üzenetére


Gabeszku
senior tag

És milyen a hibrid megoldás? Szuperál rendesen?

Üdvözlettel: Gabeszku

(#24) fLeSs válasza Gabeszku (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem, naponta 8-szor lefagy a gép.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Gabeszku válasza fLeSs (#24) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Az szar ügy

Üdvözlettel: Gabeszku

(#26) fLeSs válasza Gabeszku (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Bizony. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs


fLeSs
nagyúr

[kép]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Domy válasza fLeSs (#27) üzenetére


Domy
aktív tag

Az enyém nem fagy :DDD És kis szerencsével megy benne a 64bit, a dualcore-ban nem vagyok biztos, de a dfi-streeten vmi olyat irtak, hogy tervezik a dulacore-t is 875-be...

(#29) fLeSs válasza Domy (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Wow, olyan lapod van, mint nekem? :C Végre egy értelmes ember... :DDD
Az enyém sem fagy, csak hülye kérdésre hülye választ adtam. :Y :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Domy válasza fLeSs (#29) üzenetére


Domy
aktív tag

Azért az über smiley! Fogsz egy jó Prescottot és megvan vele a 4G környéke, bármilyen jól húzható proccal, mert kb. FSB300-ig nem limitál semmi... nincs PCI-E órajel elmászás, meg sata balhé... :DD Remélem a dulacore is menni fog benne...

(#31) fLeSs válasza Domy (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A tuningdologban igazad van. A 64 bites prescott is tuti menni fog benne, mert miért ne menne? A dualcore-ban már nem vagyok biztos. Amúgy a P4 dualcore változata annyira nem izgat, a jelenlegi cuccommal kihúzom a dualcore A64-ig, és arra fogok váltani (van egy olyan érzésem, hogy a dualcore A64 nagyon el fogja verni a dualcore P4-eket).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Domy válasza fLeSs (#31) üzenetére


Domy
aktív tag

Én is attól félek :D De akkor már vmi újabb chipsettel kellene A64, mert ugye ott is lesz ez-az... De messze van még... a 4G most nagyon szépen megy... :)

(#33) gaben válasza Dilikutya (#12) üzenetére


gaben
aktív tag

Az ASUS P5P800 lapja i865 chipsettel van szerelve, és 64 bit ready:DD

(#34) Gabeszku válasza fLeSs (#31) üzenetére


Gabeszku
senior tag

HaLI!
Szerintem az állításod nem teljesen fedi a majdani helyzetet. Bár a mostani AMD 64 esek biztos tuti jók (én le nem cserélném arra a P4em) de nem hallani hogy tömegével jellenek meg a 64 bites progik
win XP az van de a kihasználáshoz az kevés. Minden proginak 64 bitre kell hogy íródjon külömben nem használja ki a teljesítményt. Ezért nem látom értelmét ma még a 64 es rendszernek. Reméljük mihamarasbb kijönnek a 2 magos procik intelnél és amd nél és majd akkor megint tudjuk lefikázni egymást :)
Üdv

Üdvözlettel: Gabeszku

(#35) fLeSs válasza Gabeszku (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szerintem olvass utána a dolgoknak, aztán utána beszélhetünk a témáról (mint férfi a férfival :D). ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Gabeszku válasza fLeSs (#35) üzenetére


Gabeszku
senior tag

OK mindenféle képpen meg fogom tenni, te meg nézz utánna, a Hyper Treading nek. A kétmagos P4 esekben is alkalmazni fogják, ezért fizikailag 2 logikailag 4 CPU lessz a gépben. hopppppppppppá

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#37) fLeSs válasza Gabeszku (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mondtam, hogy nézz utána, és aztán tárgyalunk (HT csak a P4EE-kben lesz).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) Gabeszku válasza fLeSs (#37) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Majd az idő igazol vagy téged, vagy engem, de tök mind1, biztosra veheted, hogy borsos áron tudunk majd hozzájutni a nyúúúúúúúúú teknikához.

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#39) Domy válasza Gabeszku (#38) üzenetére


Domy
aktív tag

Sztem a dualcore+HT nem lesz akkora plusz, mivel egy időben a HTval nem tudsz 2 lebegőpontost számittatni, csak a dualcore-val, igy HT szinte értelmét veszti, kivéve 1-2 agyonoptomalizált dolgot... de a gyakorlat majd bizonyit, eddig ez csak fejtegetés és tipp :DD

(#40) g@bo


g@bo
nagyúr

mit szóltok ehhez: gigabyte 8I915P-duo ( ddr/ddr2 pcie etc ) 19500+fa, és menne bele a piacról egy 3.2-es i64.... hmm?

(#41) Domy válasza g@bo (#40) üzenetére


Domy
aktív tag

Duo lapot nem vennék, állitólag nem igazán stabilak... na meg I64-et se láttam még eladót...

(#42) fLeSs válasza g@bo (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A tesztünkben pont szerepelt ez a lap.
Semmilyen instabilitást nem vettem észre se ezzel, se a DFI DDR+DDR2-es lapjával.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) g@bo válasza fLeSs (#42) üzenetére


g@bo
nagyúr

a teszter ír valamilyen instabilitásról, holott 4 fázisú az alaplap a tápja.

ami a ddr/ddr2 részét illeti, arról nem irt negatívumot.


'' Gigabyte is kisebb csalódást okozott extrém ingadozásaival, mely idővel a rendszer stabilitásának kárára is lehet. ''

de ezeket csak a szoftveres feszkijelzésre alapozta, ha jól láttam.

[Szerkesztve]

(#44) Joseph


Joseph
tag

Én a S754 lapomat és procimat cseréltem LGA775!
Nem bántam meg! :)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#45) g@bo válasza Joseph (#44) üzenetére


g@bo
nagyúr

jó, az s754 nem dual ddr, de nem is melegedett annyira mint a mostani prescottod... :D nem lett volna jobb az s939?

fless úr, vélemény?

(#46) Joseph válasza g@bo (#45) üzenetére


Joseph
tag

Ez így van! Persze Én csak a ramokkal értek veled 1t!
Én egy kicsit meghajtogatam a cooler lábait hogy jobban feszüljön, így mikor felraktam a lapra, azt majdnem félbehajtotta :B Viszont most jól hűt!!!! :C Terhelés alatt kb 55fok
Szerintem ez jó! Bár néha Én sem hiszem ezt az értéket!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#47) Domy válasza g@bo (#45) üzenetére


Domy
aktív tag

Abban nincs HT! Nekem spec. hiányozna... az instabilitás főként tuningnál szempont, tehát pl. nálam! :DD

(#48) desiato


desiato
csendes tag

Helóztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van -e vmi tapasztalata vkinek a következő leppal: Asus P5S800-VM ?
Egy ismerősöm nézte ki magának, de nekem nem szimpi ez a SIS chipset.

(#49) desiato


desiato
csendes tag

Vagy ha tudtok mondani egy olcsó és jó S775 lapot az mégjobb lenne...

(#50) g@bo válasza Domy (#47) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.